Wiadomości

 • Posłowie zajmą się dziś wotum nieufności wobec Ziobry. Będzie też głosowanie ws. nowelizacji SN
 • Ukraina. Rosja szykuje prowokację w okolicach Wyspy Węży. 'Chcą ostrzelać cywilne statki'

  Ukraina. Rosja szykuje prowokację w okolicach Wyspy Węży. "Chcą ostrzelać cywilne statki"

  Rosyjska armia kontynuuje szturm ukraińskich pozycji w Donbasie. Intensywne walki trwają w rejonie Siewierodoniecka. Zdaniem Ukraińców, Rosja szykuje prowokację na Morzu Czarnym w pobliżu Wyspy Węży - z przejętego okrętu pod ukraińską banderą chce ostrzelać cywilne statki albo nawet terytorium innego państwa w basenie Morza Czarnego.

  IAR, oprac. Joanna Zajchowska
 • Masakra w Teksasie. Bliscy wspominają zmarłych. 'Nie mieliśmy pojęcia, że to pożegnanie'
 • Sprawca masakry z Teksasu pisał o swoich zamiarach 10 minut przed atakiem. 'Jadę ostrzelać szkołę'
 • Pogoda. Chłodna końcówka maja. Będzie padać, możliwe też burze

  Pogoda. Chłodna końcówka maja. Będzie padać, możliwe też burze

  Pogoda w ostatnich dniach miesiąca w Polsce będzie chłodna i pochmurna - temperatura powietrza w dużej mierze będzie utrzymywać się poniżej 20 stopni Celsjusza. Z zapowiedzi synoptyków wynika, że codziennie przelotnie padać będzie deszcz, gdzieniegdzie wystąpią też burze.

  joszwa
 • Pomaska: Chciałabym, żeby Ziobro przestał być ministrem sprawiedliwości. On kompromituje ten resort

  Pomaska: Chciałabym, żeby Ziobro przestał być ministrem sprawiedliwości. On kompromituje ten resort

  - Ja bym chciała, żeby Zbigniew Ziobro przestał być ministrem sprawiedliwości. On kompromituje ten resort, kompromituje cały wymiar sprawiedliwości. Używa politycznej władzy do szukania haków na przeciwników politycznych, nawet na sędziów. Szuka wiernych prokuratorów, którzy będą wykonywali jego polecenia. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby Zbigniew Ziobro przestał być ministrem. Przestał pełnić tę funkcję - mówiła w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Agnieszka Pomaska z Koalicji Obywatelskiej.

  Patryk Pytlak
 • Janusz Korwin-Mikke ukarany naganą. Za wypowiedzi podważające masakrę w Buczy
 • Władimir Putin odwiedził rannych rosyjskich żołnierzy? 'Inscenizacja', 'bezwstydny zabieg PR'
 • Egzamin ósmoklasisty 2022 - język angielski. Gdzie znaleźć arkusze? Kiedy pojawią się wyniki?
 • Ukraina. Zełenski oburzony słowami Kissingera. 'W jego kalendarzu jest nie rok 2022, lecz 1938'

  Ukraina. Zełenski oburzony słowami Kissingera. "W jego kalendarzu jest nie rok 2022, lecz 1938"

  - Mimo Buczy i Mariupola. (...) I mimo obozów filtracyjnych, w których zabijają, torturują, gwałcą i poniżają, (...) pan Kissinger wyłania się z głębokiej przeszłości i mówi, że kawałek Ukrainy należy oddać Rosji - powiedział Wołodymr Zełenski, odpowiadając na słowa Henry'ego Kissingera dot. porozumienia z Rosją. - W kalendarzu Kissingera jest nie rok 2022, lecz 1938, i wydawało mu się, że mówi do publiczności nie w Davos, lecz w Monachium - dodał ukraiński prezydent.

  Magdalena Bojanowska

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.