Andruszkiewicz wypytuje resorty. Minister rolnictwa odpowiedział dokładnie w dwóch słowach

"Masowe" interpelacje Adama Andruszkiewicza nie przypadły do gustu ministrowi rolnictwa? Zamknięcie w dwóch słowach odpowiedzi to nie lada sztuka. Zwłaszcza jeśli MEN odpowiada elaboratem.
Zobacz wideo

Adam Andruszkiewicz, jeszcze jako szeregowy poseł, a nie wiceminister cyfryzacji, wysłał do wszystkich resortów przed końcem roku serię interpelacji. Skorzystał z jednego schematu, zadając dwa pytania, o priorytety ministerstwa i prośbę o podsumowanie roku 2018.

Dopiero teraz, po nowym roku, odpowiedzi zaczęły spływać, jest ich kilka. Jedna jednak robi szczególne wrażenie, ponieważ odpowiedź na pytania Andruszkiewicza w wydaniu ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego jest co najmniej zdawkowa. Możliwe, że takie "masowe" zapytania w wydaniu posła, który chciał być "aktywny", niespecjalnie przypadły jego obecnemu koledze z rządu.

Szef resortu rolnictwa przeznaczył na odpowiedzi na pytania dokładnie dwa słowa.

Pierwsze pytanie Andruszkiewicza: Jak wygląda podsumowanie rozpoczętych i zakończonych, głównych prac i działań w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w 2018 roku?

A teraz cała odpowiedź ministra Ardanowskiego:

Znakomicie

Drugie pytanie posła: Które z tych prac są dla resortu priorytetowe?

Minister Ardanowski odpowiada:

Wszystkie

MEN potraktowało interpelację serio. Ponad 21 tys. znaków, jakieś 11 kartek

Należy przy okazji wskazać, że Andruszkiewicz na pewno odpowiedzi na dwie interpelacje nie otrzyma. Wycofał jedną do MSZ, ale co ważniejsze - także do ministerstwa cyfryzacji. Z kolei przedstawiciel MRPiPS Stanisław Szwed poprosił o przedłużenie terminu odpowiedzi na interpelację.

Natomiast minister energii na jednej stronie zmieścił odpowiedź, wskazując, że informacje interesujące posła już są dostępne, a oficjalne sprawozdanie z działalności resortu pojawi się 30 kwietnia tego roku.

Za to Maciej Kopeć, wiceminister edukacji narodowej, na dwa pytania posła odpowiedział elaboratem na ponad 21 tys. znaków.

Przyjmując, że jego odpowiedź pojawiłaby się na kartce A4, jako znormalizowany maszynopis, byłoby to zdrowo ponad 11 kartek tekstu. Wiceminister potraktował więc bardzo serio poselską interpelację. Całą można znaleźć na stronach Sejmu

Odpowiedź ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego na interpelację posła Adama AndruszkiewiczaOdpowiedź ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego na interpelację posła Adama Andruszkiewicza sejm.gov.pl

Więcej o: