Wiadomości

 • Śmierć Agnieszki. Siostra zmarłej: Nosiła tydzień martwy płód. Jej mąż błagał lekarzy, by ratowali mu żonę

  Śmierć Agnieszki. Siostra zmarłej: Nosiła tydzień martwy płód. Jej mąż błagał lekarzy, by ratowali mu żonę

  - Agnieszka nosiła tydzień martwy płód. Aż obumarł drugi. Oba wydobyto po dwóch dniach od ich zgonu. (...) Kiedy w grudniu jeden płód obumarł, mąż Agnieszki, a mój szwagier, błagał lekarzy, by ratowali mu żonę, nawet kosztem ciąży - mówi Wioletta Paciepnik, siostra bliźniaczka zmarłej Agnieszki z Częstochowy. Nagranie z jej udziałem zamieścił Strajk Kobiet.

  oprac. Joanna Zajchowska, Katarzyna Nowak
 • Rosja dostała od USA odpowiedź ws. gwarancji bezpieczeństwa. "Przedstawiliśmy własne propozycje"

  Rosja dostała od USA odpowiedź ws. gwarancji bezpieczeństwa. "Przedstawiliśmy własne propozycje"

  Rosja otrzymała od USA pisemną odpowiedź na żądania dotyczące tak zwanych gwarancji bezpieczeństwa. Dokument dostarczył dziś wieczorem do siedziby MSZ w Moskwie amerykański ambasador John Sullivan. - Podtrzymaliśmy fundamentalne zasady i przedstawiliśmy własne propozycje - przekazał Anthony Blinken, sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych. Z kolei sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg poinformował, że "Sojusz odrzucił żądania Moskwy".

  IAR, oprac. Joanna Zajchowska
 • COVID-19. Hospitalizowani pacjenci bardziej narażeni na nawrót choroby lub śmierć

  COVID-19. Hospitalizowani pacjenci bardziej narażeni na nawrót choroby lub śmierć

  Naukowcy z Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej wspólnie z badaczami z Uniwersytetu Oksfordzkiego w Wielkiej Brytanii poinformowali, że poddani co najmniej tygodniowej hospitalizacji chorzy na COVID-19 pacjenci są zdecydowanie bardziej narażeni na nawrót ciężkiego przebiegu schorzenia lub śmierć.

  PAP, oprac. Marta Wolf
 • Sciapan Puciła nie zostanie wydany reżimowi Białorusi. Sąd w Warszawie zdecydował

  Sciapan Puciła nie zostanie wydany reżimowi Białorusi. Sąd w Warszawie zdecydował

  Polska nie wyda reżimowi w Mińsku założyciela niezależnego białoruskiego kanału Nexta, Sciapana Puciły - poinformował Biełsat. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał taką decyzję w środę po krótkim posiedzeniu, argumentując, że "nie może wydać obywatela całkowicie niewinnego tylko dlatego, że chce tego psychopatyczny dyktator".

  IAR, oprac. Karolina Mianecka
 • "Pytam, czy Izabela by żyła?", "Wie pan, jak to jest?". Burzliwe posiedzenie komisji. Nie wszystko zacytujemy

  "Pytam, czy Izabela by żyła?", "Wie pan, jak to jest?". Burzliwe posiedzenie komisji. Nie wszystko zacytujemy

  - Wysłuchałam tu tylu bzdur pseudonaukowych, że staram się opanować, żeby w ogóle zabrać głos - mówiła posłanka Lewicy Katarzyna Kotula podczas obrad Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Zdrowia. O okolicznościach śmierci Izabeli z Pszczyny dyskutowano bez udziału ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, którzy nie stawili się na posiedzeniu. Z ust niektórych posłów (m.in. posła Korwin-Mikkego) padły oburzające słowa - celowo nie przytaczamy tych wypowiedzi.

