Wiadomości

 • Pogoda na dziś - sobota 13 sierpnia. Kto wybrał się nad morze na długi weekend, ten będzie zadowolony
 • Skażona Odra. To nie rtęć musiała zabić ryby. Niemiecki minister: Duże ilości rozpuszczonych soli

  Skażona Odra. To nie rtęć musiała zabić ryby. Niemiecki minister: Duże ilości rozpuszczonych soli

  Jedną z możliwych przyczyn śmierci ryb w Odrze mogą być "duże ilości rozpuszczonych soli" - przekazał cytowany przez portal Rbb24.de minister środowiska Brandenburgii Axel Vogel. Według polityka - wbrew wcześniejszym doniesieniom płynącym z Niemiec - stężenie rtęci nie było na tyle wysokie, by mogło doprowadzić do masowego umierania zwierząt w rzece.

  Marcin Kozłowski
 • W 'Wiadomościach' TVP Odra na szarym końcu. Wcześniej m.in. o rocznicy słów Kaczyńskiego. Liczyliśmy czas

  W "Wiadomościach" TVP Odra na szarym końcu. Wcześniej m.in. o rocznicy słów Kaczyńskiego. Liczyliśmy czas

  W piątkowym wydaniu "Wiadomości" TVP informacje na temat skażonej Odry pojawiły się po 13 minutach od rozpoczęcia programu. W materiale sporo uwagi poświęcono opozycji, w tym byłemu premierowi Donaldowi Tuskowi. O tym, że Mateusz Morawiecki zdymisjonował dwóch ważnych urzędników, powiedziano na samym końcu, nie informując przy tym o powodach tej dymisji.

  wkl
 • 'Ręce opadają', 'Na razie leci dwóch. Czekamy'. Komentarze po decyzji Morawieckiego

  "Ręce opadają", "Na razie leci dwóch. Czekamy". Komentarze po decyzji Morawieckiego

  "Rząd dał ciała. Na razie leci dwóch. Czekamy na kolejne dymisje", "Ręce opadają" - to niektóre komentarze po dymisji szefa Wód Polskich Przemysława Dacy oraz szefa GIOŚ Michała Mistrzaka. Przypomnijmy: z ustaleń dziennikarza Gazeta.pl Jacka Gądka wynika, że Generalny Inspektor Ochrony Środowiska Michał Mistrzak - poprzez swoją zastępczynię - 3 sierpnia zażądał od wojewódzkich IOŚ, by objęli sprawę zatrucia Odry szczególnym nadzorem. - On akurat coś zrobił - mówią osoby z jego otoczenia.

  Eryk Kielak
 • Wielkie pretensje do wojewodów po zatruciu Odry. GIOŚ nakazał pilne działania. 'A oni nie zrobili nic'

  Wielkie pretensje do wojewodów po zatruciu Odry. GIOŚ nakazał pilne działania. "A oni nie zrobili nic"

  Z dokumentów, które ujawnia Gazeta.pl, wynika, że Generalny Inspektor Ochrony Środowiska Michał Mistrzak - poprzez swoją zastępczynię - 3 sierpnia zażądał od wojewódzkich IOŚ, by objęli sprawę zatrucia Odry szczególnym nadzorem. - On akurat coś zrobił - mówi osoba znająca kulisy sprawy. Największe pretensje wśród osób znających kulisy sprawy są do wojewodów i wojewódzkich inspektorów.

  Jacek Gądek
 • Nieoficjalnie: w listopadzie spotkanie Xi Jinpinga i Joe Bidena. Pierwsze od zaprzysiężenia prezydenta USA

  Nieoficjalnie: w listopadzie spotkanie Xi Jinpinga i Joe Bidena. Pierwsze od zaprzysiężenia prezydenta USA

  W listopadzie w Azji Południowo-Wschodniej może dojść do spotkania prezydenta USA Joe Bidena i przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga - podaje nieoficjalnie "The Wall Street Journal". Do spotkania doszłoby w trakcie pierwszej od blisko trzech lat zagranicznej podróży chińskiego polityka. Byłoby to też pierwsze spotkanie obu przywódców od czasu zaprzysiężenia Bidena.

  Marcin Kozłowski
 • 'Filer wszedł do wody, jego stan jest bardzo poważny'. Uwaga: Nie pozwalajcie psom kąpać się w Odrze
 • Oczekiwanie na kolejną rundę. Cisza przed burzą albo przygotowanie do gnicia [SYTUACJA NA FRONTACH]
 • Szef Wód Polskich i szef GIOŚ zdymisjonowani. Morawiecki: Reakcja mogła nastąpić szybciej

  Szef Wód Polskich i szef GIOŚ zdymisjonowani. Morawiecki: Reakcja mogła nastąpić szybciej

  "Podzielam obawy i oburzenie związane z zatruciem Odry. Tej sytuacji w żaden sposób nie można było przewidzieć, ale reakcja odpowiednich służb mogła nastąpić szybciej. Podjąłem decyzję o natychmiastowej dymisji szefa Wód Polskich Przemysława Dacy oraz GIOŚ Michała Mistrzaka" - przekazał w piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki.

  Marcin Kozłowski
 • 'To jednak prawda, stężenie rtęci poza skalą'. Marszałkini woj. lubuskiego po rozmowie z niemieckimi władzami

  "To jednak prawda, stężenie rtęci poza skalą". Marszałkini woj. lubuskiego po rozmowie z niemieckimi władzami

  "To jednak prawda. Axel Vogel minister rolnictwa i środowiska landu Brandenburgia w bezpośredniej rozmowie ze mną potwierdził, że stężenie rtęci w Odrze było tak wysokie, że nie można było określić skali" - przekazała marszałkini województwa lubuskiego, Elżbieta Polak. Nie ma jeszcze badań samych ryb. Strona niemiecka ma mieć je jeszcze dziś. Z kolei wyniki badań wykonywanych w Polsce mamy poznać najwcześniej w niedzielę wieczorem.

  Katarzyna Nowak

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.