Wiadomości

 • Sophia Loren w szpitalu. Aktorka przeszła poważną operację po wypadku w swoim domu w Szwajcarii
 • Po napaści na Borysa Budkę zarzuty może usłyszeć sam polityk? Ziobro: Prokurator będzie musiał to rozważyć

  Po napaści na Borysa Budkę zarzuty może usłyszeć sam polityk? Ziobro: Prokurator będzie musiał to rozważyć

  Prokurator generalny Zbigniew Ziobro nie wykluczył, że w sprawie piątkowej napaści na Borysa Budkę postawione zostaną nowe zarzuty. I to samemu politykowi, który był ofiarą ataku. - Mamy już nagrania z monitoringu, które wskazują, że pan Borys Budka mijał się z prawdą - stwierdził szef resortu sprawiedliwości. I dodał, że prokurator "będzie musiał rozważyć" ewentualne zarzuty w sprawie składania fałszywych zeznań.

  Katarzyna Romik
 • Antycyklon Rosi zatrzyma lato na dłużej, ale synoptycy zapowiadają stopniowe nadejście ochłodzenia
 • 'GW': Ziobro ma kwity na Kaczyńskiego. Może chodzić o kopertę z pieniędzmi

  "GW": Ziobro ma kwity na Kaczyńskiego. Może chodzić o kopertę z pieniędzmi

  Koperta z 50 tysiącami złotych może być "hakiem", który Zbigniew Ziobro ma na Jarosława Kaczyńskiego - pisze Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej". Dziennikarz ujawnił nagrania z przesłuchania austriackiego biznesmena zaangażowanego w budowę dwóch luksusowych biurowców w Warszawie na działce spółki Srebrna. Gerald Birgfellner miał wręczyć pieniądze za pośrednictwem Kaczyńskiego.

  Katarzyna Romik
 • Śmierć 'ostatniego ojca chrzestnego'. Włoski mafioso przez 30 lat ukrywał się przed śledczymi
 • Absurdalny spór w 'Sprawie dla reportera'. Ciapunio zjadł 100 główek kapusty? 'Policja siedzi mu na ogonie'

  Absurdalny spór w "Sprawie dla reportera". Ciapunio zjadł 100 główek kapusty? "Policja siedzi mu na ogonie"

  Konflikt sąsiedzki w miejscowości Janiszów (woj. lubelskie) przybrał niespodziewany obrót, kiedy z pola jednej ze stron rzekomo zniknęło 100 główek kapusty. Podejrzanym stał się pies Ciapunio, czyli kundelek niewielkich rozmiarów, który poruszył serca internautów, gdy padło na niego podejrzenie. W sieci pojawiło się mnóstwo dowodów wsparcia i teorii na temat psa, który był jednym z bohaterów programu TVP "Sprawa dla reportera".

  Izabela Alberczyk
 • Liczba migrantów w Niemczech gwałtownie rośnie. Przez Polskę wiodą dwa szlaki przerzutowe

  Liczba migrantów w Niemczech gwałtownie rośnie. Przez Polskę wiodą dwa szlaki przerzutowe

  Ponad 100 osób dziennie zatrzymuje niemiecka policja tuż przy granicy w Polską. Większość z nich to migranci, którzy przedostali się z Białorusi lub wybrali szlak bałkański. Czasem funkcjonariusze zatrzymują także przemytników. Niemieckie władze nie mają wątpliwości, że migrantów będzie przybywać, a kanclerz Niemiec mówi o konkretnych działaniach, które trzeba podjąć.

  Katarzyna Romik
 • Duda o tym, co po wyborach: Chciałbym, żeby to był taki rząd, z którym będziemy jednak mieli wspólną wizję

  Duda o tym, co po wyborach: Chciałbym, żeby to był taki rząd, z którym będziemy jednak mieli wspólną wizję

  - Prezydent nie jest samotną wyspą w Polsce, tylko musi współdziałać z władzą wykonawczą. Konstytucja też go do tego zobowiązuje, więc trzeba będzie współdziałać z rządem. Nie ukrywam, że chciałbym, żeby to był taki rząd, z którym będziemy jednak mieli wspólną wizję - mówił w wywiadzie dla "Super Expressu'' Andrzej Duda. Prezydent odniósł się również do słów Wołodymyra Zełenskiego, krytykujących Polskę, a także swoich planów po zakończeniu prezydentury.

  Joanna Zajchowska
 • Szymon Hołownia chce 'zmieniać Polskę na pokolenia'. Dlaczego 'czuje się jak mąż Merkel'?

  Szymon Hołownia chce "zmieniać Polskę na pokolenia". Dlaczego "czuje się jak mąż Merkel"?

  Szymon Hołownia zyskał popularność jako prezenter telewizyjny i katolicki publicysta, zanim rozpoczął swoją karierę polityczną. W 2020 roku przewodniczący Polski 2050 zajął trzecie miejsce w wyborach prezydenckich. Teraz Hołownia tworzy koalicję z Polskim Stronnictwem Ludowym i ubiega się o mandat poselski z podlaskiej listy Trzeciej Drogi, aby "budować Polskę demokratyczną, zieloną, różnorodną, solidarną i gospodarną".

  Patryk Rutkowski, NPK
 • Dr Paweł Kubicki ocenia obietnice wyborcze: Konfederacja ma najsłabiej napisany program

  Dr Paweł Kubicki ocenia obietnice wyborcze: Konfederacja ma najsłabiej napisany program

  - W nadchodzących wyborach kluczowe dla seniorów są kwestie dostępu do służby zdrowia, a także ich sytuacja ekonomiczna - wysokość emerytury, świadczeń - mówił w "Porannej rozmowie Gazeta.pl" socjolog dr hab. Paweł Kubicki z Katedry Polityki Społecznej Szkoły Głównej Handlowej. Następnie ekspert ocenił programy wyborcze. Najsurowsze słowa padły pod adresem Konfederacji.

  red.
 • Afera wizowa. Tusk zapowiada ujawnienie dokumentów. 'Oni nadal nas okłamują'

  Afera wizowa. Tusk zapowiada ujawnienie dokumentów. "Oni nadal nas okłamują"

  - Wiecie, że oni w ogóle nie zaprzestali tych zleceń dla firm zewnętrznych na sprzedawanie polskich wiz, że nadal nas okłamują? Jutro czy pojutrze zobaczycie państwo dokumenty, które pokazują, że oni nadal ten proceder prowadzą - ogłosił w niedzielę przewodniczący PO Donald Tusk. Według byłego premiera "za chwilę Europa będzie się zastanawiała, czy nie muszą zamknąć granic" z Polską.

  Marcin Kozłowski
 • Która z partii zapewniłaby Polsce bezpieczeństwo? Jest sondaż. Pierwsze miejsce nie dla PiS-u

  Która z partii zapewniłaby Polsce bezpieczeństwo? Jest sondaż. Pierwsze miejsce nie dla PiS-u

  "Bezpieczna przyszłość Polaków" - tak brzmi hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości. Mimo to partia Jarosława Kaczyńskiego nie zajęła pierwszego miejsca w najnowszym sondażu SW Research dla rp.pl. W badaniu zapytano respondentów, pod rządami której partii Polska byłaby najbezpieczeniejsza. PiS został wyprzedzony o 1,5 punktu procentowego przez inne ugrupowanie.

  Marcin Kozłowski
 • O czym rozmawiają narodowcy, gdy jadą na konwencję? Przaśne żarty i wyliczanka 'antypolskich' miast

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.