"Dostałeś bana na fejsie"? Wiceminister Andruszkiewicz pomoże odwołać się od blokady konta

Ministerstwo Cyfryzacji podpisało porozumienie z władzami portalu społecznościowego Facebook. W wyniku tego porozumienia będzie możliwe złożenie odwołania od decyzji o zablokowaniu konta lub usunięciu wpisu na profilu.
Zobacz wideo

Porozumienie podpisano pod koniec listopada, o czym ministerstwo informowało na swojej stronie internetowej. Teraz projekt promuje nowy wiceminister cyfryzacji, Adam Andruszkiewicz (funkcję objął pod koniec grudnia 2018 roku). Obiecuje pomoc dla użytkowników Facebooka.

"Facebook zablokował Ci konto? Pomożemy Ci się odwołać! Polska jest pierwszym krajem, w którym internauci mają możliwość odwołania się od decyzji o blokadzie treści" - napisał na Twitterze Adam Andruszkiewicz. Do wpisu dołączył grafikę m.in. z hasłem "Dostałeś bana na Fejsie?".

Za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa Cyfryzacji na mocy porozumienia z Facebookiem jest już możliwe złożenie odwołania od blokady konta lub usunięcia wpisu na profilu.

Odwołanie od decyzji Facebooka może złożyć osoba pełnoletnia, której skarga dotycząca usunięcia treści lub blokady konta została odrzucona przez portal lub w sytuacji, gdy nie udzielił na nią odpowiedzi w ciągu 72 godzin.

Resort nie przyjmie jednak zgłoszeń, które dotyczą np. postów promujących ustroje totalitarne, naruszających prawa autorskie, zachęcających do samobójstwa, przemocy, zwierających zdjęcia intymne lub nagość.

"Odpowiedź portalu społecznościowego dostaniesz na adres e-mail podany w zgłoszeniu. Jeśli portal nie odpowie na wniosek w ciągu 30 dni, zgłoszenie zostanie automatycznie zamknięte" - informuje resort cyfryzacji.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (158)
"Dostałeś bana na fejsie"? Wiceminister Andruszkiewicz pomoże odwołać się od blokady konta
Zaloguj się
 • farsizm

  Oceniono 64 razy 64

  A można wiedzieć ile razy Minister Andruszkiewicz dostał na fejsie dzbana, że to tak istotny temat?

 • andree111111

  Oceniono 61 razy 51

  A czego można się było spodziewać po wszechpolaku? Rozumek zamiast rozumu, ot i cała prawda.

 • artiplon

  Oceniono 45 razy 45

  POLSKA pierwszym krajem na ŚWIECIE, który ma swojego ministra od Facebook-a.
  Wstaliśmy z kolan. Już niedługo Polski rząd powoła ministra ds. Intagrama i Naszej klasy. Cały czas wstajemy

 • kdoe76

  Oceniono 34 razy 34

  Czyli ten chlopczyk poszedl tam nie po to, zeby usprawniac cyfryzacje, robic internet spokojniejszym miejscem, ale po to, zeby ratowac narodowcow przed slusznymi banami...

 • 1627cd1410

  Oceniono 35 razy 31

  El Dorado dla pisich trolli. Nie łudź się, że dostaniesz fory z banem za krytykę pisu..

 • chi-neng

  Oceniono 29 razy 27

  "Dostałeś bana na fejsie"?
  „Wiceminister Andruszkiewicz” ?!!!
  -----
  Ja mam ciekawszą propozycję ;
  Dajmy, wszyscy zdrowo- i normalnie myślący, bana naziolowi!

 • achaszwerosz

  Oceniono 24 razy 24

  Oczywiście to pierwsze co zrobi, zniesie bany dla Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej, ONR, NOP, Zadrugi i wszystkich im pokrewnych neofaszystowskich organizacji, które dostały bana na fejsie za szerzenie rasizmu i mowę nienawiści. Brawo Morawiecki, niezłego żeś se przygruchał koleżkę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX