Wiadomości

 • Rekolekcje w Polsce. 19-latek nie mógł wyjść ze szkoły? 'Katoliban szkolny w pełnej krasie'

  Rekolekcje w Polsce. 19-latek nie mógł wyjść ze szkoły? "Katoliban szkolny w pełnej krasie"

  Mimo że zgodnie z przepisami szkoła powinna jedynie umożliwić uczniowi uczestniczenie w rekolekcjach, w ostatnim czasie coraz częściej słyszy się, że odbywają się one w szkolnych murach. Pewna matka postanowiła wyrazić w mediach społecznościowych swoje oburzenie. Jej 19-letni syn miał nie zostać wypuszczony z placówki podczas trwania rekolekcji, mimo że jest pełnoletni i nie chodzi na religię.

  Kamila Cieślik
 • Tam zapadają decyzje warte setki miliardów. MON zmienia przepisy, żeby minister mógł więcej, a śladów było mniej

  Tam zapadają decyzje warte setki miliardów. MON zmienia przepisy, żeby minister mógł więcej, a śladów było mniej

  Protokół miał być szczegółowy i zawierać informacje, jakie decyzje podjął minister oraz kto co powiedział. Teraz jakiś po prostu ma być. Minister miał brać pod uwagę zdanie specjalistów. Teraz nie musi. Mariusz Błaszczak dostaje w praktyce władzę autorytarną nad ogromnymi kwotami i utrudnia weryfikowanie swoich decyzji. Według MON to konieczne.

  Maciek Kucharczyk
 • 22-letni Oskar Szafarowicz wychwala PiS jak może. Teraz dostał program w TV Republika

  22-letni Oskar Szafarowicz wychwala PiS jak może. Teraz dostał program w TV Republika

  Oskar Szafarowicz może pochwalić się kolejnym sukcesem na swoim koncie. 22-latek, do tej pory znany głównie z wychwalania PiS-u na TikToku i Twitterze, od 1 kwietnia zostanie współprowadzącym nowego programu "Hity w Sieci" na antenie TV Republika. Telewizja zapowiada "fascynującą podróż po najciekawszych, najzabawniejszych i najbardziej viralowych filmach, zdjęciach i postach z sieci".

  Aleksandra Boryń

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.