Wiadomości

 • Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu karnego. Fala komentarzy w internecie. 'Państwo autorytarne'
 • Ostrzegają, że PiS chce zwolnić myśliwych z badań lekarskich. 'Wrzutka' w Sejmie

  Ostrzegają, że PiS chce zwolnić myśliwych z badań lekarskich. "Wrzutka" w Sejmie

  W piątek, 2 grudnia 2022 r., podczas obrad sejmowej Komisji Nadzwyczajnej ds. deregulacji w 12. punkcie komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych został dopisany podpunkt dotyczący zwolnienia myśliwych z obligatoryjnych badań lekarskich. - Bez badań to zaczyna być szara strefa patologii - tak zaproponowaną zmianę skomentował w rozmowie z Gazeta.pl Radosław Ślusarczyk z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.

  Katarzyna Romik
 • Wyniki losowania EuroJackpot 2.12.2022 [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja]

  Wyniki losowania EuroJackpot 2.12.2022 [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja]

  EuroJackpot to loteria organizowana w Europie, w której udział bierze 18 krajów europejskich, w tym Polska. W EuroJackpot grasz o niewyobrażalnie wysokie wygrane - nawet 90 000 000 euro, czyli około 414 000 000 zł! W każdym losowaniu gwarantowana pula na wygrane I stopnia to aż 10 000 000 euro, czyli około 46 000 000 zł! Losowania odbywają się co piątek między godziną 20.00 a 21.00.

  becia
 • Kreml o warunkach, które stawia Biden ws. Ukrainy. 'Niedopuszczalne'

  Kreml o warunkach, które stawia Biden ws. Ukrainy. "Niedopuszczalne"

  Uznanie bezprawnie przyłączonych do Rosji części Ukrainy - to, według rzecznika Kremla, warunek, jaki Moskwa stawia Waszyngtonowi przed ewentualnymi rozmowami pokojowymi. Rzecznik stanowczo skomentował też czwartkowe słowa prezydenta Stanów Zjednoczonych. Joe Biden zadeklarował chęć rozmowy z Władimirem Putinem, jeśli Rosja wycofa się w Ukrainy. - To niedopuszczalne - stwierdził Dmitrij Pieskow.

  Katarzyna Romik
 • Rosyjscy pranksterzy znowu w akcji. Tym razem podszyli się pod Tomasza Grodzkiego

  Rosyjscy pranksterzy znowu w akcji. Tym razem podszyli się pod Tomasza Grodzkiego

  Rosyjscy pranksterzy po raz kolejny postanowili "zażartować" sobie z polityków. Tym razem, podszywając się pod marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, pisali do przewodniczącego ukraińskiego paralmentu. "Pranki to element wojny hybrydowej i kolejna metoda żałosnej rosyjskiej propagandy. Ale i tutaj są niezdarni, jak we wszystkim innym" - podkreślił Rusłan Stefanczuk.

  Magdalena Bojanowska
 • Monika Strzępka 'zawieszoną' doradczynią Teatru Dramatycznego. 'Monika, witamy na pokładzie'

  Monika Strzępka "zawieszoną" doradczynią Teatru Dramatycznego. "Monika, witamy na pokładzie"

  Nie dyrektorka, ale doradczyni do spraw artystycznych. Monika Strzępka nie zamierza rezygnować z pracy w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, a dla zespołu nieistotna jest nazwa jej stanowiska. W ubiegłym tygodniu wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł unieważnił powołanie Strzępki na stanowisko dyrektorki Teatru Dramatycznego. To skutkuje jej zawieszeniem.

  Katarzyna Romik, Magdalena Bojanowska
 • Słupsk. Pożar na terenie plantacji choinek. Zapalił się dach budynku, w którym mieszka 36 Ukraińców
 • Skradziona akwarela Kandinskiego. Dom aukcyjny wstrzymuje sprzedaż do wyjaśnienia
 • Rydzyk prosi o datki, 'bo wszystko drożeje'. Facebook zablokował konto Radia Maryja

  Rydzyk prosi o datki, "bo wszystko drożeje". Facebook zablokował konto Radia Maryja

  - Prosimy o pomoc materialną, żeby to radio utrzymać, żebyśmy dali radę, bo wszystko drożeje. Również my musimy się bardzo gimnastykować, aby dać sobie radę ze wszystkimi należnościami - apelował ojciec Tadeusz Rydzyk, zapraszając jednocześnie na uroczystości związane z urodzinami Radia Maryja. Tymczasem Facebook zablokował konto rozgłośni.

  Magdalena Bojanowska
 • Czy 4 grudnia 2022 jest niedzielą handlową? Gdzie zrobimy tego dnia zakupy?

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.