Wiadomości

 • PiS chce, by orzeczeniem TSUE zajął się TK. Julia Przyłębska już wyraziła swoje zdanie

  PiS chce, by orzeczeniem TSUE zajął się TK. Julia Przyłębska już wyraziła swoje zdanie

  - PiS zwraca się do rządu o podjęcie uchwały w sprawie skierowania wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o ustosunkowanie się do orzeczenia TSUE, którego fragmenty kwestionują wyższość konstytucji wobec wszystkich źródeł prawa w RP - powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową Anita Czerwińska, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości. Stanowisko ws. orzeczenia TSUE prezeska TK wyraziła już we wtorek. Zdaniem Julii Przyłębskiej zawarte w nim sugestie "stanowią naruszenie ładu konstytucyjnego RP".

  oprac. Michał Litorowicz/IAR
 • Obajtek zastąpi Morawieckiego na stanowisku premiera? Fogiel: Nie ma takich planów

  Obajtek zastąpi Morawieckiego na stanowisku premiera? Fogiel: Nie ma takich planów

  Radosław Fogiel podkreślił w Polsat News, że Jarosław Kaczyński nie zmienił swojego zdania na temat działalności Daniela Obajtka. Według zastępcy rzecznika PiS "atak" na obecnego prezesa Orlenu jest oparty na opiniach skrajnie niewiarygodnych osób, a głosy mówiące o tym, że Obajtek ma zastąpić na stanowisku premiera Mateusza Morawieckiego "występują wyłącznie w publicystyce".

  oprac. Sebastian Rosłon
 • Jolanta Kwaśniewska ma poważne powikłania po COVID-19. Były prezydent poinformował o zapaleniu nerek

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.