Wiadomości

 • Jak Polacy oceniają nowy rząd Morawieckiego? Delikatnie mówiąc, szału nie ma

  Jak Polacy oceniają nowy rząd Morawieckiego? Delikatnie mówiąc, szału nie ma

  Blisko co czwarty ankietowany pozytywnie ocenia skład nowego rządu Mateusza Morawieckiego - wynika z sondażu SW Rearch dla Rp.pl. Jednocześnie nieco ponad połowa badanych ma na ten temat negatywne zdanie. 11 grudnia Morawiecki wygłosi w Sejmie expose, a posłowie zagłosują ws. wotum zaufania.

  Marcin Kozłowski
 • Rozległa śnieżyca dotarła nad Polskę. Czerwone alerty IMGW, pierwszy raz od kilku lat

  Rozległa śnieżyca dotarła nad Polskę. Czerwone alerty IMGW, pierwszy raz od kilku lat

  Do Polski wkroczyła śnieżyca, która spowodowała silne załamanie pogody. Najintensywniejsze opady pojawiły się w południowym pasie obejmującym Małopolskę i Podkarpacie. Tam w ciągu zaledwie kilkunastu godzin spadło aż 15 cm śniegu, a to dopiero początek. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze do końca weekendu przyrost pokrywy śnieżnej w wielu regionach może dojść do nawet 40 cm. W związku z możliwym niebezpieczeństwem IMGW wydał ostrzeżenia trzeciego stopnia.

  Jagoda Różycka
 • 'PiS może się za jakiś czas rozpaść'. Ziobro, Czarnek i Terlecki pojadą do Brukseli?
 • Poszukiwany 44-latek postrzelił policjantów. Były funkcjonariusz: Najpewniej doszło do złamania przepisów

  Poszukiwany 44-latek postrzelił policjantów. Były funkcjonariusz: Najpewniej doszło do złamania przepisów

  Dwóch policjantów z Wrocławia zostało w piątek wieczorem ciężko rannych w trakcie doprowadzenia 44-letniego mężczyzny do izby zatrzymań. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że mężczyzna postrzelił funkcjonariuszy w głowy z własnej broni. - Policjantów mógł zgubić albo brak odpowiedniego doświadczenia, albo rutyna - komentuje w rozmowie z Gazeta.pl Maciej Karczyński, były funkcjonariusz CBŚ i były rzecznik ABW.

  Marcin Kozłowski
 • Skandaliczne słowa posłanki PiS o Tusku i Putinie w TVP Info. Rzecznik PSL: Niebywały poziom absurdu
 • Rzecznik dolnośląskiej policji o kulisach zatrzymania 44-latka we Wrocławiu. 'Próbował uciec'
 • Obława na 44-latka we Wrocławiu. Policja zatrzymała mężczyznę

  Obława na 44-latka we Wrocławiu. Policja zatrzymała mężczyznę

  Policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który był poszukiwany w związku ze zdarzeniem, do którego doszło w piątek wieczorem we Wrocławiu - potwierdziła po godz. 9 Komenda Główna Policji. Mężczyzna miał postrzelić dwóch policjantów w trakcie doprowadzenia do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

  Marcin Kozłowski
 • Śmierć 14-latki w Andrychowie. Były policjant: Dyżurnego mogła zgubić rutyna

  Śmierć 14-latki w Andrychowie. Były policjant: Dyżurnego mogła zgubić rutyna

  Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci 14-letniej Natalii, która we wtorek przez kilka godzin leżała w śniegu w centrum Andrychowa. Prokuratura sprawdza m.in., czy nie doszło do zaniedbań ze strony policji, która przyjmowała zgłoszenie o zaginięciu od ojca dziewczynki. - Bywa tak, że dyżurni na komisariatach podchodzą do zgłoszeń o zaginięciach w sposób rutynowy i bezduszny - skomentował w rozmowie z PAP Maciej Karczyński, były policjant i były rzecznik ABW.

  Marcin Kozłowski
 • Poszukiwany Maksymilian F. zatrzymany przez policję. Wcześniej wysłano alert RCB do mieszkańców Wrocławia i okolic

  Poszukiwany Maksymilian F. zatrzymany przez policję. Wcześniej wysłano alert RCB do mieszkańców Wrocławia i okolic

  Wrocławscy policjanci zatrzymali poszukiwanego 44-letniego Maksymiliana F. Komunikat w sprawie mężczyzny opublikowano w sobotę nad ranem. Poszukiwania miały związek z incydentem, do którego doszło w nocy. Jak przekazano, Komendant Główny Policji za pomoc w odnalezieniu mężczyzny wyznaczył 100 tys. zł nagrody. Wysłano również alert RCB dla mieszkańców Wrocławia i powiatu wrocławskiego.

  Marcin Kozłowski
 • Nie bądźmy obojętni, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Przykład pokazał 10-latek, uratował seniora

  Nie bądźmy obojętni, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Przykład pokazał 10-latek, uratował seniora

  Hipotermia zbiera żniwo. Po niedawnych wydarzeniach w Andrychowie, gdzie z powodu wychłodzenia zmarła 14-letnia Natalia, krasnostawska policja poinformowała, że znalazła ciało 58-latka. Podobnie mógłby zakończyć się los 61-latka z Olsztyna, gdyby nie reakcja 10-letniego chłopca. Policja zaapelowała, aby nie być obojętnym. Jak można pomóc osobie z hipotermią?

  Izabela Alberczyk

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.