Wiadomości

 • Prezydent Andrzej Duda apeluje do Polaków: Proszę, żebyście zacisnęli zęby i byli optymistami

  Prezydent Andrzej Duda apeluje do Polaków: Proszę, żebyście zacisnęli zęby i byli optymistami

  Podczas spotkania z mieszkańcami Lipska Andrzej Duda stwierdził, że nie spodziewał się, że tak wiele "trudnych spraw" dotknie Polski. - Proszę przede wszystkim o to, żebyście byli spokojni. Działamy na co dzień i czuwamy. Czynimy teraz także i wszystko, żeby jak najbardziej zminimalizować presję inflacyjną - deklarował podczas przemówienia prezydent Polski.

  Patryk Pytlak
 • Chicago. Policja: Sprawca strzelaniny był przebrany w kobiecy strój. Chciał ukryć tożsamość

  Chicago. Policja: Sprawca strzelaniny był przebrany w kobiecy strój. Chciał ukryć tożsamość

  Sprawca strzelaniny na przedmieściach Chicago podczas parady z okazji Święta Niepodległości planował atak od wielu tygodni - poinformowała amerykańska policja. Napastnik był przebrany w kobiecy strój, by zamaskować tatuaże na twarzy, ukryć swoją tożsamość. W nocy z wtorku na sobotę zostaną mu postawione wstępne zarzuty.

  Joanna Zajchowska, IAR Informacyjna Agencja Radiowa
 • Sondaż prezydencki. Na czele Morawiecki, Hołownia i Tusk. Bosak tuż za podium
 • Rosja. Jak mówić o napaści na Ukrainę? Politycy z partii Putina otrzymali cztery zalecenia
 • Przyłębska o aferze mailowej: 'Nie dam się zastraszyć rosyjskim prowokatorom'. Zwróciła się do Tuska

  Przyłębska o aferze mailowej: "Nie dam się zastraszyć rosyjskim prowokatorom". Zwróciła się do Tuska

  - Nigdy z nikim nie omawiałam żadnych wyroków, orzeczeń w Trybunale Konstytucyjnym, poza naradami sędziowskimi w Trybunale. Tak było zawsze. Również gdy orzekałam jako sędzia sądu powszechnego - powiedziała w programie "Gość Wiadomość" Julia Przyłębska. Prezeska Trybunału Konstytucyjnego odniosła się do ujawnionego maila, pochodzącego rzekomo ze skrzynki Michała Dworczyka, z którego wynika, że prezeska TK i szef kancelarii premiera mieli wspólnie analizować sprawy, którymi zajmował się Trybunał Konstytucyjny.

  Patryk Pytlak
 • Wyniki losowania Lotto 5.07.2022 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  Wyniki losowania Lotto 5.07.2022 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  W Lotto (kiedyś występującym pod nazwą Duży Lotek) pula na "szóstki" wynosi nie mniej niż 2 miliony PLN. W Lotto minimalna stawka od której można grać to 3 zł. Po każdym losowaniu Lotto odbywa się dodatkowe losowanie Lotto Plus 6 z 49 liczb, w którym za 1 zł można wygrać 1 milion PLN. Losowania we wtorki, czwartki i soboty. Losowanie Lotto można obejrzeć na żywo w telewizji TVP Info o godz. 21:40.

  becia
 • Rosjanie zaminowali rannego psa. Dzięki saperom Lis trafił pod opiekę weterynarza. 'Pozostańmy ludźmi'
 • Ekspert: Mamy około 18-20 tysięcy przypadków zakażeń dziennie. Prawdziwa fala dopiero jesienią

  Ekspert: Mamy około 18-20 tysięcy przypadków zakażeń dziennie. Prawdziwa fala dopiero jesienią

  - Przy tysiącu zakażeń w statystykach ministerstwa zdrowia możemy mówić o 18-20 tysiącach realnych przypadków - mówi w rozmowie z Gazeta.pl dr Franciszek Rakowski, autor Modelu Epidemiologicznego ICM UW. Jak zaznacza, w tym momencie mamy sytuację, w której mutacje ba5 i ba4 uciekają spod odpowiedzi immunologicznej, co powoduje narastanie liczby zachorowań w różnych krajach. We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad tysiącu nowych zakażeń, to największa liczba od kilku miesięcy.

  Joanna Zajchowska
 • Biała Podlaska. Czterolatek wyszedł z domu. Policjanci znaleźli go w nagrzanym samochodzie
 • 'Chersońska Bucza'. Mieszkańcy południowej części Ukrainy są porywani, torturowani i zabijani

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.