Wiadomości

 • 'Łowcy cieni' znajdą Sebastiana Majtczaka? Gen. Rapacki: Brak umowy ekstradycyjnej nie jest przeszkodą
 • MSZ Słowacji wydało oświadczenie. 'Niedopuszczalna ingerencja Federacji Rosyjskiej w proces wyborczy'
 • Więcej Słowaków życzy sobie wygranej Rosji w wojnie z Ukrainą. Fico 'wpisał się w pewną emocję'

  Więcej Słowaków życzy sobie wygranej Rosji w wojnie z Ukrainą. Fico "wpisał się w pewną emocję"

  - Więcej Słowaków życzy zwycięstwa w trwającej wojnie Rosji, a nie Ukrainie. W badaniu zaufania do światowych liderów nie było większych różnic, jeśli chodzi o postrzeganie Władimira Putina i Wołodymyra Zełenskiego. To też mówi dużo o nastrojach w społeczeństwie słowackim. Fico wpasował się w tę emocję - mówi w rozmowie z Gazeta.pl ekspert ds. Słowacji dr Krzysztof Dębiec.

  Joanna Zajchowska
 • Córka 'szarej eminencji PiS' zwolniona z Instytutu Polskiego w Madrycie. Miała stosować mobbing
 • Latarnik wyborczy ORB News dla Gazeta.pl. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Lewicy

  Latarnik wyborczy ORB News dla Gazeta.pl. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Lewicy

  - Marzę o Polsce, w której jest państwo świeckie. Marzę o tym, żeby kler nie mówił nam, co mamy robić i kogo kochać - mówił jeden z liderów Lewicy Włodzimierz Czarzasty podczas Marszu Miliona Serc 1 października w Warszawie. A co Lewica ma w programie i z jakimi postulatami idzie do wyborów? Ile te jej obietnice kosztują i jakie kontrowersje wiążą się z tą formacją? Zapraszamy na pierwszy odcinek latarnika wyborczego ORB News.

  Agata Kalińska
 • Zagraniczne media o konwencji PiS. 'Udali się do Katowic, aby kreślić czarną wizję Polski'

  Zagraniczne media o konwencji PiS. "Udali się do Katowic, aby kreślić czarną wizję Polski"

  Konwencja PiS zainteresowała zagraniczne media. "Przywódcy udali się do górniczej stolicy Polski, Katowic, aby kreślić czarną wizję niebezpieczeństw" - napisał Politico. Dziennikarze włoskiego "Il Manifesto" nazwali polityków "zamkniętymi", a nawet "zagubionymi". Z kolei "The Guardian" stwierdził, że prawica "wykorzystuje lata Tuska w Brukseli, aby twierdzić, że teraz odpowiada za niemieckie interesy"

  Jagoda Różycka
 • Media: Pracownicy TVP dostali instrukcję ws. Marszu Miliona Serc. Wyciekł mail

  Media: Pracownicy TVP dostali instrukcję ws. Marszu Miliona Serc. Wyciekł mail

  "Ręczne sterowanie? Czemu nie? Dyrektor lubelskiego oddziału #TVPiS już przed marszem wiedział, jaka będzie frekwencja" - napisał na X kandydat Trzeciej Drogi Jakub Stefaniak i opublikował zdjęcie e-maila, jaki mieli dostać dziennikarze telewizji publicznej. Informację o wysłaniu instrukcji potwierdzają źródła Onetu i wp.pl. - Nie mieliśmy nic do powiedzenia w tej sprawie - mówił dziennikarzom jeden z informatorów.

  Zyt Twardowska
 • Komunikat MSZ ws. wyborów. Za granicą powstanie osiem dodatkowych obwodów głosowania
 • Posłanka PO wygrała w sądzie z europosłanką PiS Anną Zalewską. Pomaska: Kłamała i musi przeprosić

  Posłanka PO wygrała w sądzie z europosłanką PiS Anną Zalewską. Pomaska: Kłamała i musi przeprosić

  Posłanka PO Agnieszka Pomaska wygrała sprawę w trybie wyborczym z europosłanką PiS Anną Zalewską. Podstawą procesu były nieprawdzie informacje, jakoby samochód z wulgarnym napisem obrażającym wyborców PiS, należał do posłanki PO. To druga sprawa wygrana przez Pomaskę z politykami PiS. 29 września sąd zdecydował, że przeprosiny wystosować musi także Jarosław Sellin.

  Andrzej Grochowina
 • Brutalnie zamordowali starsze małżeństwo na Grochowie. Jest wyrok

  Brutalnie zamordowali starsze małżeństwo na Grochowie. Jest wyrok

  Andrzej P. resztę życia ma spędzić w więzieniu za zaplanowanie i zlecenie zabójstwa swojej ciotki i jej konkubenta - taki wyrok zapadł w poniedziałek przed Sądem Okręgowym Warszawa-Praga. 56-latek wynajął kilerów, którzy w lutym 2020 roku udusili parę emerytów w ich własnym mieszkaniu. Motyw był wyjątkowo podły - chodziło o przejęcie majątku seniorki.

  Hanna Dobrowolska

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.