Marcin Kozłowski

W przeszłości reporter radiowy i telewizyjny, od czasu do czasu pojawia się w prasie drukowanej.

 • Gliwiccy policjanci szukają kłusownika, który założył wnyki. Uwięziony pies "zmarł w męczarniach"
 • Adam Bodnar wylicza błędy policji po protestach ws. wyroku TK. "Sprawy zaszły za daleko"

  Adam Bodnar wylicza błędy policji po protestach ws. wyroku TK. "Sprawy zaszły za daleko"

  - To, co się stało i co się wciąż dzieje na ulicach polskich miast, nie tylko od 22 października, musi budzić największy niepokój - wskazał podczas piątkowego posiedzenia Senatu Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. RPO zabrał głos w sprawie reakcji funkcjonariuszy na protesty po październikowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji.

 • Prokurator z zarzutami ws. śledztwa smoleńskiego. Sprawa ma związek z pismem Macierewicza

  Prokurator z zarzutami ws. śledztwa smoleńskiego. Sprawa ma związek z pismem Macierewicza

  Warszawski prokurator Józef G. usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych - podaje PAP. Śledczy zarzucają prokuratorowi, że w 2012 r. nie rozpoznał w całości zawiadomienia o przestępstwie złożonego przez posła PiS Antoniego Macierewicza. Józef G. odmówił składania wyjaśnień, twierdzi również, że czynności prowadzone przez radomskich śledczych są nielegalne.

 • Rząd przedłuża szkołom nauczanie zdalne. Ferie we wszystkich województwach w tym samym terminie
 • Zakażony koronawirusem były poseł Janusz Sanocki trafił do szpitala. "Podtrzymuję: epidemii nie ma"
 • Sejm zablokowany przez policję. Strajk Kobiet przemaszerował pod TVP. Policja użyła gazu
 • Kołakowski i Ardanowski przywróceni w prawach członka PiS. "Wygasa decyzja prezesa"
 • Czarnek chce karania nauczycieli za wulgaryzmy na protestach. ZNP: Nie widzimy takiej możliwości

  Czarnek chce karania nauczycieli za wulgaryzmy na protestach. ZNP: Nie widzimy takiej możliwości

  Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek stwierdził w rozmowie z Onetem, że nauczyciele, którzy zachowywali się wulgarnie na protestach w związku z wyrokiem TK dotyczącym aborcji, powinni ponieść konsekwencje "zgodnie z przepisami prawa oświatowego". Tymczasem według prawników m.in. Związku Nauczycielstwa Polskiego czas wolny nauczyciela nie powinien podlegać ocenie organów dyscyplinarnych.

 • Polski lekarz w Niemczech o apelu Lichockiej: Nie chcemy być szykanowani i straszeni prokuratorem

  Polski lekarz w Niemczech o apelu Lichockiej: Nie chcemy być szykanowani i straszeni prokuratorem

  "98 proc. polskich lekarzy emigrantów wolałoby, by Polska stała się krajem, z którego już nikt nie emigruje - poza ciekawością świata i względami rodzinnymi" - pisze w liście do wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego dr n. med. Bogdan Miłek, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Medycznego w Niemczech. To reakcja na wypowiedź posłanki PiS Joanny Lichockiej, która zaproponowała, by "landy niemieckie oddelegowały polskich lekarzy pracujących w niemieckiej służbie zdrowia do Polski na czas pandemii".

 • NFZ podał stawki za leczenie w szpitalach tymczasowych. Kilkukrotnie wyższe niż w innych placówkach

  NFZ podał stawki za leczenie w szpitalach tymczasowych. Kilkukrotnie wyższe niż w innych placówkach

  Dzień hospitalizacji pacjenta pod respiratorem w szpitalu tymczasowym ma kosztować Narodowy Fundusz Zdrowia 4 321,14 zł - wynika z zarządzenia opublikowanego na stronie NFZ. Dla porównania, w zwykłych szpitalach przyjmujących pacjentów z COVID-19 to koszt 1 154 zł. Urzędnicy podkreślają jednak, że to kwoty szacunkowe, które po kilku miesiącach działania szpitali tymczasowych zostaną zaktualizowane.

 • Były wiceminister o spadku liczby testów na koronawirusa: Testowanie nie jest dla chętnych

  Były wiceminister o spadku liczby testów na koronawirusa: Testowanie nie jest dla chętnych

  - Jeżeli pacjent nie ma charakterystycznych objawów, chciałby zrobić sobie test, a lekarz mu odmawia, to widocznie coś jest na rzeczy. Testowanie nie jest dla chętnych, tylko dla tych, u których lekarz uzna, że jest sens takiego pacjenta testować - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Marek Twardowski, lekarz, prezes "Porozumienia Zielonogórskiego", były wiceminister zdrowia w rządzie PO-PSL. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ostatniej doby przeprowadzono ponad 35 tys. testów na koronawirusa. To najmniej od ponad miesiąca.

