Telewizja Republika

Polska stacja telewizyjna, która oficjalnie wystartowała 10 kwietnia 2013 w wersji internetowej, a pierwszą audycję satelitarną zaprezentowała 6 maja 2013 roku. Telewizja ma siedzibę w Warszawie.

Historia stacji

Pierwsze podejście do stworzenia stacji datuje się na rok 2012, kiedy Telewizja Niezależna Spółka Akcyjna rozpoczęła zarządzanie projektem. Początkowy kapitał zakładowy spółki, opłacony w ćwierci, wynosił 100 tysięcy złotych. Projekt zakładał wyjście poza konkretne środowiska i skupiał dziennikarzy początkujących oraz znanych, m.in. z prasy czy portali internetowych.

Pierwotny zespół realizatorów oraz dziennikarzy obejmował 50 osób. Siedzibę studia 18 lutego 2013 roku poświęcił ojciec Krzysztof Stępnowski, redemptorysta.

W lipcu 2013 roku dotychczas zarządzająca medium Telewizja Niezależna SA zmieniła się w spółkę akcyjną Telewizja Republika. W październiku, w obliczu generowanych strat wyższych aniżeli wpływy, rozpoczęła sprzedaż akcji łącznie liczących ponad 8 milionów złotych.

Zmiany w zarządzie i redakcji

Od początku istnienia rolę prezesa zarządu pełnił Piotr Barełkowski, który następnie 31 marca 2014 zrzekł się swojej funkcji. Redaktorem naczelnym od początku był Bronisław Wildstein, który zrezygnował z tej funkcji oraz roli wiceprezesa zarządu. Po nim funkcję redaktora naczelnego pełnili m.in. Tomasz Terlikowski czy Anita Gargas.

Kontrowersje

W wyniku prowadzonych powszechnie badań dotyczących kampanii wyborczej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, na podstawie analizy Laboratorium Badań Medioznawczych UW, uznała w 2015 Telewizję Republika za jedno z najbardziej stronniczych mediów w Polsce. Określenie to dotyczyło m.in. materiałów w serwisach informacyjnych.

TV Republika

Więcej o:

TV Republika