Wiadomości

 • Korea Północna wystrzeliła rakietę balistyczną w kierunku Morza Japońskiego
 • Jacek Kurski w rządzie? Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości

  Jacek Kurski w rządzie? Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości

  Blisko 70 proc. uczestników sondażu SW Research dla portalu rp.pl uważa, że były prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski nie powinien wejść do rządu. Spekulacje na temat przyszłości politycznej Kurskiego trwają. Z ostatnich nieoficjalnych medialnych doniesień wynika jednak, że były prezes TVP na razie nie ma co liczyć na ministerialną tekę.

  Marcin Kozłowski, Magdalena Bojanowska
 • Ławrow nie wykluczył użycia broni jądrowej na okupowanych terenach. Stanowcza reakcja szefa MSZ Ukrainy

  Ławrow nie wykluczył użycia broni jądrowej na okupowanych terenach. Stanowcza reakcja szefa MSZ Ukrainy

  - Wszelkie prawa, doktryny, koncepcje, strategie Federacji Rosyjskiej obowiązują na całym jej terytorium - stwierdził w sobotę w Nowym Jorku szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow, pytany o kwestię użycia broni jądrowej na okupowanych terenach w Ukrainie. Obecnie odbywają się tam pseudoreferenda, które, jak wskazuje społeczność międzynarodowa, mogą być pretekstem dla Rosji do niezgodnego z prawem przejęcia tych terytoriów.

  Marcin Kozłowski

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.