Wiadomości

 • Egipt. Ai-Da zatrzymana na 10 dni. Celnicy obawiali się, że robot służy szpiegom
 • Czarnek o dziekanie z KUL: Jest mi wstyd, że zachowuje się w sposób jawnie antypaństwowy
 • Beata Kempa rozpłakała się na antenie Polsat News. Wcześniej Sikorski ją przeprosił. "Są granice"

  Beata Kempa rozpłakała się na antenie Polsat News. Wcześniej Sikorski ją przeprosił. "Są granice"

  - Są granice pogrywania. One zostały bardzo mocno przekroczone. Jeśli nie będą wyciągnięte konsekwencje i polityka w Polsce dalej będzie iść w tym kierunku, to rzut beretem, by bić kobiety - mówiła na antenie Polsat News Beata Kempa. W ten sposób odniosła się do środowej wymiany zdań z Radosławem Sikorskim. Wcześniej - nim udzieliła wywiadu - Sikorski ją przeprosił. "Dzisiaj zrozumiałem, że władzy wolno wyzywać nas od Niemców, którzy nie nienawidzą polskich symboli narodowych, a nam nie wolno reagować. Wobec tego serdecznie panią poseł Beatę Kempę przepraszam" - napisał.

  oprac. Joanna Szwalikowska
 • Wstęp do miejsc publicznych tylko z certyfikatem COVID? Rada Medyczna rozważa takie rozwiązanie
 • Tatry. 72-letni mężczyzna chciał zrobić selfie z niedźwiedziem. Turysta trafił do szpitala
 • Wyniki losowania Lotto 21.10.2021 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  Wyniki losowania Lotto 21.10.2021 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  W Lotto (kiedyś Duży Lotek) pula na "szóstki" wynosi minimum 2 000 000 zł. W Lotto minimalna stawka od której można grać to 3 PLN. Po każdym losowaniu Lotto odbywa się dodatkowe losowanie Lotto Plus 6 z 49 liczb, w którym za 1 PLN można wygrać 1 milion PLN. Losowania Lotto oraz Lotto Plus odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Losowanie Lotto można obejrzeć na żywo w telewizji TVP Info o godz. 21:40.

  becia
 • Szczyt UE. Morawiecki miał mówić o "błędnych interpretacjach". Nieoficjalnie: Brak pełnego protokołu

  Szczyt UE. Morawiecki miał mówić o "błędnych interpretacjach". Nieoficjalnie: Brak pełnego protokołu

  Dyskusja o praworządności w Polsce na unijnym szczycie w Brukseli nie będzie dokładnie protokołowana - przekazało Polskiemu Radiu źródło dyplomatyczne. Wieczorem podczas pierwszego dnia Rady Europejskiej przywódcy omawiają sytuację w Polsce po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Według relacji unijnych dyplomatów podczas swojego wystąpienia Mateusz Morawiecki mówił m.in., że "wbrew błędnym interpretacjom Trybunał Konstytucyjny nie podważył nawet pojedynczych wskazanych w wyroku artykułów traktatu".

  dbd, IAR
 • Abp Gądecki odpowiedział Niedzielskiemu ws. maseczek. "Zwrócę się z apelem do wiernych"

  Abp Gądecki odpowiedział Niedzielskiemu ws. maseczek. "Zwrócę się z apelem do wiernych"

  "Kościół od początku kieruje do wiernych jednoznaczne komunikaty z prośbą o przestrzeganie zaleceń sanitarnych" - napisał arcybiskup Stanisław Gądecki w liście skierowanym do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Pismo jest odpowiedzią na wcześniejszy list szefa resortu. - Proszę przypomnieć wiernym o zasłanianiu nosa i ust - pisał Niedzielski do arcybiskupa.

  oprac. Joanna Szwalikowska
 • Czechy. Jest odpowiedź na zarzuty dot. sfałszowania podpisu Milosza Zemana. Pokazano nagranie
 • Koszalin. Wiadukt runął na samochód. Sprawę zbada prokurator [WIDEO]

  Koszalin. Wiadukt runął na samochód. Sprawę zbada prokurator [WIDEO]

  W Koszalinie zawalił się fragment wiaduktu przy ul. Batalionów Chłopskich. Do zdarzenia doszło w trakcie rozbiórki mostu. Część konstrukcji spadła na zaparkowany pod wiaduktem samochód. Nikt nie ucierpiał. Okoliczności katastrofy budowlanej zbada prokuratura.

  oprac. Karolina Mianecka

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.