Adam Andruszkiewicz

Adam Andruszkiewicz

Adam Andruszkiewicz przyszedł na świat w 1990 roku w Grajewie. Swoją karierę polityczną rozpoczął bardzo wcześnie, jako działacz, a potem, w latach 2015-2016, prezes Młodzieży Wszechpolskiej. Należy do grona najmłodszych posłów na Sejm VIII kadencji. Pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Endecja. Adam Andruszkiewicz to absolwent Uniwersytetu Białostockiego - ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe. Po zdobyciu tytułu magistra zasiadł w Radzie Absolwentów Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

Jego wieloletnia współpraca z Młodzieżą Wszechpolską rozpoczęła się od działalności w jej okręgu podlaskim. Szybko piął się po szczeblach politycznej kariery - w wieku 25 lat został jej prezesem. Później związał się także z Ruchem Narodowym, z którego ramienia startował do Parlamentu Europejskiego w wyborach w 2014 roku, niestety bezskutecznie.

Rok później kandydował w wyborach parlamentarnych. Znalazł się na liście komitetu wyborczego wyborców partii Kukiz’15. Uzyskał wynik 15 668 głosów, co dało mu upragnione miejsce w parlamencie. Jego działalność w sejmie to między innymi pełnienie funkcji wiceprzewodniczącego Komisji Łączności z Polakami za Granicą i współprzewodniczącego Polsko-Białoruskiej Grupy Parlamentarnej. Rok po wyborach Adam Andruszkiewicz zrezygnował z członkostwa w Ruchu Narodowym oraz ze stanowiska prezesa Młodzieży Wszechpolskiej. W 2016 roku razem z Rafałem Ziemkiewiczem, Markiem Jakubiakiem i Sylwestrem Chruszczem powołał do życia Stowarzyszenie Endecja. Pełni w nim rolę prezesa. Jest członkiem Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych oraz niektórych innych ustaw.

Pozostali:

Łukasz Zbonikowski - Łukasz Rzepecki - Anna Siarkowska - Adam Bielan - Adam Korol

Adam Andruszkiewicz

Więcej o:

Adam Andruszkiewicz