Wiadomości

 • Sondaż CBOS: PiS się umacnia. Konfederacja i Lewica balansują na krawędzi progu wyborczego
 • Morawiecki o cyberatakach: Zostaliśmy zaatakowani jako społeczeństwo

  Morawiecki o cyberatakach: Zostaliśmy zaatakowani jako społeczeństwo

  Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że skala cyberataku na konta mailowe polskich urzędników jest obecnie badana przez służby specjalne. Dodał, że tego typu wrogie działania "mają na celu dezintegrację społeczeństwa". Wcześniej wicepremier i szef komitetu do spraw bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński przekazał, że cyberatak został przeprowadzony z terenu Rosji. Informacjami w tej sprawie strona polska podzieliła się już z państwami członkowskimi UE oraz unijnymi instytucjami.

  MLZ/IAR
 • Płynęli za motorówką gubernatora Krymu, zostaną nagrodzeni. "Składamy wyrazy wdzięczności"
 • Dlaczego Senat nie wybrał Lidii Staroń na RPO? Potwierdza się scenariusz, o którym pisaliśmy na Gazeta.pl

  Dlaczego Senat nie wybrał Lidii Staroń na RPO? Potwierdza się scenariusz, o którym pisaliśmy na Gazeta.pl

  Senat nie zgodził się, by to Lidia Staroń zastąpiła Adama Bodnara na stanowisku Rzecznika Praw Obywatelskich. Senatorka nie zdołała uzyskać pełnego poparcia nawet w klubie PiS, choć to właśnie ta partia wysunęła jej kandydaturę - dwoje senatorów partii Kaczyńskiego wstrzymało się bowiem od głosu. Na pierwszy rzut oka można to odczytywać jako zwykłą niesubordynację, jednak po senackich kuluarach od kilku dni krążył scenariusz, według którego to sam Jarosław Kaczyński miał doprowadzić do przegranej Staroń.

  MLZ
 • Obława w Skokach. Policja: Mężczyzna próbował przejechać funkcjonariuszy, padły strzały
 • Ci senatorzy PiS nie poparli Staroń. Pająk: Dlaczego miałem poprzeć? Ona wstrzymała się przy Wróblewskim

  Ci senatorzy PiS nie poparli Staroń. Pająk: Dlaczego miałem poprzeć? Ona wstrzymała się przy Wróblewskim

  Dorota Czudowska, Andrzej Pająk i Janina Sagatowska - tych troje senatorów Prawa i Sprawiedliwości nie oddało głosu za kandydaturą Lidii Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich. Senatorów łączy podobna polityczna przeszłość - w Senacie zasiadają nieprzerwanie już trzecią kadencję i są wieloletnimi członkami PiS. - Bardzo dobrym kandydatem w poprzednim rozdaniu był pan Bartłomiej Wróblewski. Dlaczego miałem poprzeć teraz dużo mniej merytorycznie przygotowaną osobę? - komentuje w rozmowie z Gazeta.pl Pająk.

  oprac. Marcin Kozłowski, IAR
 • Senat zdecydował ws. Staroń. Jak głosowano? Wyłamały się dwie osoby z klubu PiS, niezależni przeciw
 • Staroń nie będzie RPO. Komentarze: "Padła ofiarą Kaczyńskiego", "Galopująca katastrofa"
 • Krym. Podtopienia w Jałcie i Kerczu. Zalane ulice, budynki. Część mieszkańców nie ma wody pitnej
 • Lidia Staroń komentuje swoją porażkę w głosowaniu w Senacie. "Właśnie tak to jest"
 • Kraków. Protest przeciwko działaniom Czarnka i naciskom MEN na naukowców. "Historia was rozliczy!"

  Kraków. Protest przeciwko działaniom Czarnka i naciskom MEN na naukowców. "Historia was rozliczy!"

  - Demonstrujemy przeciw wprowadzeniu przez władze Ministerstwa Edukacji i Nauki w mury szkół i uczelni treści nieopartych na wiedzy naukowej, przeciw ideologicznym naciskom na naukowców i edukatorów - powiedzieli organizatorzy czwartkowego protestu. Zgromadzeni odnieśli się także do sytuacji panującej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i wpisu Barbary Nowak na Twitterze.

  oprac. Karolina Kraushar
 • Ile kosztuje ochrona Jarosława Kaczyńskiego? Opozycja pyta. "Zachowuje się jak zagrożony dyktator"
 • Były szef ABW o rządowym systemie komunikacji. "Nie ma obyczaju". Tusk używał? "Nie spotkałem się"

  Były szef ABW o rządowym systemie komunikacji. "Nie ma obyczaju". Tusk używał? "Nie spotkałem się"

  - Obserwując obecną komunikację niektórych członków rządu, można odnieść wrażenie, że jest to pewien świadomy wybór - nie korzystamy z systemów bezpiecznych, które posiadamy, tylko z systemu prywatnego, politykom wydaje się, że mają większą kontrolę, prywatność - powiedział w TVN24 gen. Krzysztof Bondaryk. Ocenił, że to "specyfika każdego rządu". - Przezwyciężenie niektórych fobii polityków jest bardzo trudne - podkreślił były szef ABW.

  dbd

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.