Wiadomości

 • Rosja zaanektowała część Ukrainy. USA i Wielka Brytania nakładają kolejne sankcje

  Rosja zaanektowała część Ukrainy. USA i Wielka Brytania nakładają kolejne sankcje

  Brytyjski rząd wprowadził nowe sankcje wobec Rosji w odpowiedzi na aneksję terenów we wschodniej Ukrainie - donosi Ukrinform. Zakaz wjazdu do Wielkiej Brytanii otrzymała szefowa Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej. Zamrożony został także jej majątek na Wyspach. Przeciwko działaniom Władimira Putina protestują też USA, które obarczyły sankcjami osoby i instytucje odpowiedzialne za przeprowadzowadzenie pseudoreferendów.

  Joanna Zajchowska
 • Białoruś. Rosyjskie myśliwce przyleciały na lotnisko wojskowe w Baranowiczach
 • Przemówienie Władimira Putina. Były ambasador RP w Rosji: Aneksja praktycznie blokuje rozmowy pokojowe

  Przemówienie Władimira Putina. Były ambasador RP w Rosji: Aneksja praktycznie blokuje rozmowy pokojowe

  - Typowe dla Władimira Putina, banalne przemówienie, pełne ideologicznych rozważań - tak piątkowe wystąpienie prezydenta Rosji komentuje w rozmowie z Gazeta.pl politolog i sowietolog dr hab. Włodzimierz Marciniak, w latach 2016-2020 ambasador RP w Federacji Rosyjskiej. - Antykolonialne wypowiedzi brzmiały dość zabawnie, biorąc pod uwagę kolonialną politykę Rosji - dodał ekspert.

  Marcin Kozłowski
 • USA potępiły 'oszukańczą aneksję' części Ukrainy. Jest oświadczenie Białego Domu
 • Kraków. Zaginięcie Jakuba Bocheńskiego z Lewicy. Policja znalazła jego samochód

  Kraków. Zaginięcie Jakuba Bocheńskiego z Lewicy. Policja znalazła jego samochód

  Małopolska policja poinformowała o znalezieniu samochodu należącego do Jakuba Bocheńskiego. Zawieszony polityk Lewicy zaginął w zeszłym tygodniu w tajemniczych okolicznościach. Według nieoficjalnych ustaleń, na policję miała zgłosić się kobieta, która złożyła obciążające go zeznania dot. gwałtu. Według innych, polityk przed zaginięciem miał być nękany przez hejterów i dostawać groźby.

  Karolina Mianecka
 • Zełenski: Składamy wniosek o dołączenie do NATO w trybie przyspieszonym

  Zełenski: Składamy wniosek o dołączenie do NATO w trybie przyspieszonym

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że składa wniosek o dołączenie jego kraju do NATO w trybie przyspieszonym. - Ufamy sobie nawzajem, pomagamy sobie nawzajem i chronimy siebie nawzajem. Oto czym jest Sojusz - mówi Zełenski w najnowszym wystąpieniu.

  Joanna Zajchowska
 • Świat reaguje na przemówienie Putina. 'Upewnimy się, że przegra wojnę'

  Świat reaguje na przemówienie Putina. "Upewnimy się, że przegra wojnę"

  - Proklamowana przez Putina nielegalna aneksja niczego nie zmieni - napisała po ogłoszeniu włączenia czterech obwodów Ukrainy do Rosji szefowa Komisji Europejskiej. Ursula von der Leyen i przywódcy wszystkich państw Unii Europejskiej potępili bezprawne działanie Kremla i poinformowali o przygotowywaniu nowych sankcji dla Federacji Rosyjskiej.

  Katarzyna Romik
 • Zalew propagandy w przemówieniu Putina. Wezwał Ukraińców do negocjacji, mówił o agresji Zachodu
 • Inflacja. Donald Tusk: 'Nikt nad tym nie panuje. Nie ma kapitana na tym statku'

  Inflacja. Donald Tusk: "Nikt nad tym nie panuje. Nie ma kapitana na tym statku"

  Inflacja znów w górę. Jej poziom zaskoczył nawet najbardziej pesymistycznych analityków. - Mamy prawdopodobnie najmniej kompetentnego szefa banku centralnego na świecie - skomentował Donald Tusk, odnosząc się do nowych szacunków GUS. Polityk nie wierzy, że obóz rządzący zatrzyma galopujący wskaźnik. Jego zdaniem chaotyczne działania PiS-u strącają Polskę w przepaść.

  Marta Wolf
 • Watykan potajemnie ukarał biskupa Belo, laureata pokojowego Nobla, w zw. z oskarżeniami o pedofilię

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.