Wiadomości

 • Nieznane i przerażające zwierzę wyłowione u wybrzeży Australii. 'Szalony wygląd'

  Nieznane i przerażające zwierzę wyłowione u wybrzeży Australii. "Szalony wygląd"

  Wyłupiaste czarno-zielone oczy i wyszczerzone rzędy białych zębów, układające się w złowrogi uśmiech - to dwa szczegóły, od których trudno oderwać wzrok, kiedy spojrzy się na zdjęcie stworzenia, które wyłowiono w Australii. Wędkarz wyciągnął zwierzę z głębokości 650 m. Naukowcy z całego świata próbują ustalić, jaki gatunek widzimy na zdjęciach.

  Katarzyna Romik
 • Władimir Putin dokręca śrubę wojsku. Podpisał ustawę zaostrzającą kary za dezercję
 • 'Młody patriota z Chersonia' chce jechać na wojnę w Ukrainie. Ambasada Rosji: Może nie teraz?

  "Młody patriota z Chersonia" chce jechać na wojnę w Ukrainie. Ambasada Rosji: Może nie teraz?

  Dezorientacja i konsternacja - tak zareagowali pracownicy ambasady Rosji w Warszawie, kiedy zadzwonił do nich "młody patriota pochodzący z Chersonia". Taką tożsamość podał dziennikarz Biełsatu, który próbował się dowiedzieć, jak ma wziąć udział w pseudoreferendach na temat przyłączenia okupowanych terenów Ukrainy do Rosji, oraz jak wyjechać i zaciągnąć się do rosyjskiej armii, by walczyć z "nazistami z Ukrainy".

  Katarzyna Romik

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.