Wiadomości

 • Były prezydent RP Bronisław Komorowski w Porannej Rozmowie Gazeta.pl
 • Dzień Dziecka w Ukrainie. Rosjanie zaatakowali przychodnię dziecięcą i przedszkole
 • Czy PiS miał prawo wykorzystać kadry z Auschwitz? Adwokat o wątpliwościach

  Czy PiS miał prawo wykorzystać kadry z Auschwitz? Adwokat o wątpliwościach

  Spot PiS-u, w którym wykorzystano kadry z byłego niemieckiego nazistowskiego obozu śmierci Auschwitz, błyskawicznie wywołał skrajne emocje. Natychmiast pojawiły się pytania o to, jak daleko można posunąć się w walce politycznej, ale i - co jest zaskakującym wątkiem w tej delikatnej sprawie - czy PiS legalnie wykorzystał cudze nagrania. Poproszony o komentarz przez Gazeta.pl sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski zapewniał, że wszystko było zgodne z prawem. Czy jednak na pewno?

  Zyt Twardowska
 • Jad Waszem potępia 'brutalną napaść' Brauna na prof. Grabowskiego. 'Atak na pamięć o Holokauście'
 • Marianna Schreiber chce iść do wojska, ale jest jeden problem. 'W wielu jednostkach to przeszkadza'
 • Sprawdzony sposób na kleszcze. Ten produkt skutecznie odstraszy groźne pasożyty

  Sprawdzony sposób na kleszcze. Ten produkt skutecznie odstraszy groźne pasożyty

  Kleszcze to niewielkie pasożyty, których ugryzienie może skutkować wieloma groźnymi chorobami. Niebezpiecznemu ukąszeniu można jednak zapobiec. Aby to zrobić, wystarczy skorzystać z jednego naturalnego produktu, którego szczególnie nie lubią te pajęczaki. Naniesiony na skórę skutecznie zniechęci pasożyty.

  Jagoda Różycka
 • Emmanuel Macron o NATO: Chcę rozwiać wszelkie podejrzenia

  Emmanuel Macron o NATO: Chcę rozwiać wszelkie podejrzenia

  Rosja nie może dyktować warunków pokoju - stwierdził prezydent Francji podczas konferencji Globsec w Bratysławie. Według Emmanuela Macrona zapowiadana kontrofensywa ukraińskiej armii powinna doprowadzić nie do zawieszenia broni, ale do trwałego pokoju, który oznacza również rozliczenie zbrodni Rosjan. Macrona dodał też, że wcale nie chce zastąpić NATO francusko-niemieckim kondominium.

  Katarzyna Romik
 • Media: Wskazano pomysłodawcę skandalicznego spotu PiS. Mówi o 'cytowaniu' i 'obnażaniu hipokryzji'

  Media: Wskazano pomysłodawcę skandalicznego spotu PiS. Mówi o "cytowaniu" i "obnażaniu hipokryzji"

  "Krytyczna analiza wpisu Lisa" i "obnażenie hipokryzji" - tak skandaliczny spot nawiązujący do Holocaustu i zbrodni II wojny światowej tłumaczy dyrektor Biura Prezydialnego PiS Michał Moskal. To właśnie ten bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego ma odpowiadać za przygotowanie 15-sekundowego nagrania, które oburzyło również członków obozu rządzącego.

  Katarzyna Romik
 • 'Lex Tusk'. Andrzej Duda chce wytłumaczyć ustawę Joe Bidenowi. 'Nie rozumiem reakcji sojuszników'

  "Lex Tusk". Andrzej Duda chce wytłumaczyć ustawę Joe Bidenowi. "Nie rozumiem reakcji sojuszników"

  Andrzej Duda stwierdził z rozmowie z agencją Bloomberga, że nie rozumie krytyki ze strony sojuszników wobec podpisania przez niego ustawy o komisji ds. badania rosyjskich wpływów. - Nie wiem, czy zostali zwiedzeni przez polityków opozycji, czy przez błędy w tłumaczeniu ustawy, czy po prostu ktoś tego nie wyjaśnił - ocenił prezydent. Zaproponował, że wytłumaczy założenia ustawy "lex Tusk" w bezpośredniej rozmowie z prezydentem USA Joe Bidenem.

  Karolina Mianecka
 • Zabójca Adamowicza z kolejnym wyrokiem. Za fałszowanie pism procesowych

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.