Wiadomości

 • PiS osacza Banasia, a ten wbija szpilę Kaczyńskiemu. Kulisy wojny wokół "pancernego Mariana"

  PiS osacza Banasia, a ten wbija szpilę Kaczyńskiemu. Kulisy wojny wokół "pancernego Mariana"

  PiS wzięło się za Mariana Banasia. Immunitet prezes NIK wisi na włosku, a on sam jest osamotniony. Obóz rządzący chce się z nim rozprawić, bo Banaś wciska w ręce opozycji ostrą amunicję do ostrzeliwania PiS-u choćby ws. inwigilacji Pegasusem. "Pancerny Marian" chce też wzywać Jarosława Kaczyńskiego na przesłuchanie. - Chyba chłopa rozum opuścił. Prezes Kaczyński tak zwykł reagować na takie zaczepki - mówi nam jego współpracownik.

  Jacek Gądek
 • Wiceminister Sławomir Gadomski kończy pracę w resorcie zdrowia. Nieoficjalnie: Sygnalizował, że chce odejść
 • Morawiecki mówił o wzroście zakażeń, chwilę potem chwalił Polski Ład. "Ratuj się, kto może" [KOMENTARZE]

  Morawiecki mówił o wzroście zakażeń, chwilę potem chwalił Polski Ład. "Ratuj się, kto może" [KOMENTARZE]

  "Nie wiem, kto zaplanował taki układ tematyczny konferencji, ale fantazję miał niesłychaną", "Ten 'Polski Ład' to kompletny bałagan", "Czy premier polski rządu mógłby jednak nie robić z masowej śmierci powodu do radości?" - m.in. takie komentarze pojawiły się po piątkowej konferencji Mateusza Morawieckiego. Premier zabrał na niej głos przed ministrem zdrowia, który przekazał potem, że sytuacja związana ze wzrostem zakażeń jest alarmująca, a ryzyko naruszenia wydolności ochrony zdrowia - najwyższe w przebiegu całej pandemii.

  oprac. Magdalena Bojanowska

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.