Wiadomości

  • Koronawirus w Polsce. Niedzielski: Po raz pierwszy od dwóch miesięcy ponad 1000 przypadków
  • Prawniczka o działaniach Rosjan w Syrii: Jeśli chodzi o bombardowanie szpitali, to samo obserwujemy w Ukrainie

    Prawniczka o działaniach Rosjan w Syrii: Jeśli chodzi o bombardowanie szpitali, to samo obserwujemy w Ukrainie

    - Jeśli sobie przypomnimy drugą wojnę w Czeczenii, która była bardzo brutalna, albo zaangażowanie sił rosyjskich w Syrii na przykład jeśli chodzi o bombardowanie szpitali, to to samo obserwujemy w Ukrainie - mówi w rozmowie z Gazeta.pl dr hab. Patrycja Grzebyk z Uniwersytetu Warszawskiego. - Mamy też przypadki, kiedy rosyjscy żołnierze byli zaangażowani w misję pokojową w Republice Środkowoafrykańskiej i tam też byli oskarżeni o gwałty i nadużycia seksualne, więc niestety możemy mówić o takiej polityce akceptacji popełniania zbrodni wojennych przez żołnierzy rosyjskich, akceptacji dla bezkarności zbrodniarzy - dodaje.

    Magdalena Bojanowska
  • Andrzej Duda mówił o 'basenie wewnętrznym NATO'. Gubernator Kaliningradu 'zaoferował' mu mapę

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.