Wiadomości

 • Piotr Najsztub komentuje medialne doniesienia nt. decyzji SN w swojej sprawie. "To atak na sędziów"

  Piotr Najsztub komentuje medialne doniesienia nt. decyzji SN w swojej sprawie. "To atak na sędziów"

  We wtorek media - opierając się m.in. na tekście "Super Expressu" - informowały, że w procesie Piotra Najsztuba o potrącenie pieszej zapadł w poniedziałek kolejny prawomocny wyrok uniewinniający. Dziennikarz podkreśla, że to nieprawda, a Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratury już 19 maja tego roku, uznając ją za "oczywiście bezzasadną". Jego zdaniem celem akcji są sędziowie. - To już nawet [hejt - red.] nie wobec mnie, ale sędziów - dodał.

  pch
 • Australia. Zaginęła 4-letnia Cleo Smith. Rodzina uważa, że w nocy została uprowadzona z namiotu

  Australia. Zaginęła 4-letnia Cleo Smith. Rodzina uważa, że w nocy została uprowadzona z namiotu

  W sobotę nad ranem na kempingu na zachodnim wybrzeżu Australii zaginęła 4-letnia Cleo Smith. Dziewczynka spała w namiocie, po raz ostatni była widziana o 1.30, a ok. 6 już jej nie było. Z relacji matki 4-latki wynika, że nie wyszłaby ona sama z namiotu. Policja nie wyklucza uprowadzenia, zwłaszcza że razem z dziewczynką zniknął śpiwór, w którym spała. Służby obawiają się o jej życie i zdrowie.

  oprac. Joanna Szwalikowska
 • Pogoda zabierze nas "na szaloną przejażdżkę kolejką górską". Czy we Wszystkich Świętych będzie zimno?
 • Opole. Pchnęła wózek i uratowała dziecko przed śmiercią. Sama straciła ciążę
 • Śmierć Łukasza z Wrocławia. Jest brakujący fragment nagrania, którego nie pokazała policja. "Nie bij go!"

  Śmierć Łukasza z Wrocławia. Jest brakujący fragment nagrania, którego nie pokazała policja. "Nie bij go!"

  Wrocławska "Gazeta Wyborcza" dotarła do brakującego nagrania (to 80 sekund materiału) z interwencji policji wobec 29-letniego Łukasza. Na wideo widać, że mężczyzna jest obezwładniany, szarpany, deptany i bity pałką teleskopową. - Nie bij go! - krzyczą do jednego z funkcjonariuszy ojciec i siostra mężczyzny. Kilka godzin później Łukasz Łągiewka zmarł.

  oprac. Joanna Zajchowska
 • Polska pozwie Niemcy do TSUE? Marek Suski: Nie wiem, jakie są intencje Zbigniewa Ziobry

  Polska pozwie Niemcy do TSUE? Marek Suski: Nie wiem, jakie są intencje Zbigniewa Ziobry

  Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej w poniedziałek 18 października zapowiedział, że zwróci się do rządu z propozycją wniosku do TSUE przeciw Niemcom "za naruszenie traktatów UE przez upolitycznienie sądownictwa". Czy Polska rzeczywiście pozwie Niemcy? - Wydaje mi się, że nie - odpowiedział we wtorek w RMF FM poseł Marek Suski.

  oprac. Joanna Szwalikowska
 • Medycy o sytuacji na granicy. "Pomocy potrzebują dziesiątki osób. (...) Nie znajdujemy wyjaśnienia"
 • Debata PE w TVP Info. Pełne wystąpienia Morawieckiego i Jakiego, wyciszeni opozycjoniści

  Debata PE w TVP Info. Pełne wystąpienia Morawieckiego i Jakiego, wyciszeni opozycjoniści

  We wtorek 19 października w Parlamencie Europejskim obyła się debata ws. praworządności w Polsce, związana z niedawnym wyrokiem TK o wyższości polskiego prawa nad unijnym. Transmitująca wydarzenie stacja TVP Info pokazała w całości przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego. Choć widzowie mogli zobaczyć następujące po nim wystąpienia europosłów, to nie mogli ich wysłuchać.

  oprac. Karolina Mianecka
 • Beata Szydło do europosłów: "tłumaczyłam wam...". "Dość kłamstw! Koniec" [WIDEO]

  Beata Szydło do europosłów: "tłumaczyłam wam...". "Dość kłamstw! Koniec" [WIDEO]

  - Dość! Koniec z kłamstwami, które dziś w PE powiedzieliście o Polsce. Nie wypchniecie Polski z Unii Europejskiej, dość kłamstw! - mówiła w swoim przemówieniu podczas debaty europosłów Beata Szydło. - Wstyd mi za polskich europosłów, którzy krytykują tu dziś Polskę, ale to ci, którzy pochodzą z układów, co przed laty wyprzedały nasz majątek - podkreślała.

  pch, oprac. kn
 • Będą kontrole na granicy polsko-niemieckiej? Andrzej Duda: Nie ma takiego sygnału

  Będą kontrole na granicy polsko-niemieckiej? Andrzej Duda: Nie ma takiego sygnału

  W ostatnim czasie w mediach pojawiły się doniesienia, z których wynika, że niemieckie władze miałyby rozważać wprowadzenie kontroli na granicy polsko-niemieckiej. Prezydent Andrzej Duda na pytanie o te pogłoski przywołał swoją rozmowę z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. - Żadne poważne władze niemieckie nie rozważają takiego rozwiązania - zapewniał.

  Joanna Szwalikowska

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.