Aleksander Kwaśniewski nie zagłosuje na kandydata SLD. Choć to "dobry człowiek"

Wywodzący się z SLD były prezydent nie poprze w wyborach kandydata swojej byłej partii, choć przyznaje, że ocenia go bardzo dobrze. W wyborach samorządowych 2018 Aleksander Kwaśniewski odda głos na Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO i Nowoczesnej.

Według ostatniego sondażu IBRIS w wyborach na prezydenta Warssawy, Andrzej Rozenek, kandydat komitetu SLD Lewica Razem, może liczyć na 4,5 procent poparcia.

Aleksander Kwaśniewski, choć sam wywodzi się z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, nie zagłosuje w nadchodzących wyborach na reprezentanta swojej byłej partii

Wybory samorządowe 2018. Kwaśniewski odda głos na Rafała Trzaskowskiego

- Andrzej Rozenek jest bardzo dobrym człowiekiem kandydatem i politykiem, ale wiemy bardzo dobrze, że batalia rozstrzygnie się między Trzaskowskim i Jakim. Ja stawiam na Trzaskowskiego - mówił prezydent w rozmowie z Polsat News.

Kim jest Andrzej Rozenek?

Andrzej Rozenek był dziennikarzem, m.in. tygodnika "Nie" i studenckiego "Na Przekór".
W 2011 roku wszedł do sejmu z list Ruchu Palikota i został jej rzecznikiem. Po przekształceniu partii w Twój Ruch, Rozenek wszedł do zarządu ugrupowania.

W 2014 roku kandydował po raz pierwszy na urząd prezydenta Warszawy, otrzymał wówczas 2,28 procent głosów. Później odszedł z partii Palikota i wrócił na łono SLD, z którego list próbował dostać się do Sejmu już w 1999 roku.

Więcej o: