Wiadomości

 • Czworaczki urodziły się Łodzi w asyście 20 medyków. 'Byliśmy w szoku'. Dwoje dzieci opuściło już szpital

  Czworaczki urodziły się Łodzi w asyście 20 medyków. "Byliśmy w szoku". Dwoje dzieci opuściło już szpital

  W łódzkim szpitalu na świat przyszły czworaczki. - Planowaliśmy jedno dziecko, może dwoje naraz, bo w rodzinie zdarzały się bliźnięta, zarówno po mojej stronie, jak i po stronie męża. Ale czwórka? To był dla nas szok. - mówili rodzice maluchów w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Dwójka z czwórki rodzeństwa już wyszła ze szpitala. Najmłodsza para musi poczekać w placówce.

  Jagoda Różycka
 • Australia. Szokująca agresja na placu zabaw. Nastolatka skakała po głowie 7-latki

  Australia. Szokująca agresja na placu zabaw. Nastolatka skakała po głowie 7-latki

  13-latka znęcała się nad 7-letnią dziewczynką na placu zabaw w australijskim Cairns. Nagranie dokumentujące nastolatkę skaczącą po głowie młodszego dziecka zaszokowało internautów. Oburzona matka posiniaczonej dziewczynki zwraca uwagę, że żadna z obecnych na miejscu osób nie stanęła w obronie krzywdzonej 7-latki.

  Kaja Ożga
 • Tak PiS chciało pogrążyć Trzaskowskiego w wyborach. W arsenale były martwe kozy i lubrykant

  Tak PiS chciało pogrążyć Trzaskowskiego w wyborach. W arsenale były martwe kozy i lubrykant

  W serwisie poufnaromowa.top pojawiły się kolejne maile, które mają dotyczyć kampanii prezydenckiej w 2020 r. Politycy PiS przygotowali szczegółowy scenariusz atakowania i ośmieszania prezydenta stolicy pod nazwą "9 Trzasków". "Trudno uwierzyć, że kuchnia tej władzy, którą poznajemy z niesławnych maili, jest jeszcze bardziej odrażająca niż to, co na co dzień widać publicznie. Czas z tym skończyć. Oby już tej jesieni" - komentuje Rafał Trzaskowski.

  Joanna Zajchowska
 • Pogoda. IMGW ostrzega przed burzami i roztopami. Wydano żółte alerty. Gdzie?

  Pogoda. IMGW ostrzega przed burzami i roztopami. Wydano żółte alerty. Gdzie?

  Ciepły front atmosferyczny wkroczy nad Polskę i spowoduje wzrost temperatury. Pogoda będzie dynamiczna. Niemal w całym kraju prognozowane są opady deszczu. Na zachodzie możliwe są także burze. W rejonach podgórskich z powodu wzrostu temperatury spodziewać się można niebezpiecznych roztopów. W związku z prognozami synoptyków IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne. Sprawdź, gdzie będzie niebezpiecznie.

  Jagoda Różycka
 • Cymański o Witek i Szydło: Ja bym marzył, żeby jedna była premierem, a druga prezydentem
 • USA. Śmigłowce rozbiły się w trakcie rutynowego szkolenia. Nie wiadomo co z załogami
 • Jest kompromis między rolnikami a ministerstwem. Opublikowano treść porozumienia

  Jest kompromis między rolnikami a ministerstwem. Opublikowano treść porozumienia

  W środę wieczorem po spotkaniu ministra Henryka Kowalczyka z rolnikami w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłoszono wstępne porozumienie. Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii stwierdził, że "każde, choć najmniejsze, załatwianie spraw dla dobra w budowaniu bezpieczeństwa żywnościowego i normalnych cen żywności będzie uważał za sukces". - Więc to jest pewien sukces - dodał.

  Joanna Zajchowska
 • Franciszek zostaje na dłużej w szpitalu. W Watykanie 'poruszenie', Wielkanoc pod znakiem zapytania
 • Ekke Overbeek: Wojtyła miał oblicze kościelnego funkcjonariusza. Księżom systematycznie wybaczał

  Ekke Overbeek: Wojtyła miał oblicze kościelnego funkcjonariusza. Księżom systematycznie wybaczał

  - Dla Wojtyły kapłaństwo było świętością. Systematycznie księżom wybaczał, dawał drugą, trzecią szansę. Widzimy inne oblicze człowieka, którego poznaliśmy jako dobrego, empatycznego, bliskiego ludziom. Oblicze kościelnego funkcjonariusza. Nie w stosunku do księży, wobec których był bardzo wyrozumiały, ale w stosunku do pokrzywdzonych - rozmowa z Ekkie Overbeekiem, autorem książki "Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział".

  Daniel Drob
 • Chwile grozy w Legnicy. Uczniowie ujrzeli postać w kominiarce z bronią w ręku. Okazała się zabawką

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.