Wiadomości

 • Orban mówił o 'siłach pokojowych' w Ukrainie. Kreml grozi: Czy Europa jest gotowa na kolejkę trumien?

  Orban mówił o "siłach pokojowych" w Ukrainie. Kreml grozi: Czy Europa jest gotowa na kolejkę trumien?

  Viktor Orban stwierdził, że przywódcy unijnych krajów są "bliscy rozważania, czy do Ukrainy wysłać siły pokojowe UE". Na te słowa odpowiedział już Kreml. "Jeśli tak zwani żołnierze sił pokojowych pojawią się w Ukrainie bez zgody Rosji, staną się uzasadnionym celem dla rosyjskich sił zbrojnych" - zagroził Dmitrij Miedwiediew. "Czy Europa jest gotowa na długą kolejkę trumien?" - dodał.

  Magdalena Bojanowska
 • Jarosław Szymczyk odpowiada na ustalenia 'GW'. 'Atak na moje dziecko'

  Jarosław Szymczyk odpowiada na ustalenia "GW". "Atak na moje dziecko"

  "Nie znam tego człowieka i nigdy z nim nie rozmawiałem. Jest on dla mnie zupełnie obcą osobą" - napisał gen. insp. Jarosław Szymczyk, odnosząc się w ten sposób do tekstu "Gazety Wyborczej", która poinformowała, że na weselu córki komendanta policji bawił się gangster Daniel K. Dodał, że "już w pierwszych godzinach po publikacji artykułu jego dziecko stało się obiektem fali okrutnego hejtu".

  Magdalena Bojanowska
 • Łódzkie. Zagłodzone świnie, martwym źrebakiem żywią się psy. Dla gminy to nie powód do interwencji
 • Wypadek radiowozu z nastolatkami. Giertych: Jeden z policjantów usłyszał zarzuty

  Wypadek radiowozu z nastolatkami. Giertych: Jeden z policjantów usłyszał zarzuty

  Jeden z policjantów, który na początku roku brał udział w wypadku radiowozu, usłyszał zarzuty - przekazał mec. Roman Giertych, którego cytuje "Uwaga!" TVN. W samochodzie wraz z funkcjonariuszami jechały dwie nastolatki. Później informację tę potwierdziła prokuratura - policjant jest podejrzany m.in. o spowodowanie wypadku, niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień.

  Magdalena Bojanowska
 • Papież w coraz lepszym stanie. 'Zjadł pizzę, wznowił pracę'. Wkrótce opuści szpital
 • 38-letni Radosław przewrócił się na oblodzonym chodniku i zmarł. Prokuratura umarza sprawę
 • Dolny Śląsk. Agresywny kierowca pobił policjantkę po służbie. Miał przy sobie narkotyki [WIDEO]
 • Kot Gacek, szczeciński celebryta, niemal został porwany. 'Uciekł i schował się pod auto'
 • Procesje przejdą ulicami Warszawy. Zmiany i utrudnienia w ruchu w kilku dzielnicach

  Procesje przejdą ulicami Warszawy. Zmiany i utrudnienia w ruchu w kilku dzielnicach

  W piątek 31 marca ulicami Warszawy przejdą procesje drogi krzyżowej. Wieczorem wierni wyruszą sprzed warszawskich kościołów i przejdą ulicami Mokotowa, Ochoty, Śródmieścia, Ursusa, Wesołej i Wilanowa. O możliwych utrudnieniach i zmianach w ruchu poinformował stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego.

  Jagoda Różycka
 • Transpłciowa posłanka z Niemiec mówi Kaczyńskiemu, jak jest. 'Bycie trans nie daje korzyści'

  Transpłciowa posłanka z Niemiec mówi Kaczyńskiemu, jak jest. "Bycie trans nie daje korzyści"

  - Zachód nie wymyślił bycia trans. Lesbijki, geje, osoby biseksualne czy transpłciowe są wszędzie na świecie i zawsze istniały - tak o wypowiedziach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego mówi w wywiadzie dla DW transpłciowa posłanka do Bundestagu Nyke Slawik. Jak podkreśla parlamentarzystka, "bycie trans nie wiąże się z korzyściami, tylko wprost przeciwnie".

  Katarzyna Domagała-Pereira/Deutsche Welle

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.