Biegły kwestionuje wiarygodność pół tysiąca podpisów pod listami poparcia Młodzieży Wszechpolskiej

Pół tysiąca podpisów pod listami poparcia Młodzieży Wszechpolskiej przed wyborami samorządowym w 2014 roku zostało zakwestionowanych przez biegłego podczas śledztwa, które prowadzi lubelska prokuratura - dowiedziało się RMF FM. Zastrzeżenia dotyczą okresu, kiedy szefem organizacji był obecny wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Po raz pierwszy o wątpliwościach prokuratury dotyczących wiarygodności podpisów pod listami poparcia Młodzieży Wszechpolskiej usłyszeliśmy w lutym tego roku za sprawą reportażu "Superwizjera TVN". Adam Andruszkiewicz, który od grudnia 2018 roku jest wiceministrem cyfryzacji, zaprzeczył oskarżeniom o fałszowanie lub zlecanie fałszowania podpisów i zapowiedział, że będzie dochodził prawdy przed sądem.

Sprawa była szeroko komentowana w mediach. - To niebezpieczne dla struktury państwa, kiedy do rządu trafia osoba, która, jak się wydaje, nie była zweryfikowana przez służby pod kątem toczących się postępowań - mówił Krzysztof Brejza w "Porannej rozmowie Gazeta.pl" tuż po tym, jak sprawa dotycząca podpisów wyszły na jaw. Potem jednak doniesienia na ten temat nieco ucichły.

Biegły zakwestionował pół tysiąca podpisów

Śledztwo w tej sprawie jednak trwa. Jak informuje RMF FM, biegły zakwestionował 501 podpisów pod listami Młodzieży Wszechpolskiej. Na tej podstawie, prokuratura zdecydowała się przesłuchać wszystkie osoby, których podpisy budzą podejrzenia. Do tej pory przesłuchano 250 osób, jednak śledczy nie chcą ujawniać szczegółów. Jeżeli doszło do fałszerstwa, przed postawieniem komukolwiek zarzutów, trzeba będzie ustalić, kto jest za nie odpowiedzialny. 

Decyzja, jak dalej potoczy się sprawa, zapadnie po przesłuchaniu wszystkich świadków. Prawdopodobnie nastąpi to na początku następnego roku.

RMF FM podaje również, że śledztwo przejęła prokuratura w Lublinie. Prawdopodobnie ma to związek z uchybieniami, do jakich doszło w sprawie, gdy prowadziła ją prokuratura białostocka, co swego czasu przyznał Zbigniew Ziobro.

Więcej o:
Komentarze (119)
Biegły kwestionuje wiarygodność pół tysiąca podpisów pod listami poparcia Młodzieży Wszechpolskiej
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 41 razy 41

  andruszkiewicz - podlaski burak nadziewany kartoflem albo odwrotnie !!!

 • magda_breslau

  Oceniono 42 razy 36

  Jakie sa osiagniecia ministerstwa cyfryzacji w zakresie cyfryzacji, pod kierownictwem tego narodowca tuz po mutacji ale jeszcze przed utratà dziewictwa?

 • polakadam

  Oceniono 32 razy 32

  Tvn dokładnie wszystko pokazał i przedstawił świadków. Ewidentnie andruszkiewicz jest winny świadomego łamania prawa. Pis nie powinien brać przestępców do rządu.

 • cezar85

  Oceniono 24 razy 24

  dla Polski fałszowalim

 • velon11

  Oceniono 23 razy 21

  Czy on wie czym się różni cyfra od liczby?

 • yaspiman

  Oceniono 22 razy 20

  kryminalista w rządzie kryminalistów. to nie powinno nikogo dziwić. mogło by zdziwić, gdyby wśród nich był przyzwoity człowiek.

 • sobieryba

  Oceniono 22 razy 20

  Ach te chrześcijańskie wartości..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX