Wiadomości
-
Poseł Kukiz'15 o poparciu dla rządu Morawieckiego. "Wstyd, panie Ziobro"
Jarosław Sachajko z koła Kukiz'15 po exposé premiera ocenił wcześniejszą współpracę ugrupowania z rządem. - Rząd premiera Morawieckiego był trudny we współpracy, wielokrotnie też słyszeliśmy o tłustych, partyjnych kotach zatrudnianych, gdzie się da - mówił poseł Sachajko. I poinformował o decyzji koła, dotyczącej udzielenia wotum zaufania dla premiera.
-
Poseł Konfederacji do Morawieckiego: Aby nie zasnąć podczas pana przemówienia, spisywaliśmy kłamstwa
W trakcie exposé Mateusza Morawieckiego poseł Konfederacji Konrad Berkowicz, z pomocą internautów, liczył kłamstwa premiera. W sumie miało ich być 47. - Mam pytanie - ile tych kłamstw było w istocie? - dociekał, gdy zabrał w Sejmie głos.
-
Nawet to trwało dłużej niż rząd Morawieckiego. Inkubacja jajka i małżeństwo Kim Kardashian
14 dni przetrwał trzeci rząd Mateusza Morawieckiego. W poniedziałek 11 grudnia, zgodnie zresztą z arytmetyką sejmową, nie uzyskał votum zaufania. Złapaliśmy te ulotne chwile i zestawiliśmy z innymi zjawiskami, które też trwały krótko. Ale wciąż dłużej niż rząd Morawieckiego.
-
Koniec rządu Mateusza Morawieckiego. Sejm nie udzielił wotum zaufania
Sejm w poniedziałkowym głosowaniu nie udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. Oznacza to, że w kolejnym kroku to posłowie wskażą nowego kandydata na premiera. Z wcześniejszych deklaracji KO, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy wynika jednoznacznie, że ma nim być przewodniczący PO Donald Tusk.
-
Zarząd TVP się nie poddaje. Nowy wniosek ma pozwolić na zabetonowanie zmian w telewizji polskiej
Do sądu rejonowego w Warszawie wpłynął nowy wniosek o rejestrację zmian w statucie TVP - poinformowała w mediach społecznościowych Katarzyna Bilewska. Zdaniem prawniczki jest to jedno z ostatnich działań Ministerstwa Kultury w rządzie Mateusza Morawieckiego, które ma spowodować zabetonowanie zmian w telewizji publicznej.
-
Nowacka podsumowała rządy PiS. Nagle zareagowała: Milczcie, bo o śmierci mówię
- Można było się pojednać, kiedy wszyscy przeżywaliśmy ten sam ból. Mieliście unikatową szansę po latach wyjść z tego klinczu, który dzielił i polaryzował polską scenę polityczną, szukać pojednania - stwierdziła w poniedziałek w Sejmie posłanka KO Barbara Nowacka, nawiązując do katastrofy smoleńskiej. - A pamięta pan, panie Kaczyński, jak urządzał pan pokazy hańby w czasie miesięcznic smoleńskich, żerował tym, obrażał ludzi, wykluczał? - dodała.
-
Morawiecki przemawiał, a frakcje w PiS już wtedy walczyły. Zakulisowo i publicznie
Gdy premier Mateusz Morawiecki wygłaszał w Sejmie expose, różne frakcje w obozie Zjednoczonej Prawicy już się sobie rzucały do gardeł. Jedni próbując przekonywać, że premier nudzi, a inni, że ma świetne przemówienie.
-
Macierewicz chciał protestować i zaatakował Hołownię: Nie może pan być marszałkiem kłamstwa
Oświadczenie Barbary Nowackiej w imieniu KO po exposé Morawieckiego wzburzyło Antoniego Macierewicza z PiS, który "poza trybem" próbował zająć mównicę sejmową. Zwrócił się do marszałka Szymona Hołowni o możliwość "protestu przeciwko tym kłamstwom". Odmowa jeszcze bardziej rozgniewała posła PiS, który demonstrował swoje niezadowolenie, aż został mu wyłączony mikrofon.
