Wiadomości

 • Wojsko zachęca do spoglądania w niebo. 'Weźcie aparaty w dłoń!'
 • Wojna w Ukrainie. Premier Japonii już w Kijowie. Jest pierwsze zdjęcie

  Wojna w Ukrainie. Premier Japonii już w Kijowie. Jest pierwsze zdjęcie

  Premier Japonii Fumio Kishida jest już w Kijowie. Oczekuje się, że szef rządu zapewni Wołodymyra Zełenskiego, że jego kraj - jako tegoroczny gospodarz spotkania grupy G7 - będzie dążyć do międzynarodowej jedności poprzez nałożenie surowych sankcji na Rosję. Fumio Kishida prawdopodobnie zapowie też, że Japonia będzie nadal udzielać Ukrainie maksymalnego wsparcia, koncentrując się na jej odbudowie i pomocy humanitarnej.

  Magdalena Bojanowska
 • Nieoficjalnie: Kaczyński przeszedł sepsę. Dopiero w połowie kwietnia ma wrócić do obowiązków

  Nieoficjalnie: Kaczyński przeszedł sepsę. Dopiero w połowie kwietnia ma wrócić do obowiązków

  - Prezes Kaczyński powinien powrócić w pełni do swoich obowiązków w połowie kwietnia po Wielkanocy - przekazał Onetowi współpracownik szefa Prawa i Sprawiedliwości. Z nieoficjalnych informacji portalu wynika, że Jarosław Kaczyński musiał przerwać swój przedwyborczy przejazd po Polsce nie tylko przez operację kolana, ale także przez sepsę, którą przeszedł tuż po zabiegu.

  Magdalena Bojanowska
 • Podkarpacie. 11-latek zgubił się w lesie, bo jego pijany ojciec zasnął. Mężczyzna miał 3 promile

  Podkarpacie. 11-latek zgubił się w lesie, bo jego pijany ojciec zasnął. Mężczyzna miał 3 promile

  Policjanci z podkarpackiego Raniżowa dostali zgłoszenie w sprawie dziecka, które zgubiło się w lesie. Przestraszony 11-latek zadzwonił do mamy mówiąc, że ojciec jest pijany i śpi. Dzięki pomocy policjantów chłopiec zdołał znaleźć wyjście z lasu. Śledczy będą sprawdzać, czy 11-latek nie został narażony na niebezpieczeństwo przez nieodpowiedzialnego ojca.

  Patryk Rutkowski
 • Szydło apeluje do władz Gruzji o udzielenie pomocy Saakaszwilemu. 'Jeśli przeżyję, to dzięki Polsce'

  Szydło apeluje do władz Gruzji o udzielenie pomocy Saakaszwilemu. "Jeśli przeżyję, to dzięki Polsce"

  Jeśli przeżyję, to dzięki Polsce, misja polskich lekarzy to moja ostatnia szansa - podkreślił Micheil Saakaszwili w wywiadzie dla Polskiego Radia. Na słowa byłego prezydenta zareagowała Beata Szydło. "Apeluję do władz Gruzji o zgodę na natychmiastowe udzielenie prezydentowi pomocy medycznej. Polska jest gotowa jej udzielić" - napisała była premierka.

  Magdalena Bojanowska
 • Jarosław Kaczyński wygrał sprawę z Radosławem Sikorskim. Europoseł jest zobowiązany do przeprosin
 • Afera mobbingowa w 'Newsweeku'. Lis: Jak prokuratura mnie zaprosi o szóstej, to pójdę

  Afera mobbingowa w "Newsweeku". Lis: Jak prokuratura mnie zaprosi o szóstej, to pójdę

  - Jak słyszę, że moją sprawą zajmuje się pani prokurator, która w dwie godziny umorzyła sprawę wyborów kopertowych, staram się nie mieć złudzeń - powiedział Tomasz Lis, pytany o aferę mobbingową w "Newsweeku". - Jak zostanę zaproszony na rozmowę, to pójdę. Mam nadzieję, że nie o szóstej, ale jak zaproszą o szóstej, to też pójdę - dodał dziennikarz.

  Magdalena Bojanowska
 • Minister Piotr Gliński o słowach Tuska: 'Tak odpowiada menel'. Poszło o reparacje wojenne

  Minister Piotr Gliński o słowach Tuska: "Tak odpowiada menel". Poszło o reparacje wojenne

  Donald Tusk podczas spotkania z mieszkańcami Bytomia stwierdził, mówiąc o reparacjach wojennych, że "to trzeba umieć załatwić, a nie jak pajace latać po całym świecie, obnosić się ze swoim patriotyzmem, a na końcu kieszeń dziurawa i pistolet za paskiem". Lider PO podkreślał, że "nie śmieje się z reparacji, a z Mularczyka". Słowa Tuska skomentował w TVP3 minister Piotr Gliński.

  Kamila Cieślik
 • MSZ Japonii: Po rozmowach w Kijowie premier Japonii wróci do Polski

  MSZ Japonii: Po rozmowach w Kijowie premier Japonii wróci do Polski

  Premier Japonii Fumio Kishida jest w drodze z Polski do Kijowa - podały we wtorek rano japońskie media. Szef japońskiego rządu poleciał do Rzeszowa czarterowym samolotem z New Delhi z Indii, gdzie przebywał z wizytą. Z Rzeszowa jedzie właśnie do stolicy Ukrainy. Później szef japońskiego rządu ma także wrócić do Polski.

  Eryk Kielak
 • Dziennikarka zadała serię pytań o zbrodnie Kremla. Ambasador Rosji zaczął się nerwowo uśmiechać
 • Ojciec dusił syna - nowe informacje. Pierwsze nagranie zgłoszono w lutym policji i MOPS-owi

  Ojciec dusił syna - nowe informacje. Pierwsze nagranie zgłoszono w lutym policji i MOPS-owi

  Rodzice siedmioletniego chłopca udostępnili na TikToku nagranie, na którym widać, jak mężczyzna poddusza swojego syna, a matka się temu przygląda i stwierdza, że "może w końcu będzie święty spokój". Rodzicom dziecka przedstawiono zarzuty. Jak się okazuje, nagrania pokazujące zachowanie ojca chłopca zostało zgłoszone policji i MOPS-owi już w lutym. Wówczas jednak nie nosiło znamion przestępstwa.

  Natalia Pacholczyk
 • Papież spadł PiS-owi z nieba. O czym nie mówimy, gdy mówimy o Janie Pawle II?
 • Mieszkańcy Mińska Mazowieckiego oburzeni wyglądem cmentarnej bramy. Kojarzy im się z piratami

  Mieszkańcy Mińska Mazowieckiego oburzeni wyglądem cmentarnej bramy. Kojarzy im się z piratami

  Nowa brama na terenie cmentarza parafii w Mińsku Mazowieckim wzbudza ogromne kontrowersje. Na jej skrzydłach zostały umieszczone dwie czaszki, pod nimi skrzyżowane kości, a jeszcze niżej napis: "Memento mori" (pamiętaj o śmierci). Wzór nie podoba się mieszkańcom parafii, a ze skargami dzwonią nawet do urzędu miasta. Jakby tego było mało, teraz nowa brama została zdewastowana.

  Aleksandra Boryń

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.