Wiadomości

 • Ranking "Perspektyw" 2021. Na podium ponownie te same uczelnie akademickie

  Ranking "Perspektyw" 2021. Na podium ponownie te same uczelnie akademickie

  "Perspektywy" opublikowały swój najnowszy ranking najlepszych polskich uczelni akademickich. Niespodzianką jest brak niespodzianek na podium. Tak jak przed rokiem, zestawienie zdominował Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Na drugim miejscu ponownie znalazł się Uniwersytet Warszawski, a na trzecim Politechnika Warszawska. Poznański UAM poza podium, a słynna SGH - dopiero na 11. miejscu.

  oprac. Karolina Mianecka
 • Ryszard Terlecki wyszedł z uroczystości po słowach o "rujnowaniu państwa prawa". "Brak szacunku"
 • Załamanie pogody. W Poznaniu urwanie chmury. W Toruniu zalało centrum handlowe. A burza sunie dalej

  Załamanie pogody. W Poznaniu urwanie chmury. W Toruniu zalało centrum handlowe. A burza sunie dalej

  Przez zachodnią Polskę przeszedł front burzowy, który sunie do centrum kraju, a późnym popołudniem dotrze m.in. do Warszawy. Nagłe i intensywne opady zalały Wielkopolskę i woj. kujawsko-pomorskie. IMGW ostrzega, że także w pozostałych regionach Polski będą występować niebezpieczne zjawiska pogodowe, w tym nawalny deszcz, silny wiatr oraz grad o średnicy do 2 cm.

  Aleksandra Chłapińska

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.