Wiadomości

 • Jakimowicz pozwał TVN. "Nie pozwolę na to, by ktoś szargał moje dobre imię"

  Jakimowicz pozwał TVN. "Nie pozwolę na to, by ktoś szargał moje dobre imię"

  Aktor i prezenter TVP Info Jarosław Jakimowicz poinformował w mediach społecznościowych o złożeniu pozwu sądowego o ochronę dóbr osobistych przeciwko telewizji TVN. Na początku lutego dziennikarze programu "Uwaga" ujawnili kulisy rzekomego gwałtu, którego miał się dopuścić "gwiazdor TVP" na jednej z uczestniczek konkursu Miss Generation. Nazwisko domniemanego sprawcy wówczas nie padło.

  MLZ
 • Wyniki losowania Lotto 6.03.2021 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  Wyniki losowania Lotto 6.03.2021 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  W Lotto (kiedyś występującym pod nazwą Duży Lotek) pula na "szóstki" wynosi minimum 2 miliony zł. W Lotto minimalna stawka od której można grać to 3 PLN. Dodatkowo po każdym losowaniu Lotto odbywa się dodatkowe losowanie Lotto Plus 6 z 49 liczb, w którym za 1 zł można wygrać 1 mln PLN. Losowania Lotto oraz Lotto Plus odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Losowanie Lotto można obejrzeć w TVP Info o godz. 21:40.

  becia
 • Wypadek na A4. Śledztwo będzie prowadzone w kierunku katastrofy w ruchu lądowym

  Wypadek na A4. Śledztwo będzie prowadzone w kierunku katastrofy w ruchu lądowym

  Według najnowszych ustaleń służb, w wypadku ukraińskiego autokaru na autostradzie A4 zginęło pięć osób: trzy kobiet i dwóch mężczyzn. Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, śledztwo będzie prowadzone w kierunku katastrofy w ruchu lądowym. Autokar wykonywał kurs na trasie Poznań-Chersoń.

  MLZ
 • UOKiK reaguje na pozew RPO w sprawie PKN Orlen i Polska Press: Jest bezpodstawny
 • Pogoda na tydzień 8-14 marca. Cieplej z dnia na dzień. Z czasem pojawią się opady deszczu
 • Odstępy między dawkami szczepionek uległy wydłużeniu. Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat

  Odstępy między dawkami szczepionek uległy wydłużeniu. Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat

  Nowe wydłużone odstępy między dawkami szczepionek przeciw COVID-19 będą obowiązywać wobec osób, które jeszcze nie miały iniekcji. Jak wynika z komunikatu resortu zdrowia, przerwa w przypadku preparatu AstraZeneca wyniesie w granicach 12 tygodni, zaś jeśli chodzi o szczepionki od Pfizera i Moderny - do sześciu tygodni. Ozdrowieńcy mają otrzymać zastrzyk w ciągu sześciu miesięcy od zachorowania. Zalecana liczba dawek zostanie podana w terminie późniejszym.

  PAP/oprac. mlz
 • W wywiadzie Obajtka piętrzą się nieścisłości. "Musiałby rozmawiać z 12-latką"

  W wywiadzie Obajtka piętrzą się nieścisłości. "Musiałby rozmawiać z 12-latką"

  - [...] nie wiem, czy [rozmowy - red.] są autentyczne, z jakiego okresu pochodzą. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby te nagrania były zmontowane - stwierdził w rozmowie z PAP Daniel Obajtek. Później jednak prezes PKN Orlen przeprosił za liczne wulgaryzmy, które padają na nagraniach ujawnionych przez "Gazetę Wyborczą". Obrońcy Obajtka twierdzą też, że wydawał on polecenia pracownikom TT Plast w czasie, gdy był wspólnikiem tej firmy, czyli na przełomie wieków. Jak wykazał dziennikarz "GW" Paweł Figurski, wówczas obecna na taśmach Bernadetta Obajtek musiałaby mieć 12 lat.

  oprac. Michał Litorowicz
 • Turysta spadł z Giewontu. Opublikował nagranie, opisał błędy, które popełnił i ostrzegał innych [WIDEO]
 • Pinior: Wyrok sądu przejdzie do historii jako symbol hańby wymiaru sprawiedliwości w państwie PiS
 • Irak. Papież Franciszek podziękował ajatollahowi za obronę najsłabszych i prześladowanych
 • Wielkopolska. Kobieta wskoczyła do wody, by ratować psa. Pułapką okazał się lód, pomogli strażacy
 • Piotr Duda o konflikcie w Zjednoczonej Prawicy: Gowin i Ziobro sami nic nie znaczą

  Piotr Duda o konflikcie w Zjednoczonej Prawicy: Gowin i Ziobro sami nic nie znaczą

  - Dzisiaj jest Zjednoczona Prawica i jest wiele spraw do dokończenia (....). To, co się stało przez ostatnie lata, czyli od 2015 roku, te wspólne działania, przynoszą pozytywne efekty - powiedział przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Dodał, że nie będzie apelował o pojednanie w koalicji rządzącej, a Jarosław Gowin oraz Zbigniew Ziobro powinni wiedzieć, że "sami nic nie znaczą".

  oprac. Sebastian Rosłon
 • Rząd mówił o większych odstępach między szczepionkami, ale "decyzji nie ma". Grzesiowski: Kpina z nauki

  Rząd mówił o większych odstępach między szczepionkami, ale "decyzji nie ma". Grzesiowski: Kpina z nauki

  "To kpina z nauki i medycyny. Immunologicznie uzasadniona, naukowo udowodniona koncepcja wydłużenia odstępów między dawkami szczepionek staje się zakładnikiem urzędników" - napisał dr Paweł Grzesiowski, odnosząc się do rozdzwięku między informacjami podawanymi przez rząd i ministra zdrowia w tej sprawie. Odpowiedział mu oficjalny rządowy profil dot. szczepionek. "Przedmiotem dyskusji jest jedynie kwestia szczepienia ozdrowieńców. Nie znamy wątpliwości dotyczących odstępu między dawkami" - stwierdzono.

  mb

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.