Wiadomości

 • Orgia na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Ksiądz Tomasz Z. wydał oświadczenie

  Orgia na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Ksiądz Tomasz Z. wydał oświadczenie

  Ksiądz z Dąbrowy Górniczej, w którego mieszkaniu w poprzednim tygodniu miała odbyła się impreza z udziałem pracownika seksualnego, zaprzeczył jakiejkolwiek niestosowności wydarzenia. W wysłanym do redakcji "Gazety Wyborczej" oświadczeniu obwinił dziennikarzy o "uderzenie w Kościół".

  Katarzyna Romik
 • Włochy. Ojciec zostawił dziecko na parkingu. Twierdzi, że nie zauważył

  Włochy. Ojciec zostawił dziecko na parkingu. Twierdzi, że nie zauważył

  Mężczyzna zatrzymał się podczas podróży na chwilę, a po powrocie do samochodu odjechał, zostawiając swoje dziecko na parkingu w Modenie (Włochy). Zdążył przejechać 68 kilometrów, zanim policja poinformowała go, że znalazła jego 11-letniego syna. Ojciec złożył zaskakujące wyjaśnienia.

  Izabela Alberczyk
 • Paweł Kukiz nazwał PiS 'tępawą, arogancką mafią', a teraz startuje z jej list. 'Poświęciłem twarz'
 • Sejm miał wprowadzić korektę liczby mandatów w okręgach. Ale Witek zignorowała PKW

  Sejm miał wprowadzić korektę liczby mandatów w okręgach. Ale Witek zignorowała PKW

  W większości okręgów wyborczych do Sejmu powinno się przeprowadzić korektę liczby mandatów. Niektóre okręgi, np. Warszawa, Wrocław czy Poznań, powinny wybierać więcej posłów, bo przez lata zwiększyła się liczba ich mieszkańców. Inne, m.in. okręgi obejmujące Chełm, Łódź i Kielce, straciły mieszkańców i wybierają nieproporcjonalnie wielu parlamentarzystów. O zajęcie się korektą mandatów PKW wnosiła do marszałkini Sejmu, ale została zignorowana. "W ponad połowie okręgów wyborczych będziemy wybierać posłów w liczbie niezgodnej z przepisami" - komentują eksperci Fundacji Batorego.

  Wiktoria Beczek
 • 'To nie jest żadna taktyka, tylko hazard'. Miłosz Wiatrowski-Bujacz o turystyce wyborczej

  "To nie jest żadna taktyka, tylko hazard". Miłosz Wiatrowski-Bujacz o turystyce wyborczej

  Czy opłaca się wyjechać na wybory z metropolii do mniejszego miasta? Jaki (jeśli w ogóle) sens ma strategiczne przesuwanie głosu między KO, Lewicą a Trzecią Drogą? I co znaczy w tych wyborach "zmarnowany głos"? O polskim systemie wyborczym i głosowaniu taktycznym w rozmowie z Martą Nowak opowiada politolog Miłosz Wiatrowski-Bujacz.

  Marta Nowak
 • Nowe informacje ws. zbrodni w Czernikach. Jedna z córek uciekła podstępem z domu. Pomogli jej wójt i ksiądz
 • Okręgi wyborcze do Sejmu 2023 - do którego należy twój powiat? Ile mandatów tam przypada? [LISTA]
 • Donald Tusk przedstawił wyniki wewnętrznego sondażu. 'Mi to nie wystarcza'

  Donald Tusk przedstawił wyniki wewnętrznego sondażu. "Mi to nie wystarcza"

  - Do ostatniej chwili będzie się ważyło, czy 15 października będzie dniem triumfu, prawdy, uczciwości, polskiej nadziei i optymizmu, czy dalej będzie trwała ta pisowska noc - mówił Donald Tusk w Elblągu. Lider opozycji ujawnił podczas spotkania wyniki wewnętrznego sondażu.

  Katarzyna Rochowicz
 • Król dopalaczy czy ofiara ziobrowej nagonki? Koniec procesu Jana S.

  Król dopalaczy czy ofiara ziobrowej nagonki? Koniec procesu Jana S.

  Nie jestem żadnym królem dopalaczy, choć niektórzy chcą, żebym nim był. Wszystkie moje biznesy zawsze były legalne. Dowody, które rzekomo mnie obciążają, to czysta manipulacja - przekonywał w czwartek Jan S., oskarżony m.in. o kierowanie grupą handlującą dopalaczami. Prokurator żądał dla niego 13 lat pozbawienia wolności i wielomilionowej kary finansowej, a obrona wnosiła o uniewinnienie i zarzucała śledczemu polityczne rozgrywki kosztem oskarżonego.

  Hanna Dobrowolska
 • 'Kuśnierz z Krakowa' obdarł ze skóry studentkę. Dostanie 5 tys. zł, bo sprawa 'Skóry' się przedłużyła

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.