Wiadomości

 • Niech jedzą McDonalda! Kanclerz Austrii radzi głodnym dzieciom, jak nie być głodnym
 • Zbigniew Ziobro kwestionuje wyrok sądu. NRA: Równość wobec prawa dotyczy też Ministra Sprawiedliwości

  Zbigniew Ziobro kwestionuje wyrok sądu. NRA: Równość wobec prawa dotyczy też Ministra Sprawiedliwości

  Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, "albo nie rozumie istoty demokratycznego państwa prawnego i zasady trójpodziału władzy, albo świadomie te wartości kwestionuje" - ocenił Przemysław Rosati prezes Naczelnej Rady Adwokackiej (NRA). Odniósł się w ten sposób do kwestionowania przez Ziobrę sądowego zakazu wypowiadania się na temat Agnieszki Holland i jej twórczości. "Równość wobec prawa dotyczy każdego obywatela" - podkreślił Rosati.

  Marta Wolf
 • Księża o Tomaszu Z. z Dąbrowy Górniczej. 'Wszyscy w naszym środowisku wiedzieli'

  Księża o Tomaszu Z. z Dąbrowy Górniczej. "Wszyscy w naszym środowisku wiedzieli"

  - Pod koniec studiów w seminarium Tomek, mając świadomość swojej homoseksualności, wahał się, czy w ogóle przyjąć święcenia kapłańskie. W końcu zdecydował się zostać księdzem - powiedział "Gazecie Wyborczej" były partner ks. Tomasza Z. Do redakcji odezwał się także duchowny z diecezji sosnowieckiej. Ks. Tomasz Z. miał zorganizować orgię na plebanii z udziałem innych duchownych i pracownika seksualnego.

  Katarzyna Rochowicz

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.