Wiadomości

 • Marszałek Grodzki krytykuje działania rządu ws. epidemii. "Płyniemy statkiem na skały"
 • Rafał Trzaskowski wystąpi przed Kongresem USA. Wiadomo, o czym będzie mówił

  Rafał Trzaskowski wystąpi przed Kongresem USA. Wiadomo, o czym będzie mówił

  Rafał Trzaskowski w czwartek 2 grudnia wygłosi przemówienie na posiedzeniu jednej z podkomisji Izby Reprezentantów USA. - Chcę, by mój głos był głosem wszystkich tych, którzy są zaniepokojeni stanem demokracji w Polsce - zapowiedział w środę prezydent Warszawy. Polityk zdradził, że podczas swojego przemówienia poświęci uwagę kwestii praworządności w Polsce.

  Joanna Szwalikowska
 • Rosja wydala amerykańskich dyplomatów. "To nie był nasz wybór"

  Rosja wydala amerykańskich dyplomatów. "To nie był nasz wybór"

  Amerykańscy dyplomaci, którzy przebywają w Rosji dłużej niż trzy lata mają ją opuścić do końca stycznia 2022 roku - poinformowała Moskwa. To odpowiedź na działania Stanów Zjednoczonych, które nakazały wyjazd z kraju 27 rosyjskim dyplomatom.

  mb, IAR
 • Śmierć Izabeli z Pszczyny. "O zakończeniu kontroli NFZ szpital dowiedział się z mediów"
 • Zawiadomienie do prokuratury ws. Łukasza Mejzy. Chodzi o wpis Roberta Gwiazdowskiego
 • Centrum prasowe na granicy. "Pierwszy raz od 1989 roku mamy do czynienia z prawdziwą cenzurą"

  Centrum prasowe na granicy. "Pierwszy raz od 1989 roku mamy do czynienia z prawdziwą cenzurą"

  W piątek 3 grudnia przy granicy z Białorusią uruchomione zostanie centrum prasowe, gdzie zarówno polscy, jak i zagraniczni dziennikarze będą mogli brać udział w konferencjach prasowych. - To są pomysły, które sami dziennikarze powinni źle przyjmować - komentował Tomasz Siemoniak. Pomysł rządu spotkał się z krytyką przedstawicieli niezależnych mediów.

  oprac. Joanna Szwalikowska
 • Delegacja z Janiną Ochojską nie została wpuszczona do strefy przygranicznej. "Jestem porażona"
 • Poseł PiS chciał obronić Mejzę. Mówił o "szeptuchach na Podlasiu" i "szamanie" z Meksyku
 • Lublin. Uczelnia wprowadziła zasady dla niezaszczepionych. Po fali hejtu je łagodzi

  Lublin. Uczelnia wprowadziła zasady dla niezaszczepionych. Po fali hejtu je łagodzi

  Decyzją rektora Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie od grudnia wstęp na uczelnię mieli mieć tylko zaszczepieni studenci i pracownicy. Po fali krytyki ukazało się nowe zarządzenie, z łagodniejszymi zasadami bezpieczeństwa. Szczepienia obowiązują teraz tylko studentów kierunków medycznych, których zajęcia odbywają się w placówkach ochrony zdrowia.

  oprac. Karolina Mianecka
 • Warszawa. Rząd powołał Spółkę Celową do budowy Pałacu Saskiego. Koszt? 2,45 mld zł

  Warszawa. Rząd powołał Spółkę Celową do budowy Pałacu Saskiego. Koszt? 2,45 mld zł

  Rząd powołał Spółkę Celową Pałac Saski, by zajęła się budową Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie. W zrekonstruowanych budynkach mają znaleźć się "dwie bardzo ważne instytucje państwowe": siedziba Senatu RP i Urząd Wojewódzki oraz instytucje, w których prowadzona będzie działalność kulturalna, edukacyjna lub społeczna. Piotr Gliński wręczył powołania władzom nowej spółki.

  oprac. Marta Wolf, IAR
 • Debata sejmowa nad całkowitym zakazem aborcji. Federa: Projekt stanowi apogeum okrucieństwa

  Debata sejmowa nad całkowitym zakazem aborcji. Federa: Projekt stanowi apogeum okrucieństwa

  Projekt, nad którym pochylą się posłowie w środę, miałby wprowadzić drastyczne antyaborcyjne rozwiązania, rodem z Salwadoru, Nikaragui czy Dominikany. "Nikt z zasiadających w ławach sejmowych i fotelach Trybunału Konstytucyjnego nie wie, z czym mierzą osoby, których życie rozpada się na kawałki. Do ich dramatów prowadzą obowiązujące już w polskiej legislacji bezduszne wizje fundamentalistycznego lobby, które przejęło w Polsce najwyższe pozycje władzy" - komentują działaczki Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

  oprac. Wiktoria Beczek
 • Białoruś. Aleksander Łukaszenka: Nie żartuję. Odetnę dostawy energii, jeśli Polska zamknie granicę
 • Stary Sącz. Przed wycofaniem uchwały anty-LGBT radna PiS odśpiewała "Bogurodzicę" [WIDEO]

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.