Najnowsze wiadomości

 • Nowelizacja ustawy o SN. Premier nie głosował. Mueller: Pewne niedopatrzenie

  Nowelizacja ustawy o SN. Premier nie głosował. Mueller: Pewne niedopatrzenie

  Sejm uchwalił w czwartek zmiany w ustawie o Sądzie Najwyższym. Jak się okazuje, w głosowaniu nad całością nowelizacji nie wziął udziału premier Mateusz Morawiecki. - Pan premier głosował w sprawie poprawek i tak dalej. Przez pewne niedopatrzenie na końcu nie głosował nad finałem ustawy, ale oczywiście poparcie tej ustawy jest pełne - tłumaczył rzecznik rządu Piotr Mueller.

  oprac. Joanna Zajchowska
 • Franciszek jest jak strażak, a w Polsce nie płoną kościoły. 'Dopóki nie trąbi o nas BBC, to rżniemy głupa'

  Franciszek jest jak strażak, a w Polsce nie płoną kościoły. "Dopóki nie trąbi o nas BBC, to rżniemy głupa"

  - Od lat powtarza się ten sam mechanizm: po nagłośnionym skandalu wychodzi prymas Polak, który bardzo żałuje i przeprasza, zapewnia, że zostaną podjęte odpowiednie działania. Później nic się nie dzieje. A Franciszek, jeśli nie musi, nie reaguje. Jest jak strażak - o reakcji Watykanu na wojnę, postępowaniu wobec kard. Dziwisza i "tęczowej zarazie" abp. Jędraszewskiego rozmawiamy z Arturem Nowakiem i Stanisławem Obirkiem.

  Daniel Drob
 • Alarmujący raport RPO. Dziesiątki osób uwięzionych na granicy. Nasilają się represje wobec aktywistów

  Alarmujący raport RPO. Dziesiątki osób uwięzionych na granicy. Nasilają się represje wobec aktywistów

  Kryzys humanitarny na polsko-białoruskiej granicy trwa od miesięcy. W lasach wciąż uwięzione są rodziny z dziećmi, a wycieńczeni cudzoziemcy piją wodę z bagien i kałuż. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, którego członkowie przeprowadzili niezapowiedzianą wizytację na granicy i w ośrodkach dla cudzoziemców, alarmuje, że sytuacja uchodźców pogarsza się. Jak podkreśla ekspertka Amnesty International, państwo polskie wciąż utrudnia działania aktywistów na polsko-białoruskim pograniczu, a represje wymierzone w kierunku aktywistów są coraz poważniejsze.

  Joanna Zajchowska