Wiadomości

 • Marsz w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. W sobotę górale przejdą przez Nowy Targ

  Marsz w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. W sobotę górale przejdą przez Nowy Targ

  W sobotę 25 marca o godz. 14:00 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu rozpocznie się "modlitewny marsz w obronie dobrego imienia świętego Jana Pawła II" - Honorowego Obywatela Nowego Targu. Do udziału w wydarzeniu zapraszają proboszczowie wszystkich nowotarskich parafii. Marsz zakończy się o 15:40 na nowotarskim Rynku. Wydarzeniu patronuje arcybiskup Marek Jędraszewski. Według organizatorów jest to wyraz sprzeciwu wobec oskarżeń kierowanych pod adresem Jana Pawła II w sprawie reakcji na nadużycia seksualne w Kościele.

  Paulina Zduniak
 • Ukraińcy oburzeni raportem ONZ na temat traktowania jeńców. 'Zrzucanie odpowiedzialności na ofiarę'

  Ukraińcy oburzeni raportem ONZ na temat traktowania jeńców. "Zrzucanie odpowiedzialności na ofiarę"

  Opublikowany w tym tygodniu raport ONZ na temat traktowania jeńców wojennych wykazał poważne naruszenia zarówno po stronie ukraińskiej, jak i rosyjskiej. Z raportu wynika, że Ukraińcy także mieli dopuszczać się egzekucji i tortur. "Strona ukraińska oczekuje, że misja ONZ będzie unikać wszelkich działań, które mogłyby zostać odebrane jako zrównanie ofiary z agresorem" - skomentował ukraiński resort spraw zagranicznych.

  Marcin Kozłowski
 • Aborcja a opozycja. Jakie dokładnie prawa chcą nam dać partie inne niż PiS

  Aborcja a opozycja. Jakie dokładnie prawa chcą nam dać partie inne niż PiS

  Posłanki Lewicy bronią Justyny Wydrzyńskiej po wyroku za pomoc w aborcji. Donald Tusk w Pszczynie obiecuje, że PO zapewni nam prawo do przerywania ciąży. Dziś - po czarnych protestach, po wyroku Przyłębskiej, po mizoprostolu na sejmowej mównicy - na opozycji coraz częściej mówi się o złagodzeniu prawa aborcyjnego. No dobrze. Mówi się, mówi, ale co konkretnie? - pisze Marta Nowak z Gazeta.pl.

  Marta Nowak
 • Korea Północna straszy podwodnym dronem. Ma wywoływać 'radioaktywne tsunami'
 • Już w weekend zmiana czasu. W którą stronę przestawiamy zegarki?

  Już w weekend zmiana czasu. W którą stronę przestawiamy zegarki?

  W ostatni weekend marca (w nocy z 25 na 26 marca) zmieniamy czas z zimowego na letni. Przestawimy wtedy zegarki o godzinę do przodu - z godziny 2:00 na 3:00. To oznacza, że tej nocy będziemy spać godzinę krócej, natomiast czekają nas dłuższe i jasne popołudnia. Do czasu zimowego wrócimy w ostatni weekend października.

  Magdalena Bojanowska
 • Kreml czasowo zrezygnował z planów ofensywy. Nie ma tylu żołnierzy, żeby bronić się i atakować
 • Nie żyje Polak, który walczył w Ukrainie. 'To nie jest dobry czas'
 • Donald Trump straszy, czym grozi postawienie mu zarzutów. 'Śmierć i destrukcja'

  Donald Trump straszy, czym grozi postawienie mu zarzutów. "Śmierć i destrukcja"

  Donald Trump zapowiedział, co wydarzy się, jeśli zostaną postawione mu zarzuty. "Potencjalna śmierć i destrukcja w przypadku takiego fałszywego oskarżenia mogą być katastrofalne dla naszego kraju" - stwierdził, dodając, że oskarżyć go może jedynie "zdegenerowany psychopata, który naprawdę nienawidzi USA".

  Magdalena Bojanowska
 • Bachmut stabilnie, ale Awdijiwka niepokojąco. Teraz są dwa miasta, które Rosjanie chcą okrążyć
 • Państwa nordyckie łączą siły w lotnictwie. Utworzą wspólną obronę przestrzeni powietrznej

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.