Wiadomości

 • Polski wywiad przechwycił rozmowy Rosjan. Oskarżają dowódców o głupie decyzje

  Polski wywiad przechwycił rozmowy Rosjan. Oskarżają dowódców o głupie decyzje

  Agencja Wywiadu przechwyciła rozmowy rosyjskich żołnierzy stacjonujących w Ukrainie. Jak przekazał rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, wynika z nich, że żołnierze wysyłani na front są coraz bardziej świadomi, że Rosjanie ponoszą w Ukrainie duże straty. Oskarżają dowódców o głupie decyje i próbują uniknąć służby.

  Joanna Zajchowska
 • Ostra deklaracja NATO. Stoltenberg: Po raz pierwszy od zimnej wojny mamy tego typu plany

  Ostra deklaracja NATO. Stoltenberg: Po raz pierwszy od zimnej wojny mamy tego typu plany

  NATO ma nową koncepcję strategiczną. Wskazuje na Rosję jako największe i bezpośrednie zagrożenie dla sojuszników oraz dla pokoju i stabilności w obszarze euroatlantyckim. Członkowie Sojuszu zadecydowali także o wysłaniu kolejnych wojsk na wschodnią flankę w Europie. - Po raz pierwszy od czasów zimnej wojny mamy tego typu plany z dedykowanymi siłami - mówił Jens Stoltenberg.

  Joanna Zajchowska, IAR Informacyjna Agencja Radiowa
 • Zełenski podczas szczytu NATO: Polityka otwartych drzwi nie powinna przypominać bramek starego kijowskiego metra

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.