Teka dla Andruszkiewicza miała być autorskim pomysłem Morawieckiego. Szef KPRM zaprzecza

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk w rozmowie z TV Trwam stwierdził, że nominacja Adama Andruszkiewicza wynikła z propozycji szefa resortu Marka Zagórskiego. Tymczasem media informowały, że był to pomysł samego premiera Mateusza Morawieckiego.
Zobacz wideo

Pod koniec ubiegłego roku premier Mateusz Morawiecki powołał 28-letniego posła Adama Andruszkiewicza na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji.

Nominacja wywołała falę krytycznych komentarzy. Andruszkiewicz jest obecnie parlamentarzystą niezrzeszonym, wcześniej był członkiem klubu Kukiz'15 i koła Wolni i Solidarni. Ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie w Białymstoku, był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej i działaczem Ruchu Narodowego.

Poseł Kornel Morawiecki, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, kilka dni temu w rozmowie z "Super Expressem" stwierdził, że przed nominacją wspominał szefowi rządu o Andruszkiewiczu. - Rozmawiałem z Mateuszem na jego temat (...). Wiedziałem, że pan premier chce w jakiś sposób skorzystać z kontaktów Andruszkiewicza, które ten prowadzi w mediach społecznościowych - mówił Kornel Morawiecki.

Również "Wirtualna Polska" informowała, że włączenie Adama Andruszkiewicza do rządu to samodzielna decyzja Mateusza Morawieckiego. "To od niego wyszła ta - autorska, jak się okazuje - propozycja" - czytamy w "WP". Z kolei "Gazeta Wyborcza" nazywa nominację "polityczną wrzutką Morawieckiego".

Dworczyk: To propozycja ministra cyfryzacji

Tym doniesieniom pośrednio zaprzeczył jednak szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, który był gościem programu "Polski punkt widzenia" w TV Trwam. Stwierdził, że Adam Andruszkiewicz znalazł się w rządzie nie z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego, a ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego.

To nie jest związane z wyborami ani programem wyborczym, tylko bieżącą pracą rządu. Jeden z wiceministrów cyfryzacji został pełnomocnikiem rządu i część obowiązków trzeba było powierzyć nowej osobie. Poseł Andruszkiewicz dał się poznać w tym Sejmie w wielu sytuacjach jako dobry organizator, osoba zdeterminowana, by osiągać założone cele. Taka była propozycja ministra cyfryzacji, którą zaakceptował pan premier

- podkreślił Dworczyk.

- Pan poseł Andruszkiewicz w dotychczasowym życiu zawodowym czy społeczno-poilitycznym dał dowód tego, że potrafi zarządzać, a jeśli chodzi o ministrów i wiceministrów, w dużej mierze są to  działania menedżerskie - wyjaśnił szef KPRM, odnosząc się do kwestii obowiązków, które zostaną przydzielone Andruszkiewiczowi.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (207)
Teka dla Andruszkiewicza miała być autorskim pomysłem premiera. Szef KPRM zaprzecza
Zaloguj się
 • agent-0700

  Oceniono 65 razy 59

  Zaraz będzie tak że Pan Adam znalazł teczkę na schodach kancelarii premiera to sobie wziął. Istotą jest że PiS wpadł na pomysł aby taki folklor miał wpływ na życie milionów obywateli.

 • damtek

  Oceniono 44 razy 42

  To mówicie że wiceministrem cyfryzacji został facet robiący wały na kilometrówce, skrajny eurosceptyk i według "Political Capital” putinowski agent wpływu w Polsce?
  Brawo PiS
  Gambit/twitter

 • james.blond

  Oceniono 47 razy 41

  Jakos rosyjskie wplywy w rzadzie pis rosna z dnia na dzien. Stary morawiecki znowu planuje wizyte w moskwie? Po ostatniej duzo ciekawego sie zdarzylo

 • pan.szklanka

  Oceniono 35 razy 35

  Po co oni się w ogóle tłumaczą. Suweren przełknął zamach smoleński bez konsekwencji. Reformę edukacji, sądów. Wycinkę drzew i koni. Wykluczenie astronomii z dziedzin naukowych. Nagrody dla Caritas i ociach w calym cywilizowanym świecie.
  Kogo zniechęci kolejny pryszczaty naziol w ministerstwie?

 • ggchmiel

  Oceniono 40 razy 34

  Morawieccy służą Moskwie spod znaku Hakenkreutza (dla niepoznaki?) ? W sumie, p. W.W.Putin u siebie grupy neofaszystowskie też finansuje...

 • czechy11

  Oceniono 34 razy 32

  Zaraz dowiemy sie ze to sprzątaczka go mianowała. Taka co zarabia 70 tysięcy miesięcznie.

 • calmy

  Oceniono 27 razy 27

  Jasna sprawa: mianował się sam. Samozwaniec!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX