Andruszkiewicz, zanim został wiceministrem, kasował wpisy na Twitterze. Zliczono ile i jakie

Co skasował z mediów społecznościowych Adam Andruszkiewicz, zanim został wiceministrem cyfryzacji? Onet sprawdził, co dokładnie zniknęło z kont nowego członka rządu i kiedy. Andruszkiewicz kasował m.in. komentarze na temat Pawła Adamowicza i Platformy Obywatelskiej.
Zobacz wideo

To już trochę tradycja - jeśli ktoś ma objąć ważną funkcję, czy to w rządzie, czy w spółce Skarbu Państwa, ale wcześniej zbyt intensywnie udzielał się w mediach społecznościowych, zaczyna kasować wpisy, które mogłyby mu zaszkodzić. Dzieje się to na tyle często, że właśnie na podstawie takich "znikających wpisów" dziennikarze zaczynają spekulować, kto szykuje się na nową posadę.

Nie inaczej stało się w przypadku nowego wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza. Jak wyliczył Onet, przed otrzymaniem nominacji na sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Andruszkiewicz skasował 114 wpisów na Twitterze. Stało się to 1 grudnia 2018 roku.

Zniknęło też 56 wpisów z Facebooka. Łukasz Kołtacki, ekspert w badaniu przekazów medialnych, przeprowadził dla Onetu analizę, z której wynika, że z konta Andruszkiewicza zniknęły na przykład takie wpisy:

A może po prostu, niech R. Trzaskowski zmieni swoje hasło na "Warschau für alle!" i będzie załatwione? Raz, że nie przegra sprawy w sądzie o plagiat, a dwa, że niemieccy przyjaciele będą zadowoleni
Hej totalni, jak nie przestaniecie służyć Niemcom, donosić do nich na Polskę i prosić ich o wsparcie "w walce o polską demokrację" - to ta fotografia zburzonej przez waszych patronów Warszawy, zawiśnie przed waszymi biurami poselskimi. Gwarantuję wam to, donosiciele

Andruszkiewicz o Adamowiczu

Jednak Andruszkiewicz nie kasował wyłącznie wpisów, w których atakował opozycję. Na jego kontach na próżno teraz szukać komentarzy, które można odebrać jako krytykę Prawa i Sprawiedliwości. Onet przypomina jego komentarz na Twitterze, gdy trwał spór o ujawnienie zbioru zastrzeżonego Instytutu Pamięci Narodowej.

Zbiór zastrzeżony IPN powinien być w pełni ujawniony, bez względu na nazwiska. Nową PL możemy zbudować tylko na nowych fundamentach!

- pisał Andruszkiewicz, a - jak przypomina portal - taka postawa wobec zbioru zastrzeżonego stawiała go wśród polityków podzielających zdanie ówczesnego szefa MON Antoniego Macierewicza. Znikały też wpisy zachęcające do oglądania jego wizyt w Telewizji Publicznej.

Zniknęły też wpisy krytyczne wobec Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, Adam Andruszkiewicz kasował je już po śmierci polityka. Tak pisał o Adamowiczu w sierpniu, gdy trwał spór o odczytanie Apelu Poległych na Westerplatte:

Jakiś Adamowicz dyktuje państwu polskiemu, kto będzie czytać Apel Poległych na Westerplatte? Kuriozum. Mam wrażenie, że słowa w tym momencie muszą już zejść na plan dalszy, a wkroczyć muszą czyny, które zrobią porządek i postawią Adamowicza do pionu. Zgadzacie się? Proszę RT

Onet podkreśla, że próbował uzyskać komentarz w tej sprawie od wiceministra Andruszkiewicza, ale ten nie odbierał telefonu ani nie odpowiedział na wiadomości.

Więcej o:
Komentarze (96)
Adam Andruszkiewicz kasował wpisy w mediach społecznościowych. Przed objęciem funkcji wiceministra
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 74 razy 62

  Jego wypowiedzi brzmią jak rozpaczliwe krzyki jakiegoś sfrustrowanego zakompleksionego onanisty, który chciałby być wielki, ale nie bardzo wie jak.

 • antropoid

  Oceniono 48 razy 36

  Taki typki krzyczące o "budowaniu nowej, wielkiej Polski" są jak piłkarska łamaga, przewracająca się na piłce, ale mimo to próbująca udowodnić, że jest lepsza niż Messi.

 • srv14

  Oceniono 39 razy 31

  "Mam wrażenie, że słowa w tym momencie muszą już zejść na plan dalszy, a wkroczyć muszą czyny, które zrobią porządek i postawią Adamowicza do pionu. Zgadzacie się? " - ciekawe czy mgr Z. zakwalifikuje to jako wpis nawołujący do czynu zabronionego czy też uzna jako nic nieznaczący wpis mieszczący się w definicji wolności wypowiedzi dyktowanej poczuciem patriotyzmu?

 • zdzisiopierdzisio

  Oceniono 32 razy 26

  Pisokanalizacja.

 • muzoman

  Oceniono 31 razy 23

  Pół Białorusin, nawet po polsku dobrze nie mówi, jakaś pomyłka w polskim rządzie.

 • starczypl

  Oceniono 28 razy 22

  prawdziwy patriota. tylko swojego państwa jeszcze nie znalazł, tłumok jeden

 • remo29

  Oceniono 27 razy 19

  Hehe, plastuś nie słyszał, że co się wrzuci do Internetu, to zostanie w Internecie na zawsze? Taki głupolek jest ministrem od cyfryzacji?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX