Bart這miej Misiewicz o por闚naniach do Adama Andruszkiewicza: Wycieranie g瑿y moim nazwiskiem

By造 rzecznik MON Bart這miej Misiewicz nawi您a we wpisie na Facebooku do komentarzy, kt鏎e pojawi造 si po nominacji Adama Andruszkiewicza na stanowisko wiceministra cyfryzacji. Misiewicza zdenerwowa這 to, 瞠 on i obecny wiceminister s ze sob por闚nywani.
Zobacz wideo

W ostatnich dniach falę krytycznych komentarzy wywołało objęcie przez 28-letniego posła Adama Andruszkiewicza stanowiska wiceministra cyfryzacji. Andruszkiewicz jest obecnie parlamentarzystą niezrzeszonym, wcześniej był członkiem klubu Kukiz'15 i koła Wolni i Solidarni.

Awans Andruszkiewicza w ostatnich dniach politycy i publicyści porównywali do kariery Bartłomieja Misiewicza. On sam zabrał głos na Twitterze.

Widzę, że znów brakuje argumentów i wyciera się gęby moim nazwiskiem [pisownia oryginalna - red.]. Przypomnę: 21 lat: zespoły parlamentarne ds. katastrofy smoleńskiej, 24 lata: ds. skutków działalności WSI. 25 lat: pomoc przy organizacji szczytu NATO 2016. Centrum Eksperckie Kontrwywiadu NATO. Od 2006 asystent, koordynator, szef biura. Szef Gabinetu Politycznego, rzecznik i pełnomocnik MON

- wyliczył Misiewicz.

Andruszkiewicz jak Misiewicz?

Nowy wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie w Białymstoku, był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej i działaczem Ruchu Narodowego. Do Sejmu dostał się w wyborach w 2015 r. z list ugrupowania Pawła Kukiza.

- Na to wygląda, że w tym rządzie PiS-u nie trzeba mieć wykształcenia. Mateusz Morawiecki przyznał to, czego się obawialiśmy: nie trzeba mieć żadnych kompetencji, żeby w tym rządzie zasiadać

- mówił we wtorek w Radiu Zet wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz'15. Dodał, że Andruszkiewicz to "Misiewicz Mateusza Morawieckiego".

Misiewicz w 2015 r. jako 25-latek objął w zarządzanym przez Antoniego Macierewicza Ministerstwie Obrony Narodowej funkcje szefa gabinetu politycznego i rzecznika prasowego. Jego nominacja wywołała spore kontrowersje ze względu na wątpliwości co do zawodowego doświadczenia i wykształcenia. Misiewicz nie miał wówczas ukończonego nawet licencjatu.

W kwietniu 2017 r. na kilka dni został pełnomocnikiem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej, po kilku dniach zrezygnował. W tym samym miesiącu władze PiS uznały, że nie ma kwalifikacji do obejmowania wysokich stanowisk w państwowych instytucjach. Misiewicz stracił w pracę w MON i opuścił partię.

Zobacz wideo
Wi璚ej o:
Komentarze (263)
Bart這miej Misiewicz o por闚naniach do Adama Andruszkiewicza: Wycieranie g瑿y moim nazwiskiem
Zaloguj si
 • palo_ma1

  Oceniono 124 razy 120

  Ch這pie, Twoje nazwisko nie s逝篡 do wycierania g瑿y.
  Twoje nazwisko, to oble郾y, paskudny jednoznaczny epitet, synonim paskudztwa, m闚i帷 w skr鏂ie.

 • tomtg123

  Oceniono 99 razy 93

  No prosz : Andruszkiewicz to jest taki cz這wiek, 瞠 nawet Misiewicz si obra瘸 o por闚nania z nim.
  Taki status to chyba du瞠 "osi庵ni璚ie" Andruszkiewicza, naprawd ma這 kto tak ma.
  "Dobrej zmianie" gratulujemy nowego wiceministra...

 • kuba161048

  Oceniono 72 razy 66

  Misiewicz i Andruszkiewicz to jedna klasa czyli zero wiedzy , zero kompetencji
  ale morda od ucha do ucha.

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 59 razy 55

  疾by cokolwiek skutecznie wytrze to 軼ierka musi by dobrej jako軼i.
  W tym przypadku to nie ma zastosowania.

 • munaciello

  Oceniono 57 razy 53

  Misiu nie po to przez tyle lat dawa dudy gro幡emu ruskiemu szpiegowi, by sobie teraz wycierano g瑿y jego jak瞠 patriotycznie wyrobionym nazwiskiem.

 • jackanapes

  Oceniono 47 razy 45

  Nigdzie nie jest powiedziane, 瞠 eksponowanego stanowiska w pisiorowej nomenklaturze nie mo瞠 zajmowa osobnik z du篡m deficytem intelektualnym. Oba omawiane przypadki potwierdzaj t regu喚.

 • plastikpiokio

  Oceniono 48 razy 42

  wzorzec wszystkiego co najgorsze da g這s--- jednoczesnie ujawniaj帷 swoje zas逝gi osi庵ni璚ia i dorobek ----kupa smiechu z przewag kupy.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX