Wiadomości

 • Kłeczek znów dał popis w TVP Info. 'Panie pośle, jest pan chamem'
 • Opuszczone fortyfikacje w obwodzie kurskim. Ukraińskie siły ujawniły mistyfikację Rosjan [ZDJĘCIA]
 • Tragedia na lotnisku w Pile. Nie żyje 50-letni spadochroniarz
 • Afera wizowa. Tusk zapowiada ujawnienie dokumentów. 'Oni nadal nas okłamują'

  Afera wizowa. Tusk zapowiada ujawnienie dokumentów. "Oni nadal nas okłamują"

  - Wiecie, że oni w ogóle nie zaprzestali tych zleceń dla firm zewnętrznych na sprzedawanie polskich wiz, że nadal nas okłamują? Jutro czy pojutrze zobaczycie państwo dokumenty, które pokazują, że oni nadal ten proceder prowadzą - ogłosił w niedzielę przewodniczący PO Donald Tusk. Według byłego premiera "za chwilę Europa będzie się zastanawiała, czy nie muszą zamknąć granic" z Polską.

  Marcin Kozłowski
 • Która z partii zapewniłaby Polsce bezpieczeństwo? Jest sondaż. Pierwsze miejsce nie dla PiS-u

  Która z partii zapewniłaby Polsce bezpieczeństwo? Jest sondaż. Pierwsze miejsce nie dla PiS-u

  "Bezpieczna przyszłość Polaków" - tak brzmi hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości. Mimo to partia Jarosława Kaczyńskiego nie zajęła pierwszego miejsca w najnowszym sondażu SW Research dla rp.pl. W badaniu zapytano respondentów, pod rządami której partii Polska byłaby najbezpieczeniejsza. PiS został wyprzedzony o 1,5 punktu procentowego przez inne ugrupowanie.

  Marcin Kozłowski
 • O czym rozmawiają narodowcy, gdy jadą na konwencję? Przaśne żarty i wyliczanka 'antypolskich' miast
 • Strzelanina na północy Kosowa. Zginął policjant. Premier o 'ataku terrorystycznym'

  Strzelanina na północy Kosowa. Zginął policjant. Premier o "ataku terrorystycznym"

  "Zabicie policjanta i zranienie drugiego na północy Kosowa, zaplanowane, zorganizowane i wykonane przez serbskie gangi przestępcze, stanowi atak na prawo i porządek" - przekazała w niedzielnym oświadczeniu prezydenta Kosowa Vjosa Osmani. To reakcja na niedzielną strzelaninę, do której doszło w pobliżu wsi Bajnskë. Wiceszef KE Josep Borrell nazwał zdarzenie "ohydnym atakiem".

  Marcin Kozłowski
 • Awantura w Polsat News o film Holland. Poboży z PiS: Czytała pani 'Mein Kampf'? To zła książka?

  Awantura w Polsat News o film Holland. Poboży z PiS: Czytała pani "Mein Kampf"? To zła książka?

  Podczas dyskusji o filmie Agnieszki Holland na antenie Polsat News zawrzało. Zdaniem Agnieszki Dziemianowicz-Bąk Polacy zasługują na komentarz od tych, którzy "Zieloną granicę" widzieli. - Czytała pani "Mein Kampf"? Potrafi pani powiedzieć, że to zła książka? - zareagował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży. Bogdan Rymanowski upomniał swoich gości i uprzedził, że jeżeli się nie uspokoją, wyciszy im mikrofony.

  Marta Wolf
 • Hiszpania zszokowana zdjęciami nagich dziewcząt wygenerowanych przez sztuczną inteligencję
 • Donald Tusk: Jak można mówić ludziom, którzy chcą iść do kina, że są świniami?
 • Zełenski nie spotkał się z polskimi władzami. Były prezydent: Przygotowuje Ukrainę do zmian

  Zełenski nie spotkał się z polskimi władzami. Były prezydent: Przygotowuje Ukrainę do zmian

  - Jeżeli się nie spotkał z władzami, to znaczy, że przygotowuje politykę ukraińską do zmiany politycznej w Polsce - skomentował niezapowiedzianą wizytę Wołodymyra Zełenskiego były prezydent Bronisław Komorowski. Zełenski w drodze powrotnej z Kanady zatrzymał się w Lublinie, gdzie wręczył ukraińskie odznaczenia państwowe polskim wolontariuszom. - Jest wyraźny sygnał: chce podziękować społeczeństwu polskiemu, ale nie chce dziękować władzy - dodał Leszek Miller.

