Wiadomości

 • Premier wspiera Andrzeja Dudę, rozdaje promesy. Fogiel tłumaczy jego udział w kampanii

  Premier wspiera Andrzeja Dudę, rozdaje promesy. Fogiel tłumaczy jego udział w kampanii

  Mateusz Morawiecki w trakcie kampanii prezydenckiej rozdaje samorządom promesy, choć ustawy jeszcze nie ma. Wicerzecznik PiS tłumaczył w RMF FM, że gdy premier jest na wiecach, to wtedy występuje jako "członek PiS". Jednak gdy rozdaje obietnice pieniędzy, to są to już "obowiązki premierowskie", których komitet Andrzeja Dudy nie wpisze do sprawozdania finansowego.

  pawk
 • Najnowszy sondaż. Rafał Trzaskowski wygrywa o włos i zostaje prezydentem. Duża grupa niezdecydowanych
 • W USA już 3 mln przypadków zakażeń i 131 tys. ofiar. "Jesteśmy po kolana w pierwszej fali epidemii"

  W USA już 3 mln przypadków zakażeń i 131 tys. ofiar. "Jesteśmy po kolana w pierwszej fali epidemii"

  Amerykańskie media donoszą o kolejnym "ponurym kamieniu milowym" epidemii koronawirisa w Stanach Zjednoczonych - liczba wszystkich przypadków przekroczyła 3 miliony, a liczba ofiar śmiertelnych - 131 tysięcy osób. Szpitale w wielu miastach są przepełnione, ponownie pojawiają się obawy o niewystarczającą liczbę respiratorów. Tymczasem w Białym Domu zorganizowano spotkanie grup zadaniowych ws. przywrócenia pracy szkół od przyszłego roku szkolnego.

  kn
 • Duda chce wsparcia PSL i Konfederacji, NIK wszczyna kontrolę [POLITYCZNE PODSUMOWANIE DNIA]

  Duda chce wsparcia PSL i Konfederacji, NIK wszczyna kontrolę [POLITYCZNE PODSUMOWANIE DNIA]

  Środa przyniosła informację, że nie ma już co liczyć na wspólną debatę dwóch kandydatów na prezydenta - Onet ustalił, że zapobiegł jej sam Jacek Kurski. W najnowszym sondażu Kantar kandydat KO Rafał Trzaskowski o włos pokonuje Andrzeja Dudę. Urzędujący prezydent zwrócił się z apelem do władz Konfederacji i PSL, proponując spotkanie, które miałoby się odbyć już po 12 lipca. Z kolei Najwyższa Izba Kontroli poinformowała, że rozpoczęła "doraźną kontrolę" w związku z przygotowaniem wyborów prezydenckich, które były zaplanowane na 10 maja.

  kn
 • Gdzie jest Jarosław Kaczyński i dlaczego nie wspiera prezydenta? "To nie są wybory, w których startuje PiS"
 • Wybory kopertowe pod lupą NIK. Kontrola "wybranych podmiotów" od organizacji wyborów 10 maja
 • Sąd: Jarosław Kaczyński musi przeprosić Radosława Sikorskiego. "Pomówił go o zdradę dyplomatyczną"

  Sąd: Jarosław Kaczyński musi przeprosić Radosława Sikorskiego. "Pomówił go o zdradę dyplomatyczną"

  Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że Jarosław Kaczyński naruszył dobra osobiste Radosława Sikorskiego, pomawiając go o zdradę dyplomatyczną - poinformował mecenas Jacek Dubois. Zgodnie z decyzją sądu prezes PiS ma wystosować wobec byłego szefa MSZ przeprosiny. "Oszczerca ponownie napiętnowany. W niedzielę nie dajmy się nabrać się na jego kłamstwa" - skomentował Sikorski.

  kn

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.