Wiadomości

 • Jeśli Staroń zostanie RPO, zwolni się miejsce w Senacie. Ruszyła giełda nazwisk
 • Prawniczka Sławomira Nowaka: Prokuratura skupia się, aby wrócił do aresztu, a nie na prowadzeniu śledztwa
 • Niedzielski: Musimy przygotowywać się na ewentualne uderzenie czwartej fali pandemii
 • Kokaina w bananach trafiła do sklepów. Policjanci przejęli 168 kilogramów narkotyku
 • Wyniki losowania Lotto 17.06.2021 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  Wyniki losowania Lotto 17.06.2021 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  W Lotto (kiedyś występującym pod nazwą Duży Lotek) pula na "szóstki" wynosi nie mniej niż 2 miliony zł. W Lotto minimalna stawka od której można grać to 3 PLN. Dodatkowo po każdym losowaniu Lotto odbywa się dodatkowe losowanie Lotto Plus 6 z 49 liczb, w którym za 1 PLN można wygrać 1 milion PLN. Losowania Lotto oraz Lotto Plus odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Losowanie Lotto można obejrzeć na żywo w TVP Info o godz. 21:40.

  becia
 • Duże zagrożenie pożarowe w lasach. Leśnicy ostrzegają

  Duże zagrożenie pożarowe w lasach. Leśnicy ostrzegają

  Nad Polskę nadpłynęła fala upałów. W związku z tym Instytut Badawczy Leśnictwa przestrzega przed wysokim zagrożeniem pożarowym w lasach. Swoje alerty dotyczące upałów ogłosił także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

  oprac. Karolina Mianecka
 • Moderna dla dzieci i młodzieży od 12 do 17 lat? W przyszłym miesiącu decyzja EAM
 • Nowy Tomyśl. 18-latek schwytany w czasie policyjnej obławy. Odpowie za dwa gwałty
 • Śląskie. Kierowca wyprzedzał na pasach. Niemal potrącił dwóch chłopców

  Śląskie. Kierowca wyprzedzał na pasach. Niemal potrącił dwóch chłopców

  W sobotę 12 czerwca w miejscowości Bojszowy (woj. śląskie) dwóch nastolatków usiłowało przejść na drugą stronę ulicy w oznakowanym miejscu. Dwa samochody jadące z obu stron zatrzymały się przed przejściem, ale nagle zza jednego z nich wyjechało BMW i przemknęło przez przejście, nawet nie zwalniając. Chłopcy szybko cofnęli się na chodnik i nic im się nie stało. Kierowca usłyszał już zarzuty.

  oprac. Joanna Szwalikowska
 • Pogoda. Czeka nas nie jedna, a pięć tropikalnych nocy. Lekarze biją na alarm

  Pogoda. Czeka nas nie jedna, a pięć tropikalnych nocy. Lekarze biją na alarm

  Nad Polskę nadciąga znad północnej Afryki potężny strumień rozgrzanego powietrza zwrotnikowego. Oznacza to, że temperatura w ciągu dnia będzie wynosić powyżej 30 stopni Celsjusza, a nocą powyżej 20. Meteorolodzy podkreślają, że nie jesteśmy przyzwyczajeni do takich warunków pogodowe i musimy się na nie dobrze przygotować.

  oprac. Marta Burza

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.