Wiadomości

 • Będzie nowe święto? Lewica złożyła projekt ustawy

  Będzie nowe święto? Lewica złożyła projekt ustawy

  Lewica złożyła w Sejmie projekt ustawy w sprawie ustanowienia 16 grudnia Dniem Prezydenta Gabriela Narutowicza. "Polska straciła wielkiego patriotę, wybitnego Europejczyka, polityka, cenionego na świecie uczonego i inżyniera. Społeczeństwo nie ma dziś wystarczającej wiedzy o tym, co naprawdę wydarzyło się (16 grudnia 1922 r. - red.), a ideowi spadkobiercy zabójcy Narutowicza sieją znów nienawiść, dopuszczają się aktów przemocy i składają kwiaty na grobie mordercy" - czytamy w uzasadnieniu.

  Kamila Cieślik
 • Jechali autem z wypożyczalni, uderzyli w słup. Nowe informacje ws. wypadku w Harmężach

  Jechali autem z wypożyczalni, uderzyli w słup. Nowe informacje ws. wypadku w Harmężach

  Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku, do którego doszło w sierpniu w Harmężach w gminie Oświęcim. Trzech mężczyzn zginęło po tym, jak auto, którym jechali, uderzyło w słup. Jak dowiedział się portal Gazeta.pl, do prokuratury wpłynęły wyniki badań toksykologicznych. Na początku roku opinię dotyczącą wypadku ma wydać biegły.

  Marcin Kozłowski
 • Polska wysyła wojsko do Finlandii. Jest odpowiedź Rosji. Pieskow: Będzie to dla nas zagrożenie
 • Kiedy skończy się wojna w Ukrainie? Wiadomo, na co czeka Władimir Putin

  Kiedy skończy się wojna w Ukrainie? Wiadomo, na co czeka Władimir Putin

  Władimir Putin nie zawrze pokoju w Ukrainie, dopóki nie pozna wyników wyborów w USA w listopadzie 2024 roku - podała Agencja Reutera, która powołuje się na wysokiego rangą urzędnika Departamentu Stanu USA. Eksperci obawiają się potencjalnego zwycięstwa Donalda Trumpa, które mogłoby "wywrócić do góry nogami poparcie Zachodu dla Kijowa".

  Jagoda Różycka
 • Kardynał o odpływie wiernych, aborcji i relacji państwo-Kościół. 'Jesteśmy w stanie krytycznym'

  Kardynał o odpływie wiernych, aborcji i relacji państwo-Kościół. "Jesteśmy w stanie krytycznym"

  - Konkretnej władzy wspierać nie można, za konkretną władzę można się modlić, z konkretną władzą można współpracować - stwierdził abp Grzegorz Ryś. Kardynał wyjaśnił, dlaczego polskie społeczeństwo "jest w stanie absolutnie krytycznym". Duchowny powiedział również, co myśli o wiernych odchodzących z Kościoła oraz o kobietach, które dokonały aborcji.

  Patryk Rutkowski
 • Media: Atak nożownika w szkole na Mazowszu. Są ranni

  Media: Atak nożownika w szkole na Mazowszu. Są ranni

  W środę doszło do ataku nożownika w Kadzidle (woj. mazowieckie). Są ranni - poinformował portal moja-ostroleka.pl. Napastnikiem prawdopodobnie jest uczeń. Jak ustaliła nieoficjalnie Gazeta.pl, sprawca prawdopodobnie został już złapany przez policję.

  Katarzyna Rochowicz
 • Tłumy na posiedzeniach Sejmu, ale nie takie jak myślicie. 'Byłaby kasa dla pielęgniarek'
 • 'Tajemnicza choroba układu oddechowego' w Chinach. Władze reagują na pytania WHO
 • Marek Suski: PiS zasłużył na medal, a nie komisję śledczą. 'Sasin powinien dostać laurkę'

  Marek Suski: PiS zasłużył na medal, a nie komisję śledczą. "Sasin powinien dostać laurkę"

  Marek Suski powiedział, że powoływanie komisji śledczych badających działania Prawa i Sprawiedliwości jest... "bez sensu". Poseł PiS bronił organizacji wyborów kopertowych. Jego zdaniem politykom obozu rządzącego należy okazać wdzięczność, a nie oskarżać ich o sprzeniewierzenie pieniędzy. Szczególne zasługi w dbaniu "o życie i zdrowie Polaków" ma w jego opinii Jacek Sasin.

  Patryk Rutkowski
 • Były policjant zmieniał tożsamość i podawał się za mecenasa. Szukają go służby w całym kraju

  Były policjant zmieniał tożsamość i podawał się za mecenasa. Szukają go służby w całym kraju

  Sąd wydał list gończy za byłym zarządcą Pałacu Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim - Andrzejem Dobrzynieckim-Cartier - poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach sędzia Jan Klocek. Kilka miesięcy wcześniej poszukiwany usłyszał wyrok dwóch lat i czterech miesięcy więzienia za oszustwa i łamanie praw pracowniczych. Skazanego szukają służby w całym kraju.

  Jagoda Różycka

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.