Wiadomości

 • Wyniki losowania Lotto 8.08.2020 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  Wyniki losowania Lotto 8.08.2020 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  W Lotto (kiedyś występującym pod nazwą Duży Lotek) pula na "szóstki" wynosi nie mniej niż 2 miliony PLN. W Lotto minimalna stawka od której można grać to 3 zł. Dodatkowo po każdym losowaniu Lotto odbywa się dodatkowe losowanie Lotto Plus 6 z 49 liczb, w którym za 1 PLN można wygrać 1 mln zł. Losowania Lotto oraz Lotto Plus odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Losowanie Lotto można obejrzeć w telewizji TVP Info o godz. 21:40.

  becia
 • Kielce: 230 tys. testów na koronawirusa nieważnych. Już wiadomo, jak do tego doszło
 • Pogoda na tydzień [10-16 sierpnia]. Najpierw burze i deszcze, a potem dużo słońca
 • Manifestacja w Warszawie po aresztowaniu Margot. "To, co się działo w piątek, to był skandal"

  Manifestacja w Warszawie po aresztowaniu Margot. "To, co się działo w piątek, to był skandal"

  Kilka tysięcy osób wzięło udział w sobotnim proteście przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, odbywającym się pod hasłem "NIGDY NIE BĘDZIESZ SZŁA SAMA! // solidarnie przeciw queerfobii". To reakcja na piątkowe wydarzenia, do których doszło na Krakowskim Przedmieściu. Podobne manifestacje organizowane były również w innych miastach Polski i na świecie.

  WB, mk, IAR
 • Policja zwolniła kilkoro zatrzymanych po proteście w stolicy. "Poglądy nie mają dla nas znaczenia"

  Policja zwolniła kilkoro zatrzymanych po proteście w stolicy. "Poglądy nie mają dla nas znaczenia"

  Policja zwolniła już do domów pierwszych kilka osób zatrzymanych po piątkowym proteście na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Protest odbył się w związku z aresztowaniem aktywistki LGBT Margot. - Cały czas pojawiały się w mediach informacje związane z tym, że nasze działania mogą mieć znaczenie od strony światopoglądowej. Nie, podkreślam, że podstawą naszego działania jest fakt naruszenia norm prawnych. Stąd nasze wczorajsze interwencje - mówił w sobotę po godz. 18 rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

  mk, IAR
 • Bejrut. Protestujący wdarli się do budynku MSZ. To teraz "kwatera główna rewolucji". Padły strzały

  Bejrut. Protestujący wdarli się do budynku MSZ. To teraz "kwatera główna rewolucji". Padły strzały

  Policja w Bejrucie użyła gazu łzawiącego wobec protestujących, którzy próbowali dostać się do budynku parlamentu. Manifestujący Libańczycy oczekują, że rząd zajmie się sprawą wtorkowego wybuchu w stolicy jeszcze w tym tygodniu. Eksplozja w porcie zabiła 158 osób i raniła około sześciu tysięcy. 21 osób uznano za zaginione. Według nieoficjalnych jeszcze informacji przyczyną wybuchu mogły być prace spawalnicze prowadzone w magazynach portowych z azotanem, tymczasem zdaniem prezydenta Libanu mogło to być też uderzenie rakiety.

  IAR, MA
 • Mamy temperaturowy rekord tego lata w Polsce. IMGW wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed upałami

  Mamy temperaturowy rekord tego lata w Polsce. IMGW wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed upałami

  W Słubicach w Lubuskiem odnotowano sobotę najwyższą w Polsce temperaturę od początku lata. Termometry wskazywały tam 35 stopni Celsjusza - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. To najwyższa zarejestrowana dotąd temperatura tego lata na terenie kraju. Najchłodniej było w Kołobrzegu-Dźwiżynie, tam słupki rtęci pokazywały nieco ponad 23 stopnie Celsjusza.

  IAR, MA

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.