Wiadomości

 • 'Gratulacje, Rosjo'. Polska nie chce już wydawać wiz Rosjanom. Przeciw są m.in. Niemcy
 • Zaporoska Elektrownia Jądrowa pod ostrzałem. Burmistrz Enerhodaru: Rośnie ryzyko katastrofy

  Zaporoska Elektrownia Jądrowa pod ostrzałem. Burmistrz Enerhodaru: Rośnie ryzyko katastrofy

  Burmistrz ukraińskiego Enerhodaru Dmytro Orłow ostrzega, że z każdym dniem rośnie ryzyko katastrofy w zajętym przez rosyjskie wojska zakładzie Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej . W tym tygodniu Ukraińcy informowali, że obiekt został ponownie ostrzelany przez Rosjan. Spodziewana jest także prowokacja ze strony rosyjskiej z użyciem samobieżnej armaty.

  Joanna Zajchowska
 • Burze nad Polską - gdzie grzmi? W wielu miejscach szansa na zjawisko 'training storms'

  Burze nad Polską - gdzie grzmi? W wielu miejscach szansa na zjawisko "training storms"

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałem i burzami, które miejscami mogą być gwałtowne. Nawałnicom może towarzyszyć grad i porywisty wiatr. "W wielu miejscach możemy mieć do czynienia z trajektorią burz typu "training-storms" - ostrzegają Łowcy Burz. Chodzi o burze występujące jedna po drugiej na tym samym obszarze

  Joanna Zajchowska

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.