Adam Andruszkiewicz tłumaczy, dlaczego nie oświadczył się w Polsce. "Pielgrzymka do Watykanu"

Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz wytłumaczył, że nie wybrał na oświadczyny żadnego z miast w Polsce, bo doszło do nich podczas pielgrzymki do Watykanu. "A jednak Rzym jako kolebka cywilizacji i po prostu miasto zakochanych... Grzech nie skorzystać" - przyznał w rozmowie z "Super Expressem".
Zobacz wideo

W miniony weekend wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz pochwalił się w mediach społecznościowych oświadczynami przy słynnej fontannie di Trevi w Rzymie. Informacja cieszyła się dużą popularnością, ale przyniosła też pytanie, dlaczego znany z konserwatywnych, narodowych poglądów polityk nie wybrał na oświadczyny któregoś z miast w Polsce. 

Adam Andruszkiewicz o oświadczynach w Rzymie. "Grzech nie skorzystać"

Jak wyjaśnia Adam Andruszkiewicz w rozmowie z "Super Expressem", do oświadczyn doszło podczas pielgrzymki do Watykanu, a sam wyjazd miał charakter głównie modlitewny.

"Pielgrzymka do Watykanu oraz modlitwa przy grobie św. Piotra" - zdradził okoliczności oświadczyn i główny powód wizyty w Rzymie wicemister cyfryzacji. "A jednak Rzym jako kolebka cywilizacji i po prostu miasto zakochanych... Grzech nie skorzystać!" - dodał polityk.

"Andruszkiewicz jest katolikiem, a Rzym to właściwe miejsce dla katolika na taką deklarację" - ocenił cytowany przez dziennik Marian Kowalski, były szef Ruchu Narodowego, którego Andruszkiewicz był członkiem.

Sprawa podpisów na listach Młodzieży Wszechpolskiej

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku Mateusz Morawiecki powołał Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji. Wcześniej Andruszkiewicz przewodniczył Młodzieży Wszechpolskiej i należał do Ruchu Narodowego. W lutym tego roku "Superwizjer" TVN ujawnił, że w 2014 roku w Młodzieży Wszechpolskiej miały być fałszowane podpisy na listach wyborczych. Sam Andruszkiewicz, który według dowodów "Superwizjera" miał być jedną z osób biorących udział w fałszowaniu podpisów zapowiedział, że stacja prowadzi przeciwko niemu "oszczerczą kampanię, a z redakcją TVN "spotka się w sądzie". Prokuratura krajowa zajmuje się sprawą i wszczęła postępowanie dyscyplinarne dotyczące opieszałości śledczych ws. fałszowania podpisów na listach wyborczych Młodzieży Wszechpolskiej.

Dziś Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Polsce osoby ze spektrum zaburzeń autyzmu wspiera Fundacja JiM. Dzisiaj wspólnie z AXN zachęcamy do wspierania zbiórki fundacji na rzecz pomocy osobom ze spektrum autyzmu oraz budowanie świadomości i tolerancji wśród Polaków. Ty też możesz pomóc, szczegóły znajdziesz tutaj.

Więcej o:
Komentarze (201)
Adam Andruszkiewicz tłumaczy, dlaczego nie oświadczył się w Polsce. "Pielgrzymka do Watykanu"
Zaloguj się
 • nessuno

  Oceniono 46 razy 42

  Litości!!! Czy nie macie już poważniejszych tematów, niż przypominanie nam o istnieniu tej nędznej wszy i kanalii? Goowno nas obchodzą te jego zaręczyny a swoją drogą, dziwię się tej dziuni, że chce wiązać się z takim przygłupem.

 • berserc

  Oceniono 34 razy 32

  Była szansa dostać się do żłobu trzeba było tylko sfałszować parę podpisów... no grzech nie skorzystać!

 • chi-neng

  Oceniono 30 razy 24

  "Grzech nie skorzystać"
  -----
  No, nie!
  Naziolski głos Romantycznego Anioła!

 • gama01

  Oceniono 15 razy 15

  Czy moge sie dowiedziec od szanownej redakcji, czym sobie ten pan zasluzyl, zeby o nim pisano na pierwszej stronie GW!? I w dodatku o jego modlitewno-nacjonalistyczno-milosnych perypetiach? Promujcie kulture, sztuke, literature, muzyke...., ale blagam, nie takich osobnikow.

 • jes-ter

  Oceniono 20 razy 14

  "Kolebką cywilizacji" był bliski Wschód. Kiedy tam powstawały cywilizacje na terenach Rzymu biegały jeszcze dzikie plemiona, ale tego wielbiciele białej rasy nie mogą wiedzieć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX