Polityka

 • Edgar K. otrzymywał miliony od państwa. Gdy go aresztowano przez aferę wizową, pieniądze nadal płynęły

  Edgar K. otrzymywał miliony od państwa. Gdy go aresztowano przez aferę wizową, pieniądze nadal płynęły

  Edgar K., współpracownik, zdymisjonowanego w zw. z aferą wizową, wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka, był członkiem zarządu trzech organizacji. Stowarzyszenia i fundacje powiązane z Edgarem K. otrzymywały miliony złotych państwowych dotacji. Gdy 25-latek został aresztowany w związku z udziałem w aferze wizowej, jego organizacje - jak ustaliła WP - nadal były wspierane przez Narodowy Instytut Wolności - rządową agencję, którą nadzoruje minister kultury Piotr Gliński.

  Patryk Rutkowski
 • Wiceszef MON o 'Zielonej Granicy': 'Tylko świnie siedzą w kinie' to trafne określenie

  Wiceszef MON o "Zielonej Granicy": "Tylko świnie siedzą w kinie" to trafne określenie

  - Pani Agnieszka Holland żyje w wolnym kraju, wbrew temu, co jej się wydaje. Jak się okazuje, może takie filmy kręcić, pozyskała na to finanse. Może z własnej głupoty i pazerności wpisywać się w narrację Kremla. Serdecznie gratuluję i współczuję jednocześnie - mówił w Porannej rozmowie Gazeta.pl wiceszef MON Marcin Ociepa. Odniósł się w ten sposób do filmu "Zielona Granica", który w piątek wchodzi na ekrany polskich kin.

  Marcin Kozłowski
 • Afera wizowa. MSZ odpowiada Komisji Europejskiej. 'Fakt medialny'

  Afera wizowa. MSZ odpowiada Komisji Europejskiej. "Fakt medialny"

  Wiceminister spraw zagranicznych odpowiada unijnej komisarz do spraw wewnętrznych na pytania dotyczące wiz dla migrantów. "Tak zwana afera wizowa jest faktem medialnym, by w czasie kampanii zdyskredytować działania rządu" - napisał wiceszef MSZ Paweł Jabłoński w liście do Ylvy Johansson, który widziało Polskie Radio. Dodał, że pojawiło się wiele nieprawdziwych i wprowadzających w błąd informacji.

  Marcin Kozłowski
 • Afera wizowa. 'Rzeczpospolita' o powodach zwolnienia Edgara K. z aresztu: Poszedł na współpracę
 • Spięcie Terlikowskiego z Żarynem o 'Zieloną Granicę'. 'Swoich opinii nie będę uzgadniał z koordynatorem służb'

  Spięcie Terlikowskiego z Żarynem o "Zieloną Granicę". "Swoich opinii nie będę uzgadniał z koordynatorem służb"

  W związku z dyskusją wokół filmu "Zielona Granica" Agnieszki Holland doszło do internetowej wymiany zdań między zastępcą ministra koordynatora służb specjalnych Stanisławem Żarynem i publicystą Tomaszem Terlikowskim. Żaryn zarzucił Terlikowskiemu "szantaż w oparciu o kwestie religii i moralności". "To rzeczywiście smutne, gdy wysocy urzędnicy państwowi albo celowo mijają się z prawdą albo nie umieją przeczytać prostego tekstu ze zrozumieniem" - odpowiedział z kolei Terlikowski.

  Marcin Kozłowski