Wiadomości

 • Napięta sytuacja w Kosowie. Protestujący zaatakowali żołnierzy NATO. Są ranni
 • Kwaśniewski o 'lex Tusk': Andrzej Duda okrutnie mnie rozczarował. Podpisał ustawę niezgodną z konstytucją

  Kwaśniewski o "lex Tusk": Andrzej Duda okrutnie mnie rozczarował. Podpisał ustawę niezgodną z konstytucją

  - Ja chciałbym, żeby ten prezydent zachowywał się w taki sposób, jak mówi o tym konstytucja, i jakie są oczekiwania ludzi, którym bliska jest idea demokracji, wolności - mówił w programie Kanału Sportowego były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Polityk komentował podpisanie przez Andrzeja Dudę ustawy ws. komisji do spraw badania rosyjskich wpływów.

  Joanna Zajchowska
 • Alaksandr Łukaszenka opuścił szpital? Pojawiło się nowe nagranie

  Alaksandr Łukaszenka opuścił szpital? Pojawiło się nowe nagranie

  W poniedziałek na stronie rządowej prezydenta Białorusi pojawiło się nagranie ze spotkania z prezeską Centralnego Banku Rosji Elwirą Nabiulliną. "Nie możemy dać się zwieść chwilowemu pojawieniu się Łukaszenki" - napisał na Twitterze Wałeryj Cepkała. W ocenie opozycjonisty kwestia zmiany władzy w Białorusi to "kwestia miesięcy, jeśli nie tygodni".

  Katarzyna Rochowicz
 • Protest w Sądzie Najwyższym. Trzech sędziów złożyło rezygnacje

  Protest w Sądzie Najwyższym. Trzech sędziów złożyło rezygnacje

  Trzech legalnych sędziów SN złożyło rezygnacje z funkcji przewodniczących wydziałów Izby Karnej Sądu Najwyższego. - Sam proces wyboru był tylko swoistą sztuką teatralną wyreżyserowaną uprzednimi zmianami w ustawie o Sądzie Najwyższym, w której zakończenie było znane już w momencie wyboru obsady aktorskiej - mówi jeden z nich, sędzia Jarosław Matras.

  Joanna Zajchowska
 • Kaczyński i Tusk osiągnęli identyczny wynik w nowym badaniu. Nie jest dobrze

  Kaczyński i Tusk osiągnęli identyczny wynik w nowym badaniu. Nie jest dobrze

  Z majowego badania CBOS wynika, że prezydent Andrzej Duda, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz lider Polski 2050 Szymon Hołownia cieszą się największym zaufaniem wśród społeczeństwa. Gorzej postrzegani są przez obywateli natomiast prezes PiS Jarosław Kaczyński i lider PO Donald Tusk.

  Katarzyna Rochowicz
 • Nowe tropy ws. tajemniczego zaginięcia małżeństwa z Warszawy. Pojawiają się sprzeczne informacje

  Nowe tropy ws. tajemniczego zaginięcia małżeństwa z Warszawy. Pojawiają się sprzeczne informacje

  Służbom nadal nie udało się odnaleźć Anety i Adama Jagłów, którzy zostawili swoje dzieci w mieszkaniu w Warszawie i nagle zniknęli. Z nieoficjalnych informacji Onetu wynika, że małżeństwo widziane było w mieście Wisła. Mieszkańcy Słowacji przekazali, że natknęli się na nich wcześniej w Dolinie Jaworowej. Z kolei słowackie służby są zdania, że zaginieni wrócili już do Polski.

  Joanna Zajchowska
 • Duda tłumaczy się z 'lex Tusk': Ja się nie boję. Nie mam ku temu powodu

  Duda tłumaczy się z "lex Tusk": Ja się nie boję. Nie mam ku temu powodu

  - Realizowałem, realizuję i będę realizować polskie interesy, zawsze, bez ustanku i nikt mnie w tym zakresie nie zatrzyma - oświadczył prezydent Andrzej Duda. - Ja się np. nie boję, bo nie mam ku temu żadnego powodu - dodał. Wcześniej przekazał, że zdecydował się podpisać ustawę dotyczącą powołania komisji ds. badania wpływów rosyjskich. Jednocześnie skierował ją także do Trybunału Konstytucyjnego.

  Joanna Zajchowska
 • Jelenia Góra. Tragiczny finał sąsiedzkiego konfliktu. 'Czekali przed domem'

  Jelenia Góra. Tragiczny finał sąsiedzkiego konfliktu. "Czekali przed domem"

  Trwający od wielu lat konflikt sąsiedzki pomiędzy mieszkańcami Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie) zakończył się tragiczną śmiercią 58-latka. Mężczyzna zmarł po tym, jak został pobity przez pięciu napastników, którzy napadli na niego pod domem. Domniemani sprawcy usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Kaja Ożga
 • Oświęcim. Uwiązali i umyli psa chemikaliami na myjni samochodowej. Przestraszone zwierzę próbowało uciec
 • Applebaum o ''lex Tusk'': Polska zmierza do autokracji. Rosyjscy agenci będą działać, jak dotychczas

  Applebaum o ''lex Tusk'': Polska zmierza do autokracji. Rosyjscy agenci będą działać, jak dotychczas

  Andrzej Duda w poniedziałek ogłosił, że podpisał ustawę "lex Tusk", która ma zbadać rosyjskie wpływy na bezpieczeństwo Polski od 2007 roku. - Partia rządząca wykorzysta ją (ustawę - przyp. red.) do wyeliminowania przeciwników pod pozorem likwidacji rosyjskich wpływów - ocenia dziennikarka Anne Applebaum. Jej zdaniem Polska zmierza w kierunku autokracji i buduje putinowskie instytucje.

  Joanna Zajchowska

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.