Wiadomości

 • "Polacy nas łapali, bili i wypychali". Reportaż BBC o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy
 • Po dwóch latach katastrof świat znów będzie debatować o klimacie. Oczekiwania? Ogromne

  Po dwóch latach katastrof świat znów będzie debatować o klimacie. Oczekiwania? Ogromne

  Pierwsze dwa tygodnie listopada będą szczególnie ważnym momentem dla klimatu - a więc i dla nas wszystkich. W Glasgow zbiera się szczyt klimatyczny COP26. Dyplomacja klimatyczna wraca na swoje tory po przerwie wywołanej pandemią. Oczekiwania wobec szczytu są ogromne, zaś szanse na spełnienie ich wszystkich - niewielkie. Co wcale jednak nie znaczy, że Porozumienie paryskie ws. klimatu nie działa.

  Patryk Strzałkowski
 • Reżyserka "Rodzina+" Nina Cieślińska nominowana do Grand Video Awards

  Reżyserka "Rodzina+" Nina Cieślińska nominowana do Grand Video Awards

  Nina Cieślińska, reżyserka serialu "Rodzina+", wyprodukowanego przez portal Gazeta.pl, znalazła się na liście nominowanych do tegorocznej nagrody Grand Video Awards 2021. Niezwykła produkcja opowiada o nieheteronormatywnych, tęczowych rodzinach, które wychowują w Polsce dzieci. Serial dostępny jest na Gazeta.pl oraz w mediach społecznościowych. Zapraszamy do głosowania.

  pch

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.