Wiadomości

 • 'Obrażenia, które miała pokrzywdzona, mogły zabić trzy osoby'. Jest wyrok dla Marcina Z.

  "Obrażenia, które miała pokrzywdzona, mogły zabić trzy osoby". Jest wyrok dla Marcina Z.

  Zakończył się proces Marcina Z., oskarżonego o brutalne zabójstwo babci. Rok temu odurzony alkoholem mężczyzna rzucił się na panią Zofię, która prawdopodobnie odmówiła mu pieniędzy na kolejne piwo. Tłukł ją na oślep, ciął nożem, dusił i przyciskał do ziemi. Prokurator twierdził, że te "obrażenia zabiłyby trzy osoby" i wnosił o dożywocie. Sąd wymierzył 34-latkowi karę 25 lat pozbawienia wolności, dając mu "szansę na powrót do społeczeństwa". Teraz czeka go jeszcze powtórka procesu za zabójstwo matki, którego dokonał wcześniej.

  Hanna Dobrowolska
 • PiS zastawiło pułapki na nowy rząd Tuska. Chodzi m.in. o TVP i Glapińskiego

  PiS zastawiło pułapki na nowy rząd Tuska. Chodzi m.in. o TVP i Glapińskiego

  Politycy PiS zastawili na rząd Donalda Tuska sporo pułapek - podkreśla Interia. Jak podaje portal, w czasie nieoficjalnych rozmów mają mówić wprost, że o to właśnie miało chodzić w przedłużaniu procesu przekazania władzy. Mowa m.in. o sprawie TVP i Adamie Glapińskim.

  Magdalena Bojanowska
 • Starcie posłów PiS i Polski 2050. Hennig-Kloska grozi sądem, Buda znów ją obraża

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.