Wiadomości

 • Kto zrezygnował z udziału w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy? Lista nieobecnych rośnie
 • Polacy ruszają na pomoc Bejrutowi. Zbiórki i specjalna misja. "Pod gruzami cały czas są żywi ludzie"

  Polacy ruszają na pomoc Bejrutowi. Zbiórki i specjalna misja. "Pod gruzami cały czas są żywi ludzie"

  Polacy ruszają na pomoc Bejrutowi - organizacje charytatywne (m.in. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, PAH i Caritas) organizują pomoc na miejscu i zbiórki pieniędzy dla poszkodowanych. Jeszcze w środę wieczorem z Polski wyleci też samolot ze specjalną misją pomocową dla Libanu. - To będą grupy ratowników z psami tropiącymi, bo tam cały czas są żywi ludzie pod gruzami - mówił wiceszef spraw zagranicznych. Do pomocy w zbieraniu środków dla poszkodowanych przyłączyła się także Gazeta.pl.

  kn, IAR
 • Dramatyczne nagranie z Bejrutu. Reporterka BBC prowadziła wywiad, gdy nastąpił wybuch [WIDEO]
 • Fundusz Ziobry finansuje projekt o "przestępstwach pod wpływem ideologii LGBT"

  Fundusz Ziobry finansuje projekt o "przestępstwach pod wpływem ideologii LGBT"

  Ministerialny Fundusz Sprawiedliwości współfinansuje projekt pt. "Przeciwdziałanie przestępstwom dotyczącym naruszenia wolności sumienia popełnianym pod wpływem ideologii LGBT". Jak wskazano w uzasadnieniu, celem projektu jest "doprowadzenie do wyeliminowania z polskiej przestrzeni publicznej przypadków łamania praw sumienia ludzi wierzących, którzy cierpią pod wpływem presji nowych lewicowych ideologii". Odbiorcą środków finansowych z projektu jest fundacja kierowana przez Pawła Lisickiego, redaktora naczelnego "Do Rzeczy".

  kn
 • "Jest dramatycznie". Polska organizacja już pomaga w Bejrucie i wysyła ratowników. Potrzeba wsparcia

  "Jest dramatycznie". Polska organizacja już pomaga w Bejrucie i wysyła ratowników. Potrzeba wsparcia

  "Jest dramatycznie. Próbowaliśmy właśnie namówić starszą panią, żeby opuściła budynek, który ma się zawalić, ale ta starsza pani nie chce wyjść ze swojego domu" - relacjonuje Rana Gabi z Fundacji PCPM, która pomaga mieszkańcom Bejrutu. Polska organizacja apeluje o wsparcie pomocy dla Libańczyków. Jeszcze dziś wysyła na miejsce zespół ratunkowy.

  Patryk Strzałkowski
 • MEN: uczniowie wracają do szkół. Broniarz: Mamy ogromne obawy. "Dziecko to nie jest zakonnik"
 • Eksplozja w Bejrucie. Te zdjęcia pokazują skalę zniszczenia. "Straty idą w miliardy dolarów"

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.