Wiadomości

  • Joe Biden o referendach w Ukrainie: 'Fikcja i fałszywy pretekst'. Jest też mowa o kolejnych sankcjach
  • 'Bandyci wyważają drzwi, zmuszają do głosowania'. Tak mają wyglądać rosyjskie pseudoreferenda

    "Bandyci wyważają drzwi, zmuszają do głosowania". Tak mają wyglądać rosyjskie pseudoreferenda

    Rosjanie prowadzą na okupowanych terytoriach pseudoreferendum w sprawie przyłączenia zajętych przez siebie ukraińskich ziem do Federacji Rosyjskiej i zmuszają miejscową ludność do uczestniczenia w nielegalnym głosowaniu. Pojawia się coraz więcej doniesień, że do mieszkań pukają uzbrojeni Rosjanie i każą wypełnić karty do głosowania. Ukraińskie władze nie uznają tej inicjatywy Moskwy i zapowiadają wyzwolenie okupowanych obwodów. Tymczasem Kreml zapowiada, że anektuje te ziemie.

    Daniel Drob
  • Rosjanie uciekają przed mobilizacją do Finlandii. Helsinki ograniczają wjazd do kraju

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.