Rozenek, Jaruzelska, Hartman. SLD przedstawił nazwiska "jedynek" do sejmiku i rady miasta w Warszawie

Na poniedziałkowej konferencji prasowej politycy SLD ogłosili nazwiska liderów list komitetu SLD Lewica Razem do warszawskiej rady miasta. Są wśród nich Andrzej Rozenek, Monika Jaruzelska i Jan Hartman. Na pierwszych miejscach list Sojuszu do sejmiku Mazowsza znalazły się Katarzyna Piekarska, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska i Danuta Waniek.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej liderzy Sojuszu Lewicy Demokratycznej ogłosili nazwiska warszawskich „jedynek” na listach do rady miasta oraz sejmiku Mazowsza. Wśród nich znalazł się m.in. Andrzej Rozenek, kandydat SLD na prezydenta Warszawy. Jego nazwisko znajdzie się na szczycie listy komitetu SLD Lewica Razem do Rady Warszawy w okręgu obejmującym dzielnice Śródmieście oraz Ochota.

"Jedynki" na listach SLD. Wśród nich córka generała Jaruzelskiego i filozof z Krakowa

Według zapowiedzi polityków SLD, Monika Jaruzelska, córka byłego prezydenta i pierwszego sekretarza KC PZPR w latach 1981-1989, generała Wojciecha Jaruzelskiego, ma być „jedynką” na liście w dzielnicach Praga Południe oraz Rembertów, z kolei filozof Jan Hartman, były polityk Unii Wolności i Twojego Ruchu, na Woli. Hartman w ostatnich latach mieszkał w Krakowie, jednak zapowiedział, że przenosi się do Warszawy, a od października zaczyna wykładać na Uniwersytecie Warszawskim.

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci SLD na radnych miasta 

Najważniejszymi nazwiskami na listach SLD do rady miasta będą: Sebastian Wierzbicki (Mokotów), Krystyna Kozłowska (Bielany, Żoliborz), Jan Artymowski (Praga Północ i Białołęka), Anna-Maria Żukowska (Targówek, Wawer i Wesoła), Piotr Gadzinowski (Wilanów, Ursynów) oraz Andrzej Golimont (Bemowo, Ursus, Włochy).

– Wokół tej dwunastki liderów już są tworzone bardzo mocne listy, bo na kolejnych miejscach również będziemy mieli postaci, o których państwo słyszeli – i to zarówno interesując się tą wielką polityką krajową, jak również stołecznym samorządem – zapowiedział Sebastian Wierzbicki, „jedynka” na liście do rady miasta w dzielnicy Mokotów.

Wybory samorządowe. Trzy jedynki SLD na listach do sejmiku wojewódzkiego

Na poniedziałkowej konferencji SLD przedstawił także kandydatów do sejmiku wojewódzkiego. W okręgu obejmującym dzielnice Mokotów, Śródmieście, Ursynów, Wilanów i Ochota "jedynką" będzie ubiegająca się o reelekcję Katarzyna Piekarska, w okręgu składającym się z dzielnic Bemowo, Bielany, Ursus, Włochy, Wola i Żoliborz na początku listy znajdzie się Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, z kolei na liście okręgu Targówek, Rembertów, Wawer i Wesoła pierwszą pozycję zajmie Danuta Waniek.

Więcej o: