Wiadomości

 • Takiej jesieni nikt się nie spodziewał. Nowa długoterminowa prognoza od IMGW. Jaki będzie październik?
 • Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek 'wzięli ślub' po 23 latach związku. W Polsce. 'To piękne uczucie'

  Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek "wzięli ślub" po 23 latach związku. W Polsce. "To piękne uczucie"

  Robert Biedroń, europoseł Lewicy wziął symboliczny ślub ze swoim długoletnim partnerem posłem Krzysztofem Śmiszkiem. Nieformalna ceremonia odbyła się na deskach teatralnych i wieńczyła spektakl "Spartakus" w reżyserii Jakuba Skrzywanka. "To piękne uczucie, którym trzeba się dzielić" - napisał Biedroń w mediach społecznościowych. Para podkreśliła, że ma nadzieję móc w przyszłości zawrzeć oficjalny związek małżeński.

  Andrzej Grochowina
 • Włodzimierz Cimoszewicz spowodował wypadek. Potrącił 70-latkę. Jest akt oskarżenia
 • Wypadek na A1. 'Prawda mogłaby wywołać skandal i przełożyć się na wynik wyborów'

  Wypadek na A1. "Prawda mogłaby wywołać skandal i przełożyć się na wynik wyborów"

  Prawie dwa tygodnie temu w powiecie piotrkowskim zginęła trzyosobowa rodzina. Samochód, którym podróżowała, zapłonął. Nie było szans na uratowanie podróżujących w pojeździe Martyny, Patryka i ich pięcioletniego syna, Oliwiera. W wypadku miał uczestniczyć również drugi samochód - jego rola pozostaje jednak niejasna, a prokuratura przedstawiła zagadkową hipotezę na temat tego, jak doszło do tragedii. - W przypadku wypadku na A1 mamy dwie sprawy do wyjaśnienia: okoliczności tego zdarzenia i milczenie policji oraz prokuratury - ocenia w rozmowie z Gazeta.pl kryminolog, socjolog dr Paweł Moczydłowski.

  Katarzyna Romik
 • Rosja zapowiedział termin końca wojny w Ukrainie. Szojgu zapewnia, że cele 'zostaną osiągnięte'

  Rosja zapowiedział termin końca wojny w Ukrainie. Szojgu zapewnia, że cele "zostaną osiągnięte"

  Siergiej Szojgu, minister obrony Rosji podał na spotkaniu z generałami przewidywany czas zakończenia wojny w Ukrainie. Według jego zapewnień rosyjska armia ma osiągnąć swoje cele wojskowe dzięki konsekwentnej realizacji planu militarnego i modernizacji uzbrojenia. Deklaracje Szojgu zbiegają się w czasie z ostatnimi sukcesami wojsk ukraińskich na Krymie oraz zapowiedzią nowego pakietu pomocy od USA.

  Andrzej Grochowina
 • Ziobro zapowiada zarzuty dla kierowcy bmw ws. wypadku na A1

  Ziobro zapowiada zarzuty dla kierowcy bmw ws. wypadku na A1

  Prokurator generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że prokuratura postawi zarzuty kierowcy bmw ws. śmiertelnego wypadku na A1. - Prokurator w oparciu o wstępną opinię biegłego będzie stawiał zarzuty podejrzanemu - powiedział w Lublinie Ziobro.

  Katarzyna Romik
 • Fragment kabiny samolotu spadł przy ulicy Suchodolskiej w Krośnie. Incydent zbadają eksperci
 • Rosyjska uniwersalna prowizorka. Wygląda jak rzeźbiona w stodole, ale sieje strach
 • Marsz Miliona Serc w Warszawie to 'największe wyzwanie'. 'Takiego marszu nie było jeszcze w stolicy'

  Marsz Miliona Serc w Warszawie to "największe wyzwanie". "Takiego marszu nie było jeszcze w stolicy"

  Marsz Miliona Serc zainicjowany przez Donalda Tuska już w najbliższą niedzielę przejdzie ulicami Warszawy. Koalicja Obywatelska twierdzi, że zainteresowanie manifestacją jest większe, niż tą z 4 czerwca. Jak szacują organizatorzy, w stolicy zgromadzi się milion osób. - Przed miastem stoi największe z tegorocznych wyzwań - skomentował zastępca Rafała Trzaskowskiego, wiceprezydent Warszawy Tomasz Bratek.

  Marta Wolf
 • Nie żyje wieloletni wydawca TVN24 Przemysław Janowski. Dziennikarz 'odszedł niespodziewanie'

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.