Wiadomości

 • Płońsk. Policja znalazła wyziębioną 83-latkę w rowie. Bliscy zostawili ją na chwilę w aucie
 • Agnieszka Holland o słowach prezesa PiS: Rządzą ludzie 'pełni cynizmu, nihilizmu i nienawiści'

  Agnieszka Holland o słowach prezesa PiS: Rządzą ludzie "pełni cynizmu, nihilizmu i nienawiści"

  Nie ustają ataki polityków prawicy na film Agnieszki Holland "Zielona Granica. - Większość wypowiedzi, od pana Ziobro zaczynając, na panu Kaczyńskim kończąc, nadaje się nie do komentowania, lecz do skierowania pozwu sądowego - przyznała reżyserka w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Artystka wyraziła także swoje ubolewanie nad faktem, że w Polsce sprawują władzę "ludzie pełni cynizmu, nihilizmu i nienawiści".

  Jagoda Różycka
 • Obejrzeli 'Zieloną Granicę'. 'Nie słuchajcie polityków i idźcie do kina'

  Obejrzeli "Zieloną Granicę". "Nie słuchajcie polityków i idźcie do kina"

  Po kinowej premierze "Zielonej granicy" w Polsce, która odbyła się 22 września, w sieci pojawiają się pierwsze recenzje. Na portalu X (dawny Twitter) głos zabrał m.in. dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki, który uważa, że obraz jest jak "wyrzut sumienia". Produkcję chwalą też m.in. Adam Bodnar i Tomasz Terlikowski. Film nadal mocno krytykują politycy Zjednoczonej Prawicy. "To paszkwil" - pisze wiceminister Sebastian Kaleta, "pseudoelity III RP, które promują film Holland" - dodaje premier Mateusz Morawiecki.

  Joanna Zajchowska

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.