Wiadomości

 • Niech jedzą McDonalda! Kanclerz Austrii radzi głodnym dzieciom, jak nie być głodnym
 • Zbigniew Ziobro kwestionuje wyrok sądu. NRA: Równość wobec prawa dotyczy też Ministra Sprawiedliwości

  Zbigniew Ziobro kwestionuje wyrok sądu. NRA: Równość wobec prawa dotyczy też Ministra Sprawiedliwości

  Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, "albo nie rozumie istoty demokratycznego państwa prawnego i zasady trójpodziału władzy, albo świadomie te wartości kwestionuje" - ocenił Przemysław Rosati prezes Naczelnej Rady Adwokackiej (NRA). Odniósł się w ten sposób do kwestionowania przez Ziobrę sądowego zakazu wypowiadania się na temat Agnieszki Holland i jej twórczości. "Równość wobec prawa dotyczy każdego obywatela" - podkreślił Rosati.

  Marta Wolf
 • Księża o Tomaszu Z. z Dąbrowy Górniczej. 'Wszyscy w naszym środowisku wiedzieli'

  Księża o Tomaszu Z. z Dąbrowy Górniczej. "Wszyscy w naszym środowisku wiedzieli"

  - Pod koniec studiów w seminarium Tomek, mając świadomość swojej homoseksualności, wahał się, czy w ogóle przyjąć święcenia kapłańskie. W końcu zdecydował się zostać księdzem - powiedział "Gazecie Wyborczej" były partner ks. Tomasza Z. Do redakcji odezwał się także duchowny z diecezji sosnowieckiej. Ks. Tomasz Z. miał zorganizować orgię na plebanii z udziałem innych duchownych i pracownika seksualnego.

  Katarzyna Rochowicz
 • Mateusz Morawiecki zapowiada weto Polski ws. migracji. 'Powiem stanowcze nie'
 • Sztab PiS 'dojeżdża' posłów. Ujawniamy, co się dzieje w jego zamkniętej grupie

  Sztab PiS "dojeżdża" posłów. Ujawniamy, co się dzieje w jego zamkniętej grupie

  Sztab PiS trzyma krótko swoich posłów i senatorów. W popularnej aplikacji do komunikacji stworzono grupę liczącą prawie 300 parlamentarzystów PiS, a Joachim Brudziński beszta ich tam za zbyt małą aktywność w sieci - ustaliła Gazeta.pl. Codziennie są też przygotowywane zestawienia, kto podawał dalej, a kto nie, filmiki PiS w mediach społecznościowych.

  Jacek Gądek
 • Skacząca żaba w pudełku z supermarketu. Nagranie podbija sieć [WIDEO]
 • Wypadek na A1. Przyjaciele ofiar komentują śmierć bliskich. 'Ten wypadek zabił trzy rodziny'

  Wypadek na A1. Przyjaciele ofiar komentują śmierć bliskich. "Ten wypadek zabił trzy rodziny"

  Przyjaciele rodziny, która zginęła w wyniku wypadku na autostradzie A1, komentowali tragedię w czwartkowym programie "Uwaga!" TVN. - Nie wierzyłam w to. Miałam wrażenie, że to jest jakiś głupi żart, jakaś pomyłka. Zginęła cała rodzina. Został tylko pies - mówiła przyjaciółka ofiar wypadku. - Ten wypadek zabił trzy rodziny. Ci rodzice nie będą mieli już normalnego życia. Umarły ich dzieci i jedyny wnuczek.

  Andrzej Grochowina
 • Wybory 2023. Zacięta walka o miejsce na podium. Ta partia wysuwa się na prowadzenie [SONDAŻ]
 • Zełenski obsadził stanowiska słynnymi osobistościami. Aktor Mark Strong też ma zadanie
 • Orgia na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Ksiądz Tomasz Z. wydał oświadczenie

  Orgia na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Ksiądz Tomasz Z. wydał oświadczenie

  Ksiądz z Dąbrowy Górniczej, w którego mieszkaniu w poprzednim tygodniu miała odbyła się impreza z udziałem pracownika seksualnego, zaprzeczył jakiejkolwiek niestosowności wydarzenia. W wysłanym do redakcji "Gazety Wyborczej" oświadczeniu obwinił dziennikarzy o "uderzenie w Kościół".

  Katarzyna Romik

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.