Wiadomości

 • Atak na Kapitol. Tłum wzywał do powieszenia wiceprezydenta USA, Trump miał wyrazić aprobatę
 • Fogiel o negocjacjach ws. KPO: 'Porozumienie zawarto. KE zgodziła się na kompromis'

  Fogiel o negocjacjach ws. KPO: "Porozumienie zawarto. KE zgodziła się na kompromis"

  - Porozumienie zawarto. Zostały zakończone negocjacje - powiedział Radosław Fogiel o negocjacjach polskiego rządu z Komisją Europejską ws. KPO. - KE zgodziła się na pewien kompromis, polegający również na tym, że Polska zreformuje wymiar sprawiedliwości w zakresie dyscyplinarnym, a KE postara się nie ingerować tam, gdzie jej kompetencje nie sięgają i nie powinny sięgać - podkreślił wicerzecznik PiS.

  Magdalena Bojanowska
 • Dmytro Kułeba ostro o NATO. 'Nie robi dosłownie nic'. 'Podczas wojny zawsze opadają maski'
 • Posłowie zajmą się dziś wotum nieufności wobec Ziobry. Będzie też głosowanie ws. nowelizacji SN
 • Ukraina. Rosja szykuje prowokację w okolicach Wyspy Węży. 'Chcą ostrzelać cywilne statki'

  Ukraina. Rosja szykuje prowokację w okolicach Wyspy Węży. "Chcą ostrzelać cywilne statki"

  Rosyjska armia kontynuuje szturm ukraińskich pozycji w Donbasie. Intensywne walki trwają w rejonie Siewierodoniecka. Zdaniem Ukraińców, Rosja szykuje prowokację na Morzu Czarnym w pobliżu Wyspy Węży - z przejętego okrętu pod ukraińską banderą chce ostrzelać cywilne statki albo nawet terytorium innego państwa w basenie Morza Czarnego.

  IAR, oprac. Joanna Zajchowska
 • Masakra w Teksasie. Bliscy wspominają zmarłych. 'Nie mieliśmy pojęcia, że to pożegnanie'
 • Sprawca masakry z Teksasu pisał o swoich zamiarach 10 minut przed atakiem. 'Jadę ostrzelać szkołę'
 • Pogoda. Chłodna końcówka maja. Będzie padać, możliwe też burze

  Pogoda. Chłodna końcówka maja. Będzie padać, możliwe też burze

  Pogoda w ostatnich dniach miesiąca w Polsce będzie chłodna i pochmurna - temperatura powietrza w dużej mierze będzie utrzymywać się poniżej 20 stopni Celsjusza. Z zapowiedzi synoptyków wynika, że codziennie przelotnie padać będzie deszcz, gdzieniegdzie wystąpią też burze.

  joszwa
 • Pomaska o konflikcie liderów Koalicji Obywatelskiej: To Tuskowi się bardzo nie spodobało

  Pomaska o konflikcie liderów Koalicji Obywatelskiej: To Tuskowi się bardzo nie spodobało

  - Punktów wspólnych, z którymi wszyscy się zgadzamy, jest mnóstwo. Uważam, że jest na czym budować koalicję - mówiła Agnieszka Pomaska w Porannej Rozmowie Gazeta.pl. Przyznała jednak, że podczas posiedzenia klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej liderzy ugrupowania spierali się o pewne kwestie. Co nie podobało się Donaldowi Tuskowi w wypowiedziach Rafała Trzaskowskiego?

  Patryk Pytlak
 • Janusz Korwin-Mikke ukarany naganą. Za wypowiedzi podważające masakrę w Buczy
 • COVID-19. Raport WHO o nadmiarowych zgonach. Gorzej od Polski wypada tylko Rumunia
 • Wyniki losowania Lotto 25.05.2022 [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja, Super Szansa]
 • Liderzy opozycji i samorządowcy w Senacie. Podpisano deklarację. 'Historyczny moment'

  Liderzy opozycji i samorządowcy w Senacie. Podpisano deklarację. "Historyczny moment"

  - Państwo, które proponuje PiS, nie jest zarządzane centralnie. To państwo, które chce wziąć wszystko za pysk - powiedział w Senacie Włodzimierz Czarzasty, szef Nowej Lewicy. - To spotkanie pokazuje, że wielonurtowy obóz opozycji jest w sprawach fundamentalnych bardziej zjednoczony niż obóz władzy - stwierdził Donald Tusk. W środę w izbie wyższej parlamentu liderzy partii opozycyjnych podpisali porozumienie w sprawie samorządu.

  oprac. Daniel Drob

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.