Wiadomości

 • Turcja. Wzruszające nagranie z akcji ratunkowej 5-latki. 'Nic mi nie jest, tato'

  Turcja. Wzruszające nagranie z akcji ratunkowej 5-latki. "Nic mi nie jest, tato"

  Pięcioletnia dziewczynka, która została zasypana pod gruzami w tureckim Kahramanmaras, została wyciągnięta żywa przez ratowników po siedmiu godzinach akcji poszukiwawczej. W sieci pojawiło się nagranie z momentu, w którym mała Ayse widzi po raz pierwszy ojca. - Nic mi nie jest tato - mówiła ze łzami w oczach. Media publikują też zdjęcie małej syryjskiej dziewczynki, która trzyma w ramionach swojego brata. Oboje spędzili pod gruzami 17 godzin. Dziewczynka cały czas chroniła głowę braciszka.

  Joanna Zajchowska
 • 'WSJ': Chiny mają więcej wyrzutni rakiet dalekiego zasięgu niż USA. 'Nie możemy do tego dopuścić'

  "WSJ": Chiny mają więcej wyrzutni rakiet dalekiego zasięgu niż USA. "Nie możemy do tego dopuścić"

  "Wall Street Journal" ujawnia, że amerykańskie wojsko poinformowało Kongres, że Chiny posiadają obecnie więcej wyrzutni rakiet balistycznych o zasięgu międzykontynentalnym (ICBM) niż Stany Zjednoczone. - Chiny szybko zmierzają w stronę parytetu ze Stanami Zjednoczonymi. Nie możemy do tego dopuścić - powiedział szef komisji ds. sił zbrojnych Izby Reprezentantów, republikanin Mike Rogers.

  Joanna Zajchowska
 • Turcja. Siatkarskie małżeństwo zginęło pod gruzami. Pobrali się zaledwie cztery miesiące temu
 • Sudan Południowy. Mały chłopiec przeciskał się przez tłum do papieża. Wręczył mu nietypowy prezent
 • Bloomberg o ważnej decyzji USA ws. systemów HIMARS dla Polski. Wartość pakietu to 10 mld dolarów
 • Wyniki losowania Lotto 7.02.2023 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  Wyniki losowania Lotto 7.02.2023 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  W Lotto (kiedyś występującym pod nazwą Duży Lotek) pula na "szóstki" wynosi nie mniej niż 2 miliony PLN. W Lotto minimalna stawka od której można grać to 3 PLN. Dodatkowo po każdym losowaniu Lotto odbywa się dodatkowe losowanie Lotto Plus 6 z 49 liczb, w którym za 1 zł można wygrać 1 milion PLN. Losowania Lotto oraz Lotto Plus odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Losowanie Lotto można obejrzeć na żywo w TVP Info o godzinie 21:40.

  becia
 • Turcja. Godzinami trzymał dłoń córki, która zginęła podczas trzęsienia. To zdjęcie łamie serce. 'Mój Boże'

  Turcja. Godzinami trzymał dłoń córki, która zginęła podczas trzęsienia. To zdjęcie łamie serce. "Mój Boże"

  W sieci pojawiło się wstrząsające zdjęcie pokazujące rozpacz ojca, który trzyma rękę swojej zmarłej nastoletniej córki, uwięzionej w gruzach budynku. Wokół ratownicy i cywile przeszukują zrównane z ziemią domy. Według najnowszych danych wskutek wstrząsów, z których największy miał magnitudę 7,8, w Turcji i Syrii zginęło ponad 7 tys. osób.

  Joanna Zajchowska
 • Suwałki. Nowe zarzuty dla ratownika aquaparku. Był zajęty telefonem, gdy tonął 65-latek

  Suwałki. Nowe zarzuty dla ratownika aquaparku. Był zajęty telefonem, gdy tonął 65-latek

  Prokuratura w Suwałkach (woj. podlaskie) zmieniła zarzuty w sprawie utonięcia 65-latka w aquaparku, do którego doszło w ubiegłym roku. Ratownik odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci oraz niedopełnienie obowiązków, a nie - jak pierwotnie ustalano - za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. 48-latek nie pilnował basenu, bo zajmował się telefonem.

  Marta Wolf
 • Ks. Woźnicki skazany za antysemityzm. Teraz grozi sędziemu: Na niego sznur już czeka
 • Plan na powrót Romana Giertycha do polityki. Droga wiedzie przez korzenie

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.