Wiadomości

 • Ministerka środowiska Niemiec rozczarowana współpracą z Polską ws. Odry. 'Nie sprawdziła się'
 • Armenia. Potężna eksplozja w centrum handlowym w Erywaniu. Są zabici i ranni
 • Egipt. Co najmniej 41 osób zginęło w pożarze kościoła

  Egipt. Co najmniej 41 osób zginęło w pożarze kościoła

  Do co najmniej 41 ofiar wzrósł tragiczny bilans pożaru, który wybuch w niedzielę we wnętrzu kościoła koptyjskiego w egipskim mieście Giza koło Kairu. Wcześniej agencja Reutera, powołując się na miejscowe służby, mówiła o 35 ofiarach.

  Jacek Gorczycki
 • Katastrofa na Odrze. Leszczyna: Działanie rządu PiS jest jak działanie władz ZSRR ws. Czarnobyla

  Katastrofa na Odrze. Leszczyna: Działanie rządu PiS jest jak działanie władz ZSRR ws. Czarnobyla

  - Działanie rządu PiS ws. tej katastrofy ekologicznej od początku jej trwania jest dokładnie takie samo, jak działanie władz Związku Radzieckiego w czasie katastrofy w Czarnobylu - stwierdziła posłanka Koalicji Obywatelskiej Izabela Leszczyna w czasie dyskusji w TVN24 dot. skażonej Odry. - Mamy pana Morawieckiego, który, nie wiadomo, czy był chroniony tak, jak pierwszy sekretarz w Związku Radzieckim i nieinformowany, czy wszyscy już wiedzą, że właściwie jest już na wylocie i decyzje są podejmowane gdzie indziej - dodała.

  Magdalena Bojanowska
 • Chełm. Samochód uderzył w ścianę domu i zapalił się. Nie żyje kierowca

  Chełm. Samochód uderzył w ścianę domu i zapalił się. Nie żyje kierowca

  Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś w nocy w Chełmie. Samochód marki Lexus na łuku drogi zjechał na chodnik i uderzył w ścianę domu, po czym się zapalił. W trakcie prowadzonej akcji gaśniczej ujawnione zostały zwłoki osoby kierującej pojazdem. Policjanci ustalają okoliczności i przyczyny zdarzenia oraz tożsamość ofiary.

  Jacek Gorczycki
 • Oburzający wpis komentatorki z TVP. 'Z dziećmi z in vitro jest jak z psami z hodowli'
 • RCB. Śnięte ryby w rzece Ner. Alert w kolejnym powiecie, tym razem w Wielkopolsce

  RCB. Śnięte ryby w rzece Ner. Alert w kolejnym powiecie, tym razem w Wielkopolsce

  Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało kolejne ostrzeżenie w sprawie zanieczyszczenia wody w rzece Ner do mieszkańców powiatu kolskiego w województwie wielkopolskim. W sobotę alert otrzymali mieszkańcy powiatu łęczyckiego i poddębickiego w województwie łódzkim. W rzece znaleziono śnięte ryby. Trwa badanie próbek wody pobranych z Neru. Wyniki badań biochemicznych wody będą znane najwcześniej we wtorek 16 sierpnia.

  Jacek Gorczycki
 • Katastrofa ekologiczna. 'Odrę i życie wokół niej straciliśmy na kilkanaście, kilkadziesiąt lat'
 • Jerozolima. Osiem osób rannych w wyniku ataku terrorystycznego w autobusie

  Jerozolima. Osiem osób rannych w wyniku ataku terrorystycznego w autobusie

  Osiem osób zostało rannych, dwie ciężko, gdy uzbrojony mężczyzna zaczął strzelać w autobusie pełnym ludzi na starym mieście w Jerozolimie. Policja poinformowała, że domniemany sprawca, po pościgu, został ujęty. Atak terrorystyczny, jak określają go władze, miał miejsce tydzień po wybuchu przemocy między Izraelem a bojownikami w Gazie.

  Jacek Gorczycki
 • Małopolska. Wypadek na autostradzie A4. Bus i osobówka wjechały do rowu. Kilkunastu rannych

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.