Wiadomości

 • Dyskusja w PE w roku po wyroku TK ds. aborcji. "Barbarzyństwo". Beata Mazurek: "Czy pani Ursula wie?"

  Dyskusja w PE w roku po wyroku TK ds. aborcji. "Barbarzyństwo". Beata Mazurek: "Czy pani Ursula wie?"

  W środę Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat dostępu do aborcji w Polsce. - Polska stała się de facto patriarchalnym państwem religijnym, w którym Polki (...) są pozbawiane głosu i sprowadzane do roli inkubatora. To przerażające barbarzyństwo i ugruntowane przez rząd tortury - mówił Robert Biedroń. Głos zabrały też europosłanki PiS, m.in. Beata Mazurek.

  oprac. Joanna Zajchowska
 • Austria zaostrza restrykcje. W miejscach pracy będzie wymagany certyfikat covidowy
 • Holandia. Nie żyje bezdomny Polak. Został wepchnięty pod tramwaj przez nastolatków
 • Woroblin. Z Bugu wyłowiono ciało 19-letniego Syryjczyka

  Woroblin. Z Bugu wyłowiono ciało 19-letniego Syryjczyka

  Zakończyły się poszukiwania migranta, który dzień wcześniej próbował przepłynąć Bug wpław, by dostać się z Białorusi do Polski. W środę w Woroblinie (powiat bialski, województwo lubelskie) znaleziono jego zwłoki. Jak przekazała policja, to 19-letni Syryjczyk.

  mb
 • Migranci z okolic Usnarza przedostali się do Polski. Straż Graniczna potwierdza: użyto gazu. "Hańba"

  Migranci z okolic Usnarza przedostali się do Polski. Straż Graniczna potwierdza: użyto gazu. "Hańba"

  Spośród 32 osób, które od sierpnia przebywają na linii granicy w okolicy Usnarza Górnego, połowa przeszła dziś na stronę polską. Nagranie umieszczone w sieci przez białoruskich pograniczników pokazuje, jak polskie służby używają wobec nich gazu łzawiącego. Według aktywistów z Fundacji Ocalenie imigranci mieli być bici i wywiezieni w nieznanym kierunku. Straż Graniczna poinformowała, że wszyscy zostali zawróceni na linię granicy z Białorusią. Potwierdza też, że użyto wobec nich gazu pieprzowego.

  oprac. Joanna Zajchowska
 • Wrocław. Były ksiądz Jacek M. skazany za nawoływanie do nienawiści wobec społeczności żydowskiej

  Wrocław. Były ksiądz Jacek M. skazany za nawoływanie do nienawiści wobec społeczności żydowskiej

  Były ksiądz i nacjonalista Jacek M.usłyszał w środę 20 października wyrok 10 miesięcy ograniczenia wolności. Mężczyzna został skazany na obraźliwe krzyki podczas "spotkania autorskiego" promującego jego książkę oraz w trakcie manifestacji 11 listopada. Wyrok nie jest prawomocny. To nie pierwsza i nie ostatnia tego typu sprawa wobec Jacka M.

  oprac. Joanna Szwalikowska
 • Prawie 6 tys. żołnierzy na granicy z Białorusią. Co należy do ich zadań?
 • Homofobiczny projekt ustawy "stop LGBT" wraca do Sejmu. Pierwsze czytanie za tydzień

  Homofobiczny projekt ustawy "stop LGBT" wraca do Sejmu. Pierwsze czytanie za tydzień

  Na najbliższym posiedzeniu Sejmu - pod koniec października - ma się odbyć pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy "Stop LGBT". To już drugie podejście Kai Godek do wprowadzenia kontrowersyjnej ustawy. Projekt zakłada wpisanie do prawa o zgromadzeniach m.in. "zakazu propagowania orientacji seksualnych innych niż heteroseksualizm", do miałoby poskutkować całkowitym zakazem organizacji marszów równości.

  oprac. Joanna Zajchowska
 • Słowacja wprowadza kolejne restrykcje. Zamknie część restauracji i hoteli

  Słowacja wprowadza kolejne restrykcje. Zamknie część restauracji i hoteli

  W związku z rosnącą liczbą chorych na COVID-19 władze Słowacji postanowiły wprowadzić nowe restrykcje w 10 z 79 powiatów. Od poniedziałku 25 października w niektórych regionach zostaną wprowadzone nowe zasady, w związku z czym zamknięte będą hotele i restauracje.

  oprac. Marta Wolf
 • Tusk opublikował zdjęcie z Dudą. "To oni stoją za nakazem noszenia długich spodni dla uczennic?"

  Tusk opublikował zdjęcie z Dudą. "To oni stoją za nakazem noszenia długich spodni dla uczennic?"

  Donald Tusk opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać m.in. prezydenta Andrzeja Dudę, polityków PiS oraz kapłanów oglądających występ młodych tancerek. W ten sposób odwołał się do doniesień na temat nakazu skromnego ubioru dla uczennic z trójmiejskich szkół. Z artykułu trójmiejskiej "Wyborczej" wynika, że zakazano im m.in. noszenia krótkich spodenek czy bluzek na ramiączkach.

  oprac. Joanna Szwalikowska

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.