Wiadomości

 • Afganistan. Coraz gorsza sytuacja kobiet. "Jedyną pracą, jaką mogą wykonywać, jest sprzątanie łazienek"
 • Ekspert o karze TSUE za kopalnię w Turowie: Pieniądze nie wrócą do Polski, nie trafią też do Czechów

  Ekspert o karze TSUE za kopalnię w Turowie: Pieniądze nie wrócą do Polski, nie trafią też do Czechów

  Polska będzie musiała płacić 500 tys. euro dziennie za niewstrzymanie wydobycia w kopalni Turów - tak orzekł w poniedziałek Trybunał Sprawiedliwości UE. Pieniądze trafią do Komisji Europejskiej. Jak wyjaśnia w rozmowie z Gazeta.pl dr hab. Piotr Bogdanowicz, adiunkt w Katedrze Prawa Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, środki nie zostaną już Polsce zwrócone. Nie trafią też jednak do Czechów.

  oprac. Patryk Strzałkowski , oprac. Marcin Kozłowski, IAR
 • Czarnek: "Rodzic to ten, co zradza potomstwo". Komentarze po wypowiedzi ministra edukacji

  Czarnek: "Rodzic to ten, co zradza potomstwo". Komentarze po wypowiedzi ministra edukacji

  - Zrodzić potomstwo może tylko kobieta z mężczyzną, a nie kobieta z kobietą czy mężczyzna z mężczyzną - mówił minister Czarnek na antenie TVP Info. Jak dodał, jest to sprawa oczywista, "znana ludziom od miliardów lat". W swojej teorii mocno minął się z szacunkami naukowców, według których nasi najdawniejsi przodkowie z gatunku Homo sapiens żyli ok. 260-350 tysięcy lat temu.

  oprac. Joanna Szwalikowska
 • Nieoficjalne: UE chce przysłać Frontex na granicę Polski z Białorusią. To reakcja na śmierć migrantów

  Nieoficjalne: UE chce przysłać Frontex na granicę Polski z Białorusią. To reakcja na śmierć migrantów

  Unia Europejska w reakcji na śmierć czterech osób przy granicy Polski z Białorusią (trzech po stronie polskiej, jednej - po białoruskiej) chce obecności Frontexu (Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej zajmująca się ochroną zewnętrznych granic UE - red.) w tym miejscu - wynika z ustaleń RMF FM. UE ma też zabiegać o większą transparentność polskich władz w informowaniu o sytuacji na miejscu.

  oprac. Katarzyna Nowak
 • Trasa S5. 85-latka jechała pod prąd. Pokonała tak 20 kilometrów [WIDEO]
 • Krzysztof Skórzyński jednak mógł doradzać Dworczykowi. TVN24 zawiesił dziennikarza

  Krzysztof Skórzyński jednak mógł doradzać Dworczykowi. TVN24 zawiesił dziennikarza

  - "W związku z nowymi informacjami ws. Krzysztofa Skórzyńskiego, został on zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy" - czytamy na Twitterze TVN24. W poniedziałek do sieci trafiły kolejne wiadomości, które miały wyciec z prywatnej skrzynki mailowej Michała Dworczyka. Z ujawnionej korespondencji wynika, że Michał Dworczyk mógł konsultować z dziennikarzem TVN swoje wystąpienie na konferencji prasowej 24 stycznia.

  pch
 • W 2020 roku udzielono o 20 proc. mniej świadczeń medycznych niż wcześniej. Przodujmy w liczbie zgonów
 • Czarnek: "Jak przeszkadza wolnym mediom, to niech nie dzwonią". Co dalej z telefonem zaufania dla dzieci?

  Czarnek: "Jak przeszkadza wolnym mediom, to niech nie dzwonią". Co dalej z telefonem zaufania dla dzieci?

  - Nie słyszałem o tym, żeby egzorcysta obsługiwał telefon zaufania. Rzeczywiście członkiem zarządu tej fundacji [która otrzymała dofinansowanie - red.] jest ksiądz profesor psycholog z KUL, który jest jednocześnie egzorcystą. Jak to przeszkadza tak zwanym wolnym mediom, to niech nie dzwonią - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, komentując sprawę dziecięcego telefonu zaufania. O stanowisko w tej sprawie poprosiliśmy Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, która apeluje do ministra zdrowia o ponowne rozpatrzenie swojego wniosku o dofinansowanie.

  Katarzyna Nowak
 • We wtorek spotkanie resortu zdrowia z protestującymi medykami. "Dziękujemy za powrót do rozmów"
 • Zakopane. Śmiertelne pobicie 25-letniego mężczyzny na Krupówkach. Są zarzuty

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.