Polityka

 • Katastrofa na Odrze. Leszczyna: Działanie rządu PiS jest jak działanie władz ZSRR ws. Czarnobyla

  Katastrofa na Odrze. Leszczyna: Działanie rządu PiS jest jak działanie władz ZSRR ws. Czarnobyla

  - Działanie rządu PiS ws. tej katastrofy ekologicznej od początku jej trwania jest dokładnie takie samo, jak działanie władz Związku Radzieckiego w czasie katastrofy w Czarnobylu - stwierdziła posłanka Koalicji Obywatelskiej Izabela Leszczyna w czasie dyskusji w TVN24 dot. skażonej Odry. - Mamy pana Morawieckiego, który, nie wiadomo, czy był chroniony tak, jak pierwszy sekretarz w Związku Radzieckim i nieinformowany, czy wszyscy już wiedzą, że właściwie jest już na wylocie i decyzje są podejmowane gdzie indziej - dodała.

  Magdalena Bojanowska
 • Morawiecki ws. Odry: 'Doszło do opieszałości niektórych służb'. Jest milion złotych nagrody za wskazanie sprawców

  Morawiecki ws. Odry: "Doszło do opieszałości niektórych służb". Jest milion złotych nagrody za wskazanie sprawców

  - Chcę też podkreślić, że doszło do opieszałości niektórych służb, do zbyt wolnej reakcji, do zbyt wolnych działań - stwierdził Mateusz Morawiecki podczas konferencji ws. katastrofy ekologicznej na Odrze. - Z opieszałości wyciągnąłem konsekwencje kadrowe i jeżeli dojdę do wniosku, że doszło do poważnego naruszenia obowiązków, to będą wyciągane kolejne konsekwencje - podkreślił. Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik poinformował z kolei, że została wyznaczona bardzo wysoka nagroda za pomoc w wykryciu sprawców katastrofy.

  Magdalena Bojanowska
 • Samorządowy sztab kryzysowy ws. Odry. Donald Tusk: Wzywamy do wprowadzenia stanu nadzwyczajnego
 • W 'Wiadomościach' TVP Odra na szarym końcu. Wcześniej m.in. o rocznicy słów Kaczyńskiego. Liczyliśmy czas

  W "Wiadomościach" TVP Odra na szarym końcu. Wcześniej m.in. o rocznicy słów Kaczyńskiego. Liczyliśmy czas

  W piątkowym wydaniu "Wiadomości" TVP informacje na temat skażonej Odry pojawiły się po 13 minutach od rozpoczęcia programu. W materiale sporo uwagi poświęcono opozycji, w tym byłemu premierowi Donaldowi Tuskowi. O tym, że Mateusz Morawiecki zdymisjonował dwóch ważnych urzędników, powiedziano na samym końcu, nie informując przy tym o powodach tej dymisji.

  wkl
 • 'Ręce opadają', 'Na razie leci dwóch. Czekamy'. Komentarze po decyzji Morawieckiego

  "Ręce opadają", "Na razie leci dwóch. Czekamy". Komentarze po decyzji Morawieckiego

  "Rząd dał ciała. Na razie leci dwóch. Czekamy na kolejne dymisje", "Ręce opadają" - to niektóre komentarze po dymisji szefa Wód Polskich Przemysława Dacy oraz szefa GIOŚ Michała Mistrzaka. Przypomnijmy: z ustaleń dziennikarza Gazeta.pl Jacka Gądka wynika, że Generalny Inspektor Ochrony Środowiska Michał Mistrzak - poprzez swoją zastępczynię - 3 sierpnia zażądał od wojewódzkich IOŚ, by objęli sprawę zatrucia Odry szczególnym nadzorem. - On akurat coś zrobił - mówią osoby z jego otoczenia.

  Eryk Kielak