Wiadomości

 • Trzecia Droga złożyła skargę do Sądu Najwyższego. Chodzi o odmowę wzięcia udziału w referendum
 • Wenecja. Autokar spadł z wiaduktu. Zginęło co najmniej 21 osób. 'Scena apokaliptyczna'
 • Uszkodzone F-15 na niebie nad Bełchatowem. Mieszkańcy zaniepokojeni widokiem [WIDEO]

  Uszkodzone F-15 na niebie nad Bełchatowem. Mieszkańcy zaniepokojeni widokiem [WIDEO]

  Nad bełchatowskim niebem mieszkańcy mogli zaobserwować dziś lot uszkodzonego w ich ocenie samolotu F-15. W sieci pojawiły się nagrania, które przedstawiają całe zdarzenie. Myśliwiec eskortować miały polskie samoloty. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku poinformowała, że żaden ze stacjonujących tam samolotów nie miał problemów technicznych.

  Joanna Zajchowska
 • Sąd zakazał mówić Patrykowi Jakiemu, że politycy PO to 'zdrajcy'. Ten już zakaz złamał

  Sąd zakazał mówić Patrykowi Jakiemu, że politycy PO to "zdrajcy". Ten już zakaz złamał

  Sąd w Gdańsku zakazał mówić Patrykowi Jakiemu, że politycy Platformy Obywatelskiej są "wulgarni" i że to "zdrajcy". Ten zapowiedział, że nie ma zamiaru się zastosować się do wyroku i... znowu nazwał polityków PO "zdrajcami". "Nikt nie będzie ograniczał moich konstytucyjnych praw i wolności słowa" - napisał europoseł i były wiceminister sprawiedliwości.

  Magdalena Bojanowska
 • Prof. Krakowski apelował do studentów o pójście na wybory. 'Polską rządzą demagodzy', 'Powtórka z 1968'
 • Onet: Duchowni mówią o skandalu w Dąbrowie Górniczej. 'To więcej niż Sodoma i Gomora, to Armagedon'

  Onet: Duchowni mówią o skandalu w Dąbrowie Górniczej. "To więcej niż Sodoma i Gomora, to Armagedon"

  Afera w diecezji sosnowieckiej nie budzi zdziwienia u tamtejszych duchownych. Księża w rozmowie z Onetem uważają, że tamtejsze wydarzenia to "czubek góry lodowej". - To nie jest Sodoma i Gomora. To jest coś więcej. To prawdziwy Armagedon - mówią. Portal ujawnia, że po doniesieniach o orgii na plebanii biskup Grzegorz Kaszak w nerwach odpalał papierosa od papierosa. - Padały wyzwiska, były krzyki - opowiadają duchowni.

  Joanna Zajchowska
 • PiS szykuje wojnę z Tuskiem, by 'dowieźć 40 proc.'. Ale wróci też temat, który przycichł

  PiS szykuje wojnę z Tuskiem, by "dowieźć 40 proc.". Ale wróci też temat, który przycichł

  Donald Tusk stał się celem do atakowania przez PiS, by uniemożliwić "mijankę" - wyprzedzenie PiS-u przez Koalicję Obywatelską. To, jak słyszymy w obozie rządzącym, się udało. Apogeum bicia w Tuska, czyli konwencja PiS w Katowicach, nie wszystkim w obozie rządzącym się jednak podobała. Cel PiS to teraz "dowieźć" 40 proc. do wyborów i spychać Trzecią Drogę pod próg.

  Jacek Gądek
 • 'Fakt': Policja wie, gdzie jest Sebastian Majtczak. Problem w tym, że 'ma związane ręce'
 • Nie ma w Polsce przepisu, że nie wolno nosić noża. Wolno nosić też siekierę i piłę

  Nie ma w Polsce przepisu, że nie wolno nosić noża. Wolno nosić też siekierę i piłę

  "Nie byłoby nieszczęścia, gdyby nie nóż w kieszeni sprawcy. Przerażające jest to, że bardzo dużo młodych ludzi nosi dziś noże. Nie ma w Polsce takiego przepisu, że nie wolno go nosić. Wolno nosić ze sobą siekierę czy piłę spalinową do cięcia drewna. Pytanie tylko: w jakim celu? Nóż nie jest środkiem do obrony. Jeśli ktoś zabiera takie narzędzie ze sobą, to zakłada, że może go użyć".

