O nas

Cześć, jesteśmy dziennikarzami redakcji Wiadomosci.gazeta.pl. Przygotowujemy dla Ciebie informacje z Polski i ze świata. Cieszymy się, że chcesz nas poznać.

Wiktoria Beczek - wieloletnia dziennikarka i wydawczyni Gazeta.pl, działaczka Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, autorka książki Rodzice, wyjdźcie z szafy, cyklu wywiadów z rodzicami osób nieheteronormatywnych. Kontakt: wiktoria.beczek@agora.pl

Magdalena Bojanowska - absolwentka dziennikarstwa oraz dokumentalistyki, reportażu i filmu tv na Uniwersytecie Warszawskim. Z wyróżnieniem ukończyła również filologię polską na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W przeszłości współpracowała z Nowym Folderem, Fundacją Centrum Badań i Edukacji im. Ryszarda Kapuścińskiego przy rozmaitych projektach reporterskich i dokumentalnych, a także z festiwalami, m.in. Literackim Sopotem. Od lat wolontariuszka Szlachetnej Paczki, gdzie zajmowała się m.in. szkoleniami i promocją. Miłośniczka literackich klasyków, języka polskiego i Włoch. Kontakt: magdalena.bojanowska@agora.pl

Aleksandra Boryń - studentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę dziennikarską rozpoczęła w 2022 roku, pracując w Wydarzeniach Polsatu. Do Gazeta.pl dołączyła na początku 2023 roku.

Karolina Deling - w mediach internetowych od ponad 15 lat, w Gazeta.pl - od 2017 r. Wcześniej związana z tvn24.pl i Wirtualną Polską. Obecnie na stanowisku redaktorki naczelnej serwisów informacyjnych - Wiadomości i Next.

Daniel Drob - dziennikarz Wiadomosci.gazeta.pl. Zajmuje się m.in. tematem Kościoła katolickiego. Kontakt: daniel.drob@agora.pl.

Dariusz Facoń - szef newsroomu Gazeta.pl; wieloletni dziennikarz mediów papierowych i internetowych.

Jacek Gorczycki - wydawca wiadomości, redaktor w Gazeta.pl, wcześniej sekretarz redakcji i wydawca w Radiu ZET.

Jacek Gądek - dziennikarz Gazeta.pl, autor programów TV. Wcześniej w Onet.pl i WP.pl, współpracował z Tygodnikiem Powszechnym. Absolwent dziennikarstwa UJ oraz marketingu w sieci w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera.

Marcin Kozłowski - w Gazeta.pl od 2016 r. Pisze o tym, co ważne, aktualne, ze szczególnym naciskiem na jawność i transparentność działania państwowych instytucji. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości związany zawodowo m.in. z Radiem Kolor, Superstacją i dziennikiem Metro. Publikował na łamach Charakterów i Kalendarza Beskidzkiego. Obecnie współpracuje z kwartalnikiem Przekrój. W Gazeta.pl zajmuje się m.in. sprawami z zakresu dostępu do informacji publicznej, a także tematyką kryminalną. Odpowiada za koordynację cykli tematycznych. Współautor napisanej z dr Katarzyną Bąkowicz książki Rozmowy o rozmowach, czyli miej głos i nie wahaj się go użyć. Strona na Facebooku: facebook.com/MarcinKozlowskiDziennikarz. Kontakt do autora: m.kozlowski@agora.pl lub inf_dok@protonmail.com

Maciek Kucharczyk - dziennikarz portalu Gazeta.pl od 2018 roku, wcześniej dziennikarz i redaktor portalu tvn24.pl oraz Magazynu TVN24. Dziennikarz portalu Gazeta.pl od 2018 roku, wcześniej dziennikarz i redaktor portalu tvn24.pl oraz Magazynu TVN24.Od małego byłem zainteresowany światem, morzem, historią i techniką, zwłaszcza tą związaną z wojskiem i eksploracją kosmosu. Taka jest też najczęściej tematyka moich artykułów.W swojej karierze publikowałem również artykuły w Forum, Warsaw Institute Review i przygotowywałem analizy z zakresu wojskowości dla Ośrodka Analiz Strategicznych. Występowałem jako komentator w telewizji TVN24 i TVN24BiŚ.Z wykształcenia jestem magistrem stosunków międzynarodowych, specjalizacja polityka bezpieczeństwa. Studiowałem na Instytucie Stosunków Międzynarodowych UW. Odbyłem też staż w MSZ.Na Twitterze @MacKucharczyk. Email: maciej.kucharczyk@agora.pl

Katarzyna Rochowicz - dziennikarka Gazeta.pl od 2023 r.

Katarzyna Romik - autorka serwisów informacyjnych Gazeta.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i podyplomowej komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Wcześniej redaktorka i producentka w Polsat News. Współpracowała też z Wirtualną Polską.

Grzegorz Sroczyński - dziennikarz i publicysta Gazeta.pl. Autor cyklu Wywiady Sroczyńskiego. Laureat m.in. nagrody im. Barbary Łopieńskiej, Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego i Grand Press. W latach 1999-2017 pracował w Gazecie Wyborczej. Jest także autorem audycji Świat się chwieje w Radiu TOK FM i podcastu Sabat symetrystów.

Patryk Strzałkowski - dziennikarz portalu Gazeta.pl, specjalizujący się w tematyce środowiskowej i sprawach zagranicznych, autor m.in. cyklu Piątki dla klimatu. Absolwent dziennikarstwa na UAM w Poznaniu oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Dziennikarz portalu Gazeta.pl od 2015 roku. Specjalizuje się w tematyce klimatu i środowiska oraz tematach sprawach zagranicznych. Autor m.in. cyklu Piątki dla klimatu, a także reportaży z Bliskiego Wschodu i innych części świata. Prowadzący rozmów na żywo w programie Zielony Poranek. Absolwent dziennikarstwa na UAM w Poznaniu oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Twitter: @PStrzalkowski Instagram: @patryk__strzalkowski

Zyt Twardowska - absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wcześniej redaktorka i reporterka w innych mediach, od grudnia 2022 r. wydawczyni Gazeta.pl. Zafascynowana socjologią, językoznawstwem i kulturą queerową.

Joanna Zajchowska - absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dziennikarka gazeta.pl.

Paulina Zduniak - obecnie wydawczyni serwisów newsowych Gazeta.pl. Wcześniej przez osiem lat związana z serwisami kulinarnymi Agory. W latach 2019-2020 wydawca serwisów lifestyle. Choć z wykształcenia jest psychologiem klinicznym (specjalizacje: diagnoza psychologiczna i szkolenia), od zawsze chciała pisać i pasjonowała się kuchnią. Dlatego, gdy tylko pojawiła się okazja, by rozpocząć pracę w serwisie kulinarnym, nie wahała się ani przez chwilę. W Gazeta.pl pracuje od marca 2013 roku. Przez ten czas współtworzyła kilka serwisów kulinarnych, w tym Ugotuj.to, Magazyn Kuchnia oraz Haps.pl.Pasjonatka kuchni polskiej oraz cukiernik amator specjalizujący się w sernikach. W wolnych chwilach czyta fantastykę i każdą nowinkę na temat kosmosu.

Więcej o: