Wiadomości

 • Ścigaj o przemowie Kaczyńskiego: To dolewanie oliwy do ognia

  Ścigaj o przemowie Kaczyńskiego: To dolewanie oliwy do ognia

  - To dolewanie oliwy do ognia. Prezes Kaczyński doprowadził do tej sytuacji, bo to on podejmuje większość decyzji w państwie. Jestem przekonana, że to było zaplanowane. Taki polityk, strateg polityczny, nie mógł nie wiedzieć, co się stanie po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego - tak wtorkowe wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oceniła Agnieszka Ścigaj, posłanka Koalicji Polskiej-PSL-Kukiz'15. W Porannej rozmowie Gazeta.pl parlamentarzystka stwierdziła też, że referendum ws. aborcji mogłoby okazać się dobrym rozwiązanie, ale dopiero po tym, jak państwo poradzi sobie z epidemią koronawirusa.

  MLZ
 • Protest kobiet pod domem Julii Przyłębskiej w Berlinie. "Jesteś sługą Jarosława"

  Protest kobiet pod domem Julii Przyłębskiej w Berlinie. "Jesteś sługą Jarosława"

  Organizacja "Dziewuchy Berlin" zorganizowała protest pod domem prezeski Trybunału Konstytucyjnego, Julii Przyłębskiej. Kilkadziesiąt osób udało się pod rezydencję Przyłębskiej, aby skandować hasła sprzeciwiające się decyzji TK o uznaniu aborcji w przypadku ciężkiej wady lub nieuleczalnej choroby płodu za niekonstytucyjną.

  oprac. Sebastian Rosłon

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.