Wiadomości

 • Żakowski chce oddać TVP2 PiS-owi? Publicysta wyjaśnia. 'Nie mówiłem o partiach politycznych'

  Żakowski chce oddać TVP2 PiS-owi? Publicysta wyjaśnia. "Nie mówiłem o partiach politycznych"

  - Jeżeli nie zbudujemy takiej Polski, w której zdecydowana większość Polaków będzie się czuła u siebie, to ta grupa, która nie będzie się czuła u siebie, przejmie władzę wcześniej czy później i zdewastuje to, co budujemy - przekonywał w środę w TOK FM publicysta Jacek Żakowski. Nawiązał tym samym do swojej wypowiedzi sprzed kilku dni, w której rozważał scenariusz przekazania TVP2 pod kontrolę środowiska Prawa i Sprawiedliwości.

  Marcin Kozłowski
 • Danuta Holecka spięła się z posłem KO. 'W jakim świetle pan mnie stawia?'

  Danuta Holecka spięła się z posłem KO. "W jakim świetle pan mnie stawia?"

  Na antenie Telewizji Polskiej doszło do ostrej wymiany zdań na temat kondycji mediów publicznych oraz jej pracowników. Danuta Holecka odpierała zarzuty polityka opozycji i broniła współpracowników. - Proszę nie obrażać kolegów, w jakim świetle pan mnie stawia? - dopytywała prowadząca. - Polacy zasługują na obiektywne media - komentował Piotr Borys.

  Karolina Trela
 • Policjant w Radomiu przez przypadek oddał strzał. Sprawę bada prokuratura
 • Nowa szczepionka na COVID-19. Jak można się zapisać? Od dziś zaszczepią się 12-latkowie
 • Policja bezprawnie przetrzymywała aktywistów. Jest drugie dno. W sprawę zamieszane było też ABW

  Policja bezprawnie przetrzymywała aktywistów. Jest drugie dno. W sprawę zamieszane było też ABW

  To Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przekazała policji informacje, które doprowadziły do bezpodstawnego przetrzymywania kilkorga aktywistów w październiku 2020 r. - podaje "Gazeta Wyborcza". Działaczy Inicjatywy Pracowniczej zatrzymano w drodze na manifestację organizowaną w Warszawie. ABW sugerowała, że związkowcy nie powinni się tam znaleźć, bo mogą "podburzać innych demonstrantów".

  Marcin Kozłowski
 • Archiwum X po 23 latach schwytało sprawcę zbrodni na Podlasiu. Jest akt oskarżenia

  Archiwum X po 23 latach schwytało sprawcę zbrodni na Podlasiu. Jest akt oskarżenia

  Małopolska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi L. Chodzi o zabójstwo sprzed 23 lat w miejscowości Suraż. - Prokurator zarzucił oskarżonemu dokonanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz użyciem przemocy wobec pokrzywdzonej - przekazał Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej.

  Joanna Zajchowska
 • Setki osób żegnały 14-letnią Natalię. Wzruszający gest szkolnych kolegów

  Setki osób żegnały 14-letnią Natalię. Wzruszający gest szkolnych kolegów

  Na cmentarzu komunalnym w Andrychowie odbył się pogrzeb 14-letniej Natalii, która pod koniec listopada zmarła na skutek rozległego wylewu krwi do mózgu, dziewczynka miała też hipotermię. Nastolatkę żegnały setki osób, w tym koledzy i koleżanki ze szkoły w Kętach, do której uczęszczała. Podczas uroczystości uczniowie zdobyli się na wyjątkowy gest.

  Jagoda Różycka
 • Polacy chcą zmian prawa aborcyjnego. Wyborcy Trzeciej Drogi już niekoniecznie [SONDAŻ]

  Polacy chcą zmian prawa aborcyjnego. Wyborcy Trzeciej Drogi już niekoniecznie [SONDAŻ]

  Chociaż Polacy zdecydowanie chcą zmiany przepisów aborcyjnych, to większość głosujących na Trzecią Drogę uważa, że posłowie raczej nie powinni zajmować się tzw. ustawą ratunkową. To wnioski z sondażu IBRIS przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej". Chodzi o przepisy znoszące kary za pomoc kobiecie w przerwaniu ciąży.

  Joanna Zajchowska
 • Sejm wznawia posiedzenie X kadencji. Burzliwe obrady o cenach energii

  Sejm wznawia posiedzenie X kadencji. Burzliwe obrady o cenach energii

  W czasie środowego posiedzenia Sejmu rozpoczęła się burzliwa dyskusja na temat poselskiego i rządowego projektu nowelizacji ustawy o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła. Posłowie będą dziś też kontynuowali prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego.

  Joanna Zajchowska
 • Hołownia czerwony jak burak w spocie TVP Info. Jest komentarz Telewizji Polskiej

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.