Wiadomości

 • "Możemy ich później zagazować". Polityk AfD wyrzucony z partii za słowa o imigrantach

  "Możemy ich później zagazować". Polityk AfD wyrzucony z partii za słowa o imigrantach

  Skrajnie prawicowa Alternatywa dla Niemiec usunęła ze swoich szeregów Christiana Lütha, który w przeszłości był rzecznikiem tej partii. Redakcja "Die Zeit" ustaliła, że podczas wizyty w jednym z barów Lüth miał stwierdzić, że "większa liczba imigrantów w Niemczech jest dobra dla AfD". "Możemy ich później wystrzelać lub zagazować" - miał powiedzieć były już polityk AfD.

  oprac. Michał Litorowicz
 • Kołobrzeg. Zmarł kuracjusz sanatorium zakażony koronawirusem. Ponad 200 osób na kwarantannie
 • Nie będzie śledztwa ws. wyborów 10 maja. Wg Prokuratury Okręgowej Morawiecki i Sasin nie przekroczyli uprawnień
 • Konfederacja i Zieloni mogą stracić miliony? PKW odrzuciła sprawozdania finansowe obu partii
 • Wyniki losowania Lotto 28.09.2020 [Multi Multi, Mini Lotto, Kaskada, Super Szansa]

  Wyniki losowania Lotto 28.09.2020 [Multi Multi, Mini Lotto, Kaskada, Super Szansa]

  Multi Multi, wcześniej funkcjonujący pod nazwą Multi Lotek, jest popularną grą liczbową prowadzoną przez Totalizator Sportowy. Gra polega na wytypowaniu od 1 do 10 liczb i ustaleniu mnożnika (również od 1 do 10) stawki. Losowania Multi Multi odbywają się dwa razy dziennie. Drugie losowanie emitowane jest w telewizji TVP Info o godzinie 21:40.

  becia
 • Nikomu nie zależy na otwartym konflikcie o Górski Karabach? Ekspert: Nie chcą do niego dopuścić Rosja i Turcja

  Nikomu nie zależy na otwartym konflikcie o Górski Karabach? Ekspert: Nie chcą do niego dopuścić Rosja i Turcja

  - Otwarty konflikt zbrojny nie jest w interesie ani Azerbejdżanu, ani Armenii. Nie chcą do niego dopuścić również Rosja i Turcja. Pomimo tego cały czas istnieje groźba nowej wojny. Jeśli w ciągu kilku dni jakaś siła - najpewniej Rosja - nie posadzi za stół negocjacyjny władz Azerbejdżanu i Armenii, to groźba, że obecne walki w Górskim Karabachu przerodzą się w coś większego, znacząco się zwiększy - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Wojciech Górecki, ekspert ds. Turcji, Kaukazu i Azji Centralnej z Ośrodka Studiów Wschodnich.

  Michał Litorowicz

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.