Wiadomości

 • Kidawa-Błońska o wyborach korespondencyjnych: Z oszustami w ogóle nie siadam do stołu

  Kidawa-Błońska o wyborach korespondencyjnych: Z oszustami w ogóle nie siadam do stołu

  - W taki sposób, w takim trybie i takim czasie wyborów nie można przeprowadzić. I mówię to nie tylko jako kandydatka na prezydenta, ale jako poseł i Polak - mówiła wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska w "Faktach po Faktach" w TVN24, odnosząc się do projektu ustawy dotyczącego wyborów korespondencyjnych. Kandydatka PO na prezydenta podkreśliła, że jedynym zgodnym z konstytucją rozwiązaniem byłoby wprowadzenie stanu klęski żywiołowej i przesunięcie terminu.

  mk
 • Szef GIS Jarosław Pinkas zniknął z mediów. Poseł PiS: Ma styl z imienin u cioci

  Szef GIS Jarosław Pinkas zniknął z mediów. Poseł PiS: Ma styl z imienin u cioci

  Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas od kilku tygodni mimo epidemii koronawirusa nie pojawia się w mediach i nie wypowiada się publicznie podczas konferencji prasowych. Jak mówił nieoficjalnie w rozmowie z portalem tvn24.pl jeden z polityków PiS, Pinkas "został wycofany" ze względu na styl swoich wypowiedzi.

  mk
 • 10. rocznica katastrofy. Polscy dyplomaci z Moskwy pojadą do Smoleńska i Katynia
 • PKW zakończyła proces rejestracji kandydatów. Na karcie wyborczej znajdzie się dziesięć nazwisk
 • "Nie urządziliśmy sobie 'koronaparty' po ogłoszeniu kwarantanny jak Włosi czy Hiszpanie" [WYWIAD]
 • Spanikowany pasażer wystrzelił się z myśliwca. Raport z niecodziennego wypadku

  Spanikowany pasażer wystrzelił się z myśliwca. Raport z niecodziennego wypadku

  Po roku dochodzenia opublikowano raport na temat bardzo niecodziennego wypadku, do którego doszło we francuskiej bazie lotniczej Saint-Dezier. Cywil zabrany na przejażdżkę myśliwcem Rafale przez przypadek wystrzelił się z niego. Tylko przez usterkę wart dziesiątki milionów dolarów samolot ocalał. Śledczy ustalili, że przygotowanie 64-letniego mężczyzny do lotu zostało przeprowadzone bardzo po macoszemu i tak właściwie to nie chciał lecieć.

  Maciej Kucharczyk
 • Wyniki losowania Lotto 9.04.2020 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  Wyniki losowania Lotto 9.04.2020 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  W Lotto (kiedyś występującym pod nazwą Duży Lotek) pula na "szóstki" wynosi minimum 2 miliony PLN. W Lotto można grać od 3 PLN. Po każdym losowaniu Lotto odbywa się dodatkowe losowanie Lotto Plus 6 z 49 liczb, w którym za 1 PLN można wygrać 1 mln PLN. Losowania we wtorki, czwartki i soboty. Losowanie Lotto można obejrzeć na żywo w telewizji TVP Info o godz. 21:40.

  becia

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.