Polityka

 • Żaryn twierdzi, że TVN 'wyolbrzymia temat' afery wizowej. 'Nie ma żadnego wątku afrykańskiego'
 • Jacek Bartosiak może stracić doktorat. Dr Piegzik: Zasygnalizowałem wątpliwości PAN

  Jacek Bartosiak może stracić doktorat. Dr Piegzik: Zasygnalizowałem wątpliwości PAN

  Doktor Jacek Bartosiak, popularny w Polsce specjalista od geopolityki, może przestać być doktorem. Z ustaleń Gazeta.pl wynika, że jego praca doktorska i kluczowa książka mają być w istotnej części plagiatami. W poniedziałek oświadczenie wydał Michał A. Piegzik, który jako pierwszy zgłosił wątpliwości do wspomnianej rozprawy naukowej.

  Joanna Zajchowska
 • Politycy PiS rozdają komputery w szkołach w czasie kampanii. W swoich okręgach wyborczych
 • Posłanka KO Marta Wcisło zaatakowana. 'Zaczął mnie szarpać, grozić i wyzywać'

  Posłanka KO Marta Wcisło zaatakowana. "Zaczął mnie szarpać, grozić i wyzywać"

  "Zostałam zaatakowana na targu w Opolu Lubelskim. Nieznany mężczyzna zaczął mnie szarpać, grozić i wyzywać" - pisze Marta Wcisło w mediach społecznościowych i publikuje nagranie. To kolejna polityczka Koalicji Obywatelskiej, która została zaatakowana przez wyborcę. Podobna sytuacja przytrafiła się ostatnio także Borysowi Budce.

  Kamila Cieślik
 • Bosak o 'Zielonej granicy': 'To gra PiS-u i PO'. Padły też szokujące słowa o strzelaniu do migrantów

  Bosak o "Zielonej granicy": "To gra PiS-u i PO". Padły też szokujące słowa o strzelaniu do migrantów

  - Obrażanie osób, które chcą zobaczyć głośny i kontrowersyjny film jest dla mnie osobiście niedorzeczne - podkreślił Krzysztof Bosak na temat używania hasła "Tylko świnie siedzą w kinie" w kontekście filmu "Zielona granica". Równocześnie z ust polityka Konfederacji padły szokujące słowa na temat możliwości strzelania strażników granicznych do migrantów. - Żołnierze i funkcjonariusze mają broń, żeby jej czasami używać - stwierdził.

  Karolina Trela
 • Awantura podczas debaty w TVN24. Polityczka Konfederacji: Tak się rozmawia z blondynką
 • Po napaści na Borysa Budkę zarzuty może usłyszeć sam polityk? Ziobro: Prokurator będzie musiał to rozważyć

  Po napaści na Borysa Budkę zarzuty może usłyszeć sam polityk? Ziobro: Prokurator będzie musiał to rozważyć

  Prokurator generalny Zbigniew Ziobro nie wykluczył, że w sprawie piątkowej napaści na Borysa Budkę postawione zostaną nowe zarzuty. I to samemu politykowi, który był ofiarą ataku. - Mamy już nagrania z monitoringu, które wskazują, że pan Borys Budka mijał się z prawdą - stwierdził szef resortu sprawiedliwości. I dodał, że prokurator "będzie musiał rozważyć" ewentualne zarzuty w sprawie składania fałszywych zeznań.

  Katarzyna Romik
 • 'GW': Ziobro ma kwity na Kaczyńskiego. Może chodzić o kopertę z pieniędzmi

  "GW": Ziobro ma kwity na Kaczyńskiego. Może chodzić o kopertę z pieniędzmi

  Koperta z 50 tysiącami złotych może być "hakiem", który Zbigniew Ziobro ma na Jarosława Kaczyńskiego - pisze Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej". Dziennikarz ujawnił nagrania z przesłuchania austriackiego biznesmena zaangażowanego w budowę dwóch luksusowych biurowców w Warszawie na działce spółki Srebrna. Gerald Birgfellner miał wręczyć pieniądze za pośrednictwem Kaczyńskiego.

  Katarzyna Romik
 • Duda o tym, co po wyborach: Chciałbym, żeby to był taki rząd, z którym będziemy jednak mieli wspólną wizję

  Duda o tym, co po wyborach: Chciałbym, żeby to był taki rząd, z którym będziemy jednak mieli wspólną wizję

  - Prezydent nie jest samotną wyspą w Polsce, tylko musi współdziałać z władzą wykonawczą. Konstytucja też go do tego zobowiązuje, więc trzeba będzie współdziałać z rządem. Nie ukrywam, że chciałbym, żeby to był taki rząd, z którym będziemy jednak mieli wspólną wizję - mówił w wywiadzie dla "Super Expressu'' Andrzej Duda. Prezydent odniósł się również do słów Wołodymyra Zełenskiego, krytykujących Polskę, a także swoich planów po zakończeniu prezydentury.

  Joanna Zajchowska
 • Dr Paweł Kubicki ocenia obietnice wyborcze: Konfederacja ma najsłabiej napisany program

  Dr Paweł Kubicki ocenia obietnice wyborcze: Konfederacja ma najsłabiej napisany program

  - W nadchodzących wyborach kluczowe dla seniorów są kwestie dostępu do służby zdrowia, a także ich sytuacja ekonomiczna - wysokość emerytury, świadczeń - mówił w "Porannej rozmowie Gazeta.pl" socjolog dr hab. Paweł Kubicki z Katedry Polityki Społecznej Szkoły Głównej Handlowej. Następnie ekspert ocenił programy wyborcze. Najsurowsze słowa padły pod adresem Konfederacji.

  red.