Wiadomości

 • Kreml przyznaje: Putin ułaskawia skazanych, by mogli walczyć w Grupie Wagnera

  Kreml przyznaje: Putin ułaskawia skazanych, by mogli walczyć w Grupie Wagnera

  Więźniowie zasilają szeregi Grupy Wagnera - i Rosja właśnie oficjalnie to potwierdziła. Jak poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, Władimir Putin ułaskawia skazańców, aby mogli walczyć w Ukrainie. Brytyjski wywiad szacuje, że kierownik grupy, Jewgienij Prigożyn, zwerbował już co najmniej 50 000 więźniów.

  Joanna Zajchowska
 • Szukał przegrzebków, natrafił na sześciometrowego rekina. Tragiczny wypadek w Meksyku
 • Wyniki losowania Lotto 28.01.2023 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]
 • Duda zaprasza Pavla do Warszawy. Analityk: To wygrana, jakiej jeszcze nie widziano

  Duda zaprasza Pavla do Warszawy. Analityk: To wygrana, jakiej jeszcze nie widziano

  Petr Pavel został wybrany na nowego prezydenta Czech. Emerytowany generał i eksszef komitetu wojskowego NATO w drugiej turze wyborów dostał ponad 58 procent głosów i pokonał byłego premiera Andreja Babiša. "To wygrana, jakiej jeszcze nie widziano w wyborach bezpośrednich, odkąd je wprowadzono w 2013 r. Rekordowa jest też frekwencja" - zauważa analityk Krzysztof Dębiec.

  Joanna Zajchowska
 • Wyciekła tajna notatka amerykańskiego generała ws. relacji USA - Chiny. 'Mam nadzieję, że się mylę'
 • Rosja. Władimir Putin chce wyprzedzić dostawy z Zachodu. Bloomberg: Planuje nową ofensywę
 • Generał Petr Pavel prezydentem Czech. Czeski dziennikarz dla Gazeta.pl: Porządek wygrał z chaosem

  Generał Petr Pavel prezydentem Czech. Czeski dziennikarz dla Gazeta.pl: Porządek wygrał z chaosem

  Generał Petr Pavel wygrał II turę wyborów prezydenckich w Czechach. - W kampanii podkreślał, że wprowadzi rządy porządku. W ten sposób był w opozycji do Babisza, który jest politykiem chaotycznym. Pavel stworzył wizerunek dyplomaty i dzięki temu wygrał - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Patrik Eichler, czeski dziennikarz i komentator polityczny z Akademii Demokratycznej Masaryka. Wpływ na wynik mogła mieć także wypowiedź Babisza o Polsce.

  Eryk Kielak
 • TVP zawiesza korespondentkę w Rzymie: Słowa godzą w polską rację stanu

  TVP zawiesza korespondentkę w Rzymie: Słowa godzą w polską rację stanu

  Korespondentka TVP w Rzymie Magdalena Wolińska-Riedi zasugerowała na Twitterze, że "Polacy wyssali nienawiść z mlekiem matki" i nie należy obwiniać wszystkich Rosjan za inwazję na Ukrainę. Za swoje słowa przeprosiła, jednak Telewizja Polska odsunęła ją od wykonywania obowiązków służbowych.

  Joanna Zajchowska
 • Są wyniki wyborów w Czechach. Petr Pavel nowym prezydentem
 • Stanisław Żaryn ostrzegł TV Trwam ws. audycji. 'Treści zbieżne z rosyjską propagandą'

  Stanisław Żaryn ostrzegł TV Trwam ws. audycji. "Treści zbieżne z rosyjską propagandą"

  TV Trwam zaprosiła do programu dr. Leszka Sykulskiego. W sprawie zainterweniował Stanisław Żaryn. "Leszek Sykulski jest jednym z komentatorów infekujących polską przestrzeń informacyjną tezami zbieżnymi z przekazem rosyjskiej propagandy przeciwko Polsce" - napisał pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP. Zapowiedź gościa "po cichu" zniknęła z mediów społecznościowych.

  Marta Wolf

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.