Wiadomości

 • Rosja: Duma ratyfikowała traktaty o przyłączeniu ukraińskich obwodów

  Rosja: Duma ratyfikowała traktaty o przyłączeniu ukraińskich obwodów

  Rosyjska Duma Państwowa przyjęła ustawy o ratyfikacji umów o uprzyjęciu tzw. Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej oraz obwodów chersońskiego i zaporoskiego do Federacji Rosyjskiej. Ukraina i społeczność międzynarodowa nie uznają decyzji o aneksji tych terenów, wskazując, że została ona dokonana niezgodnie z prawem i na podstawie pseudoreferendów.

  Marcin Kozłowski
 • Rosja. Carycę propagandy 'obleciał strach'? Tłumaczy się: Jestem małą cząstką społeczeństwa

  Rosja. Carycę propagandy "obleciał strach"? Tłumaczy się: Jestem małą cząstką społeczeństwa

  Margarita Simonian, szefowa telewizji Russia Today i jedna z głównych propagandystek Kremla, opublikowała w sieci wpisy, w których usiłuje przekonać, że jest zwykłą obywatelką, i że reprezentuje społeczeństwo, a nie władzę. "To wygląda jak próba wyzbycia się odpowiedzialności za manipulacje i nawoływanie do ludobójstwa" - oceniła Katarzyna Chawryło z Ośrodka Studiów Wschodnich.

  Karolina Mianecka
 • Rosja. 'Tak, potwierdzam, zmarło już trzech'. Śmierć rekrutów z jednego garnizonu

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.