Wiadomości

 • Joanna Lichocka kandydatką PiS do Sejmu. Kim jest autorka popularnego gestu?
 • Internetowy challenge z użyciem dezodorantu. Śmiertelne zagrożenie
 • Morawiecki: 'Chcę powiedzieć prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemu, żeby nigdy więcej nie obrażał Polaków'
 • Tajemnicze morderstwo studentów w Górach Stołowych. Czy to była egzekucja?

  Tajemnicze morderstwo studentów w Górach Stołowych. Czy to była egzekucja?

  Minęło 26 lat od tajemniczego morderstwa dwójki wrocławskich studentów w Górach Stołowych. Ciała 22-letniej Anny oraz 25-letniego Roberta odnaleziono w sierpniu 1997 roku. Oboje byli obnażeni i postrzeleni w głowę. Zbrodnia nosiła znamiona egzekucji, a jedna z hipotez zakładała udział w niej neonazistów. Czy kiedykolwiek śledczym uda się odkryć tożsamość mordercy?

  Jagoda Różycka
 • Ukraińcy przebijają się coraz dalej. Sprzęt pancerny za rosyjską linią obrony
 • Posłanki PiS-u pojawiły się w Sejmie w mundurach. 'Należy solidaryzować się ze służbami'

  Posłanki PiS-u pojawiły się w Sejmie w mundurach. "Należy solidaryzować się ze służbami"

  Zdumiewającą akcję przeprowadziły w piątek posłanki Prawa i Sprawiedliwości - do Sejmu przyszły w mundurach wojskowych. Jedna z polityczek - Dominika Chorosińska, idąc sejmowym korytarzem, nagrała filmik, w którym podkreśla, że solidaryzuje się z polskimi służbami mundurowymi. Partia rządząca uważa, że polska straż graniczna, wojsko i inne formacje są "szaklowane" przez film fabularny Agnieszki Holland "Zielona granica". Takie tezy wygłaszają polityczki i politycy, mimo że filmu nie widzieli.

  Katarzyna Romik
 • Impreza księży w Dąbrowie Górniczej. Biskup pisze o kopaniu leżącego. 'Czujemy się zbici'

  Impreza księży w Dąbrowie Górniczej. Biskup pisze o kopaniu leżącego. "Czujemy się zbici"

  W piątek biskup diecezjalny sosnowiecki Grzegorz Kaszak odniósł się do sprawy skandalu w Dąbrowie Górniczej. Jak informowali dziennikarze "GW", na terenie parafii księża zorganizowali imprezę z udziałem sexworkera, która zakończyła się interwencją policji i pogotowia. Bp Kaszak w liście zaadresowanym do księży diecezji zapewnił, że komisja zbada "naruszenie prawa boskiego" i zachęcił księży do postu.

  Andrzej Grochowina
 • Scenarzystka 'Zielonej granicy': Zrobiliśmy wszystko, żeby przekaz nie był czarno-biały

  Scenarzystka "Zielonej granicy": Zrobiliśmy wszystko, żeby przekaz nie był czarno-biały

  - Film jest czarno-biały, ale zrobiliśmy wszystko, żeby pokazać w nim każdy odcień szarości - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Gabriela Łazarkiewicz-Sieczko, współscenarzystka filmu "Zielona granica". Zapewnia, że chce rozmawiać z ludźmi, którzy już zobaczą ten film, a w słowach rządzących, w tym prezydenta dostrzega niebezpieczeństwo. Andrzej Duda zacytował zdanie: "Tylko świnie siedzą w kinie". - Tak przyzwyczailiśmy się do angielskiego słowa hejt, że zapominamy o jego znaczeniu: to jest nienawiść, a na to się nie godzę - podkreśla twórczyni.

  Katarzyna Romik
 • Morawiecki alarmuje, że 'ktoś próbował go zaatakować'. Aktywiści jednoznacznie: Kłamstwo
 • Atak na Borysa Budkę w Katowicach. Prokuratura postawiła zarzuty sprawcy [WIDEO Z ZATRZYMANIA]

  Atak na Borysa Budkę w Katowicach. Prokuratura postawiła zarzuty sprawcy [WIDEO Z ZATRZYMANIA]

  Mężczyzna, który w piątek zaatakował Borysa Budkę, usłyszał prokuratorskie zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i zniszczenia mienia. Szef klubu Koalicji Obywatelskiej, kandydat w zbliżających się wyborach, został napadnięty na parkingu galerii handlowej. Mężczyzna miał uderzyć kandydata opozycji, rozbić jego telefon oraz obrażać go słownie.

  Andrzej Grochowina

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.