Wiadomości

 • Szef CBA nie stawił się na senackiej komisji. "Zaplanowany urlop wypoczynkowy"

  Szef CBA nie stawił się na senackiej komisji. "Zaplanowany urlop wypoczynkowy"

  Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Adam Stróżny nie stawił się na wtorkowym posiedzeniu senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, na której miał odpowiadać na pytania ws. ubiegłorocznej działalności CBA. Senatorowie otrzymali jedynie informację, że szef Biura jest na urlopie.

  mk
 • Biuro RPO komentuje sprawę odebranej ojcu 4-letniej Ines: Dziecko nie jest własnością państwa

  Biuro RPO komentuje sprawę odebranej ojcu 4-letniej Ines: Dziecko nie jest własnością państwa

  "Tzw. obrońcy dziecka kierują się motywami politycznymi i traktują je jako własność państwa, ignorując prawa ojca, jedynego żyjącego i prawowitego rodzica" - tak do sprawy 4-letniej Ines odniosło się biuro Rzecznika Praw Obywatelskiej Adama Bodnara. Dziewczynka jest córką zmarłej Polki i Belga. Obecnie przebywa pod opieką babci, choć belgijskie i polskie sądy nakazały powrót dziecka do ojca. Z decyzją wymiaru sprawiedliwości nie zgadza się m.in. Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

  mk, IAR

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.