Wiadomości

 • Nim został ministrem infrastruktury, odwiedził Watykan z krokodylem. Kim jest Alvin Gajadhur?

  Nim został ministrem infrastruktury, odwiedził Watykan z krokodylem. Kim jest Alvin Gajadhur?

  Funkcję ministra infrastruktury w "dwutygodniowym" rządzie Mateusza Morawieckiego sprawował będzie Alvin Gajadhur, od ponad sześciu lat pełniący obowiązki Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Szef GITD zwrócił niegdyś uwagę mediów nietypową wizytą w Watykanie. Podczas spotkania z papieżem Franciszkiem jego delegacji towarzyszyła... maskotka krokodyla.

  Andrzej Grochowina
 • Politycy PiS-u zachwalają rząd Morawieckiego. 'Będzie trwał dłużej niż dwa tygodnie'

  Politycy PiS-u zachwalają rząd Morawieckiego. "Będzie trwał dłużej niż dwa tygodnie"

  Politycy partii Prawo i Sprawiedliwość twierdzą, że nowy rząd Morawieckiego będzie sprawował władzę znacznie dłużej, niż przez najbliższe dwa tygodnie. - Wierzę w umiejętności negocjacyjne Mateusza Morawieckiego - powiedziała posłanka Mirosława Stachowiak-Różecka. Ale są w PiS i tacy, którzy nie wierzą, że gabinet premiera otrzyma większość w Sejmie.

  Karolina Trela
 • PiS może zaskoczyć ws. komisji śledczych. Obawiają się tej jednej

  PiS może zaskoczyć ws. komisji śledczych. Obawiają się tej jednej

  W klubie PiS jest spory ferment, bo część parlamentarzystów wolałaby nie głosować przeciwko powołaniu komisji śledczych. Jedni chcą iść "na twardo" przeciwko tym komisjom, a inni gotowi byliby się wstrzymać w głosowaniu, bo - mówią - skoro rząd PiS nie ma nic do ukrycia, a komisje i tak powstaną, to lepiej sięgnąć po delikatną finezję (jak niegdyś mówił poseł PiS Marek Suski).

  Jacek Gądek
 • 19-latka urodziła dziecko w lesie i wyszła z nim na drogę. W szpitalu twierdziła, że je znalazła

  19-latka urodziła dziecko w lesie i wyszła z nim na drogę. W szpitalu twierdziła, że je znalazła

  Do szpitala w Krotoszynie zgłosiła się 19-latka z noworodkiem. Powiedziała personelowi, że znalazła go w lesie. Później okazało się jednak, że to ona jest matką. Pojawiły się doniesienia, że 19-latka urodziła już jedno dziecko, a sąd pozbawił ją praw rodzicielskich. Poinformowano również, dlaczego kobieta prawdopodobnie nie miała stałego miejsca pobytu.

  Patryk Rutkowski
 • Rosyjska propaganda wojenna skierowana do dzieci: Masakra w Buczy to 'ukraińska prowokacja'
 • Nowa Rzeczniczka Praw Dziecka 'niesie w sobie młodzieńczy bunt'. Mówi o naruszaniu praw uczniów
 • Tusk bezlitośnie o powołaniu rządu Morawieckiego: Raczej budziło to współczucie
 • Sejm zdecydował. Monika Horna-Cieślak nową Rzeczniczką Praw Dziecka
 • Starcie Hołowni z Morawieckim. 'Przepraszam, ale czasami słowo 'proces' ciśnie mi się na usta'

  Starcie Hołowni z Morawieckim. "Przepraszam, ale czasami słowo 'proces' ciśnie mi się na usta"

  Podczas posiedzenia Sejmu doszło do wymiany zdań między Mateuszem Morawieckim a Szymonem Hołownią. Premier zarzucał marszałkowi, że projekty ustaw PiS nie są procedowane. - Nie ma na co czekać, proszę realizować swoje zapowiedzi - mówił. - Robimy, co możemy, żeby te projekty były przeprocesowane. (...) Najmocniej państwa przepraszam, ale czasami słowo "proces" tak ciśnie mi się na usta, że nie mogę się powstrzymać. Oczywiście "procedowane" - odpowiedział mu lider Polski 2050, Marszałek Sejmu.

  Magdalena Bojanowska
 • Nieoficjalnie politycy PiS nie gryzą się w języki. 'Wyszła karykatura rządu'

  Nieoficjalnie politycy PiS nie gryzą się w języki. "Wyszła karykatura rządu"

  Nowy rząd PiS budzi wesołość w szeregach obozu rządzącego. Nikt publicznie jej oczywiście nie wyraża, bo prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że koncepcja tego gabinetu jest jego. A co nieoficjalnie mówią politycy tej formacji? - Wyszła karykatura rządu z ministrami po łapance. PiS się zaorało - przyznaje wprost doświadczony parlamentarzysta PiS.

  Jacek Gądek

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.