  Jagoda Różycka
 • PiS po raz kolejny straszy Donaldem Tuskiem. 'Padł na kolana przed Putinem i rozbroił Polskę'
 • USA. Aligator pływał w miejskim kanale. W jego pysku były ludzkie szczątki [WIDEO]
 • Afera wizowa. 'Die Zeit': Kaczyński zachowuje się jak mały Donald Trump
 • Katastrofa samolotu Ił-76. Na pokładzie mieli być wagnerowcy
 • Zagadkowe okoliczności wypadku na A1. Zginęła trzyosobowa rodzina. Policja odpowiada posłance

  Zagadkowe okoliczności wypadku na A1. Zginęła trzyosobowa rodzina. Policja odpowiada posłance

  16 września na autostradzie A1 w powiecie piotrkowskim w województwie łódzkim doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła trzyosobowa rodzina. Wbrew wcześniejszym komunikatom policji, w zdarzeniu brały udział dwa samochody, a nie tylko pojazd, którym podróżowała rodzina. O postępowanie z tej sprawie i rolę jaką odegrał drugi samochód, zapytała posłanka KO z łódzkiego Hanna Gill-Piątek.

  Katarzyna Romik
 • Papież Franciszek uderzył w Polskę? Watykan tłumaczy się ze słów głowy Kościoła
 • Impreza księży w Dąbrowie Górniczej. Jest komunikat biskupa do wiernych. Przeprasza 'nawet zgorszonych'

  Impreza księży w Dąbrowie Górniczej. Jest komunikat biskupa do wiernych. Przeprasza "nawet zgorszonych"

  "Dziś zwracam się do Was, umiłowani w Chrystusie Panu, z prośbą o modlitwę i post - narzędzia zwycięstwa nad szczególnie silnym złem niszczącym człowieka, która wskazał nam nasz Zbawiciel" - napisał w sobotę w liście do wiernych biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak. To reakcja na imprezę seksualną jaką mieli zorganizować księża na plebanii parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Biskup przeprosił "tych, którzy zostali dotknięci i bardzo zasmuceni, czy też nawet zgorszeni sytuacją".

  Katarzyna Romik
 • Na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Szczecinie nie zostali wpuszczeni obserwatorzy OBWE

  Na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Szczecinie nie zostali wpuszczeni obserwatorzy OBWE

  Spotkania wyborcze z prezesem Prawa i Sprawiedliwości przypominają wyreżyserowane spektakle z wybranymi do odegrania roli publiki gośćmi - takie wnioski można wysnuć po informacjach na temat ostatniego wiecu partii w Szczecinie. Na spotkanie nie wpuszczono obserwatorów OBWE, a entuzjazmem zebranych, według relacji części mediów, miał kierować człowiek ukryty za filarem.

  Katarzyna Romik
 • Nad Odrą wrze. 'Ludzie zwijają biznesy, a władze bredzą o wielkiej żegludze'

  Nad Odrą wrze. "Ludzie zwijają biznesy, a władze bredzą o wielkiej żegludze"

  - Nie mamy żadnych prawnych możliwości zatrzymania regulacji Odry. Dlatego będziemy działać metodami nielegalnymi. Skoro oni działają obok prawa, to my też. Jeśli wojna, to wojna - mówi Gazeta.pl Michał Zygmunt, muzyk i kompozytor, który mieszka nad Odrą. - Minister jeszcze tego nie wie, ale nad Odrą wrze - dodaje.

  Dominik Szczepański

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.