Wiadomości

 • Szwecja. Płonie statek w pobliżu Göteborga. 17 marynarzy na czele z kapitanem nie chce opuścić pokładu

  Szwecja. Płonie statek w pobliżu Göteborga. 17 marynarzy na czele z kapitanem nie chce opuścić pokładu

  Na statku towarowym Almirante Storni w pobliżu Göteborga w Szwecji wybuchł pożar. Załoga próbowała go ugasić, ale na marne. Cały czas trwa akcja ratunkowa, w której uczestniczą helikoptery ze Szwecji, Danii oraz fregata marynarki wojennej Portugalii. - Statek jest w pełni załadowany tarcicą, która jest ciasno upakowana - powiedział szef sztabu straży przybrzeżnej. Marynarze na czele z kapitanem nie chcą opuścić pokładu.

  oprac. Marta Wolf
 • Lewica chce wziąć przykład z Austrii. Pokazała projekt ustawy o obowiązkowych szczepieniach
 • Afera z udziałem sędziów TSUE. Anna Zalewska: Trybunał powinien zawiesić działalność

  Afera z udziałem sędziów TSUE. Anna Zalewska: Trybunał powinien zawiesić działalność

  Europosłanka PiS Anna Zalewska skomentowała skandal finansowy z udziałem sędziów TSUE i instytucji UE, który ujawnił niedawno francuski dziennik "Libération". Zdaniem Zalewskiej skandal ten jest "alarmem" dla Unii Europejskiej. - Myślę, że to jest jednak dopiero początek - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24. Europosłanka uważa, że "do czasu wyjaśnienia sprawy TSUE powinien zawiesić działalność".

  IAR, oprac. Karolina Mianecka

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.