  Katarzyna Nowak
 • Krzysztof Brejza napisał list otwarty do Mariusza Kamińskiego. "Historia zatacza koło"

  Krzysztof Brejza napisał list otwarty do Mariusza Kamińskiego. "Historia zatacza koło"

  - Polskie służby działają legalnie. Nie ma żadnych nadużyć w zakresie stosowania kontroli operacyjnej - stwierdził w środę minister Mariusz Kamiński. Krzysztof Brejza zaadresował do polityka list otwarty, który opublikował w mediach społecznościowych. "Czy nielegalne działania inwigilacyjne czynił Pan z własnej inicjatywy, czy też na polecenie Jarosława Kaczyńskiego?" - pyta w nim polityk Koalicji Obywatelskiej.

  Marta Wolf
 • Kaczyński wierzy w zwycięstwo w 2023 r., Polacy już mniej. Sondaż: Ponad połowa uważa, że PiS straci władzę
 • Śmierć Agnieszki. Pod siedzibą TK zapłonęły znicze. "Zakaz aborcji zabija"

  Śmierć Agnieszki. Pod siedzibą TK zapłonęły znicze. "Zakaz aborcji zabija"

  Pod siedzibą Trybunału na Szucha zapłonęły znicze. Mieszkańcy Warszawy pojawili się, by pokazać solidarność z rodziną zmarłej Agnieszki. Niektórzy ze zgromadzonych przynieśli transparenty z napisami "Ani jednej więcej", "zakaz aborcji zabija", "nigdy nie będziesz szła sama" czy "faszystowski rząd morduje kobiety".

  oprac. Joanna Zajchowska
 • USA i sojusznicy rozważają umieszczenie kolejnych żołnierzy w Europie. CNN: Mowa o trzech krajach
 • Wielka Brytania. Większość zakażonych omikronem to ozdrowieńcy

  Wielka Brytania. Większość zakażonych omikronem to ozdrowieńcy

  Naukowcy z Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej wspólnie z badaczami z Uniwersytetu Oksfordzkiego w Wielkiej Brytanii poinformowali, że poddani co najmniej tygodniowej hospitalizacji chorzy na COVID-19 pacjenci są zdecydowanie bardziej narażeni na nawrót ciężkiego przebiegu schorzenia lub śmierć. Ustalono także, że dwie trzecie osób, które zakaziły się wariantem omikron, wcześniej przeszły już koronawirusa.

  PAP/jz
 • Sejm odrzucił poprawki Senatu. Donald Tusk: Nie będzie ciepłej wody w kranie

  Sejm odrzucił poprawki Senatu. Donald Tusk: Nie będzie ciepłej wody w kranie

  W środę Sejm zdecydował o odrzuceniu senackich poprawek do tzw. ustawy gazowej. Wśród nich znajdował się zapis dotyczący włączenia na listę podmiotów chronionych przed podwyżkami małych i średnich przedsiębiorstw. Oznacza to, że nie będą oni mogli skorzystać z preferencyjnych taryf. Do sprawy odniósł się w mediach społecznościowych Donald Tusk.

  oprac. Izabela Nestioruk
 • Białka Tatrzańska. Po zderzeniu z narciarzem kobieta ma złamany kręgosłup [WIDEO]

  Białka Tatrzańska. Po zderzeniu z narciarzem kobieta ma złamany kręgosłup [WIDEO]

  Iza Wiśniewska doznała urazu na skutek zderzenia z narciarzem na stoku w Białce Tatrzańskiej. Kobieta we wpisie na Facebooku prosi o pomoc w poszukiwaniu świadków wypadku, które "w kilkanaście sekund wywróciło jej życie do góry nogami". Chłopiec, który uczestniczył w zdarzeniu, odjechał i zostawił ją samą, co jak określa, jest niedopuszczalne.

  Marta Wolf
 • Kamiński nie stawi się na senackiej komisji ds. inwigilacji. "Chcę uspokoić opinię publiczną"

  Kamiński nie stawi się na senackiej komisji ds. inwigilacji. "Chcę uspokoić opinię publiczną"

  "Nie przewiduję udziału w pracach Komisji senackiej na żadnym ich etapie" - przekazał w piśmie do senatora KO Marcina Bosackiego minister Mariusz Kamiński. To odpowiedź na zaproszenie, jakie wystosowała w ubiegłym tygodniu wobec Kamińskiego nadzwyczajna senacka komisja. "Państwo chcą jedynie prowadzić antyrządową kampanię" - dodał koordynator służb specjalnych.

  mk

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.