Wiadomości

 • Uchodźcy na granicy. Mimo sekcji zwłok nie jest znana przyczyna śmierci 24-letniego Syryjczyka

  Uchodźcy na granicy. Mimo sekcji zwłok nie jest znana przyczyna śmierci 24-letniego Syryjczyka

  Ponad tydzień temu załoga śmigłowca patrolująca teren strefy granicznej w pobliżu Klimówki ( woj. podlaskie), zauważyła ciało młodego mężczyzny. Okazało się, że to 24-letni Syryjczyk. Wstępne wyniki sekcji zwłok nie pozwalają określić przyczyny śmierci mężczyzny. Organizacje pomocowe znajdują w lasach w obszarze stanu wyjątkowego kolejne osoby, które są na granicy śmierci.

  oprac. Izabela Nestioruk
 • Gdańsk. 181-letnia palma z palmiarni w Oliwie zostanie ścięta. "Nie ma szansy na jej odrodzenie się"
 • Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o cudzoziemcach. Będzie im trudniej zdobyć azyl

  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o cudzoziemcach. Będzie im trudniej zdobyć azyl

  Nowelizację ustawy o cudzoziemcach podpisał prezydent Andrzej Duda. Uchodźcom będzie jeszcze trudniej zdobyć azyl - ich wniosek może pozostać nierozpoznany. Ustawa mówi też, że gdy cudzoziemiec przekroczy granicę zewnętrzną wbrew przepisom prawa i niezwłocznie zostanie zatrzymany, komendant placówki Straży Granicznej wydaje postanowienie o opuszczeniu przez cudzoziemca terytorium Polski oraz orzeka zakaz ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw strefy Schengen. Ustawa wchodzi w życie 23 października.

  IAR, oprac. Izabela Nestioruk

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.