Wiadomości

 • Szklanka na drogach. W tych miejscach w Polsce będzie niebezpiecznie. IMGW wydało ostrzeżenia
 • Tusk upomina posłów KO po głosowaniu ws. Lex Czarnek 2.0. 'Kto nie głosuje, ten nie kandyduje'
 • Makabryczne przesyłki do ukraińskich placówek w Polsce nadano w Niemczech. Jedną paczkę przechwycono
 • Poprosił mamę o kanapkę i worek, cioci mówił o 'wujku'. Zaginięcie, o którym mało kto słyszał

  Poprosił mamę o kanapkę i worek, cioci mówił o "wujku". Zaginięcie, o którym mało kto słyszał

  W 1996 roku siedmioletni Darek wpadł do kuchni i poprosił mamę o kanapki i worek jutowy. Gdy nie wrócił do wieczora, rodzina zaczęła go szukać. Wówczas okazało się, że przed zaginięciem mówił cioci o "wujku", z którym miał przyjść na plażę. Chłopiec do tej pory się nie odnalazł. Sprawa ta stała się medialna dopiero w 2021 roku za sprawą kanału zajmującego się opisywaniem niewyjaśnionych zaginięć.

  Natalia Pacholczyk
 • Ewa Wrzosek odpiera zarzuty prokuratury: Nie napisałam tych SMS-ów, są zmanipulowane przy użyciu Pegasusa

  Ewa Wrzosek odpiera zarzuty prokuratury: Nie napisałam tych SMS-ów, są zmanipulowane przy użyciu Pegasusa

  Przekazanie osobom nieuprawnionym informacji z toczącego się postępowania, niedopełnianie obowiązków służbowych, wreszcie - zaangażowanie się w działalność polityczną - takie zarzuty chce postawić prokuratorce Ewie Wrzosek Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Warszawska śledcza dostała pismo o zawieszeniu na sześć miesięcy, jej gabinet przeszukano i upubliczniono treść wiadomości, jakie miała wymieniać z inną prokuratorką i szefem biura bezpieczeństwa m.st. Warszawy w 2020 r., kiedy toczyła się kampania prezydencka. - W mojej ocenie te cytowane przez prokuraturę SMS-y zostały zmanipulowane przy użyciu Pegasusa - ocenia Wrzosek.

  Katarzyna Romik
 • Lwy uratowane w Ukrainie są już w USA. 'Radość i duma'

  Lwy uratowane w Ukrainie są już w USA. "Radość i duma"

  Taras, Stefania, Prada i Lesya - to cztery lwy, które tuż po napaści Rosji na Ukrainę, uratowano z ogarniętego wojną kraju. Zwierzęta trafiły do zoo w Poznaniu. Teraz jego dyrekcja z dumą i radością informuje, że lwiątka bezpiecznie wylądowały w Stanach Zjednoczonych i poznają swój nowy dom - azyl Wildcat Sanctuary w Minnesocie.

  Katarzyna Romik
 • USA. Szerzył kłamstwa o strzelaninie, sąd nakazał mu zapłacić 1,5 mld dol. Teraz ogłasza bankructwo
 • Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu karnego. Fala komentarzy w internecie. 'Państwo autorytarne'
 • Ostrzegają, że PiS chce zwolnić myśliwych z badań lekarskich. 'Wrzutka' w Sejmie

  Ostrzegają, że PiS chce zwolnić myśliwych z badań lekarskich. "Wrzutka" w Sejmie

  W piątek, 2 grudnia 2022 r., podczas obrad sejmowej Komisji Nadzwyczajnej ds. deregulacji w 12. punkcie komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych został dopisany podpunkt dotyczący zwolnienia myśliwych z obligatoryjnych badań lekarskich. - Bez badań to zaczyna być szara strefa patologii - tak zaproponowaną zmianę skomentował w rozmowie z Gazeta.pl Radosław Ślusarczyk z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.

  Katarzyna Romik
 • Wyniki losowania EuroJackpot 2.12.2022 [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja]

  Wyniki losowania EuroJackpot 2.12.2022 [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja]

  EuroJackpot to loteria organizowana w Europie, w której udział bierze 18 krajów europejskich, w tym Polska. W EuroJackpot grasz o niewyobrażalnie wysokie wygrane - nawet 90 000 000 euro, czyli około 414 000 000 zł! W każdym losowaniu gwarantowana pula na wygrane I stopnia to aż 10 000 000 euro, czyli około 46 000 000 zł! Losowania odbywają się co piątek między godziną 20.00 a 21.00.

  becia
 • Trzaskowski o ostatnich działaniach prokuratury: Ziobro 'chwyta się brzytwy'. Wie, że tonie

  Trzaskowski o ostatnich działaniach prokuratury: Ziobro "chwyta się brzytwy". Wie, że tonie

  - Są pytania, czy ja i moi ludzie byliśmy podsłuchiwani podczas kampanii wyborczej w 2020 r. - mówił na piątkowej konferencji prezydent Warszawy. Rafał Trzaskowski odniósł się w ten sposób do publikowanych przez prokuraturę treści wiadomości, jakie miał wymieniać z szefem biura bezpieczeństwa miasta Michałem Domaradzkim. Trzaskowski skomentował też zamieszanie wokół prokuratorki Ewy Wrzosek.

  Katarzyna Romik, Marcin Kozłowski
 • Wojna nigdy się nie zmienia. Pola wokół Bachmutu przypominają krajobraz spod Verdun
 • Kaczyński skomentował awanturę w Sejmie o poprawkę ws. Smoleńska. 'Obrona Putina wciąż aktualna'

  Kaczyński skomentował awanturę w Sejmie o poprawkę ws. Smoleńska. "Obrona Putina wciąż aktualna"

  - Polska klasa polityczna dzieli się na obóz patriotyczny - to jesteśmy my, i obóz, o którym w żadnym razie nie można tego powiedzieć - stwierdził Jarosław Kaczyński podczas konwencji Partii Republikańskiej. Prezes PiS odniósł się do czwartkowej awantury w Sejmie. - Okazało się, że uchwalenie kilku zdań na temat zamachu smoleńskiego jest czymś nie do przyjęcia. A więc obrona Putina jest w dalszym ciągu aktualna dla naszych przeciwników - powiedział polityk.

  Magdalena Bojanowska

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.