Wiadomości

 • Łukaszenka oglądał nasiona i orzekł: Wojna w Ukrainie zakończyłaby się dawno, gdyby nie USA i Polska

  Łukaszenka oglądał nasiona i orzekł: Wojna w Ukrainie zakończyłaby się dawno, gdyby nie USA i Polska

  - Białoruś stała się rajem dla tysięcy Ukraińców, którzy otrzymują teraz białoruskie obywatelstwo - mówił w piątek prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka. Zaprzeczył także, że białoruskie wojsko zaatakuje południowego sąsiada. Według Łukaszenki Europa już dawno zakończyłaby konflikt w Ukrainie, "gdyby tylko Stany Zjednoczone z pomocą Polski nie wzniecały działań wojennych".

  Joanna Zajchowska
 • Włochy usuwają skutki nawałnic. W Toskanii wiatr był tak silny, że rozpędził diabelski młyn [WIDEO]
 • Sanna Marin zrobiła test na obecność narkotyków. Premierka: Chcę rozwiać wątpliwości
 • Niebezpieczne nawałnice nad Polską. Łowcy Burz: Będą groźniejsze, niż zakładano

  Niebezpieczne nawałnice nad Polską. Łowcy Burz: Będą groźniejsze, niż zakładano

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed burzami z gradem. Polscy Łowcy Burz ostrzegają jednak, że nawałnice mogą być dużo groźniejsze, niż zakładano. "Nadchodzące burze będą mogły przyjmować postać zarówno zorganizowanej konwekcji w postaci układów wielokomórkowych, jak i mniej zorganizowanych, ale także groźnych burz superkomórkowych" - piszą synoptycy z Sieci Obserwatorów Burz.

  Joanna Zajchowska
 • Inowrocław. Koszeniem przeszkadzał sąsiadowi w oglądaniu telewizji. Postrzelił go z wiatrówki

  Inowrocław. Koszeniem przeszkadzał sąsiadowi w oglądaniu telewizji. Postrzelił go z wiatrówki

  45-letni mieszkaniec jednej z miejscowości na terenie powiatu inowrocławskiego został zatrzymany za postrzelenie swojego sąsiada z broni pneumatycznej. Zrobił to, bo nie mógł oglądać telewizji przez hałas pracującej za płotem kosiarki. Teraz odpowie za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz spowodowanie obrażeń ciała.

  Wiktoria Beczek
 • PAH: Na świecie 303 miliony osób potrzebują pomocy humanitarnej

  PAH: Na świecie 303 miliony osób potrzebują pomocy humanitarnej

  Rekordowa liczba ludzi na świecie potrzebuje pomocy humanitarnej. Rosyjska inwazja na Ukrainę spowodowała, że kolejne miliony ludzi musiało uciec z domów lub potrzebuje pomocy tam, gdzie mieszka. Ale trwają też inne kryzysy, m.in. na Bliskim Wschodzie, w Afryce Wschodniej i innych częściach świata.

  Patryk Strzałkowski
 • Stowarzyszenie 'Nasz Bocian' składa wniosek ws. podręcznika do HiT. Chce wycofania go z użytku

  Stowarzyszenie "Nasz Bocian" składa wniosek ws. podręcznika do HiT. Chce wycofania go z użytku

  Stowarzyszenie "Nasz Bocian" złożyło wniosek o wszczęcie postępowania ws. stwierdzenia nieważności decyzji administracyjnej o dopuszczeniu podręcznika do HiT-u do użytku. Organizacja podkreśliła w piśmie, że książki autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego nie można uznać za poprawną merytorycznie m.in. ze względu na "budowanie negatywnych skojarzeń względem osób, które decydują się na leczenie metodami zapłodnienia pozaustrojowego oraz osób urodzonych dzięki takiemu leczeniu".

  Katarzyna Romik, Magdalena Bojanowska
 • Katastrofa ekologiczna. Moskwa: Ustalamy, dlaczego złota alga pojawiła się w Odrze
 • Nowy Sącz. Prosił o jedzenie i pomoc. Przy okazji ukradł zakonnicy telefon metodą 'na litość'
 • Siostra Kim Dzong Una odpowiada na ofertę sąsiada: Byłoby lepiej, gdyby się zamknął

  Siostra Kim Dzong Una odpowiada na ofertę sąsiada: Byłoby lepiej, gdyby się zamknął

  "Byłoby korzystniejsze dla jego wizerunku, żeby się zamknął, zamiast mówić bzdury, gdy nie miał nic lepszego do powiedzenia" - tak Kim Jo Dzong, siostra Kim Dzong Una odpowiedziała na propozycję prezydenta Korei Południowej w sprawie denuklearyzacji Korei Płn. Jedna z najważniejszych osób w Korei Północnej nazwała pomysł Seulu "prostym i dziecinnym".

  Patryk Pytlak

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.