Wiadomości

 • Wyniki losowania Lotto 10.08.2020 [Multi Multi, Mini Lotto, Kaskada, Super Szansa]

  Wyniki losowania Lotto 10.08.2020 [Multi Multi, Mini Lotto, Kaskada, Super Szansa]

  Multi Multi, wcześniej funkcjonujący pod nazwą Multi Lotek, jest polską grą liczbową prowadzoną przez Totalizator Sportowy. Gra polega na wytypowaniu od 1 do 10 liczb i ustaleniu mnożnika (również od 1 do 10) stawki. Losowania Multi Multi mają miejsce dwa razy dziennie. Drugie losowanie emitowane jest w telewizji TVP Info o godzinie 21:40.

  becia
 • Polacy solidaryzują się w protestach po wyborach na Białorusi. "Mińsk, Warszawa - wspólna sprawa"

  Polacy solidaryzują się w protestach po wyborach na Białorusi. "Mińsk, Warszawa - wspólna sprawa"

  Kilkaset osób protestowało w poniedziałek wieczorem przy pomniku Mikołaja Kopernika w trakcie manifestacji pod hasłem "Wolna Białoruś". Zorganizowała ją grupa białoruskich aktywistów mieszkających w Polsce w związku z zakończonymi w niedzielę wyborami prezydenckimi na Białorusi i represjami, które spotykają przeciwników Alaksandra Łukaszenki. Uczestnicy przynieśli portrety ofiar białoruskiego reżimu oraz zatrzymanych osób. Protesty odbywały również w innych polskich miastach.

  Jakub Gołębski, mk, IAR
 • Wybory na Białorusi. Cichanouska w obawie przed zatrzymaniem nie weźmie udziału w protestach
 • Łukaszenka od lat unika zrobienia z Białorusi autostrady dla rosyjskich czołgów. Teraz będzie trudniej

  Łukaszenka od lat unika zrobienia z Białorusi autostrady dla rosyjskich czołgów. Teraz będzie trudniej

  Dla rosyjskiego wojska, a co za tym państwa, Białoruś ma szczególne znaczenie. To najdogodniejsza trasa, gdyby Rosjanie chcieli ruszyć czołgami na zachód, jak i dla ich wrogów, gdyby ci chcieli ruszyć na wschód. Nie bez powodu pomiędzy Białorusią a Moskwą są rozmieszczone elitarne oddziały Gwardyjskiej 1. Armii Pancernej. Jednak pomimo wielu prób, Mińsk od lat skutecznie broni się przed zostaniem wygodną autostradą dla rosyjskich czołgów.

  Maciej Kucharczyk
 • Wiceministrowi rozwoju skradziono samochód. Gut-Mostowy publikuje nagranie
 • Rządowy raport ws. przemocy. 6 proc. Polaków uważa, że mąż może decydować, z kim kontaktuje się żona

  Rządowy raport ws. przemocy. 6 proc. Polaków uważa, że mąż może decydować, z kim kontaktuje się żona

  Portal Gazeta.pl dotarł do pełnej treści raportu dotyczącego przemocy, zleconego w ubiegłym roku przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Raport w pełnej formie tej pory nie został przez resort opublikowany, na co zwracał uwagę m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Wyniki są niepokojące: 30 proc. respondentów przyznało się do stosowania przemocy w rodzinie, 20 proc. stosowało ją kilka razy lub wręcz wielokrotnie.

  Marcin Kozłowski
 • Andrzej Duda miał wypadek na skuterze wodnym. Interweniowała SOP

  Andrzej Duda miał wypadek na skuterze wodnym. Interweniowała SOP

  Andrzej Duda podczas pływania na skuterze wodnym miał wypadek - podaje "Super Express". Prezydent wraz z pasażerką, którą przewoził wpadł do wody. Interweniowali funkcjonariusze Służby Ochorny Państwa. Dziennik podkreśla, że nie wiadomo, czy głowa państwa posiada uprawnienia do prowadzenia tego typu maszyny.

  mb

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.