Andrzej Rozenek

Andrzej Rozenek

Andrzej Rozenek

Andrzej Rozenek to dziennikarz, publicysta, zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Nie” oraz poseł na Sejm VII kadencji.

Andrzej Rozenek urodził się w 1969 roku w Warszawie. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim (nauki polityczne). W 1997 roku Andrzej Rozenek rozpoczął pracę w tygodniku „Nie”. Od 1999 roku pełnił funkcję dziennikarza śledczego, z kolei w latach 2006-2011 pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego tego pisma.

W 1993 roku Andrzej Rozenek startował z list SLD podczas wyborów parlamentarnych; nie uzyskał mandatu poselskiego. Podczas wyborów parlamentarnych w roku 2011 startował z list Ruchu Palikota i został posłem na Sejm VII kadencji.

W 2014 roku Andrzej Rozenek starał się o fotel prezydenta miasta stołecznego Warszawy z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Andrzeja Rozenka. Jego kandydaturę poparły Twój Ruch oraz Partia Demokratyczna. Podczas tych wyborów samorządowych zdobył głosy 2,28 proc. wyborców. W 2015 roku zrezygnował z członkostwa w Twoim Ruchu i został posłem niezrzeszonym. Trzy miesiące później wraz z Grzegorzem Napieralskim ogłosił utworzenie nowej partii Biało-Czerwoni i został jej wiceprzewodniczącym.

Andrzej Rozenek - wybory samorządowe 2018

W 2016 roku Andrzej Rozenek współtworzył stowarzyszenie Inicjatywa Polska. Rok później odszedł z partii Biało-Czerwoni i powrócił do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W lipcu 2018 roku został kandydatem koalicji SLD Lewica Razem na prezydenta Warszawy.

W wyborach samorządowych 2018 na prezydenta Warszawy jego kontrkandydatami są Rafał Trzaskowski (PO), Patryk Jaki (PiS), Jacek Wojciechowicz, Justyna Glusman (Miasto Jest Nasze), Jan Śpiewak (Wygra Warszawa), Jakub Stefaniak (PSL), Janusz Korwin-Mikke, Piotr Ikonowicz, Sławomir Antonik.

Andrzej Rozenek

Więcej o:

Andrzej Rozenek