Wiadomości

 • Ojciec dusił syna - nowe informacje. Pierwsze nagranie zgłoszono w lutym policji i MOPS-owi

  Ojciec dusił syna - nowe informacje. Pierwsze nagranie zgłoszono w lutym policji i MOPS-owi

  Rodzice siedmioletniego chłopca udostępnili na TikToku nagranie, na którym widać, jak mężczyzna poddusza swojego syna, a matka się temu przygląda i stwierdza, że "może w końcu będzie święty spokój". Rodzicom dziecka przedstawiono zarzuty. Jak się okazuje, nagrania pokazujące zachowanie ojca chłopca zostało zgłoszone policji i MOPS-owi już w lutym. Wówczas jednak nie nosiło znamion przestępstwa.

  Natalia Pacholczyk
 • Papież spadł PiS-owi z nieba. O czym nie mówimy, gdy mówimy o Janie Pawle II?
 • Mieszkańcy Mińska Mazowieckiego oburzeni wyglądem cmentarnej bramy. Kojarzy im się z piratami

  Mieszkańcy Mińska Mazowieckiego oburzeni wyglądem cmentarnej bramy. Kojarzy im się z piratami

  Nowa brama na terenie cmentarza parafii w Mińsku Mazowieckim wzbudza ogromne kontrowersje. Na jej skrzydłach zostały umieszczone dwie czaszki, pod nimi skrzyżowane kości, a jeszcze niżej napis: "Memento mori" (pamiętaj o śmierci). Wzór nie podoba się mieszkańcom parafii, a ze skargami dzwonią nawet do urzędu miasta. Jakby tego było mało, teraz nowa brama została zdewastowana.

  Aleksandra Boryń
 • Kto nie musi zdawać matury? Olimpiady zwalniające z egzaminu [LISTA]

  Kto nie musi zdawać matury? Olimpiady zwalniające z egzaminu [LISTA]

  Do tegorocznej matury pozostało zaledwie półtora miesiąca. Podczas gdy większość uczniów szkół ponadpodstawowych stara się jak najlepiej do niej przygotować, niektórzy z nich nie muszą podchodzić do części egzaminów. Komu należy się taki przywilej?

  Kaja Ożga
 • Francuski rząd obronił się przed wotum nieufności. Opozycji zabrakło zaledwie 9 głosów

  Francuski rząd obronił się przed wotum nieufności. Opozycji zabrakło zaledwie 9 głosów

  Francuski rząd premier Elisabeth Borne obronił się przed wnioskami o wotum nieufności. Opozycja zgłosiła je po tym, jak rząd przeforsował kilka dni temu kontrowersyjną reformę emerytalną bez głosowania w parlamencie, przez co wiek emerytalny został podniesiony z 62 lat na 64. W Paryżu w pobliżu gmachu parlamentu zgromadziły się tysiące osób, które domagają się dymisji rządu.

  Aleksandra Boryń, IAR Informacyjna Agencja Radiowa
 • Ukraiński wywiad ma wątpliwości, czy Putin naprawdę był w Mariupolu. 'Nie mamy żadnych dowodów'
 • Brak podpisu Polski pod porozumieniem 18 krajów ws. amunicji dla Ukrainy. Co się stało?
 • Pedofilia w Kościele. Dominikanin wyznaje: Byłem skrzywdzony, jako pobożny ministrant

  Pedofilia w Kościele. Dominikanin wyznaje: Byłem skrzywdzony, jako pobożny ministrant

  Podczas niedzielnego kazania o. Marcin Mogielski wyznał, że sam był skrzywdzony w czasie, gdy był jeszcze ministrantem i "do tej pory nikt nie stanął" po jego stronie. Nawiązując do reportażu TVN24 o Janie Pawle II "Franciszkańska 3", duchowny wskazał także, że Kościół powinien sprawdzić archiwa i porozmawiać z ofiarami, zamiast krzyczeć "nie, to nieprawda".

