"Dostałeś bana na fejsie"? Wiceminister Andruszkiewicz pomoże odwołać się od blokady konta

Ministerstwo Cyfryzacji podpisało porozumienie z władzami portalu społecznościowego Facebook. W wyniku tego porozumienia będzie możliwe złożenie odwołania od decyzji o zablokowaniu konta lub usunięciu wpisu na profilu.
Zobacz wideo

Porozumienie podpisano pod koniec listopada, o czym ministerstwo informowało na swojej stronie internetowej. Teraz projekt promuje nowy wiceminister cyfryzacji, Adam Andruszkiewicz (funkcję objął pod koniec grudnia 2018 roku). Obiecuje pomoc dla użytkowników Facebooka.

"Facebook zablokował Ci konto? Pomożemy Ci się odwołać! Polska jest pierwszym krajem, w którym internauci mają możliwość odwołania się od decyzji o blokadzie treści" - napisał na Twitterze Adam Andruszkiewicz. Do wpisu dołączył grafikę m.in. z hasłem "Dostałeś bana na Fejsie?".

Za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa Cyfryzacji na mocy porozumienia z Facebookiem jest już możliwe złożenie odwołania od blokady konta lub usunięcia wpisu na profilu.

Odwołanie od decyzji Facebooka może złożyć osoba pełnoletnia, której skarga dotycząca usunięcia treści lub blokady konta została odrzucona przez portal lub w sytuacji, gdy nie udzielił na nią odpowiedzi w ciągu 72 godzin.

Resort nie przyjmie jednak zgłoszeń, które dotyczą np. postów promujących ustroje totalitarne, naruszających prawa autorskie, zachęcających do samobójstwa, przemocy, zwierających zdjęcia intymne lub nagość.

"Odpowiedź portalu społecznościowego dostaniesz na adres e-mail podany w zgłoszeniu. Jeśli portal nie odpowie na wniosek w ciągu 30 dni, zgłoszenie zostanie automatycznie zamknięte" - informuje resort cyfryzacji.

Zobacz wideo
Więcej o: