Polityka

 • Ewa Wrzosek odpiera zarzuty prokuratury: Nie napisałam tych SMS-ów, są zmanipulowane przy użyciu Pegasusa

  Ewa Wrzosek odpiera zarzuty prokuratury: Nie napisałam tych SMS-ów, są zmanipulowane przy użyciu Pegasusa

  Przekazanie osobom nieuprawnionym informacji z toczącego się postępowania, niedopełnianie obowiązków służbowych, wreszcie - zaangażowanie się w działalność polityczną - takie zarzuty chce postawić prokuratorce Ewie Wrzosek Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Warszawska śledcza dostała pismo o zawieszeniu na sześć miesięcy, jej gabinet przeszukano i upubliczniono treść wiadomości, jakie miała wymieniać z inną prokuratorką i szefem biura bezpieczeństwa m.st. Warszawy w 2020 r., kiedy toczyła się kampania prezydencka. - W mojej ocenie te cytowane przez prokuraturę SMS-y zostały zmanipulowane przy użyciu Pegasusa - ocenia Wrzosek.

  Katarzyna Romik
 • Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu karnego. Fala komentarzy w internecie. 'Państwo autorytarne'
 • Nocna awantura w Sejmie. Jachira pokazała nagranie. 'To za te pytania poseł Suski wyrwał mi telefon'

  Nocna awantura w Sejmie. Jachira pokazała nagranie. "To za te pytania poseł Suski wyrwał mi telefon"

  - Jak się pan czuje? - to pytanie kierowała w czwartek do Antoniego Macierewicza i Jarosława Kaczyńskiego Klaudia Jachira, nagrywając ich telefonem. Aparat wyrwał jej Marek Suski. Teraz posłanka opublikowała nagranie. Do awantury doszło w czasie głosowania posłów nad uchwałą w sprawie uznania Rosji za państwo sponsorujące terroryzm, której ostatecznie nie udało się przyjąć.

  Katarzyna Romik
 • Tusk o finansowaniu TVP: Przez 7 lat na festiwal nienawiści władze PiS przeznaczyły 12 mld 800 mln zł

  Tusk o finansowaniu TVP: Przez 7 lat na festiwal nienawiści władze PiS przeznaczyły 12 mld 800 mln zł

  - Jeśli w Polsce politycy nie są w stanie przegłosować tak oczywistej uchwały [ws. Rosji], to jest bardzo niepokojący znak - powiedział Donald Tusk. - Jesteśmy tym miejscem na mapie świata, które w takim głosowaniu przez manipulację i ten paskudny - jak zawsze u Macierewicza - pomysł wygląda bardzo niepoważnie - podkreślił lider Platformy Obywatelskiej. Były premier mówił również o zwiększeniu dofinansowania dla TVP, którą nazwał "ściekiem informacyjnym".

  Magdalena Bojanowska
 • Trzaskowski o ostatnich działaniach prokuratury: Ziobro 'chwyta się brzytwy'. Wie, że tonie

  Trzaskowski o ostatnich działaniach prokuratury: Ziobro "chwyta się brzytwy". Wie, że tonie

  - Są pytania, czy ja i moi ludzie byliśmy podsłuchiwani podczas kampanii wyborczej w 2020 r. - mówił na piątkowej konferencji prezydent Warszawy. Rafał Trzaskowski odniósł się w ten sposób do publikowanych przez prokuraturę treści wiadomości, jakie miał wymieniać z szefem biura bezpieczeństwa miasta Michałem Domaradzkim. Trzaskowski skomentował też zamieszanie wokół prokuratorki Ewy Wrzosek.

  Katarzyna Romik, Marcin Kozłowski