Wiadomości

 • Gdańsk. 181-letnia palma z palmiarni w Oliwie zostanie ścięta. "Nie ma szansy na jej odrodzenie się"
 • Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o cudzoziemcach. Będzie im trudniej ubiegać się o azyl

  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o cudzoziemcach. Będzie im trudniej ubiegać się o azyl

  Nowelizację ustawy o cudzoziemcach podpisał prezydent Andrzej Duda. Mówi ona, że w przypadku, gdy cudzoziemiec przekroczy granicę zewnętrzną wbrew przepisom prawa i niezwłocznie zostanie zatrzymany, komendant placówki Straży Granicznej wydaje postanowienie o opuszczeniu przez cudzoziemca terytorium Polski oraz orzeka zakaz ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw strefy Schengen. Ustawa wchodzi w życie 23 października.

  IAR, oprac. Izabela Nestioruk
 • Były funkcjonariusz białoruskiego MSW w "Fakcie": Łukaszenka skieruje migrantów na granicę z Ukrainą
 • Jagoda Grondecka wróciła do Kabulu. Pokazała zmiany, jakie zaszły w Afganistanie [ZDJĘCIA]

  Jagoda Grondecka wróciła do Kabulu. Pokazała zmiany, jakie zaszły w Afganistanie [ZDJĘCIA]

  Polska dziennikarka Jagoda Grondecka wróciła do Kabulu. W mediach społecznościowych opublikowała zdjęcia, które obrazują nową afgańską rzeczywistość. Można kupić na ulicznych straganach talibskie flagi i gadżety, twarze kobiet są zamalowywane, a Ministerstwo ds. Kobiet już nie istnieje. Zastąpiło je Ministerstwo Propagowania Cnót i Zapobiegania Występkom

  Aleksandra Chłapińska
 • Rocznica wyroku TK ws. aborcji. Posłowie z Europy pokazali czerwone kartki rządowi

  Rocznica wyroku TK ws. aborcji. Posłowie z Europy pokazali czerwone kartki rządowi

  Rok temu Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodny z prawem przepis dopuszczający usunięcie ciąży w przypadku wysokiego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. W sprawie tej posłanki Lewicy zwołały konferencję prasową. - To hańba, że Polki nie mają wolnego wyboru - Joanna Scheuring-Wielgus.

  Natalia Pacholczyk
 • "Odebrałam telefon i usłyszałam jej płacz. Powiedziała, że to była upragniona ciąża"

  "Odebrałam telefon i usłyszałam jej płacz. Powiedziała, że to była upragniona ciąża"

  - Część lekarzy zaczęła odmawiać wykonania aborcji nawet wtedy, gdy istnieje pośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia kobiet, np. ciąża jest pozamaciczna, ale serce zarodka bije - mówi Kamila Ferenc, prawniczka Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Rok po wyroku Trybunału Konstytucyjnego część kobiet w Polsce decyduje się donosić ciążę obarczoną ciężkimi wadami, bo czuje, że już nie ma innego wyjścia.

  Joanna Zajchowska
 • Miliony złotych z darowizn. Zaglądamy do sprawozdań finansowych organizacji antyaborcyjnych

  Miliony złotych z darowizn. Zaglądamy do sprawozdań finansowych organizacji antyaborcyjnych

  Ubiegłoroczny wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji został przyjęty z satysfakcją nie tylko przez niektórych przedstawicieli obozu rządzącego, ale również przez organizacje od lat walczące z możliwością przerywania ciąży. Przyjrzeliśmy się finansom, jakim te organizacje dysponują. Jak się okazało, budżety fundacji i stowarzyszeń sięgają niekiedy milionów złotych. Najmniej chętna do udzielania jakichkolwiek informacji była m.in. fundacja Kai Godek.

  oprac. Marcin Kozłowski
 • Koszalin. Podczas rozbiórki zawalił się wiadukt. Tuż przed jadącymi autami [WIDEO]

  Koszalin. Podczas rozbiórki zawalił się wiadukt. Tuż przed jadącymi autami [WIDEO]

  Władze Koszalina postanowiły zburzyć wiadukt, który już od ponad półtora roku pozostawał wyłączony w użytku ze względu na możliwość zawalenia się. Kiedy rozpoczęto prace, konstrukcja w całości się zawaliła. Pod koła aut przejeżdżających ulicą, która nie została jeszcze wyłączona z użytku. - Most złożył się szybciej, niż wykonawca przewidział - skomentował wiceprezydent Koszalina Andrzej Kierzek.

  oprac. Kamila Cieślik
 • Strajk Kobiet znów zaprotestuje. Manifestacje w rocznicę orzeczenia TK ws. aborcji [LISTA]
 • Ważna zmiana dla osób, które rozpoczęły szczepienia poza Polską. Jest projekt nowelizacji

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.