Wiadomości

 • Francja. Wyrok w sprawie brutalnego zabójstwa nauczyciela. Sąd skazał sześcioro nastolatków

  Francja. Wyrok w sprawie brutalnego zabójstwa nauczyciela. Sąd skazał sześcioro nastolatków

  Sześcioro nastolatków zostało skazanych w związku z zabójstwem Samuela Paty'ego, nauczyciela zamordowanego przez islamskiego ekstremistę za przedstawienie na lekcji prześmiewczego wizerunku proroka Mahometa. Sąd uznał pięcioro z oskarżonych za winnych pomocy w organizacji ataku oraz wskazanie ofiary mordercy. Wyrok usłyszała również nastolatka, która przyczyniła się do internetowej kampanii przeciwko nauczycielowi.

  Andrzej Grochowina
 • To koniec termicznej zimy? Pogoda mocno nas zaskoczy. Nadciąga ocieplenie i odwilż
 • Wybory prezydenckie w Rosji. Jest decyzja Putina. 'Potrzebujemy cię'

  Wybory prezydenckie w Rosji. Jest decyzja Putina. "Potrzebujemy cię"

  Władimir Putin wystartuje w wyborach prezydenckich w 2024 roku - poinformowała w piątek rosyjska państwowa agencja prasowa TASS. Przywódca ogłosił swoją decyzję na Kremlu, przemawiając do uczestników uroczystości z okazji Dnia Bohaterów Ojczyzny. "W rzeczywistości Putin już prowadzi kampanię" - zauważa rosyjski oddział BBC.

  Katarzyna Rochowicz

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.