Wiadomości

 • Scenarzystka 'Zielonej granicy': Zrobiliśmy wszystko, żeby przekaz nie był czarno-biały

  Scenarzystka "Zielonej granicy": Zrobiliśmy wszystko, żeby przekaz nie był czarno-biały

  - Film jest czarno-biały, ale zrobiliśmy wszystko, żeby pokazać w nim każdy odcień szarości - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Gabriela Łazarkiewicz-Sieczko, współscenarzystka filmu "Zielona granica". Zapewnia, że chce rozmawiać z ludźmi, którzy już zobaczą ten film, a w słowach rządzących, w tym prezydenta dostrzega niebezpieczeństwo. Andrzej Duda zacytował zdanie: "Tylko świnie siedzą w kinie". - Tak przyzwyczailiśmy się do angielskiego słowa hejt, że zapominamy o jego znaczeniu: to jest nienawiść, a na to się nie godzę - podkreśla twórczyni.

  Katarzyna Romik
 • Morawiecki alarmuje, że 'ktoś próbował go zaatakować'. Aktywiści jednoznacznie: Kłamstwo
 • Atak na Borysa Budkę w Katowicach. Prokuratura postawiła zarzuty sprawcy

  Atak na Borysa Budkę w Katowicach. Prokuratura postawiła zarzuty sprawcy

  Mężczyzna, który w piątek zaatakował Borysa Budkę, usłyszał prokuratorskie zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i zniszczenia mienia. Szef klubu Koalicji Obywatelskiej, kandydat w zbliżających się wyborach, został napadnięty na parkingu galerii handlowej. Mężczyzna miał uderzyć kandydata opozycji, rozbić jego telefon oraz obrażać go słownie.

  Andrzej Grochowina
 • Protest przed kinem i próba zakłócenia premiery 'Zielonej granicy'. Z bojówkarzami był wicemarszałek
 • Wsparcie i oburzenie po ataku na Borysa Budkę w Katowicach. 'Tak wyglądają skutki szczucia'
 • Akcja gaśnicza w domu weselnym w Pruszkowie. Ewakuowano ponad 100 osób

  Akcja gaśnicza w domu weselnym w Pruszkowie. Ewakuowano ponad 100 osób

  Około godziny 17 w domu weselnym w Pruszkowie pod Warszawą rozpętał się pożar - informują dziennikarze portalu TVN Warszawa. O godzinie 18 na miejscu wciąż prowadzona była akcja gaśnicza straży pożarnej. Według doniesień lokalnych reporterów z płonącego budynku ewakuowano około 150 osób.

  Andrzej Grochowina
 • Kinga Gajewska opublikowała nienawistne wiadomości, które dostaje. Grożą jej małym dzieciom

  Kinga Gajewska opublikowała nienawistne wiadomości, które dostaje. Grożą jej małym dzieciom

  Kinga Gajewska opublikowała na Twitterze treść nienawistnych wiadomości i gróźb, które dostaje po bezpodstawnym zatrzymaniu przez policję. Są one kierowane również do jej dzieci. Posłanka KO zapowiedziała, że zgłasza sprawę na policję, bo "ma nadzieję, że tym razem policja skupi się na zapewnieniu bezpieczeństwa, a nie stwarzaniu zagrożenia".

  Katarzyna Romik
 • Budka pobity w Katowicach, PiS nazywa Polaków świniami [TYGODNIK WYBORCZY]
 • Tajemniczy lot z Rosji do Niemiec prywatnym transportem medycznym. Spekulacje na temat pasażerów

  Tajemniczy lot z Rosji do Niemiec prywatnym transportem medycznym. Spekulacje na temat pasażerów

  W środę po południu samolot niemieckiej firmy czarterowej odbył lot do Moskwy, a następnie wrócił na lotnisko w Hanowerze. Według udostępnianych oficjalnie informacji odrzutowiec miał pełnić funkcję transportu medycznego oraz przewoził dwóch obywateli Niemiec. Komentatorzy spekulują jednak, że samolotem mógł podróżować ktoś ważny, np. Ramzan Kadyrow. Zwłaszcza że o pogarszającym się stanie jego zdrowia mówi się od dawna.

  Andrzej Grochowina
 • Nieoficjalnie: Stany Zjednoczone przekażą Ukrainie rakiety dalekiego zasięgu ATACMS

  Nieoficjalnie: Stany Zjednoczone przekażą Ukrainie rakiety dalekiego zasięgu ATACMS

  Prezydent Joe Biden przekazał podczas spotkania Wołodymyrowi Zełenskiemu informację, że Stany Zjednoczone zaopatrzą Ukrainę w pociski dalekiego zasięgu ATACMS - podają nieoficjalne doniesienia z Waszyngtonu. Wiadomość ta może potwierdzać wcześniejsze doniesienia na temat planów administracji prezydenta USA, o których informowała agencja Reutera.

  Andrzej Grochowina

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.