Wiadomości

 • Zatrzymanie aktywistki LGBT przerodziło się w protest. "Niewiarygodna brutalność policji"

  Zatrzymanie aktywistki LGBT przerodziło się w protest. "Niewiarygodna brutalność policji"

  "Dwa miesiące miną, wasza hańba nie" - skandowali do policjantów uczestnicy spontanicznego protestu na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Przyszli oni na miejsce w ramach solidarności z aresztowaną aktywistką LGBT Margot. Zablokowali nieoznakowany radiowóz, w którym była Margot. Policja rozbiła blokadę wyrywając z niej ludzi, popychano także posłów i dziennikarzy.

  Patryk Strzałkowski, Wiktoria Beczek
 • Protesty na Krakowskim Przedmieściu po aresztowaniu Margot. Policja: Tłum był agresywny
 • Wyniki losowania EuroJackpot 7.08.2020 [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja]

  Wyniki losowania EuroJackpot 7.08.2020 [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja]

  EuroJackpot to gra liczbowa prowadzona w Europie, w której udział bierze 18 krajów europejskich, w tym Polska. W EuroJackpot grasz o niewyobrażalnie wysokie wygrane - nawet 90 mln euro, czyli około 396 mln złotych! W każdym losowaniu gwarantowana pula na wygrane I stopnia to aż 10 mln euro, czyli około 44 mln złotych! Losowania mają miejsce w każdy piątek między godziną 20.00 a 21.00.

  becia
 • Miecz z inkrustowanym krzyżem, bogato zdobiony topór. Z jeziora Lednica wyłowiono skarby

  Miecz z inkrustowanym krzyżem, bogato zdobiony topór. Z jeziora Lednica wyłowiono skarby

  "Militaria z X wieku, fragmenty ceramiki i kości zwierzęcych, a także pozostałości umocnień brzegowych z czasów panowania Mieszka I - to tylko część tegorocznych znalezisk" - tak o odkryciach w jeziorze Lednica w Wielkopolsce informują naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. To jednak nie koniec, bo planowane są kolejne podwodne badania.

  mk
 • Pogoda na weekend 8-9 sierpnia. Upalny koniec tygodnia, pojawią się też burze
 • Tak wygląda Bejrut po wtorkowej eksplozji. Zdjęcia z epicentrum wybuchu

  Tak wygląda Bejrut po wtorkowej eksplozji. Zdjęcia z epicentrum wybuchu

  Trwa akcja ratownicza w Bejrucie po wtorkowej eksplozji niebezpiecznych azotanów w tamtejszym porcie. Wybuch zabił co najmniej 145 osób, ranił 5 tysięcy i pozbawił dachu nad głową 250 tysięcy osób. Ratownicy przeczesują gruzowisko w porcie w poszukiwaniu żywych osób, a mieszkańcy starają się odgruzować najbardziej zniszczone dzielnice. Zdjęcia z epicentrum pokazują skalę zniszczeń.

  mk, IAR
 • Brytyjski rząd kupił 50 mln maseczek, okazało się, że są nieprzydatne. Trwa dochodzenie
 • Katastrofa samolotu pasażerskiego w Indiach. Na pokładzie było blisko 200 osób
 • Dzięki wam mamy 100 000 złotych dla Bejrutu! Ta pomoc jest niezwykle potrzebna

  Dzięki wam mamy 100 000 złotych dla Bejrutu! Ta pomoc jest niezwykle potrzebna

  Dziękujemy za otwarte serca i wsparcie zbiórki dla mieszkańców Bejrutu, którzy muszą mierzyć się z niewyobrażalną tragedią. - Morze potrzeb jest nieprzebrane - podkreśla Rana Gabi szefowa misji PCPM w Libanie. Jednak to m.in. dzięki czytelnikom Gazeta.pl polska organizacja - która już teraz jest na miejscu - będzie mogła nieść pomoc w zniszczonym Bejrucie. W zaledwie kilka dni udało się osiągnąć cel zbiórki - 100 tys. złotych na pomoc w Libanie. Dziękujemy i zachęcamy do dalszego wsparcia!

  past
 • Sąd zdecydował o aresztowaniu na dwa miesiące aktywistki LGBT ws. homofobicznej furgonetki

  Sąd zdecydował o aresztowaniu na dwa miesiące aktywistki LGBT ws. homofobicznej furgonetki

  Margot, aktywistka LGBT z grupy odpowiedzialnej m.in. za wywieszane tęczowych flag na pomnikach w Warszawie, trafi do aresztu na dwa miesiące - informują posłanki Lewicy. W drugiej instancji sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Areszt dotyczy nie sprawy flag na pomnikach, a zatrzymania przez aktywistów furgonetki z homofobicznymi hasłami. Zarzuty to zniszczenie mienia i szarpaniny z mężczyzną.

  past
 • KRRiT wytyka TVP, że konkurentów Dudy pokazano krócej niż gwiazdy disco polo. Mamy treść pisma

  KRRiT wytyka TVP, że konkurentów Dudy pokazano krócej niż gwiazdy disco polo. Mamy treść pisma

  Materiały informacyjne emitowane w Telewizji Polskiej muszą być bardziej staranne i zrównoważone - taka uwaga znalazła się w lipcowym piśmie przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego do ówczesnego p.o. prezesa TVP Macieja Łopińskiego. To efekt skargi, którą na "Wiadomości" TVP złożył w lutym sztab Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Z pisma, do którego dotarł portal Gazeta.pl, wynika, że KRRiT aż pięciokrotnie wysyłała listy ponaglające do TVP, zanim otrzymała odpowiednie dokumenty.

  Marcin Kozłowski
 • Sanepid poszukuje osób odwiedzających największy park rozrywki w Polsce
 • Jacek Kurski ponownie został prezesem TVP. Powołano go głosami polityków PiS

  Jacek Kurski ponownie został prezesem TVP. Powołano go głosami polityków PiS

  Po kilku miesiącach przerwy Jacek Kurski znów został prezesem TVP. Zastąpił pełniącego te obowiązki szefa rady nadzorczej spółki Macieja Łopińskiego. Kurskiego poparło troje z pięciu członków Rady Mediów Narodowych. Odejście Kurskiego miał wymusić prezydent Andrzej Duda. Dzień po jego zaprzysiężeniu na drugą kadencję Kurski wrócił na stanowisko.

  past
 • Lichocka ukarana za środkowy palec. Komisja etyki udzieliła posłance nagany

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.