Wiadomości

 • Emmanuel Macron o NATO: Chcę rozwiać wszelkie podejrzenia

  Emmanuel Macron o NATO: Chcę rozwiać wszelkie podejrzenia

  Rosja nie może dyktować warunków pokoju - stwierdził prezydent Francji podczas konferencji Globsec w Bratysławie. Według Emmanuela Macrona zapowiadana kontrofensywa ukraińskiej armii powinna doprowadzić nie do zawieszenia broni, ale do trwałego pokoju, który oznacza również rozliczenie zbrodni Rosjan. Macrona dodał też, że wcale nie chce zastąpić NATO francusko-niemieckim kondominium.

  Katarzyna Romik
 • Media: Wskazano pomysłodawcę skandalicznego spotu PiS. Mówi o 'cytowaniu' i 'obnażaniu hipokryzji'

  Media: Wskazano pomysłodawcę skandalicznego spotu PiS. Mówi o "cytowaniu" i "obnażaniu hipokryzji"

  "Krytyczna analiza wpisu Lisa" i "obnażenie hipokryzji" - tak skandaliczny spot nawiązujący do Holocaustu i zbrodni II wojny światowej tłumaczy dyrektor Biura Prezydialnego PiS Michał Moskal. To właśnie ten bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego ma odpowiadać za przygotowanie 15-sekundowego nagrania, które oburzyło również członków obozu rządzącego.

  Katarzyna Romik
 • 'Lex Tusk'. Andrzej Duda chce wytłumaczyć ustawę Joe Bidenowi. 'Nie rozumiem reakcji sojuszników'

  "Lex Tusk". Andrzej Duda chce wytłumaczyć ustawę Joe Bidenowi. "Nie rozumiem reakcji sojuszników"

  Andrzej Duda stwierdził z rozmowie z agencją Bloomberga, że nie rozumie krytyki ze strony sojuszników wobec podpisania przez niego ustawy o komisji ds. badania rosyjskich wpływów. - Nie wiem, czy zostali zwiedzeni przez polityków opozycji, czy przez błędy w tłumaczeniu ustawy, czy po prostu ktoś tego nie wyjaśnił - ocenił prezydent. Zaproponował, że wytłumaczy założenia ustawy "lex Tusk" w bezpośredniej rozmowie z prezydentem USA Joe Bidenem.

  Karolina Mianecka
 • Zabójca Adamowicza z kolejnym wyrokiem. Za fałszowanie pism procesowych
 • Beata Szydło grzmiała w Parlamencie Europejskim. 'Dlaczego bronicie ruskich wpływów?'

  Beata Szydło grzmiała w Parlamencie Europejskim. "Dlaczego bronicie ruskich wpływów?"

  W Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat "lex Tusk". - Mamy obawy co do zgodności tego prawa z prawem unijnym - mówił komisarz do spraw sprawiedliwości. Z mównicy grzmiała także Beata Szydło. - Dobrze, że ta komisja w Polsce powstała, bo jeśli mówimy, jak silne są ruskie wpływy, to ta debata pokazuje, że są bardzo silne - stwierdziła była premierka.

  Marta Wolf
 • Fikołki takie, że nic, tylko podkładać materac. Jak prawica broni 'lex Tusk'

  Fikołki takie, że nic, tylko podkładać materac. Jak prawica broni "lex Tusk"

  Zdjęcia Tuska z Putinem nad morzem. Biadanie, że wulgarna opozycja szkaluje prezydenta. Posty o tym, że komisja to normalna rzecz i w czym niby tutaj problem. Po tym, jak Andrzej Duda podpisał "lex Tusk", po prawej stronie zaczęło się wielkie rozmydlanie tego, o co w niej właściwie chodzi. I to są akrobacje jak w cyrku - pisze Marta Nowak z Gazeta.pl.

  Marta Nowak
 • Zaginął 19-letni Kacper. Ostatnio widziany był między Pruszkowem i Piastowem
 • Marek Ast nie wstydzi się oburzającego spotu PiS. Mówi o 'stanowczej odpowiedzi na język nienawiści'

  Marek Ast nie wstydzi się oburzającego spotu PiS. Mówi o "stanowczej odpowiedzi na język nienawiści"

  Partie opozycyjne powinny się wstydzić za swojego niby niezależnego dziennikarza, lidera niezależności dziennikarskiej Tomasza Lisa, który pisał, że "znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora" - stwierdził Marek Ast. Poseł Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że spot partii rządzącej to właśnie "stanowcza odpowiedź na język nienawiści", a on się "nie wstydzi".

  Katarzyna Romik
 • Najdroższe warzywo świata rośnie w Polsce jak chwast. Na Zachodzie kosztuje nawet 1000 euro
 • Burzliwa debata o 'lex Tusk' w Parlamencie Europejskim. 'Putinowska ustawa!'

  Burzliwa debata o "lex Tusk" w Parlamencie Europejskim. "Putinowska ustawa!"

  W Parlamencie Europejskim odbyła się debata ws. "lex Tusk". Otworzył ją komisarz Unii Europejskiej Didier Reynders i zapewnił, że "Komisja Europejska nie zawaha się podjąć odpowiednich środków", jeśli okaże się, że ponownie naruszono praworządność. W trakcie głos zabrała m.in. Beata Szydło, która zaatakowała polskich europarlamentarzystów i personalnie Radosława Sikorskiego. - Wstyd! - krzyczała.

  Katarzyna Romik

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.