Wiadomości

 • Ks. Isakowicz-Zaleski o sprawie sierocińca w Kamerunie: Dramat dzieci. Można było temu zapobiec
 • PiS wygrywa w nowych sondażach. Duże wahania poparcia dla Koalicji Obywatelskiej

  PiS wygrywa w nowych sondażach. Duże wahania poparcia dla Koalicji Obywatelskiej

  Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w maju, według sondaży CBOS i Kantar wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego uzyskałoby 33 proc. poparcia. Inaczej sprawa wygląda z Koalicją Obywatelską, która w zależności od sondażowni ma szansę zdobyć odpowiednio 11 i nawet 21 proc. głosów.

  oprac. Aleksandra Chłapińska
 • Czarnek o Polskim Ładzie w szkole: UE jest tworem niepraworządnym, uczniowie muszą o tym wiedzieć

  Czarnek o Polskim Ładzie w szkole: UE jest tworem niepraworządnym, uczniowie muszą o tym wiedzieć

  Minister edukacji Przemysław Czarnek skomentował znaczenie programu Polski Ład dla systemu edukacji. Uczniowie będą słuchać na lekcjach historii o wszystkich wydarzeniach, które "mają niezwykłe znaczenie dla losów państwa polskiego". Jednym z takich tematów ma być katastrofa smoleńska czy rzekoma "ewolucja Unii Europejskiej z tworu praworządnego na twór niepraworządny". "Pedagogika dumy" ma zastąpić "pedagogikę wstydu".

  oprac. Natalia Pacholczyk

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.