  Helena Kowalik
 • Chora psychicznie matka zabiła syna. 'Wyszła po trzech latach'

  Chora psychicznie matka zabiła syna. "Wyszła po trzech latach"

  Zbrodnie dokonane przez osoby niepoczytalne są brutalne i wyjątkowo krwawe. W ostrej psychozie zabijają własne dzieci, żony, mężów, czasem też przypadkowych przechodniów. Ale sprawca kary ponieść nie może, bo winny nie jest człowiek, tylko choroba - wyjaśnia w rozmowie z Gazeta.pl prof. Janusz Heitzman, psychiatra, który od lat bada poczytalność sprawców na potrzeby procesów i śledztw.

  Hanna Dobrowolska
 • Prokurator postawił mu zarzut. On na to: 'Abba, Ojcze!'. Nie trafił do więzienia

  Prokurator postawił mu zarzut. On na to: "Abba, Ojcze!". Nie trafił do więzienia

  Krzysztof zadźgał swoją partnerkę i odrąbał jej głowę. Mateusz na oczach młodszego rodzeństwa pozbawił życia obojga rodziców. Jan wszedł na plebanię przy swojej parafii i zatłukł zupełnie mu obcego mężczyznę. Maks zabił ukochanego dziadka, Monika - ośmioletniego syna, a Paweł z siekierą rzucił się na ciężarną żonę. Żadne z nich nie trafiło do więzienia, uznano ich za niepoczytalnych. Zamiast dożywotnich wyroków usłyszeli diagnozy. Są leczeni i tylko od procesu zdrowienia zależy, kiedy i czy w ogóle wyjdą na wolność.

  Hanna Dobrowolska
 • Wpadka Pawła Kowala. Udostępnił wpis naśmiewający się z Donalda Tuska. 'Dwóch Niemców, w tym ja'
 • Latarnik wyborczy ORB News dla Gazeta.pl. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Konfederacji

  Latarnik wyborczy ORB News dla Gazeta.pl. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Konfederacji

  - Idziemy do tych wyborów, żeby wywrócić ten stolik, przy którym siedzą wszyscy politycy - deklarował podczas konwencji Konfederacji w katowickim Spodku jeden z liderów ugrupowania Krzysztof Bosak. Wysokie sondażowe wyniki Konfederacji budziły zdziwienie i zaniepokojenie części komentatorów życia politycznego w Polsce. Okazało się, że skrajnie prawicowa i kojarzona z m.in. z ruchami antyszczepionkowymi formacja może liczyć nawet na dwucyfrowe poparcie.

  Agata Kalińska
 • Wyciekła strategia ws. Ukrainy. Politico nieoficjalnie o największym zmartwieniu USA

  Wyciekła strategia ws. Ukrainy. Politico nieoficjalnie o największym zmartwieniu USA

  Administracja Joe Bidena jest bardziej zaniepokojona korupcją w Ukrainie, niż to oficjalnie przyznaje - podaje Politico. Portal dotarł do poufnego dokumentu strategicznego, który ostrzega, że jeśli Kijów natychmiast nie podejmie antykorupcyjnych działań, to chęć pomocy Zachodu dla narodu ukraińskiego może osłabnąć.

  Magdalena Bojanowska
 • Pracownicy TVP mieli dostać instrukcję ws. Marszu Miliona Serc. Jest reakcja dyrektora stacji
 • Wypadek na A1. Poszukiwany Sebastian Majtczak zmienił wygląd? Tak może teraz wyglądać [ZDJĘCIA]
 • To będzie niespokojna noc. Do Polski nadciąga silny wiatr i burze. IMGW wydało pomarańczowe ostrzeżenia
 • Sondaż. Niewielka różnica między PO i PiS. Opozycja z szansą na stworzenie rządu

  Sondaż. Niewielka różnica między PO i PiS. Opozycja z szansą na stworzenie rządu

  Po Marszu Miliona Serc Koalicja Obywatelska notuje jednopunktowy wzrost poparcia, a różnica między partią Donalda Tuska a ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego maleje. Wzrosło również poparcie dla Trzeciej Drogi, Lewicy i Konfederacji. Jednak ta ostatnia zajmuje dopiero piąte miejsce w stawce - to wnioski z najnowszego badania przeprowadzonego dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

  Joanna Zajchowska
 • Duda wziął udział w naradzie Bidena. Tematem sytuacja w Ukrainie

  Duda wziął udział w naradzie Bidena. Tematem sytuacja w Ukrainie

  Sytuacja na Ukrainie była tematem wideokonferencji zwołanej przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. - Prezydent Biden podkreślił nasze rozsądne zachowanie wobec prowokacji, jakie spotykają nas ze strony białoruskiej. Podkreślił, że możemy być pewni wsparcia ze strony NATO w przypadku takich sytuacji - dodawał Duda.

  Joanna Zajchowska
 • Radom. Zostawił koty same w domu na dziewięć miesięcy. Umierały z głodu i pragnienia

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.