Wiadomości

 • Podkarpacie. Parafianie przyjechali po proboszcza taczkami. 'Żądamy natychmiastowej zmiany'
 • Wywiad USA: Putin krytykowany przez najbliższe otoczenie. 'Kolejne tygodnie będą kluczowe'

  Wywiad USA: Putin krytykowany przez najbliższe otoczenie. "Kolejne tygodnie będą kluczowe"

  Jedna z osób z najbliższego otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina skrytykowała w bezpośredniej rozmowie z politykiem sposób, w jaki prowadzi wojnę w Ukrainie - podaje nieoficjalnie "The Washington Post", powołując się na ustalenia amerykańskiego wywiadu. Informacja okazała się na tyle istotna, że znalazła się w raporcie wywiadowczym przekazywanym m.in. prezydentowi Stanów Zjednoczonych Joe Bidenowi.

  Marcin Kozłowski
 • Tragedia w Tatrach. Turysta zginął po upadku z dużej wysokości

  Tragedia w Tatrach. Turysta zginął po upadku z dużej wysokości

  Z rejonu Przełęczy Krzyżne wraz ze zsuwem śnieżnym na stronę Doliny Roztoki spadł turysta. Jak przekazał w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Tomasz Wojciechowski, ratownik dyżurny TOPR, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

  Marcin Kozłowski
 • 'Chcemy uratować ojca, przywrócić go do życia'. Przejmujący apel córki ukraińskiego jeńca

  "Chcemy uratować ojca, przywrócić go do życia". Przejmujący apel córki ukraińskiego jeńca

  Rodzina pana Leonida wciąż ma nadzieję, że ojciec, dziadek i mąż wróci do domu. Mężczyzna od sześciu miesięcy przebywa w rosyjskiej niewoli. Wcześniej bronił Azowstalu. - Chcemy jak najszybciej uratować ojca, przywrócić go do życia, dlatego pukamy do wszystkich drzwi, błagając o pomoc - mówi w rozmowie z Gazetą.pl pani Katia, córka ukraińskiego żołnierza.

  Patryk Pytlak
 • Władimir Putin nie konsultuje swoich planów z rządem. 'Może nagle oświadczyć, że coś robimy'
 • 29-latek wtargnął na posesję, zmarł po szarpaninie z domownikami. Ziobro: Mieli pełne prawo do obrony

  29-latek wtargnął na posesję, zmarł po szarpaninie z domownikami. Ziobro: Mieli pełne prawo do obrony

  - Zarzuty stawiane tej rodzinie nie były zasadne - tak o tragedii, do której doszło w ubiegłym tygodniu w Poznaniu, mówił w piątek prokurator generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Przypomnijmy: 29-letni Marcin U. wtargnął na jedną z posesji, doszło do szarpaniny z domownikami. Mężczyzna zmarł. Zarzuty postawiono trójce domowników - kobiecie, mężczyźnie i nastolatkowi.

  Marcin Kozłowski
 • Ukraina. Centrum Wolności Obywatelskich o Noblu dla organizacji: Prezent dla Putina

  Ukraina. Centrum Wolności Obywatelskich o Noblu dla organizacji: Prezent dla Putina

  Tegoroczna Pokojowa Nagroda Nobla to przekaz w stronę Kremla o tym, że Rosja czyni zło - tak decyzję komitetu noblowskiego skomentował członek zarządu Centrum Wolności Obywatelskich. Ta ukraińska organizacja została laureatem pokojowego Nobla wraz z rosyjskim Memoriałem i białoruskim obrońcą praw człowieka Alesiem Bialackim.

  Paulina Zduniak
 • Sposób na zakończenie wojny? Sanna Marin krótko i na temat: Rosja musi opuścić Ukrainę
 • Ukraińcy krytykują decyzję Komitetu Noblowskiego: Ofiara, agresor i wspólnik

  Ukraińcy krytykują decyzję Komitetu Noblowskiego: Ofiara, agresor i wspólnik

  Ukraińcy krytykują przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla białoruskim, rosyjskim i ukraińskim obrońcom praw człowieka. Były ambasador Ukrainy w Niemczech stwierdził, że umieszczenie w tym samym gronie Ukrainy, "ofiary rosyjskiego ataku, z agresorem i jego białoruskim wspólnikiem", jest naprawdę porażające. "Ukraina to demokracja. Rosja i Białoruś nie. Różnica między 'trzema bratnimi narodami', jak przez lata opisywała te kraje rosyjska imperialistyczna propaganda, nigdy nie była większa" - podkreśliła dziennikarka Olga Tokariuk.

  Magdalena Bojanowska
 • Tym razem Rosjanie raczej się cofnęli, niż uciekli. Ukraińcy i tak mają duży sukces

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.