Wiadomości

 • "Białe miasteczko" na dobę zawiesza działalność. "Czas ciszy, zadumy i żałoby"

  "Białe miasteczko" na dobę zawiesza działalność. "Czas ciszy, zadumy i żałoby"

  "W związku z tragedią, która poruszyła nas wszystkich, podjęliśmy decyzję o tym, że do niedzieli wieczór zawieszamy działalność 'białego miasteczka' przed KPRM" - poinformował komitet protestacyjno-strajkowy pracowników ochrony zdrowia. Decyzję podjęto po tym, jak na terenie "białego miasteczka" śmiertelnie postrzelił się starszy mężczyzna.

  pch
 • Wyniki losowania Lotto 18.09.2021 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  Wyniki losowania Lotto 18.09.2021 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  W Lotto (kiedyś występującym pod nazwą Duży Lotek) pula na "szóstki" wynosi nie mniej niż 2 mln PLN. W Lotto można grać od 3 PLN. Dodatkowo po każdym losowaniu Lotto odbywa się dodatkowe losowanie Lotto Plus 6 z 49 liczb, w którym za 1 PLN można wygrać 1 000 000 zł. Losowania we wtorki, czwartki i soboty. Losowanie Lotto można obejrzeć w telewizji TVP Info o godz. 21:40.

  becia
 • Mówili, że nigdy się nie zaszczepią. Para youtuberów zmarła na koronawirusa

  Mówili, że nigdy się nie zaszczepią. Para youtuberów zmarła na koronawirusa

  Byli znani z miłości do antyków i niechęci do szczepionek. Para antyszczepionkowych youtuberów, w internecie popularna jako "Zbieracze z Alabamy", zmarła z powodu zakażenia COVID-19 w odstępie niecałego miesiąca. - Mam własny paszport - Konstytucję USA, która pozwala mi jechać, gdzie chcę - mówił Dusty na ostatnim swoim nagraniu, krytykując tzw. paszporty covidowe.

  pch
 • Afganistan. Uczennice nie wrócą do szkół średnich. "Przyszłość maluje się w mrocznych barwach"

  Afganistan. Uczennice nie wrócą do szkół średnich. "Przyszłość maluje się w mrocznych barwach"

  Talibowie ponownie otworzyli szkoły średnie, ale tylko dla chłopców - informuje BBC News. W oświadczeniu wydanym przez rządzących fundamentalistów nie wspomniano ani słowem o kobietach i dziewczętach. - Przyszłość maluje się w mrocznych barwach - komentuje to jedna z uczennic, która marzyła o karierze prawniczki. Do szkół mają wrócić również jedynie nauczyciele płci męskiej.

  pch
 • Tusk chce zmian w konstytucji. Morawiecki: Jesteśmy w stanie podjąć rzeczową dyskusję

  Tusk chce zmian w konstytucji. Morawiecki: Jesteśmy w stanie podjąć rzeczową dyskusję

  - Pomijając propagandowy aspekt tego zagajenia, jesteśmy w stanie podjąć rzeczową dyskusję na ten temat - powiedział premier Mateusz Morawiecki. To odpowiedź na propozycję Donalda Tuska, który podczas sobotniej konwencji krajowej PO zaproponował Jarosławowi Kaczyńskiemu wpisanie do art. 90 konstytucji tego, że wypowiedzenie umowy międzynarodowej odbywa się większością dwóch trzecich głosów w Sejmie.

  pch
 • "Klęska Tuska pogłębia problemy Platformy". Festiwal pasków TVP Info w czasie wystąpienia lidera PO
 • Łukaszenka nazwał Wilno i Białystok "ziemiami białoruskimi"."Nawet im o tym nie przypominamy"
 • "Raport Macierewicza". Suski: Dzisiaj trudno już to wydarzenie nazywać katastrofą, raczej zamachem

  "Raport Macierewicza". Suski: Dzisiaj trudno już to wydarzenie nazywać katastrofą, raczej zamachem

  - Te dodatkowe ustalenia dowodzą, że przebieg tego wydarzenia trudno dzisiaj nazywać katastrofą, raczej zamachem - powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl poseł Marek Suski (PiS), który skomentował ujawnione przez Antoniego Macierewicza "ustalenia" Podkomisji Smoleńskiej na temat katastrofy pod Smoleńskiem. Parlamentarzysta zaznaczył jednak, że nie zna treści raportu i nie zapoznał się jeszcze z wypowiedzią byłego szefa MON.

  pch
 • Wypadek w "Białym Miasteczku" przed kancelarią premiera. Media znają treść listu

  Wypadek w "Białym Miasteczku" przed kancelarią premiera. Media znają treść listu

  Podczas sobotniej konferencji prasowej medyków doszło do tragicznego zdarzenia. Obecny na terenie "Białego Miasteczka 2.0" mężczyzna próbował się okaleczyć. Z obrażeniami twarzy trafił do szpitala, gdzie zmarł. Dziennikarze PAP podali treść listu, który został znaleziony przy poszkodowanym.

  oprac. Natalia Pacholczyk
 • Policjanci chcą zaostrzyć protest. Powrót "psiej grypy" i rozpędzająca się "Lucynka"

  Policjanci chcą zaostrzyć protest. Powrót "psiej grypy" i rozpędzająca się "Lucynka"

  Do tej pory protest policjantów polegał na odmawianiu wystawiania mandatów. Coraz więcej funkcjonariuszy decyduje się także chodzić na zwolnienia lekarskie. W porównaniu do "psiej grypy" sprzed trzech lat, za protestem nie stoi związek zawodowy, tylko grupa na Telegramie, do której zapisało się już tysiące policjantów. Stworzono też "Wielki Manifest Mundurowych".

  oprac. Natalia Pacholczyk

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.