Wiadomości

 • Sześć miesięcy od zatrzymania Andrzeja Poczobuta. Przypominamy, co o swoich działaniach mówił polski rząd

  Sześć miesięcy od zatrzymania Andrzeja Poczobuta. Przypominamy, co o swoich działaniach mówił polski rząd

  W tym tygodniu mija pół roku od czasu aresztowania Andrzeja Poczobuta i Andżeliki Borys. Liderom Związku Polaków białoruskie służby zarzucają rozpalanie waśni na tle narodowościowym w związku z upamiętnianiem żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. W odpowiedzi na jedno z poselskich zapytań MSZ podkreślał w lipcu, że wielokrotnie interweniował ws. Polaków na Białorusi i swoich działań nie zamierza zakończyć.

  mk, IAR, mb
 • Mielęcin. Proboszcz obrażał wiernych i kazał sobie płacić za otwarcie bramy cmentarza. Został odwołany

  Mielęcin. Proboszcz obrażał wiernych i kazał sobie płacić za otwarcie bramy cmentarza. Został odwołany

  Przeciwko proboszczowi parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Mielęcinie (woj. zachodniopomorskie), który pracował także w kościołach w Nowielinie i Pstrowicach, od końca sierpnia protestowali wierni. Zarzucali księdzu m.in. wyzywanie wiernych od diabłów czy wynoszenie zabytkowego wyposażenia świątyń. Ostatecznie arcybiskup podjął decyzję o wydaleniu proboszcza z parafii.

  oprac. Karolina Mianecka
 • Afganistan. Rozłam wśród talibów? "Mułła obraził się i wyjechał"

  Afganistan. Rozłam wśród talibów? "Mułła obraził się i wyjechał"

  Talibowie przejęli władzę w Afganistanie ponad miesiąc temu. Media donoszą jednak, że doszło wśród nich do czasowego rozłamu. Zarzewiem konfliktu ma być fakt, że nie wszystkie grupy talibańskie mają w nowo powstałym rządzie swoją reprezentację.

  oprac. Marta Burza, oprac. Urszula Ziemska

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.