Wiadomości

 • Najnowsze informacje po strzelaninie we Wrocławiu. Onet: Maksymilian F. mógł nie mieć kajdanek w radiowozie

  Najnowsze informacje po strzelaninie we Wrocławiu. Onet: Maksymilian F. mógł nie mieć kajdanek w radiowozie

  Prokuratura ma rozpocząć postępowanie dotyczące ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez policjantów podczas zatrzymania i przewożenia do aresztu Maksymiliana F. we Wrocławiu - informuje Onet. Portal ustalił, że 44-latek, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa dwóch policjantów, mógł nie mieć kajdanek podczas przewożenia radiowozem ani w momencie zatrzymania.

  Katarzyna Romik
 • 'Poranna rozmowa Gazeta.pl'. Gościem Paweł Zalewski [NA ŻYWO]
 • Sejm wznawia obrady. Posłowie będą pracować nad powołaniem komisji śledczej [NA ŻYWO]

  Sejm wznawia obrady. Posłowie będą pracować nad powołaniem komisji śledczej [NA ŻYWO]

  Czwartek to ósmy dzień pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji. Posłowie zajmą się między innymi sprawozdaniem komisji ustawodawczej o projekcie uchwały powołującej komisję śledczą, która ma zbadać proces organizacji wyborów kopertowych w 2020 roku. Sejmowa większość chce zbadać legalność, prawidłowość i celowość działań podejmowanych w tej sprawie przez ówczesne władze. To pierwsza z trzech zapowiedzianych przez koalicję komisji śledczych - pozostałe mają dotyczyć inwigilacji systemem Pegasus i afery wizowej.

  Katarzyna Romik
 • Kiedy zrobi się cieplej? W pogodzie widać odwilż, temperatura będzie 'na plusie'
 • Skazano ją za zabójstwo trzyletniej córki. 'Kochałam ją'. Czy sąd złagodzi wyrok?

  Skazano ją za zabójstwo trzyletniej córki. "Kochałam ją". Czy sąd złagodzi wyrok?

  W Poznaniu rozpoczęła się rozprawa apelacyjna w sprawie Magdaleny C. Kobieta została skazana na dożywocie za zabójstwo swojej trzyletniej córki. Sąd Okręgowy zastrzegł również, że będzie ona mogła ubiegać się o warunkowe skrócenie kary dopiero po 50 latach w więzieniu. Obrońca Magdaleny C. uważa wyrok za niehumanitarny i wskazuje, że tak rygorystyczne obostrzenia nie są stosowane nawet w przypadku najpoważniejszych przestępców. Głos podczas rozprawy zabrała również sama kobieta.

  Andrzej Grochowina
 • Andrzej Duda powołał 76 nowych sędziów. 'Ludzie biorący udział w bezprawiu. Lista hańby'

  Andrzej Duda powołał 76 nowych sędziów. "Ludzie biorący udział w bezprawiu. Lista hańby"

  76 sędziów i asesorów sądowych powołał prezydent Andrzej Duda podczas środowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Rekomendacji wszystkim powołanym udzieliła tzw. neoKRS. Sędzia Piotr Gąciarek, były prezes warszawskiego oddziału stowarzyszenia "Iustitia", zdecydowanie skrytykował decyzję prezydenta o nominacjach dla sędziów i asesorów. "Ludzie biorący udział w bezprawiu" - napisał na platformie X.

  Katarzyna Romik
 • Kto zasiądzie w nowym rządzie Donalda Tuska? Zaplanowano 'pięciominutówki'. [LISTA NAZWISK]
 • Senat USA zablokował pakiet pomocy dla Ukrainy i Izraela. 'Putin nie zatrzyma się na Ukrainie'

  Senat USA zablokował pakiet pomocy dla Ukrainy i Izraela. "Putin nie zatrzyma się na Ukrainie"

  Senat Stanów Zjednoczonych zablokował ustawę, na mocy której miliardy dolarów miały trafić do objętych wojną Ukrainy i Izraela. Głosowanie zakończyło się stosunkiem głosów 49 do 51. Aby rozpoczęto debatę nad wprowadzeniem ustawy, potrzeba było 60 głosów. - Jeżeli Putin zdobędzie Ukrainę, nie zatrzyma się na niej - ocenił prezydent USA Joe Biden.

  Katarzyna Romik
 • Polska spóźniła się z dostawą nowych szczepionek przeciw COVID-19? Ekspert: Musztarda po obiedzie
 • Czwartek w Sejmie. Czym zajmą się posłowie? Sprawdzamy harmonogram obrad

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.