Wiadomości

 • Wielu Ukraińców polega na pomocy humanitarnej. Wylanie Dniepru oznacza nowe, potężne potrzeby

  Wielu Ukraińców polega na pomocy humanitarnej. Wylanie Dniepru oznacza nowe, potężne potrzeby

  - Wylanie Dniepru zakłóca nasze działania w okolicy, ponieważ drogi są zablokowane, a infrastruktura uszkodzona - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Andrew Glenn, pracownik Polskiej Akcji Humanitarnej w Ukrainie. Mieszkańcy kraju przetrwali trudną zimę, ale wciąż potrzebują pomocy. Organizacje takie jak PAH szykują się też na skutki spodziewanej kontrofensywy, a teraz mierzą się z powodzią w obwodzie chersońskim.

  Patryk Strzałkowski
 • Kostaryka. Krokodylica złożyła jaja, choć nie miała kontaktu z samcem. Naukowcy tłumaczą

  Kostaryka. Krokodylica złożyła jaja, choć nie miała kontaktu z samcem. Naukowcy tłumaczą

  W Kostaryce doszło do niezwykłego wydarzenia. Samica krokodyla, która przez 16 lat nie miała kontaktu z samcem, złożyła jaja. W jednym z nich odkryto płód, który był w ponad 99 proc. genetycznie identyczny z matką. Naukowcy zauważyli, że to pierwszy w historii przypadek "dziewiczego poczęcia", jaki badacze zaobserwowali wśród krokodyli.

  Patryk Rutkowski
 • Pijany ojciec potrącił motorowerem siedmioletnią córkę i uciekł. Ukrył się za stodołą sąsiada

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.