Wiadomości

 • Finał głośnej sprawy ofiary ks. Arkadiusza H. Jest oświadczenie diecezji. Wypłacono odszkodowanie z odsetkami
 • Krzysztof Bosak wśród dymu i ognia: Idziemy wywrócić stolik, przy którym siedzi PiS i opozycja

  Krzysztof Bosak wśród dymu i ognia: Idziemy wywrócić stolik, przy którym siedzi PiS i opozycja

  W katowickim Spodku Konfederacja zorganizowała swoją konwencję, którą określono mianem historycznego wydarzenia. Na spotkaniu nie zabrakło dymu, ognia, a nawet jazdy na motorze w wykonaniu byłej dziecięcej gwiazdy. - Ta konwencja to jest moment, w którym przypominamy o najważniejszych sprawach. Idziemy do tych wyborów, żeby wywrócić ten stolik, przy którym siedzą wszyscy politycy - rozpoczął swoje wystąpienie Krzysztof Bosak, który w dalszej części przemówienia nawiązywał do Hołowni, telewizji publicznej, a nawet do czasów pandemii.

  Jagoda Różycka
 • Nieoficjalnie: Waszyngton interweniował po słowach Morawieckiego. Biały Dom żądał wyjaśnień
 • Doradca prezydenta o aferze wizowej i działaniu służb. Andrzej Duda wiedział o 'pewnych problemach'

  Doradca prezydenta o aferze wizowej i działaniu służb. Andrzej Duda wiedział o "pewnych problemach"

  Doradca prezydenta i kandydat PiS do Sejmu, Paweł Sałek odniósł się do słów Andrzeja Dudy na temat afery wizowej. - To chyba dobrze świadczy o służbach - powiedział. - Poinformowały pierwszego obywatela o tym, że są pewne problemy - dodał. Sałek skomentował także doniesienia Gazety.pl, według których minister Zbigniew Rau forsował kandydata Wawrzyka na ambasadora w Islandii.

  Marta Wolf
 • Szymon Hołownia ogłasza: Epoka PiS-u się kończy. Mentzen płacze

  Szymon Hołownia ogłasza: Epoka PiS-u się kończy. Mentzen płacze

  - Panie Kaczyński, czas będzie się rozliczyć z tego, co było. Zobaczmy osiągnięcia PiS: cywilizacja życia za której rodzi się najmniej dzieci od czasów II wojny światowej, mniej niż za Gomułki i Jaruzelskiego - mówił ze sceny lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Jak dodał, epoka PiS się kończy, co w jego ocenie widać w sondażach. Nawiązał również do lidera Konfederacji - Sławomira Mentzena.

  Joanna Zajchowska
 • 'Ekstremalnie ciepły' wrzesień przerwało ochłodzenie. Zrobi się niebezpiecznie. Kiedy wróci słońce?

  "Ekstremalnie ciepły" wrzesień przerwało ochłodzenie. Zrobi się niebezpiecznie. Kiedy wróci słońce?

  Pierwszy dzień jesieni przyniesie nie tylko gwałtowne ochłodzenie, ale także intensywne opady, a nawet niebezpieczne burze. Będzie to jednak chwilowe załamanie pogody, ponieważ już od przyszłego tygodnia termometry ponownie wskażą 30 st. C. Letnia aura utrzyma się przynajmniej do końca września, który w historii pomiarów IMGW zapisze się jako ekstremalnie ciepły.

  Jagoda Różycka
 • Poszukiwany przez Interpol Polak zatrzymany. Po 9 latach aresztowano go na słynnej plaży
 • Płońsk. Policja znalazła wyziębioną 83-latkę w rowie. Bliscy zostawili ją na chwilę w aucie
 • Agnieszka Holland o słowach prezesa PiS: Rządzą ludzie 'pełni cynizmu, nihilizmu i nienawiści'

  Agnieszka Holland o słowach prezesa PiS: Rządzą ludzie "pełni cynizmu, nihilizmu i nienawiści"

  Nie ustają ataki polityków prawicy na film Agnieszki Holland "Zielona Granica. - Większość wypowiedzi, od pana Ziobro zaczynając, na panu Kaczyńskim kończąc, nadaje się nie do komentowania, lecz do skierowania pozwu sądowego - przyznała reżyserka w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Artystka wyraziła także swoje ubolewanie nad faktem, że w Polsce sprawują władzę "ludzie pełni cynizmu, nihilizmu i nienawiści".

  Jagoda Różycka
 • Obejrzeli 'Zieloną Granicę'. 'Nie słuchajcie polityków i idźcie do kina'

  Obejrzeli "Zieloną Granicę". "Nie słuchajcie polityków i idźcie do kina"

  Po kinowej premierze "Zielonej granicy" w Polsce, która odbyła się 22 września, w sieci pojawiają się pierwsze recenzje. Na portalu X (dawny Twitter) głos zabrał m.in. dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki, który uważa, że obraz jest jak "wyrzut sumienia". Produkcję chwalą też m.in. Adam Bodnar i Tomasz Terlikowski. Film nadal mocno krytykują politycy Zjednoczonej Prawicy. "To paszkwil" - pisze wiceminister Sebastian Kaleta, "pseudoelity III RP, które promują film Holland" - dodaje premier Mateusz Morawiecki.

  Joanna Zajchowska

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.