Wiadomości

 • Z "białego miasteczka" na "cichy dyżur". Po tragedii medycy zmieniają formułę protestu

  Z "białego miasteczka" na "cichy dyżur". Po tragedii medycy zmieniają formułę protestu

  - W obliczu tragedii, która wydarzyła się naprzeciwko Kancelarii Premiera, podjęliśmy decyzję o zmianie formuły działalności - poinformowali na Twitterze protestujący medycy. W sobotę na terenie "białego miasteczka" doszło do wypadku. Podczas konferencji prasowej padł strzał. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna dokonał samookaleczenia. Niestety jego życia nie udało się uratować.

  pch
 • Zwłoki trzech osób na granicy z Białorusią. Premier: jestem w kontakcie ze służbami

  Zwłoki trzech osób na granicy z Białorusią. Premier: jestem w kontakcie ze służbami

  "Należy zbadać ewentualny związek powyższych dramatycznych zdarzeń z dotychczasowymi białoruskimi prowokacyjnymi działaniami mającymi miejsce na naszej wschodniej granicy" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. To reakcja szefa rządu na tragiczne wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej, gdzie w niedzielę znaleziono zwłoki trzech osób.

  pch/IAR
 • Wyniki losowania Lotto 19.09.2021 [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja, Super Szansa]
 • Wybory w Rosji. Są pierwsze oficjalne wyniki. Proputinowska "Jedna Rosja" triumfuje
 • Białoruś: Przy granicy znaleziono martwą kobietę. Reżim Łukaszenki oskarża Polskę
 • Straż Graniczna: znaleziono zwłoki trzech osób na granicy z Białorusią

  Straż Graniczna: znaleziono zwłoki trzech osób na granicy z Białorusią

  W rejonie przygranicznym z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób - poinformowała w niedzielę Straż Graniczna. Są to prawdopodobnie migranci. Wcześniej pogranicznicy informowali o grupie osób, które utknęły na bagnach w rozlewisku rzeki Supraśl. Siedem z nich wymagało hospitalizacji.

  pch
 • "Karuzale", fałszerstwa i piła łańcuchowa. W Rosji trwa ostatni dzień wyborów do Dumy
 • Wyspy Kanaryjskie. Wybuch wulkanu Cumbre Vieja. Kłęby dymu na La Palmie
 • "Palce umarlaka" - grzyb jak z horroru straszy w polskich lasach

  "Palce umarlaka" - grzyb jak z horroru straszy w polskich lasach

  Nietypowy grzyb, na którego widok grzybiarze wstrzymują oddech, właśnie pojawił się w polskich lasach. Mowa o "palcach umarlaka", czyli próchnilcach maczugowatych. Nie bez powodu są tak nazywane, gdyż swoim wyglądem przypomina trupią dłoń.

  oprac. Izabela Nestioruk
 • Jędraszewski o naciskach UE ws. uchwał anty-LGBT: Obiecują pieniądze, abyśmy odeszli od bożego prawa

  Jędraszewski o naciskach UE ws. uchwał anty-LGBT: Obiecują pieniądze, abyśmy odeszli od bożego prawa

  - Nie możemy zgodzić się na to, że chcą deprawować nasze dzieci i młodzież począwszy już od przedszkoli - mówił w niedzielę na Jasnej Górze abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy nawiązał do ultimatum Brukseli, która chce wstrzymać fundusze dla "stref wolnych od LGBT". - Jakie perfidne sposoby nacisku próbuje się stosować obiecując pieniądze za to, abyśmy odeszli od bożego prawa - dodał.

  pch

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.