  Aleksandra Boryń
 • Donald Tusk w Pszczynie nawiązał do śmierci 30-letniej Izy. 'W żadnym wypadku nie możemy zrezygnować'

  Donald Tusk w Pszczynie nawiązał do śmierci 30-letniej Izy. "W żadnym wypadku nie możemy zrezygnować"

  - Kto autentycznie kocha i jest w stanie choćby poprzez miłość zrozumieć drugą płeć i inny typ wrażliwości, ten nie może głosować na tych, którzy przejeżdżają walcem po każdym, kto jest trochę inny, kto jest słabszy i nie pasuje do jego wzoru kulturowego - stwierdził lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas poniedziałkowego spotkania z kobietami w Pszczynie. Polityk ocenił, że nadchodzące wybory parlamentarne "to w dużej mierze wybory między dobrem a złem".

  Marcin Kozłowski
 • Putin odwiedził zniszczony Mariupol. Miał być pokaz propagandowej siły, a wyszło jak zawsze

  Putin odwiedził zniszczony Mariupol. Miał być pokaz propagandowej siły, a wyszło jak zawsze

  Jak podają Rosjanie, Władimir Putin odwiedził zniszczony przez Rosjan Mariupol. W czasie wizyty podobno spotkał się z "mieszkańcami miasta", co zostało nagrane i wyemitowane w propagandowych mediach. Nie wszystko poszło jednak zgodnie z planem. "Mieszkańcy" Mariupola szybko zostali zidentyfikowani jako prorosyjscy działacze, a podczas ich rozmowy z dyktatorem w tle słychać krzyk: "to wszystko nieprawda, to wszystko jest na pokaz!".

  Aleksandra Boryń
 • Morawiecki: Putin zachowywał się jak diler narkotyków, Europa uległa mu tak łatwo

  Morawiecki: Putin zachowywał się jak diler narkotyków, Europa uległa mu tak łatwo

  - Putin zachowywał się jak diler narkotyków, który daje pierwszą dawkę za darmo, wiedząc, że nałogowiec wróci później i zgodzi się na każdą cenę - mówił Mateusz Morawiecki podczas przemówienia na Uniwersytecie w Heidelbergu. - Putin jest przebiegły, ale nie jest genialny - Europa uległa mu tak łatwo głównie ze względu na własne słabości - stwierdził szef polskiego rządu.

  Magdalena Bojanowska
 • Krzysztof Bosak: PiS to nie jest grzeczny miś, a Jarosław Kaczyński to nie poczciwy dziadunio

  Krzysztof Bosak: PiS to nie jest grzeczny miś, a Jarosław Kaczyński to nie poczciwy dziadunio

  Krzysztof Bosak w rozmowie z "Super Expressem" wykluczył koalicję Konfederacji z PiS. Wspomniał, że informacje o spotkaniach koalicyjnych to strategia partii rządzącej. - PiS to nie jest grzeczny miś, a Jarosław Kaczyński nie jest poczciwym dziaduniem. To wyrachowani politycy, którzy sprawnie rozgrywają opinię publiczną - powiedział w programie "Express Biedrzyckiej".

  Jagoda Różycka
 • Zalasewo. Nowe ustalenia ws. śmierci 4-osobowej rodziny. Znana przyczyna zgonu 55-latki

  Zalasewo. Nowe ustalenia ws. śmierci 4-osobowej rodziny. Znana przyczyna zgonu 55-latki

  Wciąż trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci 4-osobowej rodziny z Zalasewa w woj. wielkopolskim. W budynku, w którym mieszkali kobieta, mężczyzna i dwójka dzieci, w październiku doszło do pożaru. Z najnowszych ustaleń śledczych wynika, że przyczyną śmierci 55-latki było uderzenie w głowę narzędziem o twardej krawędzi. Podobne obrażenia stwierdzono wcześniej u jej 9-letniego syna.

  Marcin Kozłowski

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.