Wiadomości

 • Emerytowany strażnik graniczny o możliwych scenariuszach presji migracyjnej. "Polska może sobie nie poradzić"

  Emerytowany strażnik graniczny o możliwych scenariuszach presji migracyjnej. "Polska może sobie nie poradzić"

  Sławomir Matusewicz - prezes Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej - w rozmowie z Gazeta.pl omawia możliwe scenariusze rozwoju sytuacji przy polsko-białoruskiej granicy. - Obawiam się, że Polska jako kraj może sobie w pewnym momencie nie poradzić - mówi nam emerytowany strażnik. Matusewicz skomentował także pracę podlaskich strażników granicznych. - To jest ogromne obciążenie psychiczne, ogromny stres. Nie chciałbym być na ich miejscu - dodaje.

  Joanna Zajchowska
 • "Na czym polega problem?". Dziennikarz PAP zapytał o aferę mailową. Ale depesza się nie ukazała

  "Na czym polega problem?". Dziennikarz PAP zapytał o aferę mailową. Ale depesza się nie ukazała

  W Polskiej Agencji Prasowej nie ukazała się relacja z poniedziałkowej konferencji posłów KO ws. afery e-mailowej. Jedynym dziennikarzem, który zadawał wówczas pytania, był reporter PAP. "Polska Agencja Prasowa przeciwdziała rozprzestrzenianiu się tej kampanii dezinformacyjnej od samego początku" - tak brak depeszy tłumaczył w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl prezes tej instytucji Wojciech Surmacz.

  wkl
 • Tuchów uchylił deklarację anty-LGBT. To tej gminie Ziobro przyznał 250 tys. zł za "obronę rodziny"

  Tuchów uchylił deklarację anty-LGBT. To tej gminie Ziobro przyznał 250 tys. zł za "obronę rodziny"

  Gmina Tuchów (powiat tarnowski, woj. małopolskie) uchyliła deklarację anty-LGBT z sierpnia ubiegłego roku. To właśnie z powodu tej deklaracji samorządowi odmówiono przyznania funduszy europejskich, co zrekompensowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Gmina została obdarowana przez resort Zbigniewa Ziobry dotacją ponad trzykrotnie wyższą od tej, o którą walczył Tuchów. Minister zapowiadał wówczas pomoc dla gmin "prześladowanych ideologicznie" przez instytucje unijne.

  Wiktoria Beczek

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.