Wiadomości

 • Zapora na Dnieprze. Rosja bez litości atakuje drogi ewakuacyjne. Pływające miny zaczynają wybuchać

  Zapora na Dnieprze. Rosja bez litości atakuje drogi ewakuacyjne. Pływające miny zaczynają wybuchać

  Z Ukrainy napływają kolejne niepokojące informacje. Szef MSW tego kraju przekazał, że Rosjanie zaczęli atakować drogi ewakuacyjne w obwodzie chersońskim. Wcześniej Ukraina oskarżyła Rosję o wysadzenie zapory na rzece Dniepr w Nowej Kachowce. Czynu tego mieli dopuścić się żołnierze 205. brygady strzelców zmotoryzowanych rosyjskich Sił Zbrojnych.

  Natalia Pacholczyk
 • Sąd skazał Pawła Chojeckiego. Pastor obrażał prezydenta Andrzeja Dudę i katolików
 • Rosyjskie okręty wojenne są obecne na Bałtyku. 'Cała Flota jest w zasięgu rakiet NATO'

  Rosyjskie okręty wojenne są obecne na Bałtyku. "Cała Flota jest w zasięgu rakiet NATO"

  Łodzie rakietowe, okręty wojenne, samoloty i sprzęt to tylko część wyposażenia rosyjskiej marynarki wojennej, której manewry odbywają się obecnie na Bałtyku. "Specjalnie się nią nie przejmujmy, ponieważ cała Flota jest w zasięgu rakiet NATO" - mówi gen. Waldemar Skrzypczak w rozmowie z WP.pl. W tym samym czasie trwają również ćwiczenia sił morskich NATO Baltops 23.

  Izabela Alberczyk

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.