Wiadomości

 • Pękają podpory na Moście Krymskim. Są zdjęcia. Ukraińcy kpią: 'Wygląda niezawodnie'
 • Kolejny zagadkowy rakietowy podarek z USA. Przeciwlotniczy Frankenstein zmartwi Rosjan

  Kolejny zagadkowy rakietowy podarek z USA. Przeciwlotniczy Frankenstein zmartwi Rosjan

  W najnowszej transzy pomocy militarnej USA dla Ukrainy jest wyszczególniona pozycja "Rakiety AIM-7 na potrzeby obrony przeciwlotniczej". Choć ukraińskie wojsko oficjalnie takich nie używa, ani nie ma jak. Albo to uproszczenie, albo dowód postępu programu, który ma w znacznym stopniu rozwiązać krytyczny brak amunicji dla obrony przeciwlotniczej Ukrainy.

  Maciek Kucharczyk
 • Donald Tusk o marszu 4 czerwca: Zrobimy im takie konsultacje społeczne, jakich jeszcze nie widzieli

  Donald Tusk o marszu 4 czerwca: Zrobimy im takie konsultacje społeczne, jakich jeszcze nie widzieli

  - Będzie morze biało-czerwonych flag i zrobimy im takie konsultacje społeczne, jakich jeszcze nie widzieli - zapewnił w czwartek w krótkim nagraniu na Twitterze Donald Tusk. Były premier zaprosił na marsz 4 czerwca w najbliższą niedzielę w Warszawie. Zgodnie z medialnymi doniesieniami zgromadzenie zgłoszono na 50 tys. osób, a ich bezpieczeństwa ma pilnować 4 tysiące policjantów. Drugą informację zdementował w rozmowie z Gazeta.pl rzecznik stołecznej policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

  Katarzyna Romik

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.