Wiadomości

 • Rosja. Sprzeciwiał się mobilizacji, rzucając koktajle Mołotowa. Został zatrzymany [WIDEO]

  Rosja. Sprzeciwiał się mobilizacji, rzucając koktajle Mołotowa. Został zatrzymany [WIDEO]

  Rosja od kilku dni prowadzi częściową mobilizację, w związku z czym już ponad 260 tys. mężczyzn uciekło z kraju, a kolejne tysiące protestują. W nocy z niedzieli na poniedziałek w Uriupinsku położonym we wschodnio-południowej Rosji 35-latek rzucał koktajlami Mołotowa w urząd rekrutacyjny. Chciał w ten sposób zaprotestować przeciwko mobilizacji. Mężczyzna został zatrzymany przez służby na miejscu zdarzenia.

  Karolina Kraushar
 • Władimir Putin ogłosił mobilizację. Media: Z Rosji uciekło już 261 tys. mężczyzn
 • Włochy. Giorgia Meloni premierką? Przed wyborami zakazała salutu rzymskiego, ale ceni Mussoliniego

  Włochy. Giorgia Meloni premierką? Przed wyborami zakazała salutu rzymskiego, ale ceni Mussoliniego

  Giorgia Meloni, przywódczyni partii Bracia Włosi, która zwyciężyła w wyborach parlamentarnych, prawdopodobnie zostanie premierką Włoch. Przed kampanią wyborczą Meloni zakazała partyjnym aktywistom wykonywania salutu rzymskiego i wypowiadania skrajnych sądów. Nie odcina się też od faszystowskiego okresu w historii Włoch. Mussolini był jej zdaniem "złożoną postacią", ale wiele osiągnął.

  Karolina Trela, Wiktoria Beczek

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.