Wiadomości

 • Rzeszów. Centrum medyczne rozważa zawieszenie szczepień. Powodami "nagonka i insynuacje"

  Rzeszów. Centrum medyczne rozważa zawieszenie szczepień. Powodami "nagonka i insynuacje"

  Władze Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie zapowiadają, że w związku z "insynuacjami i nagonką polityczną" rozważają całkowite wycofanie się z Narodowego Programu Szczepień. "Gdyby się tak stało, około 100 punktów szczepień z wydajnością około 70 tys. szczepień tygodniowo, zniknęłoby z mapy Polski" - czytamy w oświadczeniu.

  oprac. Daniel Drob
 • Dożywocie dla zabójcy i stalkera z Mrągowa. "Zaplanował i metodycznie dążył do realizacji planu zabicia"

  Dożywocie dla zabójcy i stalkera z Mrągowa. "Zaplanował i metodycznie dążył do realizacji planu zabicia"

  Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał na dożywocie Cezarego F. oskarżonego o zabójstwo swojej byłej partnerki. Sprawca przed dokonaniem zbrodni przez dłuższy czas nękał kobietę i groził jej śmiercią. - Sąd zwrócił uwagę, że oskarżony zaplanował i metodycznie dążył do realizacji planu zabicia pokrzywdzonej. Jest on osobą zuchwałą, agresywną - poinformował rzecznik olsztyńskiego sądu. Wyrok nie jest prawomocny.

  oprac. Daniel Drob
 • "Takich rzeczy się nie wybacza", "tępy ten hak". PiS stawia krzyżyk na kolejnym pośle Gowina

  "Takich rzeczy się nie wybacza", "tępy ten hak". PiS stawia krzyżyk na kolejnym pośle Gowina

  Centrala PiS rozeźlona na posła Porozumienia Michała Wypija, jednego z bliskich współpracowników Jarosława Gowina. - Michał nie ma już czego szukać w naszym obozie. Takich rzeczy się nie wybacza - mówi polityk bliski Jarosławowi Kaczyńskiemu. Poszło o to, że ojciec Wypija napisał pozytywną recenzję książki, która rzuca na wiceprezesa PiS i szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego podejrzenie o współpracę z SB i służbami Rosji.

  Jacek Gądek

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.