Wiadomości

 • Wicepremierka Ukrainy prosi rodaków o opuszczenie Krymu. 'Poczekajcie na zajęcie półwyspu'
 • Zełenski z krótkim przystankiem w Lublinie. Wręczył odznaczenia dwojgu Polakom
 • Scholz oczekuje wyjaśnienia afery wizowej. Nie wykluczył ostrzejszych kontroli na granicy
 • Religijne programy w nowej ramówce TVP. 'Na plebanii', nawrócenia i reality show z zakonnicami

  Religijne programy w nowej ramówce TVP. "Na plebanii", nawrócenia i reality show z zakonnicami

  Jak można dowiedzieć się z jesiennej ramówki Telewizji Polskiej, w październiku na kanale TVP 3 pojawi się nowy program "Na plebanii". "Mimo kryzysu wiary w Polsce wciąż 92 procent mieszkańców deklaruje, że są katolikami. A księża, choć jest ich coraz mniej, bywają przyjaciółmi, powiernikami, "psychologami", czy doradcami dla swoich parafian. Nowy program ma pokazywać życie toczące się na plebanii i wokół plebanii" - informuje nadawca publiczny w opisie programu. Audycji religijnych będzie jesienią więcej.

  Jagoda Różycka
 • Zderzył się z kolumną Szydło. Po wypadku rzucił astronomię. Został kandydatem do Sejmu

  Zderzył się z kolumną Szydło. Po wypadku rzucił astronomię. Został kandydatem do Sejmu

  Od zderzenia Sebastiana Kościelnika z limuzyną Beaty Szydło minęło już sześć lat. Przez ten czas mężczyzna zmienił swoje plany zawodowe, prywatne, a w konsekwencji wstąpił w szeregi PO. Teraz jest jednym z kandydatów do Sejmu. - Większość osób postrzega to zdarzenie jako zwykły wypadek komunikacyjny. Tak naprawdę tu zadziało się dużo więcej - powiedział w rozmowie z Onetem. Polityk przyznał, że "kandyduje, by nikogo więcej nie spotkało nic takiego ze strony aparatu państwa".

  Jagoda Różycka
 • Incydent podczas wystąpienia Morawieckiego w Świdniku. SOP: Funkcjonariusze nie używali wulgaryzmów

  Incydent podczas wystąpienia Morawieckiego w Świdniku. SOP: Funkcjonariusze nie używali wulgaryzmów

  "Informujemy, że w trakcie interwencji w Świdniku funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa nie używali wulgaryzmów. Wypowiedziała je osoba cywilna będąca świadkiem interwencji" - przekazał w sobotę SOP w mediach społecznościowych. To reakcja na doniesienia ws. incydentu, do którego doszło w w piątek podczas wystąpienia premiera Mateusz Morawieckiego.

  Marcin Kozłowski
 • Kaczyński w Gorzowie Wielkopolskim oczywiście o Tusku. Ale było też o zaborach

  Kaczyński w Gorzowie Wielkopolskim oczywiście o Tusku. Ale było też o zaborach

  - Tusk zaczął mówić, że on będzie wprowadzał niemieckie porządki. Warto się nad tym poważnie zastanowić. To może oznaczać to, czego doznawaliśmy w czasie zaborów - mówił w czasie konwencji PiS w Gorzowie Wielkopolskim Jarosław Kaczyński. Lider PiS nawiązał też do "Zielonej Granicy". - Pani Holland poprzez swój film wpisuje się w plan Putina - stwierdził.

  Joanna Zajchowska
 • Rafał Trzaskowski ostro o PiS. 'Nie rozmawia, tylko budzi najgorsze demony. Szczucie i atak'
 • Finał głośnej sprawy ofiary ks. Arkadiusza H. Jest oświadczenie diecezji. Wypłacono odszkodowanie z odsetkami
 • Krzysztof Bosak wśród dymu i ognia: Idziemy wywrócić stolik, przy którym siedzi PiS i opozycja

  Krzysztof Bosak wśród dymu i ognia: Idziemy wywrócić stolik, przy którym siedzi PiS i opozycja

  W katowickim Spodku Konfederacja zorganizowała swoją konwencję, którą określono mianem "historycznego wydarzenia". Na spotkaniu nie zabrakło dymu, ognia, a nawet jazdy na motorze w wykonaniu byłej dziecięcej gwiazdy. - Ta konwencja to jest moment, w którym przypominamy o najważniejszych sprawach. Idziemy do tych wyborów, żeby wywrócić ten stolik, przy którym siedzą wszyscy politycy - rozpoczął swoje wystąpienie Krzysztof Bosak. Lider w dalszej części przemówienia nawiązywał do Hołowni, telewizji publicznej, a nawet do czasów pandemii.

  Jagoda Różycka
 • Nieoficjalnie: Waszyngton interweniował po słowach Morawieckiego. Biały Dom żądał wyjaśnień
 • Doradca prezydenta o aferze wizowej i działaniu służb. Andrzej Duda wiedział o 'pewnych problemach'

  Doradca prezydenta o aferze wizowej i działaniu służb. Andrzej Duda wiedział o "pewnych problemach"

  Doradca prezydenta i kandydat PiS do Sejmu, Paweł Sałek odniósł się do słów Andrzeja Dudy na temat afery wizowej. - To chyba dobrze świadczy o służbach - powiedział. - Poinformowały pierwszego obywatela o tym, że są pewne problemy - dodał. Sałek skomentował także doniesienia Gazety.pl, według których minister Zbigniew Rau forsował kandydata Wawrzyka na ambasadora w Islandii.

  Marta Wolf
 • Szymon Hołownia ogłasza: Epoka PiS-u się kończy. Mentzen płacze

  Szymon Hołownia ogłasza: Epoka PiS-u się kończy. Mentzen płacze

  - Panie Kaczyński, czas będzie się rozliczyć z tego, co było. Zobaczmy osiągnięcia PiS: cywilizacja życia za której rodzi się najmniej dzieci od czasów II wojny światowej, mniej niż za Gomułki i Jaruzelskiego - mówił ze sceny lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Jak dodał, epoka PiS się kończy, co w jego ocenie widać w sondażach. Nawiązał również do lidera Konfederacji - Sławomira Mentzena.

  Joanna Zajchowska

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.