Wiadomości

 • Francja wycofa wojska z Nigru. Jest deklaracja Macrona

  Francja wycofa wojska z Nigru. Jest deklaracja Macrona

  Francja wycofa swoich żołnierzy z Nigru. Poinformował o tym w wywiadzie telewizyjnym francuski prezydent Emmanuel Macron. Zapowiedział też wycofanie francuskiego ambasadora z nigerskiej stolicy Niamey.

  Marcin Kozłowski
 • 'Chirurżki nie da się wymówić, szpieżka budzi śmiech'. Czy jest w ogóle sens rozmawiać o feminatywach?

  "Chirurżki nie da się wymówić, szpieżka budzi śmiech". Czy jest w ogóle sens rozmawiać o feminatywach?

  Chirurżki nie da się wymówić, szpieżka budzi śmiech - nawet wśród zwolenników feminatywów spotykam się z takimi opiniami. Problem jest jednak też z adwokatką, profesorką, a nawet lekarką. Tym razem argumenty są inne, a wśród nich poczucie, że "to przecież tak niepoważnie brzmi". Ale skoro feminatywy to formy poprawne, jaki jest sens używania męskich końcówek w stosunku do kobiet? Jak mówi w rozmowie z Gazeta.pl językoznawczyni Martyna F. Zachorska, chcąc uchodzić za bardziej kompetentne, kobiety muszą zakładać na siebie "językowy garnitur".

  Zyt Twardowska
 • Impreza księży w Dąbrowie Górniczej. Proboszcz zabrał głos. 'Mam świadomość zgorszenia'

  Impreza księży w Dąbrowie Górniczej. Proboszcz zabrał głos. "Mam świadomość zgorszenia"

  - Czyn, którego dopuścił się ks. Tomasz, potępiam. Nie godzę się na takie zachowanie. Mam świadomość zgorszenia i wystawienia wiary na próbę - mówił w niedzielę podczas mszy ks. Andrzej Stasiak, proboszcz bazyliki pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. To reakcja na imprezę seksualną, jaką mieli zorganizować księża w służbowym mieszkaniu.

  Marcin Kozłowski
 • Przejażdżka 14-latków quadem skończyła się tragicznie. Nastoletni kierowca uderzył w drzewo
 • Tusk 'przejął' hasło PiS-u. Kaczyński nie krył irytacji. 'Bezczelność'
 • Kłeczek znów dał popis w TVP Info. 'Panie pośle, jest pan chamem'
 • Opuszczone fortyfikacje w obwodzie kurskim. Ukraińskie siły ujawniły mistyfikację Rosjan [ZDJĘCIA]
 • Tragedia na lotnisku w Pile. Nie żyje 50-letni spadochroniarz
 • Afera wizowa. Tusk zapowiada ujawnienie dokumentów. 'Oni nadal nas okłamują'

  Afera wizowa. Tusk zapowiada ujawnienie dokumentów. "Oni nadal nas okłamują"

  - Wiecie, że oni w ogóle nie zaprzestali tych zleceń dla firm zewnętrznych na sprzedawanie polskich wiz, że nadal nas okłamują? Jutro czy pojutrze zobaczycie państwo dokumenty, które pokazują, że oni nadal ten proceder prowadzą - ogłosił w niedzielę przewodniczący PO Donald Tusk. Według byłego premiera "za chwilę Europa będzie się zastanawiała, czy nie muszą zamknąć granic" z Polską.

  Marcin Kozłowski
 • Która z partii zapewniłaby Polsce bezpieczeństwo? Jest sondaż. Pierwsze miejsce nie dla PiS-u

  Która z partii zapewniłaby Polsce bezpieczeństwo? Jest sondaż. Pierwsze miejsce nie dla PiS-u

  "Bezpieczna przyszłość Polaków" - tak brzmi hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości. Mimo to partia Jarosława Kaczyńskiego nie zajęła pierwszego miejsca w najnowszym sondażu SW Research dla rp.pl. W badaniu zapytano respondentów, pod rządami której partii Polska byłaby najbezpieczeniejsza. PiS został wyprzedzony o 1,5 punktu procentowego przez inne ugrupowanie.

  Marcin Kozłowski
 • Zagadkowe okoliczności wypadku na A1. Zginęła trzyosobowa rodzina. Policja odpowiada posłance

  Zagadkowe okoliczności wypadku na A1. Zginęła trzyosobowa rodzina. Policja odpowiada posłance

  16 września na autostradzie A1 w powiecie piotrkowskim w województwie łódzkim doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła trzyosobowa rodzina. Wbrew wcześniejszym komunikatom policji, w zdarzeniu brały udział dwa samochody, a nie tylko pojazd, którym podróżowała rodzina. O postępowanie z tej sprawie i rolę jaką odegrał drugi samochód, zapytała posłanka KO z łódzkiego Hanna Gill-Piątek.

  Katarzyna Romik
 • Papież Franciszek uderzył w Polskę? Watykan tłumaczy się ze słów głowy Kościoła
 • Impreza księży w Dąbrowie Górniczej. Jest komunikat biskupa do wiernych. Przeprasza 'nawet zgorszonych'

  Impreza księży w Dąbrowie Górniczej. Jest komunikat biskupa do wiernych. Przeprasza "nawet zgorszonych"

  "Dziś zwracam się do Was, umiłowani w Chrystusie Panu, z prośbą o modlitwę i post - narzędzia zwycięstwa nad szczególnie silnym złem niszczącym człowieka, która wskazał nam nasz Zbawiciel" - napisał w sobotę w liście do wiernych biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak. To reakcja na imprezę seksualną jaką mieli zorganizować księża na plebanii parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Biskup przeprosił "tych, którzy zostali dotknięci i bardzo zasmuceni, czy też nawet zgorszeni sytuacją".

  Katarzyna Romik

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.