Polityka

 • Afera e-mailowa. Walka Dudy o wzrost notowań. "Zniesienie obowiązku maseczek jako symbol"

  Afera e-mailowa. Walka Dudy o wzrost notowań. "Zniesienie obowiązku maseczek jako symbol"

  "Moim zdaniem potrzebny jest symbol poradzenia sobie z pandemią. Takim byłoby zniesienie obowiązku noszenia maseczki na otwartym powietrzu" - takie sugestie przedstawiał premierowi Norbert Maliszewski, były szef Centrum Analiz Strategicznych. W opublikowanych w czwartek rzekomych mailach ze skrzynki Michała Dworczyka czytamy, jak walka z pandemią koronawirusa wpływała na wyniki notowań prezydenta Andrzeja Dudy, gdy ubiegał się o drugą kadencję.

  oprac. Joanna Zajchowska
 • Manowska o karze nałożonej przez TSUE: Pobiliśmy rekord kopalni. "Naprawdę źle to się skończy"

  Manowska o karze nałożonej przez TSUE: Pobiliśmy rekord kopalni. "Naprawdę źle to się skończy"

  - Czuję się w tej chwili jak w okresie zimnej wojny - tak sytuację dotyczącą polskiego wymiaru sprawiedliwości, a w szczególności karę nałożoną przez TSUE, komentowała w TVN24 Pierwsza Prezes SN Małgorzata Manowska. - Jeśli się nie obudzimy wszyscy, nie zaczniemy działać, ale na rzecz prawdziwego rozwiązania konfliktu, to naprawdę źle to się skończy - dodała.

  mk, IAR
 • Staszewski: "Godek powiedziała, że się mną brzydzi". Godek zaprzeczyła, działacz pokazał wideo. Będzie pozew

  Staszewski: "Godek powiedziała, że się mną brzydzi". Godek zaprzeczyła, działacz pokazał wideo. Będzie pozew

  Działacz LGBT+ Bart Staszewski poinformował, o swojej wymianie z Kają Godek podczas Marszu Równości w Lublinie. Fundamentalistka miała powiedzieć, że brzydzi się Staszewskim i zasugerowała, że wykorzystuje seksualnie dzieci, czego niedługo później się wyparła. Staszewski opublikował jednak nagranie i zapowiedział, że złoży prywatny akt oskarżenia przeciwko Kai Godek. We wtorek wieczorem Sejm zajmie się obywatelskim projektem ustawy, który zakazuje marszów równości.

  oprac. Joanna Zajchowska
 • Krzysztof Brejza: Włamano się na mój telefon Pegasusem. To jedyne wytłumaczenie

  Krzysztof Brejza: Włamano się na mój telefon Pegasusem. To jedyne wytłumaczenie

  - Agenci cytowali treść korespondencji z mojego telefonu, próbując uzyskać od przesłuchiwanych osób, by mnie czymś obciążyły. W jednym przypadku miała paść nawet groźba - mówi poseł Krzysztof Brejza (PO). Treść wiadomości - jak mówi Brejza "w sfałszowanej formie" - publikowała TVP, jako materiały ze śledztwa. Jak podkreśla poseł PO, służby mogły pozyskać te SMS-y tylko włamując się na jego telefon za pomocą Pegasusa.

  Jacek Gądek
 • Dziennikarze odnaleźli skazanego za onanizowanie się w parku b. rzecznika CBA. Pracuje w Poczcie Polskiej
 • PiS ma nowego koalicjanta. "Nie dostał nic, ogłosił sukces", "wynegocjował, że będzie mógł popierać PiS"
 • To o nim tajemniczo mówił Kaczyński. Jakub Banaszek ma być kandydatem prawicy na prezydenta Warszawy
 • Hołownia skomentował doniesienia na temat Maksymowicza: Postępowanie się toczy

  Hołownia skomentował doniesienia na temat Maksymowicza: Postępowanie się toczy

  Wirtualna Polska opisuje sprawę pacjentki, która zmarła po zabiegu przeprowadzonym w szpitalu w Olsztynie. Miał w nim uczestniczyć prof. Wojciech Maksymowicz, obecnie poseł Polski 2050. Doświadczony chirurg, jak wynika z ustaleń portalu, miał pełnić asystę obok lekarza w trakcie specjalizacji, ale przez większość czasu nie było go na sali. Do sprawy odniósł się Szymon Hołownia. - Wychodzę z założenia, że to nie biegli sądowi decydują w Polsce o winie lub jej braku, tylko postępowanie sądowe, które w tej sprawie się toczy - podkreślił lider Polski 2050.

  dbd
 • Bartłomiej Sienkiewicz chce dymisji Dworczyka. Dewizę SS w mailu nazwał "upokorzeniem państwa" [WIDEO]
 • Bartosz Kownacki z PiS też uciął sobie drzemkę. "To opozycja usypia przeciwników."

  Bartosz Kownacki z PiS też uciął sobie drzemkę. "To opozycja usypia przeciwników."

  Poseł Bartosz Kownacki z PiS, na środowym posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych uciął sobie krótką drzemkę, co uchwyciły kamery. - Po prostu opozycja nic mądrego nie jest w stanie powiedzieć i usypia zarówno przeciwników politycznych, jak i swoich wyborców, co widać w sondażach - stwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską.

  oprac. Joanna Szwalikowska