Wiadomości

 • Wyniki losowania Lotto 2.07.2022 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  W Lotto (kiedyś Duży Lotek) pula na "szóstki" wynosi nie mniej niż 2 mln zł. W Lotto można grać od 3 zł. Po każdym losowaniu Lotto odbywa się dodatkowe losowanie Lotto Plus 6 z 49 liczb, w którym za 1 PLN można wygrać 1 milion PLN. Losowania Lotto oraz Lotto Plus odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Losowanie Lotto można obejrzeć na żywo w TVP Info o godzinie 21:40.

  becia
 • Łukaszenka oskarża Ukrainę o wystrzelenie rakiet w kierunku Białorusi. 'Jesteśmy prowokowani'
 • USA. Przez sześć godzin strzelał do policjantów. Zabił trzech, ranił pięciu. 'Nie mieli szans'
 • Frankfurt. Spięcie pracownika lotniska z ukraińską aktywistką. 'Idź, zabij więcej Rosjan'

  Frankfurt. Spięcie pracownika lotniska z ukraińską aktywistką. "Idź, zabij więcej Rosjan"

  - Idź, zabij więcej Rosjan - miała usłyszeć od jednego kontrolera na lotnisku we Frankfurcie Daria Kaleniuk. Powodem miały być proukraińskie ulotki, które aktywistka wiozła do Madrytu na demonstrację podczas szczytu NATO. - Próbuję zrobić, co w mojej mocy, aby powstrzymać okrucieństwa i ludobójstwo w Ukrainie, a potem ktoś mówi, że to, co robię, doprowadzi do trzeciej wojny światowej - skomentowała zdarzenie Kaleniuk.

  oprac. Magdalena Bojanowska
 • Zebrano już ponad 2 mln zł na bayraktara dla Ukrainy. 'Oprócz rosyjskich gratów potrzebujemy broni'

  Zebrano już ponad 2 mln zł na bayraktara dla Ukrainy. "Oprócz rosyjskich gratów potrzebujemy broni"

  W czwartek Sławomir Sierakowski utworzył zbiórkę na bojowego drona Bayraktar dla ukraińskiej armii. Do tej pory na ten cel udało się zebrać już 2 311 862 zł. - Chłopaki i dziewczyny na wojnie mówią, że rosyjska armia dziś jest głównym dostawcą sprzętu wojskowego dla Sił Zbrojnych Ukrainy. To prawda, ale oprócz rosyjskich gratów, starego sprzętu, potrzebujemy prawdziwej, normalnej broni, sprzętu - mówi Serhij Żadan, który wraz ze swoim zespołem dołączył do akcji.

  oprac. Magdalena Bojanowska
 • Świdwin. Woda ze studzienki 'wystrzeliła' samochód w powietrze [Film]
 • Ukraina: Coraz więcej starć w rosyjskiej armii. Kłótnie na tle etnicznym, walka o skradzione mienie
 • Wojna w Ukrainie. BBC: Polska na trzecim miejscu na świecie pod względem pomocy wojskowej

  Wojna w Ukrainie. BBC: Polska na trzecim miejscu na świecie pod względem pomocy wojskowej

  W kwestii pomocy wojskowej przekazywanej Ukrainie Stany Zjednoczone wciąż wiodą prym. Według analiz BBC wśród państw najmocniej wspierających Ukrainę pod względem deklarowanych środków Polska znalazła się na trzecim miejscu. Nasz rząd zobowiązał się przekazać 1,81 mld dolarów. Francja uplasowała się dopiero na 13. pozycji (0,16 mld).

  Marta Wolf
 • Rogowiec. W pobliżu Elektrowni Bełchatów eksplodowały beczki z chemikaliami. Teren jest skażony
 • Tusk o Glapińskim: 'Wyprowadzę go z NBP'. Kaczyński odpowiada: To jest plan z jakiejś bajki

  Tusk o Glapińskim: "Wyprowadzę go z NBP". Kaczyński odpowiada: To jest plan z jakiejś bajki

  Podczas spotkania z mieszkańcami Białegostoku Jarosław Kaczyński stwierdził, że inflacja to poważny problem, a jej główną przyczyną jest rosyjska inwazja na Ukrainę. Prezes PiS obiecywał też utrzymanie jako stałej wypłaty czternastej emerytury oraz naprawę polityki mieszkaniowej. Odniósł się także do słów Donalda Tuska o "wyprowadzaniu" Adama Glapińskiego z NBP.

  Magdalena Bojanowska/IAR

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.