Wiadomości

 • Dzieciom wiązano ręce, fundacja zawiadomiła prokuraturę. Ministerstwo: To dyskryminacja wiernych

  Dzieciom wiązano ręce, fundacja zawiadomiła prokuraturę. Ministerstwo: To dyskryminacja wiernych

  Podczas obozu organizowanego przez Oazę Nowego Życia uczestnikom wiązano ręce, by "poczuły się jak Jezus w niewoli". Fundacja Biuro Ochrony Praw Dziecka złożyło w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Ministerstwo Sprawiedliwości uważa, że organizacja dopuściła się w ten sposób "dyskryminacji wiernych, a także odzierania z godności uczestników i organizatorów oazy".

  Wiktoria Beczek
 • Morawiecki o nagraniu z Sanną Marin: Pani premier zakosztowała więcej Finlandii

  Morawiecki o nagraniu z Sanną Marin: Pani premier zakosztowała więcej Finlandii

  Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do wideo z premierką Finlandii, która bawi się na imprezie. W jego ocenie Sanna Marin miała powody do radości, bo jej kraj wstąpił do NATO. - Jeżeli z tej okazji pani premier Finlandii troszeczkę zakosztowała więcej Finlandii i w związku z tym tańca, to nie ma w tym nic strasznego - uznał szef rządu.

  Joanna Zajchowska
 • Wpadka na wizji. Tusk o powrocie na Wiejską: Upiorna myśl, że będę tam siedział
 • Otwarcie przekopu Mierzei 'z pompą'? W programie woda święcona i barka z węglem. Tylko nie ma kapitana

  Otwarcie przekopu Mierzei "z pompą"? W programie woda święcona i barka z węglem. Tylko nie ma kapitana

  Przekop Mierzei Wiślanej to jeden z większych projektów Prawa i Sprawiedliwości, który w opinii partii ma znaczenie "obronne" i jest etapem uniezależniania się od Rosji. Otwarcie tej ważnej dla rządu inwestycji, którą symbolicznie zapoczątkował sam Jarosław Kaczyński z łopatą w dłoniach, ma nastąpić za niecały miesiąc. A uroczystość ta ma się odbyć "z pompą". Będą więc politycy ubrani na galowo, woda święcona i barka, której kierowania - póki co - nie chce podjąć się żaden kapitan.

  Natalia Pacholczyk
 • Kompletnie pijany turysta spadł kilkadziesiąt metrów z Rysów. Cudem przeżył
 • Wyciekły kolejne nagrania z imprezy Sanny Marin. 'Nic, o czym nie wiedziałby mój mąż'
 • Łukaszenka oglądał nasiona i orzekł: Wojna w Ukrainie zakończyłaby się dawno, gdyby nie USA i Polska

  Łukaszenka oglądał nasiona i orzekł: Wojna w Ukrainie zakończyłaby się dawno, gdyby nie USA i Polska

  - Białoruś stała się rajem dla tysięcy Ukraińców, którzy otrzymują teraz białoruskie obywatelstwo - mówił w piątek prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka. Zaprzeczył także, że białoruskie wojsko zaatakuje południowego sąsiada. Według Łukaszenki Europa już dawno zakończyłaby konflikt w Ukrainie, "gdyby tylko Stany Zjednoczone z pomocą Polski nie wzniecały działań wojennych".

  Joanna Zajchowska
 • Włochy usuwają skutki nawałnic. W Toskanii wiatr był tak silny, że rozpędził diabelski młyn [WIDEO]
 • Sanna Marin zrobiła test na obecność narkotyków. Premierka: Chcę rozwiać wątpliwości
 • Niebezpieczne nawałnice nad Polską. Łowcy Burz: Będą groźniejsze, niż zakładano

  Niebezpieczne nawałnice nad Polską. Łowcy Burz: Będą groźniejsze, niż zakładano

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed burzami z gradem. Polscy Łowcy Burz ostrzegają jednak, że nawałnice mogą być dużo groźniejsze, niż zakładano. "Nadchodzące burze będą mogły przyjmować postać zarówno zorganizowanej konwekcji w postaci układów wielokomórkowych, jak i mniej zorganizowanych, ale także groźnych burz superkomórkowych" - piszą synoptycy z Sieci Obserwatorów Burz.

  Joanna Zajchowska
 • Tusk dostał pozew od Czarnka. Chodzi o komentarz nt. podręcznika do HiT. 'Bardzo się cieszę z tego powodu'

  Tusk dostał pozew od Czarnka. Chodzi o komentarz nt. podręcznika do HiT. "Bardzo się cieszę z tego powodu"

  Przemysław Czarnek zapowiedział, że złoży pozew przeciwko Donaldowi Tuskowi. I tak zrobił. W programie "Jeden na jeden" przewodniczący Platformy Obywatelskiej potwierdził, że dostał pismo od szefa resortu edukacji. - Bardzo się cieszę z tego powodu, że będziemy mogli także w sądzie dyskutować o tym, co pan minister Czarnek i jego współpracownicy zaproponowali polskiej szkole, polskim rodzinom, polskim dzieciom w tym słynnym już podręczniku HiT - powiedział były premier.

  Patryk Pytlak
 • Nieoficjalnie: Xi Jinping i Władimir Putin pojawią się na szczycie G20. Zaproszono też Zełenskiego
 • Ukraina. Kolejne eksplozje w rosyjskich bazach wojskowych na Krymie. Poranny ostrzał Charkowa

  Ukraina. Kolejne eksplozje w rosyjskich bazach wojskowych na Krymie. Poranny ostrzał Charkowa

  Ostatniej nocy mieszkańców Krymu po raz kolejny zbudziły dźwięki eksplozji w bazie lotniczej Belbek w Sewastopolu oraz w Kerczu, skąd do Rosji prowadzi Most Krymski. Jak podał Reuters, w Sewastopolu doszło przynajmniej czterech wybuchów, a rosyjskie władze półwyspu poinformowały o strąceniu drona przez obronę powietrzną. W nocy ostrzelane zostały również Charków, Mikołajów i miejscowości w obwodzie dniepropietrowskim.

  Patryk Pytlak

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.