Wiadomości

 • Niedziele handlowe 2020. Czy 25 października zrobimy zakupy?
 • Łódź. Policjant nagle przewrócił na ziemię demonstranta. Nagranie obiegło sieć

  Łódź. Policjant nagle przewrócił na ziemię demonstranta. Nagranie obiegło sieć

  Kilkaset osób uczestniczyło w sobotniej manifestacji w Łodzi w związku z czwartkowym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Media społecznościowe obiegło nagranie z udziałem jednego z uczestników. Mężczyzna został nagle przewrócony na ziemię przez funkcjonariusza. "Film , który budzi tak wiele emocji jest fragmentem trwającej dłużej sytuacji. Nie słychać wszystkich wypowiedzi uczestnika manifestacji" - komentuje Komenda Wojewódzka Policji.

  oprac. Marcin Kozłowski
 • Zatrzymanie posła Lewicy w trakcie protestów w Katowicach. "Podarcie ciuchów, zniszczenie okularów"

  Zatrzymanie posła Lewicy w trakcie protestów w Katowicach. "Podarcie ciuchów, zniszczenie okularów"

  W trakcie wieczornej sobotniej manifestacji w sprawie orzeczenia TK dotyczącego aborcji został zatrzymany poseł Lewicy Maciej Kopiec. Jak twierdzi, został "zglebowany", a także podarto mu ubrania i zniszczono okulary. Polityk został zwolniony i wrócił na protest. Katowicka policja przekonuje, że parlamentarzysta "zaatakował mundurowych" i "kopał w tarcze".

  oprac. Marcin Kozłowski, IAR
 • Koronawirus. Blisko 20 tys. zakażonych we Włoszech, źle w Portugalii, ale najgorzej jest w Wlk. Brytanii

  Koronawirus. Blisko 20 tys. zakażonych we Włoszech, źle w Portugalii, ale najgorzej jest w Wlk. Brytanii

  We Włoszech na Covid-19 zmarło w ciągu ostatniej doby 151 osób. Potwierdzonych zostało ponad 19 600 nowych zakażeń koronawirusem, co jest kolejnym rekordem od początku epidemii w lutym. W Portugalii w ciągu ostatniej doby zanotowano najwyższą od początku epidemii liczbę nowych zakażeń koronawirusem: ponad 3,6 tys. - przekazał w sobotę rząd. Premier Antonio Costa nie wykluczył ogłoszenia w najbliższym czasie nowych obostrzeń. W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby wykryto 23 012 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i zarejestrowano 174 kolejne zgony z powodu Covid-19

  PAP
 • Wyniki losowania Lotto 24.10.2020 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  Wyniki losowania Lotto 24.10.2020 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  W Lotto (kiedyś występującym pod nazwą Duży Lotek) pula na "szóstki" wynosi nie mniej niż 2 mln PLN. W Lotto można grać od 3 PLN. Dodatkowo po każdym losowaniu Lotto odbywa się dodatkowe losowanie Lotto Plus 6 z 49 liczb, w którym za 1 zł można wygrać 1 000 000 zł. Losowania Lotto oraz Lotto Plus odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Losowanie Lotto można obejrzeć na żywo w telewizji TVP Info o godz. 21:40.

  becia
 • Dziennikarz wylicza, ile osób może umrzeć na COVID-19 za dwa tygodnie. "Bardzo złe wiadomości"
 • Ekspertka: Wyrok TK sprawi, że coraz mniej osób będzie podejmowało decyzje prokreacyjne

  Ekspertka: Wyrok TK sprawi, że coraz mniej osób będzie podejmowało decyzje prokreacyjne

  - Wyeliminowanie przesłanki embriopatologicznej to tak naprawdę wyeliminowanie 98 proc. ustawowych aborcji w Polsce. Będzie to oznaczało brak opieki medycznej dla kobiet, brak możliwości skonsultowania się z lekarzem. Mocny cios otrzyma również diagnostyka prenatalna - oceniła w rozmowie z Gazeta.pl Kamila Ferenc z Zespołu Prawnego Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Zdaniem ekspertki ogłoszony w czwartek wyrok Trybunału Konstytucyjnego może skutkować również tym, że coraz mniej osób będzie chciało podejmować decyzje prokreacyjne.

  Michał Litorowicz

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.