Wiadomości

 • Są szczegóły ws. dostaw Pfizera. W poniedziałek do Polski trafi aż o 40 proc. szczepionek mniej

  Są szczegóły ws. dostaw Pfizera. W poniedziałek do Polski trafi aż o 40 proc. szczepionek mniej

  - Usłyszeliśmy, to była słowna deklaracja, że będzie to o około 40 procent mniejsza dostawa [szczepionek Pfizera - red.] w najbliższy poniedziałek - powiedział w TVN24 szef KPRM Michał Dworczyk. Zapewnił jednak, że termin, w którym rozpocznie się szczepienie seniorów, nie uległ zmianie. - Natomiast na pewno będziemy musieli zmodyfikować nasze plany i kalendarz szczepień - zaznaczył.

  oprac. Michał Litorowicz
 • IMGW ostrzega przed silnym mrozem, na termometrach nawet -17 stopni. W Tatrach zagrożenie lawinowe
 • Ziobro przedstawił założenia "ustawy wolnościowej". "Może się skończyć podobnie, jak z ustawą o IPN"

  Ziobro przedstawił założenia "ustawy wolnościowej". "Może się skończyć podobnie, jak z ustawą o IPN"

  Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało wstępne założenia tzw. ustawy wolnościowej dotyczącej ochrony użytkowników mediów społecznościowych. Zakłada ona m.in. powołanie Rady Wolności Słowa, do której będzie można składać skargi np. w wypadku zablokowania konta w danym serwisie. - Wychodzenie z taką inicjatywą może się skończyć podobnie, jak w przypadku ustawy o IPN, choć oczywiście to zupełnie inny kontekst - ocenił w rozmowie z Gazeta.pl Krzysztof Izdebski, prawnik i dyrektor programowy Fudancji ePaństwo.

  Michał Litorowicz
 • Adam Bodnar apeluje do premiera ws. Romana Giertycha. "Prokuratura rażąco naruszyła prawo"
 • Wyniki losowania EuroJackpot 15.01.2021 [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja]

  Wyniki losowania EuroJackpot 15.01.2021 [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja]

  EuroJackpot to loteria organizowana w Europie, w której udział bierze 18 państw europejskich, w tym Polska. W EuroJackpot gra się o niewyobrażalnie wysokie wygrane - nawet 90 000 000 euro, czyli około 405 000 000 zł! W każdym losowaniu gwarantowana pula na wygrane I stopnia to aż 10 000 000 euro, czyli około 45 000 000 zł! Losowania mają miejsce co piątek między godziną 20.00 a 21.00.

  becia
 • Ponad 2 miliony zgonów na świecie z powodu COVID-19. Drugi mln przybył w zaledwie 3,5 miesiąca
 • USA. Wiadomo, kiedy Donald Trump opuści Biały Dom. Szykują mu uroczystość. "Orkiestra, czerwony dywan"

  USA. Wiadomo, kiedy Donald Trump opuści Biały Dom. Szykują mu uroczystość. "Orkiestra, czerwony dywan"

  Prezydent USA opuści Biały Dom w środę rano, tuż przed zaprzysiężeniem Joe Bidena. Następnie poleci na Florydę - podają telewizja CNN i agencja Assosiated Press. Nieoficjalnie wiadomo, że na wyjazd Trumpa z Białego Domu jest szykowana uroczystość. - Będzie orkiestra wojskowa, salutowanie i czerwony dywan - mówią anonimowo urzędnicy.

  oprac. Maria Lipińska , kn
 • Wyciekło nagranie z białoruskiego MSW. "Polecono nam założyć obóz. Rozpiąć drut kolczasty"

  Wyciekło nagranie z białoruskiego MSW. "Polecono nam założyć obóz. Rozpiąć drut kolczasty"

  Niezależne białoruskie media informują, że weszły w posiadanie podsłuchu ze struktur tamtejszego MSW. Według ByPol (inicjatywa zrzesza milicjantów, prokuratorów, sędziów i żołnierzy, którzy przeszli na stronę opozycji) z nagrania ma wynikać, w jaki sposób tłumione są protesty na Białorusi. Padają też słowa: - Polecono nam rozpracować ich, założyć obóz (...) I rozpiąć wokół drut kolczasty.

  oprac. Michał Litorowicz/IAR
 • Tusk o aferze ze szczepieniami aktorów: Próba zrzucenia odpowiedzialności. PiS tej metody się trzyma

  Tusk o aferze ze szczepieniami aktorów: Próba zrzucenia odpowiedzialności. PiS tej metody się trzyma

  - Nie jestem tutaj od osądów moralnych na temat sprawy szczepień aktorów, które wywołały tyle emocji. Jedna rzecz wydaje mi się oczywista, jeśli istnieją jakieś przepisy, zasady, reguły to od tego jest państwo, władza i system, aby to egzekwować - mówił Donald Tusk w TVN24. Jak dodał, "cały skandal wokół osób, które zaszczepiły się poza kolejnością, jest próbą zrzucenia odpowiedzialności".

  oprac. Maria Lipińska
 • Nowy sondaż CBOS. Ruch Szymona Hołowni wyprzedza Koalicję Obywatelską. PiS wciąż liderem
 • Szczepienie na koronawirusa - jak sprawdzić, gdzie się zaszczepić? (Mapa punktów szczepień)

  Szczepienie na koronawirusa - jak sprawdzić, gdzie się zaszczepić? (Mapa punktów szczepień)

  W piątek 15 stycznia rozpoczął się proces rejestracji na szczepienia dla osób powyżej 80. roku życia. Tydzień później na szczepienia zapisywać się będą mogli także seniorzy mający ponad 70 lat. Ministerstwo Zdrowia na bieżąco aktualizuje listę punktów szczepień na COVID-19. Dzięki niej można sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższa placówka szczepień.

  oprac. Natalia Pacholczyk
 • Nowe oszustwo na pandemii. Na czarnym rynku sprzedają "szczepionki" za bitcoiny

  Nowe oszustwo na pandemii. Na czarnym rynku sprzedają "szczepionki" za bitcoiny

  Eksperci ostrzegają przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze, oferując rzekome szczepionki na COVID-19 bez kolejki. W sieci cena takich "szczepionek z Chin" to nawet tysiąc dolarów - a chętni najpewniej nigdy nie zobaczą ani szczepionki, ani pieniędzy. Trzeba uważać też na inne oszustwa jak np. fałszywe SMS-y czy maile, mogące służyć do wyłudzenia pieniędzy lub danych.

  oprac. Patryk Strzałkowski
 • Szczepienie na koronawirusa - harmonogram. Kiedy szczepienia seniorów, nauczycieli i służb?

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.