-
Nigdy więcej. "Debata" nad exposé Morawieckiego pokazała, co jest nie tak z polską polityką [KOMENTARZ]
Jeśli ktoś miał wątpliwości, jak głęboka powinna być zmiana w polskiej polityce, to po paru godzinach transmisji Sejmu odpowiedź może być tylko jedna: zaorać ile się da i naprawdę zacząć wszystko od nowa - pisze w komentarzu Rafał Madajczak, redaktor naczelny Gazeta.pl.
-
Krzywonos odwróciła się plecami do premiera. Politycy PiS oburzeni. "Zakompleksiona niewiasta"
Henryka Krzywonos z KO odwróciła się w Sejmie plecami do Mateusza Morawieckiego, gdy premier wygłaszał exposé. Natychmiast wykorzystali to politycy PiS, którzy zarzucali jej brak kultury i chamskie gesty. Posłanka Krzywonos wyjaśniła swoje zachowanie: "To nie jest brak szacunku dla urzędu premiera, ale brak szacunku dla człowieka, który z mównicy sejmowej notorycznie kłamie".
-
Wielki dzień w Sejmie. Upadł rząd Mateusza Morawieckiego [NA ŻYWO]
-
Mentzen ujawnił, co dzieje się na stołówce w Sejmie. "Myślałem, że zaczną się bić". Poszło o miejsce
-
Co się będzie działo w Sejmie? Harmonogram na 11 i 12 grudnia [ROZPISKA GODZINOWA]
-
Morawiecki nie zdążył zacząć exposé, a Kowalski już przeszedł do opozycji. Będzie "bronić Polski"
-
Jarosław Kaczyński wszedł na mównicę. Najpierw zaliczył wpadkę, potem podpadł Szymonowi Hołowni
- Polityk PiS przyłapany podczas obrad Sejmu. Tłumaczy się z "drobnego hobby"
- Poseł Kukiz'15 o poparciu dla rządu Morawieckiego. "Wstyd, panie Ziobro"
- Poseł Konfederacji do Morawieckiego: Aby nie zasnąć podczas pana przemówienia, spisywaliśmy kłamstwa
- Nawet to trwało dłużej niż rząd Morawieckiego. Inkubacja jajka i małżeństwo Kim Kardashian
- Koniec rządu Mateusza Morawieckiego. Sejm nie udzielił wotum zaufania
-
Politolożka o exposé Morawieckiego. "Wtedy na mojej twarzy pojawił się uśmiech"
- Premier Mateusz Morawiecki jest jednym z kandydatów na przyszłego lidera PiS. Ma ambicje, lubi być przy władzy, jest ona dla niego ogromnym afrodyzjakiem - mówi w rozmowie z Gazeta.pl politolożka dr hab. Maria Wincławska z UMK, nawiązując do poniedziałkowego expose. Zdaniem ekspertki, wystąpienie szefa rządu było "opowieścią o tym, jak to dobrze było w Polsce za rządów Prawa i Sprawiedliwości".
-
Morawiecki nie zdążył zacząć exposé, a Kowalski już przeszedł do opozycji. Będzie "bronić Polski"
W poniedziałek po południu w Sejmie ma odbyć się głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Suwerennej Polski Janusz Kowalski już rano ogłosił przejście do opozycji. "Będziemy opozycją merytoryczną, a nie totalną" - obiecał.
-
Zbigniew Ziobro nie pojawi się na głosowaniu ws. wotum zaufania. "Mamy zastrzeżenia wobec premiera"
Zbigniew Ziobro nie pojawił się w Sejmie na exposé Mateusza Morawieckiego. Zapowiedział też, że nie weźmie udziału w głosowaniu nad wotum zaufania. - Mamy zastrzeżenia wobec premiera, który popełnił strategiczne błędy w polityce europejskiej - stwierdził Ziobro. Co jest powodem nieobecności polityka?
-
Takie sceny w przychodni. Na krześle wywiesili kartkę. "Nie siadaj! To miejsce jest zajęte"
"Nie siadaj! To miejsce jest zajęte przez osobę, która nie odwołała wizyty u lekarza" - głosi napis na tajemniczej kartce przyczepionej do krzesła w jednej z przychodni. Zdjęcie szybko obiegło internet. Druki są elementem kampanii społecznej.
