Wiadomości

 • Historyczne waśnie, wrogość, antysemityzm. Mundial stał się areną politycznych konfliktów

  Historyczne waśnie, wrogość, antysemityzm. Mundial stał się areną politycznych konfliktów

  O flagi i hasła kłócą się Serbowie z Chorwatami i Kosowianie z Serbami. Dziennikarze z Izraela relacjonują, że z powodu antysemityzmu w Katarze podają się za Ekwadorczyków. A były niemiecki piłkarz i trener mierzy się krytyką po wypowiedzi na temat stylu gry drużyny z Iranu. Mistrzostwa świata w Katarze stały się areną napięć na tle politycznym i narodowościowym.

  dbd, IAR
 • USA. 'Cud na Święto Dziękczynienia'. 28-latek wypadł za burtę i dryfował w morzu przez 15 godzin
 • Strajk Kobiet przed domem prezesa PiS-u. Kaczyński: Nie rozumiem tego

  Strajk Kobiet przed domem prezesa PiS-u. Kaczyński: Nie rozumiem tego

  - Ja zawsze byłem zwolennikiem pełnego równouprawnienia kobiet - przyznał preze PiS Jarosław Kaczyński przed poniedziałkową manifestacją Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Data i miejsce spotkania nie są przypadkowe - kobiety będą manifestować na Żoliborzu w Warszawie, przed domem szefa partii rządzącej, w rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych.

  Katarzyna Romik, Daniel Drob

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.