Wiadomości

 • Jest zawiadomienie do prokuratury ws. KRS. 'Nawołują do popełniania przestępstwa'

  Jest zawiadomienie do prokuratury ws. KRS. "Nawołują do popełniania przestępstwa"

  Nowi członkowie Krajowej Rady Sądownictwa składają zawiadomienie do prokuratury ws. upolitycznienia KRS. - Polska została wezwana do podjęcia natychmiastowych działań, które mają na celu usunięcie tego systemowego problemu, jakim jest neo-KRS. W odpowiedzi neo-KRS nocą, chybcikiem, podjęła uchwałę, która w sposób szokujący wzywa do niewykonywania orzeczeń - wyjaśniła Kamila Gasiuk-Pihowicz. Jak dodała, "jest to rzecz absolutnie bez precedensu".

  Magdalena Bojanowska
 • Andrzej Duda już nie jest liderem. Komu Ukraińcy ufają najbardziej? [SONDAŻ]
 • Greta Thunberg oskarża Izrael o zbrodnie wojenne. 'Ludobójstwo nie jest samoobroną'
 • Z tego ośrodka uciekła 14-letnia Wiktoria. Co działo się tam w przeszłości? Niepokojące doniesienia
 • Największy prezent na święta? Wolność

  Największy prezent na święta? Wolność

  Czesław wyszedł z więzienia po 12 latach niesłusznej odsiadki. Jan dostał karę w zawieszeniu, choć zabił ojca. Barbara została uniewinniona, choć wszyscy myśleli, że kazała zabić swoje dziecko. Co ich łączy? Uwolnili się od zarzutów w przededniu świąt.

  Helena Kowalik
 • Choinki w salonie, toalecie... wszędzie. Małżeństwo z Niemiec pobiło rekord świata
 • Media o broni Maksymiliana F.: Strasznie kłopotliwa, ale nie trzeba mieć pozwolenia

  Media o broni Maksymiliana F.: Strasznie kłopotliwa, ale nie trzeba mieć pozwolenia

  Wirtualna Polska twierdzi, że dotarła do zdjęcia broni, którą miał przy sobie Maksymilian F. Kilka dni temu mężczyzna śmiertelnie postrzelił nią dwóch policjantów. Według eksperta na ten rodzaj broni nie trzeba mieć pozwolenia. - Nie ma nawet rejestracji tej broni. Przychodzi wszystko do domu, na adres. Łącznie z prochem - powiedział.

  mb
 • Liczba przypadków COVID-19 wzrasta. Ruszają szczepienia przeciwko nowej mutacji
 • Tusk nie gryzie się w język. Pisze o rządzie Morawieckiego. Symboliczna liczba
 • Wyrok na kierowcę homofobicznej furgonetki z Gdańska utrzymany. Kolejna apelacja wkrótce

  Wyrok na kierowcę homofobicznej furgonetki z Gdańska utrzymany. Kolejna apelacja wkrótce

  - Nie zostało wykazane, aby pomawiające treści polegały na prawdzie - przekazała w uzasadnieniu sędzia Joanna Studzienna, cytowana przez organizację Tolerado po wyroku na kierowcę homofobicznej ciężarówki. Pojazd służył eksponowaniu treści godzących w społeczność LGBT i zrównywaniu homoseksualności z pedofilią. To nie koniec spraw w sądzie związanych z homofobiczną kampanią Fundacji Pro.

  Izabela Alberczyk

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.