Wiadomości

 • Rekolekcje w Toruniu. W sieci burza. 'Dawno nie widziałem czegoś tak okropnego', 'Gdzie jest Episkopat?'

  Rekolekcje w Toruniu. W sieci burza. "Dawno nie widziałem czegoś tak okropnego", "Gdzie jest Episkopat?"

  - Sprawa jest poważna. Na wideo widzimy nękaną kobietę w majtkach przez jakiegoś gościa, który traktuje ją jak zwierzę. Straszne to jest. Wszystko się dzieje przed ołtarzem. To jakaś katastrofa - powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus, pytana o rekolekcje w Toruniu. Do sprawy odniosła się także toruńska kuria, a także kuratorium, które zapowiedziało, że interwencji w tej sprawie nie będzie. - Nie widzimy powodów do reakcji w tej sprawie - stwierdziła kujawsko-pomorska wicekurator oświaty.

  Magdalena Bojanowska
 • Pogoda. Zima wraca do Polski. We wtorek śnieżyce i mróz do nawet -13 st. C

  Pogoda. Zima wraca do Polski. We wtorek śnieżyce i mróz do nawet -13 st. C

  Niż przemieszczający się na Wschód przynosi do Polski chłodne, arktyczne powietrze. Na wtorek prognozowany jest szczyt ochłodzenia. Niemal w całym kraju opady deszczu zostaną zastąpione przez śnieg, a miejscami możemy spodziewać się nawet śnieżyc. Mróz w nocy nasili się, powodując spadek temperatury do nawet -13 st. C. Zamiast wiosny czeka nas krótkotrwała, lecz intensywna zima.

  Jagoda Różycka
 • USA. Samochód 'leciał' nad autostradą. Opona wystrzeliła auto w powietrze [WIDEO]

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.