Polityka

 • Grzegorz Braun u naczelnej kremlowskiej propagandystki. Rosyjska telewizja wyemitowała wypowiedź posła

  Grzegorz Braun u naczelnej kremlowskiej propagandystki. Rosyjska telewizja wyemitowała wypowiedź posła

  Rosyjska telewizja wyemitowała wypowiedź Grzegorza Brauna z antyukraińskiej demonstracji. - Stop ukrainizacji Polski. Stop depolonizacji Polski - mówił poseł Konfederacji podczas tego wydarzenia. Rzecznik Porozumienia zapowiada złożenie pism do Mariusza Kamińskiego i odpowiednich służb "z prośbą o sprawdzenie tej antypolskiej aktywności Brauna".

  Magdalena Bojanowska
 • Kaczyński mówił, nagle z sali ktoś krzyknął 'hańba'. 'Komu służy ten młody człowiek? Niemcom?'

  Kaczyński mówił, nagle z sali ktoś krzyknął "hańba". "Komu służy ten młody człowiek? Niemcom?"

  - Ciągle mamy kłopoty z tą zamaskowaną w Unii Europejskiej polityką niemiecką, ale mimo wszystko przez cały czas szliśmy do przodu - mówił Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Szczecina, kiedy nagle ktoś zaczął krzyczeć "hańba". - Jeżeli ten młody człowiek by tu był, to dobrze, żeby odpowiedział na pytanie: komu on służy? Polakom czy Niemcom? - zareagował prezes PiS. - Polska nie będzie pod niczyim butem. O to walczymy - dodał.

  Magdalena Bojanowska
 • Kaczyński o kontroli wyborów. W komisji dwóch zwolenników PiS i kamery. 'Trzeba głosy wysypać na podłogę'

  Kaczyński o kontroli wyborów. W komisji dwóch zwolenników PiS i kamery. "Trzeba głosy wysypać na podłogę"

  - Trzeba to wysypać na stół, czy nawet na podłogę, jeden wylosowany wyciąga poszczególne głosy, pokazuje to wszystkim i to się zapisuje. I jeszcze do tego powinno być przez cały czas pilnowanie. A najlepiej, żeby w lokalach wyborczych (...) były po prostu kamery i żeby to było w internecie - tak o swoim pomyśle na przeprowadzenie wyborów mówił w czasie spotkania z mieszkańcami Stargardu Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zapowiedział również dwóch przedstawicieli PiS w każdej Okręgowej Komisji Wyborczej.

  Joanna Zajchowska
 • Putin zadecydował o wymianie obrońców Azowstalu wbrew opinii FSB. 'Cena, by chronić swojego człowieka'
 • Przywódcy Europy Środkowo-Wschodniej przeciwko aneksji terytoriów Ukrainy. Wyłamały się Węgry
 • Żaryn chwali się zaporą 'nie do przejścia'. Aktywiści i mieszkańcy: Fikcja, 800 osób w pasie śmierci

  Żaryn chwali się zaporą "nie do przejścia". Aktywiści i mieszkańcy: Fikcja, 800 osób w pasie śmierci

  - Około 800 ludzi przebywa w pasie śmierci na poziomie Puszczy. Prawie nikt nie jest w stanie wyjść z tego terenu, bo po obu stronach nie zgadza się na to wojsko. Są w pułapce, jedzą liście i piją wodę z kałuż. Niektórzy mdleją - relacjonuje aktywistka Małgorzata Rycharska z Hope&Humanity Poland. Wielu uchodźców wciąż przekracza polsko-białoruską granicę. - Pobici, poszczuci psami, podrapani przez psy tak, że pazury zostawiły bardzo długie i głębokie rany na ciele - dodaje aktywistka Joanna Iwińska. Tymczasem rząd chwali się zakończeniem budowy muru.

  Joanna Zajchowska
 • Czarnek ostrzega: Jeżeli samorząd nie ogrzeje szkoły, to wystąpimy o zarząd komisaryczny

  Czarnek ostrzega: Jeżeli samorząd nie ogrzeje szkoły, to wystąpimy o zarząd komisaryczny

  Szef MEiN Przemysław Czarnek zagroził, że "jeżeli któryś samorząd nie wywiąże się z zadań publicznych i nie będzie ogrzewał szkoły, która jest przez niego prowadzona, (...) to ministerstwo będzie występować niezwłocznie o zarząd komisaryczny". Problemy z podwyżkami cen ogrzewania mają także uczelnie wyższe m.in. UJ i Akademia Teatralna w Warszawie.

  Joanna Zajchowska
 • Ziobro zdecydował. Jest polskie śledztwo ws. uszkodzenia rurociągów Nord Stream
 • Kraków. Zaginięcie Jakuba Bocheńskiego z Lewicy. Policja znalazła jego samochód

  Kraków. Zaginięcie Jakuba Bocheńskiego z Lewicy. Policja znalazła jego samochód

  Małopolska policja poinformowała o znalezieniu samochodu należącego do Jakuba Bocheńskiego. Zawieszony polityk Lewicy zaginął w zeszłym tygodniu w tajemniczych okolicznościach. Według nieoficjalnych ustaleń, na policję miała zgłosić się kobieta, która złożyła obciążające go zeznania dot. gwałtu. Według innych, polityk przed zaginięciem miał być nękany przez hejterów i dostawać groźby.

  Karolina Mianecka
 • Inflacja. Donald Tusk: 'Nikt nad tym nie panuje. Nie ma kapitana na tym statku'

  Inflacja. Donald Tusk: "Nikt nad tym nie panuje. Nie ma kapitana na tym statku"

  Inflacja znów w górę. Jej poziom zaskoczył nawet najbardziej pesymistycznych analityków. - Mamy prawdopodobnie najmniej kompetentnego szefa banku centralnego na świecie - skomentował Donald Tusk, odnosząc się do nowych szacunków GUS. Polityk nie wierzy, że obóz rządzący zatrzyma galopujący wskaźnik. Jego zdaniem chaotyczne działania PiS-u strącają Polskę w przepaść.

  Marta Wolf