Adam Andruszkiewicz tłumaczy, dlaczego nie oświadczył się w Polsce. "Pielgrzymka do Watykanu"

Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz wytłumaczył, że nie wybrał na oświadczyny żadnego z miast w Polsce, bo doszło do nich podczas pielgrzymki do Watykanu. "A jednak Rzym jako kolebka cywilizacji i po prostu miasto zakochanych... Grzech nie skorzystać" - przyznał w rozmowie z "Super Expressem".
Zobacz wideo

W miniony weekend wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz pochwalił się w mediach społecznościowych oświadczynami przy słynnej fontannie di Trevi w Rzymie. Informacja cieszyła się dużą popularnością, ale przyniosła też pytanie, dlaczego znany z konserwatywnych, narodowych poglądów polityk nie wybrał na oświadczyny któregoś z miast w Polsce. 

Adam Andruszkiewicz o oświadczynach w Rzymie. "Grzech nie skorzystać"

Jak wyjaśnia Adam Andruszkiewicz w rozmowie z "Super Expressem", do oświadczyn doszło podczas pielgrzymki do Watykanu, a sam wyjazd miał charakter głównie modlitewny.

"Pielgrzymka do Watykanu oraz modlitwa przy grobie św. Piotra" - zdradził okoliczności oświadczyn i główny powód wizyty w Rzymie wicemister cyfryzacji. "A jednak Rzym jako kolebka cywilizacji i po prostu miasto zakochanych... Grzech nie skorzystać!" - dodał polityk.

"Andruszkiewicz jest katolikiem, a Rzym to właściwe miejsce dla katolika na taką deklarację" - ocenił cytowany przez dziennik Marian Kowalski, były szef Ruchu Narodowego, którego Andruszkiewicz był członkiem.

Sprawa podpisów na listach Młodzieży Wszechpolskiej

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku Mateusz Morawiecki powołał Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji. Wcześniej Andruszkiewicz przewodniczył Młodzieży Wszechpolskiej i należał do Ruchu Narodowego. W lutym tego roku "Superwizjer" TVN ujawnił, że w 2014 roku w Młodzieży Wszechpolskiej miały być fałszowane podpisy na listach wyborczych. Sam Andruszkiewicz, który według dowodów "Superwizjera" miał być jedną z osób biorących udział w fałszowaniu podpisów zapowiedział, że stacja prowadzi przeciwko niemu "oszczerczą kampanię, a z redakcją TVN "spotka się w sądzie". Prokuratura krajowa zajmuje się sprawą i wszczęła postępowanie dyscyplinarne dotyczące opieszałości śledczych ws. fałszowania podpisów na listach wyborczych Młodzieży Wszechpolskiej.

Dziś Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Polsce osoby ze spektrum zaburzeń autyzmu wspiera Fundacja JiM. Dzisiaj wspólnie z AXN zachęcamy do wspierania zbiórki fundacji na rzecz pomocy osobom ze spektrum autyzmu oraz budowanie świadomości i tolerancji wśród Polaków. Ty też możesz pomóc, szczegóły znajdziesz tutaj.

Więcej o: