Wiadomości

 • Kiedy zaprzysiężenie nowego rządu przez Dudę? Padła data. 'Prezydent nie będzie zwlekał'

  Kiedy zaprzysiężenie nowego rządu przez Dudę? Padła data. "Prezydent nie będzie zwlekał"

  Kiedy dojdzie do zaprzysiężenia nowego rządu przez prezydenta Andrzeja Dudę? Była o to pytana na antenie radiowej Trójki prezydencka ministerka Małgorzata Paprocka. - Na pewno pan prezydent nie będzie zwlekał. Natomiast trudno dzisiaj mówić o terminach, bo muszą się pewne rzeczy wydarzyć. Nie będzie na pewno żadnego opóźnienia - przekazała.

  Paulina Zduniak
 • USA. Rzuciła w kasjerkę miską gorącego burrito. Sąd skazał ją na pracę w fast foodzie
 • To on może zastąpić Putina? Ekspert: 'Groźniejszy niż Prigożyn', 'widzi siebie na rosyjskim tronie'
 • Sasin o kolejnym posiedzeniu Sejmu: Trudno dzisiaj być optymistą, przed tym poniedziałkiem

  Sasin o kolejnym posiedzeniu Sejmu: Trudno dzisiaj być optymistą, przed tym poniedziałkiem

  - Słyszałem wypowiedź jednego z posłów, pana Gramatyki, który sformułował tezę, że na pewno się jakiś paragraf znajdzie na Sasina. To są takie dobre, stalinowskie wzorce, kiedy mówiono: dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie - mówił były szef Ministerstwa Aktywów Państwowych na antenie RMF FM. Jak dodał Jacek Sasin Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe, by zmierzyć się z zarzutami, "czego dowodem jest głosowanie naszego klubu ws. wyborów prezydenckich korespondencyjnych".

  Paulina Zduniak
 • Makabryczne odkrycie w Gdyni. Znaleziono ciało kobiety na plaży

  Makabryczne odkrycie w Gdyni. Znaleziono ciało kobiety na plaży

  Funkcjonariusze odebrali zgłoszenie ws. ciała kobiety na plaży w Gdyni Orłowie - poinformowała w sobotę w rozmowie z PAP podkom. Jolanta Grunert z gdyńskiej policji. - Ustalamy szczegóły i okoliczności tego zdarzenia przekazała rzeczniczka w rozmowie z Gazeta.pl.

  Katarzyna Rochowicz
 • Gorzkie słowa byłego doradcy prezydenta Ukrainy o Zełenskim: Przekształca się w małego Putina
 • Francja. Wyrok w sprawie brutalnego zabójstwa nauczyciela. Sąd skazał sześcioro nastolatków

  Francja. Wyrok w sprawie brutalnego zabójstwa nauczyciela. Sąd skazał sześcioro nastolatków

  Sześcioro nastolatków zostało skazanych w związku z zabójstwem Samuela Paty'ego, nauczyciela zamordowanego przez islamskiego ekstremistę za przedstawienie na lekcji prześmiewczego wizerunku proroka Mahometa. Sąd uznał pięcioro z oskarżonych za winnych pomocy w organizacji ataku oraz wskazanie ofiary mordercy. Wyrok usłyszała również nastolatka, która przyczyniła się do internetowej kampanii przeciwko nauczycielowi.

  Andrzej Grochowina
 • To koniec termicznej zimy? Pogoda mocno nas zaskoczy. Nadciąga ocieplenie i odwilż
 • Wybory prezydenckie w Rosji. Jest decyzja Putina. 'Potrzebujemy cię'

  Wybory prezydenckie w Rosji. Jest decyzja Putina. "Potrzebujemy cię"

  Władimir Putin wystartuje w wyborach prezydenckich w 2024 roku - poinformowała w piątek rosyjska państwowa agencja prasowa TASS. Przywódca ogłosił swoją decyzję na Kremlu, przemawiając do uczestników uroczystości z okazji Dnia Bohaterów Ojczyzny. "W rzeczywistości Putin już prowadzi kampanię" - zauważa rosyjski oddział BBC.

  Katarzyna Rochowicz
 • 'NYT' o sytuacji na polskiej granicy: 'Myją ręce we krwi'. Jest reakcja MON

  "NYT" o sytuacji na polskiej granicy: "Myją ręce we krwi". Jest reakcja MON

  "The New York Times" opublikował artykuł, w którym ukraiński żołnierz stwierdza, że w wyniku protestu na polsko-ukraińskiej granicy sprzęt dla Ukrainy ma nie docierać na front. - Muszą być całkowicie oderwani od rzeczywistości, a tym samym myją ręce we krwi - powiedział. Do sprawy odniósł się wiceszef MON, który stanowczo zaprzeczył doniesieniom "NYT".

  Katarzyna Rochowicz
 • Pogoda w sobotę. Są nowe alerty IMGW. Większość Polski na żółto

  Pogoda w sobotę. Są nowe alerty IMGW. Większość Polski na żółto

  Pogoda w sobotę nie będzie nas rozpieszczać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla powiatów leżących w centralnej części Polski - od północy do południa. Ostrzeżenia obejmują całe województwa pomorskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, śląskie i opolskie, a także region Kotliny Kłodzkiej. Natomiast częściowo wschodnie tereny Pomorza Zachodniego, Wielkopolski oraz zachodnie regiony Mazowsza, Warmii i Mazur czy Małopolski. Strefa marznących opadów przemieszcza się dalej na wschód Polski. Na zachodzie ostrzeżenia obowiązują do wieczora, w centrum będą wygasały do trzeciej w nocy, podobnie na wschodzie.

  paz
 • Palestyńczycy upokorzeni przez izraelskie wojsko. Pokazano 'poniżające traktowanie cywilów' [WIDEO]
 • Kwiatkowski zapowiada ruch Sejmu ws. neo-KRS i TK. 'Problem będzie za chwilę opanowany'

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.