Wiadomości

 • Jagoda Grondecka wróciła do Kabulu. Pokazała zmiany, jakie zaszły w Afganistanie [ZDJĘCIA]

  Jagoda Grondecka wróciła do Kabulu. Pokazała zmiany, jakie zaszły w Afganistanie [ZDJĘCIA]

  Polska dziennikarka Jagoda Grondecka wróciła do Kabulu. W mediach społecznościowych opublikowała zdjęcia, które obrazują nową afgańską rzeczywistość. Można kupić na ulicznych straganach talibskie flagi i gadżety, twarze kobiet są zamalowywane, a Ministerstwo ds. Kobiet już nie istnieje. Zastąpiło je Ministerstwo Propagowania Cnót i Zapobiegania Występkom

  Aleksandra Chłapińska
 • Rocznica wyroku TK ws. aborcji. Posłowie z Europy pokazali czerwone kartki rządowi

  Rocznica wyroku TK ws. aborcji. Posłowie z Europy pokazali czerwone kartki rządowi

  Rok temu Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodny z prawem przepis dopuszczający usunięcie ciąży w przypadku wysokiego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. W sprawie tej posłanki Lewicy zwołały konferencję prasową. - To hańba, że Polki nie mają wolnego wyboru - Joanna Scheuring-Wielgus.

  Natalia Pacholczyk
 • "Odebrałam telefon i usłyszałam jej płacz. Powiedziała, że to była upragniona ciąża"

  "Odebrałam telefon i usłyszałam jej płacz. Powiedziała, że to była upragniona ciąża"

  - Część lekarzy zaczęła odmawiać wykonania aborcji nawet wtedy, gdy istnieje pośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia kobiet, np. ciąża jest pozamaciczna, ale serce zarodka bije - mówi Kamila Ferenc, prawniczka Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Rok po wyroku Trybunału Konstytucyjnego część kobiet w Polsce decyduje się donosić ciążę obarczoną ciężkimi wadami, bo czuje, że już nie ma innego wyjścia.

  Joanna Zajchowska

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.