-
Morawiecki do "boomerów i dziadersów": Musimy się posunąć, zrobić miejsce dla młodych i kobiet
Mateusz Morawiecki stwierdził, że skład jego rządu pokazuje, jak mogłaby wyglądać nowa Polska. - Byłaby młodsza, bardziej dynamiczna i bardziej kobieca - powiedział w exposé. Morawiecki zapewnił, że PiS jest gotowe na "transformację pokoleniową, której oczekują Polacy". Zwrócił się przy tym z ważnym apelem do "boomersów i dziadersów".
-
Internet komentuje wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. "Ten kabaret przerósł moje oczekiwania"
Po Mateuszu Morawieckim na sejmową mównicę wyszedł Jarosław Kaczyński, który przedstawił oświadczenie w imieniu klubu Prawa i Sprawiedliwości. Jego wystąpienie było szeroko komentowane w mediach społecznościowych. Zarówno dziennikarze, jak i internauci zauważyli, że prezes był w nie najlepszej formie. Jednak zwrócili uwagę na wiele więcej.
-
Marek Suski wyprzedził Morawieckiego, który miał wygłosić exposé. "To jest ograniczanie demokracji"
Mateusz Morawiecki już zmierzał do sejmowej mównicy, by wygłosić exposé, gdy - ku zdziwieniu posłów - pojawił się na niej Marek Suski z PiS. - Zgłaszam wniosek formalny o zmianę sposobu prowadzenia obrad - powiedział. Argumentował, że jedno z ustaleń Sejmu jest "ograniczeniem demokracji". Do Suskiego jakby nie dotarło, że dosłownie moment wcześniej posłowie przegłosowali sposób zabierania głosu po exposé premiera. Szymon Hołownia zareagował na zarzuty posła PiS.
-
Trybunał Konstytucyjny o karach TSUE. Jest orzeczenie po wniosku Ziobry
Przepisy, na podstawie których Trybunał Sprawiedliwości UE nakładał na Polskę kary finansowe, są niezgodne z konstytucją - orzekł w poniedziałek Trybunał Konstytucyjny obradujący pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej. TK zajmował się tą kwestią po wniosku, jaki złożył przed dwoma laty Zbigniew Ziobro. Łączna suma kar to równowartość ok. 5 mld zł.
-
Konrad Berkowicz wszedł do sali plenarnej Sejmu "z odsieczą". "Wszyscy zasypiamy z nudów"
Konrad Berkowicz z Konfederacji na swoim profilu w serwisie X opublikował zdjęcie z Sejmu. Poseł nie ukrywał przy tym, że przedstawienie przez Mateusza Morawieckiego programu działania jego rządu nie wypada zbyt interesująco.
-
Jarosław Kaczyński wszedł na mównicę. Najpierw zaliczył wpadkę, potem podpadł Szymonowi Hołowni
- To wystąpienie można określić jako apel do całej klasy politycznej, by próbowała znaleźć drogę do bezpiecznej i dobrze rozwijającej się Polki w nowych okolicznościach - skomentował exposé Mateusza Morawieckiego prezes PiS. Jarosław Kaczyński zabrał głos tuż po przerwie, która została ogłoszona po przemówieniu premiera.
-
Sławomir Mentzen zapozował w Sejmie z Januszem Kowalskim "Wszyscy czekają w dobrych humorach"
Sławomir Mentzen chętnie komentuje poselską rzeczywistość w mediach społecznościowych. Na portalu X opublikował właśnie zdjęcie z Sejmu. Zapozował razem z Januszem Kowalskim, który siedział obok niego podczas exposé Mateusza Morawieckiego.
-
Andrzej Dera wzburzony pytaniem, czy Morawiecki oszukał prezydenta. "To nie ma sensu"
Prezydencki minister Andrzej Dera został zapytany przez Justynę Dobrosz-Oracz z "Gazety Wyborczej" o sytuację Mateusza Morawieckiego, nim ten zaczął wygłaszać exposé. Pytanie wywołało falę emocji u polityka, który w kilku słowach podsumował, co uważa.
-
Czy koalicja rządząca rozpadnie się w tej kadencji? Jest sondaż
Jak długo przetrwa koalicja KO, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy? To pytanie zadano uczestnikom sondażu United Surveys na zlecenie RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Jeden ze scenariuszy został wskazany przez największą grupę, bo blisko połowę badanych.