Czego Marek Suski chce w 2019 roku? "Chcielibyśmy zwiększyć zasób naszych parlamentarzystów"

Marek Suski sobie i partii na Nowy Rok życzy m.in. korzystnego wyniku wyborczego. To jednak nie jest jedyne jego marzenie.
Zobacz wideo

Oczywiście wśród życzeń noworocznych Marka Suskiego znalazł się sukces w tegorocznych wyborach parlamentarnych. - W roku wyborczym jednak nietrudno się domyślić, że chcielibyśmy również osiągnąć korzystny wynik w wyborach - stwierdził na antenie Telewizji Republika. - Chcielibyśmy zwiększyć zasób naszych parlamentarzystów. Aby był na świecie spokój, abyśmy mogli realizować nasze programy - dodał.

"Histeria trwa cały czas"

W trakcie rozmowy minister odniósł się również do nominacji Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji. - Dlaczego poseł Andruszkiewicz? A dlaczego nie? Jest dobry w różnych technikach elektronicznych. Ten obszar to domena młodych ludzi. Jest potrzeba wzmocnienia Ministerstwa Cyfryzacji. Stawiamy na młodych ludzi. W dziedzinie cyfryzacji, młodzi ludzie czują się tu jak ryby w wodzie - w ten sposób Marek Suski tłumaczył, dlaczego wybór padł właśnie na Andruszkiewicza.

A czemu jego zdaniem opozycja krytykuje tę decyzję? Jak mówi, powodem jest "charakter opozycji". - Od czasów kiedy sprawujemy władze, ta histeria cały czas trwa. To ich sposób reakcji na działania rządu, nieważne czy skuteczne czy nie. Za rządów PO-PSL mówiono, że panuje zarządzanie przez histerię - stwierdził.

Więcej o: