Wiadomości

 • Afera wśród youtuberów. Zastępca Ziobry zawiadamia prokuraturę Ziobry

  Afera wśród youtuberów. Zastępca Ziobry zawiadamia prokuraturę Ziobry

  Jeden z wiceministrów sprawiedliwości złożył zawiadomienie do Prokuratury Krajowej w związku z materiałem opublikowanym przez youtubera Sylwestra Wardęgę. Zawiadomienie dotyczy możliwości popełnienia czynów o charakterze pedofilskim przez kilku internetowych celebrytów.

  Marcin Kozłowski
 • Tusk o 'ryzyku' w związku z referendum. Ocenił, dlaczego Kaczyński zdecydował się na ten krok
 • Wrocław. Śmierć 25-letniego Dmytra po interwencji funkcjonariuszy. Jest oświadczenie policji

  Wrocław. Śmierć 25-letniego Dmytra po interwencji funkcjonariuszy. Jest oświadczenie policji

  "Nie ma i nigdy nie było przyzwolenia na tego typu zachowania. Osoby (...) naruszające jakiekolwiek przepisy prawa niegodne są tego, by nosić policyjny mundur" - przekazali w środowym oświadczeniu wrocławscy policjanci. To reakcja na publikację portalu Onet.pl, który ujawnił nagranie monitoringu z izby wytrzeźwień z lipca 2021 r. Tam, podczas policyjnej interwencji, zmarł 25-letni Dmytro Nikiforenko. W sprawie śmierci mężczyzny na ławie oskarżonych zasiadło dziewięć osób.

  Marcin Kozłowski
 • Nieoficjalnie: Wytyczne ws. aborcji są już gotowe. Ale nie ujrzą światła dziennego przed wyborami
 • Incydent z udziałem pracownika TVP na konferencji Tuska. 'Pański stan budzi mój niepokój'

  Incydent z udziałem pracownika TVP na konferencji Tuska. "Pański stan budzi mój niepokój"

  - Proszę się nie dziwić, proszę pana, że pański stan budzi mój niepokój. Naprawdę wasze zachowanie musi budzić bardzo poważny niepokój - powiedział Donald Tusk podczas konferencji prasowej do pracownika TVP. Wysłannik Telewizji Publicznej powiedział uprzednio liderowi PO, że oczekuje przeprosin za insynuowanie, że "dziennikarze TVP, którzy z nim spacerowali, są pod wpływem alkoholu".

  Katarzyna Rochowicz
 • To ostatnie ciepłe dni w tym roku? Do Polski nadciąga ochłodzenie. Na termometrach nawet 10 stopni

  To ostatnie ciepłe dni w tym roku? Do Polski nadciąga ochłodzenie. Na termometrach nawet 10 stopni

  Październik rozpoczął się rekordowo wysoką temperaturą w kraju. Front burzowy, który przeszedł przez Polskę środowej nocy, zapowiadał jednak znaczącą zmianę warunków w naszym regionie. Według prognoz IMGW i długoterminowych modeli prognostycznych chłodniejsza pogoda z opadami deszczu może utrzymać się do początku przyszłego tygodnia. Przez cały miesiąc spodziewać możemy się jednak gwałtownych wahań temperatury.

  Andrzej Grochowina
 • Sondaż Kantar po niedzielnym Marszu Miliona Serc. Dobre wieści dla opozycji
 • Szokujące słowa kandydata KO o migrantach. Skarcił go nawet polityk PiS. 'To już było brzydkie'

  Szokujące słowa kandydata KO o migrantach. Skarcił go nawet polityk PiS. "To już było brzydkie"

  Witold Szpur, kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu, wygłosił na antenie Radia Kraków szokujące słowa na temat migrantów. Słowa te padły podczas debaty poświęconej problemowi migracji i polityce PiS w tej sprawie. Przedstawiciele małopolskich struktur Platformy Obywatelskiej odcięli się od kandydata KO, a jego wypowiedź uznali za "karygodną" i niezgodną z linią partii.

  Patryk Rutkowski
 • 'Przeżyliśmy'. Marsz nie zadeptał Trzeciej Drogi, a to od niej może zależeć najwięcej
 • Politolog o ostatnich sondażach: Efekt Marszu Miliona Serc i konwencji PiS-u zobaczymy dopiero w dniu wyborów

  Politolog o ostatnich sondażach: Efekt Marszu Miliona Serc i konwencji PiS-u zobaczymy dopiero w dniu wyborów

  - Dwa tygodnie przed wyborami, w szczycie kampanii, powinniśmy być niezwykle ostrożni, ponieważ wyborca jest bardzo intensywnie bombardowany informacjami - tak ostatnie badania sondażowe i poparcie dla partii politycznych ocenia politolog prof. Rafał Chwedoruk. W rozmowie z Gazeta.pl nie ma też żadnych wątpliwości na temat tego, że "jeśli opozycja nie będzie miała większości mandatów, będzie mogła winić o to tylko jeden podmiot: samą siebie".

  Katarzyna Romik
 • Przegląd wyborczy ORB News dla Gazeta.pl. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Trzeciej Drodze

  Przegląd wyborczy ORB News dla Gazeta.pl. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Trzeciej Drodze

  Trzecia Droga, czyli koalicja Polski 2050 Szymona Hołowni i PSL, na czele którego stoi Władysław Kosiniak-Kamysz, w ostatnich tygodniach kampanii wyborczej znalazła się w centrum uwagi obserwatorów polskiej polityki. Może się bowiem okazać, że to od jej wyniku w wyborach zależeć będzie, czy PiS zostanie u władzy na trzecią kadencję. A co projekt firmowany przez Hołownię i Kosiniaka-Kamysza ma do zaoferowania wyborcom?

  Agata Kalińska
 • Idziesz na wybory? Najpierw sprawdź, gdzie jest twój lokal. Te linki mogą ci się przydać
 • Sebastian M. złapany w Dubaju. Zbigniew Ziobro: Podpiszę wniosek o ekstradycję

  Sebastian M. złapany w Dubaju. Zbigniew Ziobro: Podpiszę wniosek o ekstradycję

  - Wiedzieliśmy, że przemieszcza się z Niemiec, w jakim kierunku, jakie kraje pokonuje i staraliśmy się już wcześniej zatrzymać go w jednym z państw, zanim trafił do ZEA. Niewiele zabrakło. (...) Nieco sprawca zaskoczył, że miał trzeci paszport - mówił o zatrzymaniu Sebastiana M. Zbigniew Ziobro. 32-latek jest podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na A1.

  Katarzyna Rochowicz

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.