 • Dotarliśmy do opinii biegłego księdza ws. zwolnionego pracownika IKEA. "Dyskryminacja w pracy"

  Dotarliśmy do opinii biegłego księdza ws. zwolnionego pracownika IKEA. "Dyskryminacja w pracy"

  Portal Gazeta.pl dotarł do pełnej treści opinii wydanej przez biegłego księdza w sprawie zwolnionego w ubiegłym roku pracownika IKEA. Mężczyzna stracił pracę za wpis odnoszący się krytycznie do dnia solidarności z osobami LGBT. Duchowny w wydanej na zlecenie prokuratury opinii stwierdza m.in., że "dla człowieka wierzącego (chrześcijanina) obowiązkowe uznanie homoseksualizmu jest zgorszeniem".

 • Wójt nie zgodził się na lekcję religii prawosławnej dla jednego ucznia. Parafia poszła do sądu
 • Żandarmeria pomoże policji w "ochronie porządku". MON: To nie ma związku z manifestacjami

  Żandarmeria pomoże policji w "ochronie porządku". MON: To nie ma związku z manifestacjami

  W Monitorze Polskim zostało opublikowane zarządzenie premiera Mateusza Morawieckiego, które zakłada, że żołnierze Żandarmerii Wojskowej będą pomagać policjantom w "ochronie bezpieczeństwa i porządku publicznego". "To standardowe działania, które nie mają związku z manifestacjami. Żandarmeria pomaga m. in. w kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny" - wyjaśnia MON.

 • Kolejny dzień protestów po orzeczeniu TK. Tłumy przed kurią w Warszawie. "Wasza bardzo wielka wina"
 • Działacz Porozumienia skomentował na Twitterze protesty kobiet. Gowin chce wyrzucenia go z partii
 • TVP i episkopat nie chcą upublicznić wspólnej umowy. "Ryzyko zagrożenia interesów"

  TVP i episkopat nie chcą upublicznić wspólnej umowy. "Ryzyko zagrożenia interesów"

  Telewizja Polska S.A. oraz Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski odmówiły naszej redakcji udostępnienia pełnej treści porozumienia, które zostało podpisane we wrześniu. Episkopat twierdzi, że "nie jest do tego upoważniony", z kolei TVP przekonuje, iż ujawnienie takiej informacji zagroziłoby jej interesom. Jedyny komunikat w sprawie umowy, który pojawił się na stronie internetowej Telewizji Polskiej, od dawna nie jest już dostępny.

 • Dworczyk o szpitalu polowym na Stadionie Narodowym: Zgłosiło się już ponad 160 chętnych do pracy

  Dworczyk o szpitalu polowym na Stadionie Narodowym: Zgłosiło się już ponad 160 chętnych do pracy

  - Łącznie na te pierwszych 500 łóżek będziemy potrzebowali ponad 500 osób personelu medycznego, czyli przede wszystkim lekarzy, ale też pielęgniarek i ratowników medycznych - mówił w środę minister-członek Rady Ministrów, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, odnosząc się do kwestii szpitala polowego na Stadionie Narodowym. Jak dodał, od poniedziałku do pracy zgłosiło się już ponad 160 osób.

 • Szonert-Binienda po 3 latach wciąż zawieszona w pełnieniu funkcji konsula. Niejasne tłumaczenia MSZ

  Szonert-Binienda po 3 latach wciąż zawieszona w pełnieniu funkcji konsula. Niejasne tłumaczenia MSZ

  Mimo upływu ponad 3 lat sprawa Marii Szonert-Biniendy, konsul honorowej w Akron w Ohio, wciąż pozostaje formalnie nierozwiązana. Konsul została zawieszona po tym, gdy na jej profilu w mediach społecznościowych pojawił się fotomontaż przedstawiający ówczesnego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska w mundurze SS. Szonert-Binienda twierdziła, że stała się ofiarą hakerów i zapowiedziała zgłoszenie sprawy do FBI. Jak informuje teraz polski MSZ, "z punktu widzenia FBI sprawa jest zamknięta".

 • 10. rocznica śmierci Marka Rosiaka. Kaczyński: Mord był efektem kampanii nienawiści

  10. rocznica śmierci Marka Rosiaka. Kaczyński: Mord był efektem kampanii nienawiści

  "Mord nie był przypadkowym czynem szaleńca, ale efektem prowadzonej przez lata kampanii nienawiści wobec ś.p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, kampanii zwanej dziś przemysłem pogardy" - napisał wicepremier Jarosław Kaczyński w liście odczytanym w trakcie łódzkich uroczystości upamiętniających atak na biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości. W ataku tym przed dziesięcioma laty zginął działacz PiS Marek Rosiak, a ranny został asystent jednego z posłów Paweł Kowalski.