Wiadomości

 • Pogoda. IMGW ostrzega przed szybkim wzrostem ciśnienia. 'Problemy z koncentracją, migreny'
 • Tatry całkowicie zamknięte dla turystów. 'Po raz pierwszy w historii'

  Tatry całkowicie zamknięte dla turystów. "Po raz pierwszy w historii"

  - To pierwsza taka sytuacja w historii. Jeszcze się nie zdarzyło tak, żeby cały park był zamknięty ze względu na zagrożenie lawinowe - przekazał na antenie TVN24 Tomasz Zając z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jak dodał, zagrożenie się zwiększy, gdy poprawi się pogoda. - Zacznie świecić słońce, więc lawiny ze zdwojoną siłą będą spadały - mówił przedstawiciel TPN.

  Joanna Zajchowska
 • Zagrożenie lawinowe w górach. Jak uniknąć lawiny? Ratownik TOPR: Często jesteśmy czynnikiem

  Zagrożenie lawinowe w górach. Jak uniknąć lawiny? Ratownik TOPR: Często jesteśmy czynnikiem

  Zima zaatakowała w całej Polsce, w Tatrach ogłoszony został 4. stopień zagrożenia lawinowego. Trudne warunki mają potrwać co najmniej do niedzieli, a na wniosek TOPR, cały polski obszar Tatr został zamknięty dla turystów. Tymczasem Rządowe Centrum Bezpieczeństwa postanowiło przypomnieć, jak uniknąć zagrożenia lawiny podczas pobytu w górach.

  Kamila Cieślik

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.