Zlikwidowano klub poselski Twojego Ruchu. Powstanie "Koło Poselskie Ruch Palikota"

Michał Kabaciński, nowy rzecznik Twojego Ruchu, poinformował na Twitterze, że klub poselski partii Janusza Palikota został rozwiązany. Po odejściu Andrzeja Rozenka i trzech innych posłów ma on za mało członków.

Nowy rzecznik Twojego Ruchu napisał na Twitterze, że klub Twojego Ruchu został rozwiązany z inicjatywy Janusza Palikota. Poinformował też, że polityk spotka się z dziennikarzami dziś rano.

Różnica pomiędzy klubem a kołem poselskim polega przede wszystkim na wymaganej minimalnej liczbie członków. W klubie poselskim musi ich być 15, w kole wystarczy trzech. Koło poselskie nie jest jednak reprezentowane na Konwencie Seniorów.

"Jeszcze nie koniec Palikota. Jego porażka może być największym sukcesem" >>>

W klubie Twojego Ruchu do wczoraj było 16 posłów. Odejście ogłosił jednak dotychczasowy rzecznik Andrzej Rozenek, informując też o odejściu trzech innych posłów. Jak twierdzi, ich decyzję spowodował fakt nieopłacania przez klub składek ZUS za pracowników. "Nietransparentna polityka finansowa TR i brak możliwości wyjaśnienia czegokolwiek spowodowały moją decyzję i decyzję trzech innych posłów", dodał później na Facebooku.

Palikot pokazuje oświadczenie

Po krótkim ogłoszeniu odejścia z klubu poselskiego oraz zarządu Twojego Ruchu i sztabu wyborczego Janusza Palikota kandydat na prezydenta opublikował oświadczenie o braku zaległości w opłacaniu składek dla ZUS przez Twój Ruch.

Rozenek twierdzi jednak, że to zaświadczenie o niczym nie świadczy, ponieważ dotyczy partii politycznej Twój Ruch, a nie klubu poselskiego.

Post by Andrzej Rozenek .

- W związku z doniesieniami medialnymi, które wywołują różne emocje w sprawie tego, czy mamy, czy nie zaległości wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zwróciłem się do ZUS w Warszawie o natychmiastowe rozliczenie konta klubu Twojego Ruchu - poinformował Palikot podczas wczorajszego briefingu prasowego. Zaznaczył, że według zapewnień jego służb finansowo-księgowych nie ma żadnych zaległości wobec ZUS dzisiaj czy w ostatnich dniach, choć - jak powiedział - "były oczywiście w okresach poprzednich opóźnienia w płatnościach spowodowane różnymi względami".

Jak podało wczoraj RMF FM, składki do ZUS nie były płacone od lat. Zakład miał wszcząć egzekucję prawie 200 tys. zł.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: