Andruszkiewicz brał udział w fałszowaniu podpisów? "Superwizjer" twierdzi, że ma na to dowody

Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz mógł brać udział w fałszowaniu podpisów na listach Młodzieży Wszechpolskiej w wyborach w 2014 roku. "Superwizjer" TVN zapowiada, że ma na to dowody.
Zobacz wideo

Prokuratura ustaliła, że około 300 podpisów na listach poparcia Młodzieży Wszechpolskiej w wyborach samorządowych w 2014 roku było sfałszowanych. W tamtym okresie organizacją kierował Adam Andruszkiewicz, obecnie wiceminister cyfryzacji. "Superwizjer" TVN w sobotę przedstawi dowody z których ma wynikać, że wiceminister o całym procederze wiedział, a nawet sam brał w nim udział.

"Superwizjer" TVN dotarł do dokumentów obciążających Adama Andruszkiewicza

Reporterzy dotarli do dokumentów oraz świadków, którzy mają potwierdzać udział Andruszkiewicza w podrabianiu podpisów. Polityk do tej pory w tej sprawie nie został nawet przesłuchany.

Materiał Macieja Dudy i Łukasza Rucińskiego zostanie wyemitowany w sobotę o godzinie 20 na antenie TVN24.

"Musieli fałszować te listy, bo inaczej nie mogliby kandydować", "Nie zebraliby wymaganej liczby podpisów. Prosty, ale ważny dla nich motyw" - mówią w zapowiedzi materiału informatorzy "Superwizjera".

Zawiadomienie do prokuratury ws. podpisów pod listami Młodzieży Wszechpolskiej z 2014 roku złożyli na początku stycznia posłowie PO, Cezary Tomczyk i Marcin Kierwiński. Posłowie chcą, by stołeczna prokuratura rejonowa przesłuchała m.in. prokuratorów z Lublina oraz pozostałe osoby, które wgląd w akta tej sprawy.

Adam Andruszkiewicz w latach 2015-2016 był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. Jest posłem na Sejm VIII kadencji, startował z list Kukiz '15. Na początku 2019 roku został wiceministrem cyfryzacji.  Pełni  także funkcję prezesa Stowarzyszenia Endecja. Adam Andruszkiewicz to absolwent Uniwersytetu Białostockiego - ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe.

Więcej o: