Wiadomości

 • Zełenski złożył życzenia Polakom po polsku. 'Przyjaciele, sojusznicy, bracia'

  Zełenski złożył życzenia Polakom po polsku. "Przyjaciele, sojusznicy, bracia"

  - Nasze narody przeszły długą drogę i osiągnęły największe porozumienie w głównej dla Polaków i Ukraińców sprawie. Jest to sprawa wolności - powiedział Wołodymyr Zełenski w życzeniach z okazji Dnia Święta Wojska Polskiego. Ukraiński przywódca swoje wystąpienie nagrał po polsku.

  Joanna Zajchowska
 • GIOŚ: Badanie próbek wody z Odry w woj. lubuskim nie potwierdziło obecności rtęci
 • Tatry. Piorun raził dwóch turystów. Nie żyje 33-latek

  Tatry. Piorun raził dwóch turystów. Nie żyje 33-latek

  Dwóch polskich turystów zostało rażonych piorunem w słowackich Tatrach Wysokich. Życia jednego z nich nie udało się uratować. Drugi mężczyzna został przewieziony do szpitala - podaje portal Tatromaniak.

  Joanna Zajchowska
 • Niderlandy: 17 listopada sąd wyda wyrok ws. zestrzelenia samolotu Malaysia Airlines nad Ukrainą
 • Szczerba: Spod Grobu Nieznanego Żołnierza usunięto wieńce KO i prezydenta Warszawy. 'Obrzydliwe draństwo'
 • Roszkowski kopiował Roszkowskiego? W podręczniku HiT są fragmenty wcześniejszych książek. 'Przeklejone bez zmian'

  Roszkowski kopiował Roszkowskiego? W podręczniku HiT są fragmenty wcześniejszych książek. "Przeklejone bez zmian"

  "W podręczniku HiT przekopiowane i wplecione w tekst zostały fragmenty publicystycznych książek autora na temat apokaliptyczno-religijnych wizji upadku cywilizacji" - pisze w poniedziałek na Twitterze użytkownik prowadzący profil Ośrodek Badania Polski. Autor, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje jedynie subtelnej korekty niektórych fragmentów.

  Joanna Zajchowska
 • Prawica żąda dymisji Polak. Wojewoda: To oburzające. Minister został zmanipulowany

  Prawica żąda dymisji Polak. Wojewoda: To oburzające. Minister został zmanipulowany

  - Trudno uwierzyć, że tłumacz się pomylił i wywołał międzynarodowy skandal. Pan minister został zmanipulowany - mówiła wojewoda Elżbieta Polak w rozmowie z Gazeta.pl. W czasie niedzielnej konferencji prasowej tłumacz błędnie przetłumaczył pytanie do ministra środowiska Brandenburgii, przez co ten zaprzeczył informacjom o dużej ilości rtęci w Odrze. W efekcie Polak została oskarżona o dezinformację. Lincz na polityczce wykonali już politycy prawicy i żądają jej dymisji.

  Joanna Zajchowska
 • Lubelskie. Tragiczny wypadek w Wołkowianach. Pasażer wypadł z auta, kierujący uciekł

  Lubelskie. Tragiczny wypadek w Wołkowianach. Pasażer wypadł z auta, kierujący uciekł

  Do tragicznego wypadku doszło w powiecie chełmskim w miejscowości Wołkowiany na Lubelszczyźnie. Kierujący volkswagenem passatem uderzył w stojące na poboczu BMW, po czym dachował. Sprawca wypadku uciekł z miejsca, pozostawiając rannego pasażera, który wypadł z pojazdu. Niestety pomimo udzielonej w szpitalu pomocy, 35-latek zmarł.

  Jacek Gorczycki
 • Wściekłość na wojewodę, który jest na urlopie. Jego służby wprowadzały w błąd

  Wściekłość na wojewodę, który jest na urlopie. Jego służby wprowadzały w błąd

  W obozie rządzącym wściekłość na wojewodę dolnośląskiego Jarosława Obremskiego. Jest on teraz na urlopie, choć w sprawie katastrofy ekologicznej na Odrze powinien być najważniejszym urzędnikiem. Premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował już dwóch wysokich urzędników, zapowiadał jednak, że jeśli doszło do naruszenia obowiązków, to będzie wyciągał kolejne konsekwencje.

  Jacek Gądek
 • Trzy możliwe przyczyny katastrofy na Odrze. Służby rozważają te wersje

  Trzy możliwe przyczyny katastrofy na Odrze. Służby rozważają te wersje

  W służbach, które uczestniczą w badaniu katastrofy ekologicznej na Odrze, rozważane są trzy podstawowe wersje możliwej przyczyny masowego śnięcia ryb w Odrze - ustaliła Gazeta.pl. Od najbardziej prawdopodobnego zrzutu chemikaliów po uwolnienie trujących substancji z dna rzeki.

  Jacek Gądek

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.