Wiadomości

 • Niedzielski: Wisi nad nami ryzyko trzeciej fali epidemii. Może się nałożyć na szczyt zachorowań grypowych

  Niedzielski: Wisi nad nami ryzyko trzeciej fali epidemii. Może się nałożyć na szczyt zachorowań grypowych

  - W ostatnim czasie pojawiło się wiele sygnałów, które wskazywały na zasadność tworzenia szpitali tymczasowych, zwłaszcza w momencie, gdy epidemia wyhamowuje. Ale my ciągle podkreślamy, że takie placówki są ostatnią linią obrony, którą wykorzystamy w razie pojawienia się ryzyka trzeciej fali. Trzeba to sobie otwarcie powiedzieć, że takie ryzyko nad nami wisi. Może się ona nałożyć na szczyt zachorowań grypowych, czyli przełom lutego i marca - powiedział podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Michał Litorowicz
 • Możliwy strajk pielęgniarek. "Publiczne zapowiedzi premiera i ministra przelały czarę goryczy"

  Możliwy strajk pielęgniarek. "Publiczne zapowiedzi premiera i ministra przelały czarę goryczy"

  W ciągu dwóch tygodni pielęgniarki mają wejść w spory zbiorowe z pracodawcami. To pierwszy etap protestu, który w najgorszym razie skończy się strajkiem i odejściem od łóżek pacjentów. Pielęgniarki zwracają uwagę na braki kadrowe i przeciążenie pracą. Chociaż w tym roku studia pielęgniarskie ukończyło 5100 osób, zatrudnienie w szpitalach zdobyło tylko 1100 z nich.

  oprac. Natalia Pacholczyk
 • Gdańsk. Prokuratura zbada śmierć 30-latki, która zmarła w gabinecie relaksacyjnym

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.