Wiadomości

 • Trzęsienie ziemi w piekle. Klęska uderzyła w ludzi, którzy już stracili prawie wszystko

  Trzęsienie ziemi w piekle. Klęska uderzyła w ludzi, którzy już stracili prawie wszystko

  - Otrzymuję pliki z wymienionymi imiennie setkami osób, które zginęły - mówi dr Mansour Alatrash, syryjski lekarz. W kraju od 12 lat toczy się wojna. Teraz do zniszczeń, fatalnej infrastruktury, wysiedleń, biedy, kryzysu gospodarczego i cholery doszły skutki potężnego trzęsienia ziemi, którego epicentrum był w sąsiedniej Turcji. A pomoc dla Syryjczyków jest bardzo utrudniona.

  Patryk Strzałkowski
 • Holandia. Prokuratura o zestrzeleniu samolotu MH17 nad Ukrainą. Wskazuje na udział Putina

  Holandia. Prokuratura o zestrzeleniu samolotu MH17 nad Ukrainą. Wskazuje na udział Putina

  Prezydent Rosji Władimir Putin zdecydował o dostarczeniu na okupowaną Ukrainę rakiety, która zestrzeliła samolot MH17 w lipcu 2014. Holenderska prokuratura uznała, że istnieją ku temu bardzo silne przesłanki. Chodzi o maszynę malezyjskich linii lotniczych lecącą z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Została ona zestrzelona nad wschodnią Ukrainą okupowaną przez rosyjskie wojska. Zginęło 298 osób, w tym 193 obywateli Holandii.

  Paulina Zduniak
 • Mateusz Murański nie żyje. Aktor i uczestnik walk FAME MMA miał 29 lat

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.