Wiadomości

 • Chora psychicznie matka zabiła syna. 'Wyszła po trzech latach'

  Chora psychicznie matka zabiła syna. "Wyszła po trzech latach"

  Zbrodnie dokonane przez osoby niepoczytalne są brutalne i wyjątkowo krwawe. W ostrej psychozie zabijają własne dzieci, żony, mężów, czasem też przypadkowych przechodniów. Ale sprawca kary ponieść nie może, bo winny nie jest człowiek, tylko choroba - wyjaśnia w rozmowie z Gazeta.pl prof. Janusz Heitzman, psychiatra, który od lat bada poczytalność sprawców na potrzeby procesów i śledztw.

  Hanna Dobrowolska
 • Prokurator postawił mu zarzut. On na to: 'Abba, Ojcze!'. Nie trafił do więzienia

  Prokurator postawił mu zarzut. On na to: "Abba, Ojcze!". Nie trafił do więzienia

  Krzysztof zadźgał swoją partnerkę i odrąbał jej głowę. Mateusz na oczach młodszego rodzeństwa pozbawił życia obojga rodziców. Jan wszedł na plebanię przy swojej parafii i zatłukł zupełnie mu obcego mężczyznę. Maks zabił ukochanego dziadka, Monika - ośmioletniego syna, a Paweł z siekierą rzucił się na ciężarną żonę. Żadne z nich nie trafiło do więzienia, uznano ich za niepoczytalnych. Zamiast dożywotnich wyroków usłyszeli diagnozy. Są leczeni i tylko od procesu zdrowienia zależy, kiedy i czy w ogóle wyjdą na wolność.

  Hanna Dobrowolska
 • Wpadka Pawła Kowala. Udostępnił wpis naśmiewający się z Donalda Tuska. 'Dwóch Niemców, w tym ja'
 • Latarnik wyborczy ORB News dla Gazeta.pl. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Konfederacji

  Latarnik wyborczy ORB News dla Gazeta.pl. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Konfederacji

  - Idziemy do tych wyborów, żeby wywrócić ten stolik, przy którym siedzą wszyscy politycy - deklarował podczas konwencji Konfederacji w katowickim Spodku jeden z liderów ugrupowania Krzysztof Bosak. Wysokie sondażowe wyniki Konfederacji budziły zdziwienie i zaniepokojenie części komentatorów życia politycznego w Polsce. Okazało się, że skrajnie prawicowa i kojarzona z m.in. z ruchami antyszczepionkowymi formacja może liczyć nawet na dwucyfrowe poparcie.

  Agata Kalińska
 • Wyciekła strategia ws. Ukrainy. Politico nieoficjalnie o największym zmartwieniu USA

  Wyciekła strategia ws. Ukrainy. Politico nieoficjalnie o największym zmartwieniu USA

  Administracja Joe Bidena jest bardziej zaniepokojona korupcją w Ukrainie, niż to oficjalnie przyznaje - podaje Politico. Portal dotarł do poufnego dokumentu strategicznego, który ostrzega, że jeśli Kijów natychmiast nie podejmie antykorupcyjnych działań, to chęć pomocy Zachodu dla narodu ukraińskiego może osłabnąć.

  Magdalena Bojanowska
 • Pracownicy TVP mieli dostać instrukcję ws. Marszu Miliona Serc. Jest reakcja dyrektora stacji
 • Wypadek na A1. Poszukiwany Sebastian Majtczak zmienił wygląd? Tak może teraz wyglądać [ZDJĘCIA]
 • To będzie niespokojna noc. Do Polski nadciąga silny wiatr i burze. IMGW wydało pomarańczowe ostrzeżenia

  To będzie niespokojna noc. Do Polski nadciąga silny wiatr i burze. IMGW wydało pomarańczowe ostrzeżenia

  Wiatr osiągający w porywach nawet do 90 km/h, sztorm i przelotne burze - taką prognozę pogody przewiduje dla Polski na przełom wtorku i środy IMGW. Spośród wszystkich 16 województw tylko dwa unikną trudnych warunków meteorologicznych i hydrologicznych. Gdzie będzie najspokojniej? Sprawdź, które z licznych alertów dotyczą twojego miejsca zamieszkania.

  Kaja Ożga
 • Sondaż. Niewielka różnica między PO i PiS. Opozycja z szansą na stworzenie rządu

  Sondaż. Niewielka różnica między PO i PiS. Opozycja z szansą na stworzenie rządu

  Po Marszu Miliona Serc Koalicja Obywatelska notuje jednopunktowy wzrost poparcia, a różnica między partią Donalda Tuska a ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego maleje. Wzrosło również poparcie dla Trzeciej Drogi, Lewicy i Konfederacji. Jednak ta ostatnia zajmuje dopiero piąte miejsce w stawce - to wnioski z najnowszego badania przeprowadzonego dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

  Joanna Zajchowska
 • Duda wziął udział w naradzie Bidena. Tematem sytuacja w Ukrainie

  Duda wziął udział w naradzie Bidena. Tematem sytuacja w Ukrainie

  Sytuacja na Ukrainie była tematem wideokonferencji zwołanej przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. - Prezydent Biden podkreślił nasze rozsądne zachowanie wobec prowokacji, jakie spotykają nas ze strony białoruskiej. Podkreślił, że możemy być pewni wsparcia ze strony NATO w przypadku takich sytuacji - dodawał Duda.

  Joanna Zajchowska

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.