Aleksander Kwa郾iewski nie zag這suje na kandydata SLD. Cho to "dobry cz這wiek"

Wywodz帷y si z SLD by造 prezydent nie poprze w wyborach kandydata swojej by貫j partii, cho przyznaje, 瞠 ocenia go bardzo dobrze. W wyborach samorz康owych 2018 Aleksander Kwa郾iewski odda g這s na Rafa豉 Trzaskowskiego, kandydata PO i Nowoczesnej.

Według ostatniego sondażu IBRIS w wyborach na prezydenta Warssawy, Andrzej Rozenek, kandydat komitetu SLD Lewica Razem, może liczyć na 4,5 procent poparcia.

Aleksander Kwaśniewski, choć sam wywodzi się z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, nie zagłosuje w nadchodzących wyborach na reprezentanta swojej byłej partii

Wybory samorządowe 2018. Kwaśniewski odda głos na Rafała Trzaskowskiego

- Andrzej Rozenek jest bardzo dobrym człowiekiem kandydatem i politykiem, ale wiemy bardzo dobrze, że batalia rozstrzygnie się między Trzaskowskim i Jakim. Ja stawiam na Trzaskowskiego - mówił prezydent w rozmowie z Polsat News.

Kim jest Andrzej Rozenek?

Andrzej Rozenek był dziennikarzem, m.in. tygodnika "Nie" i studenckiego "Na Przekór".
W 2011 roku wszedł do sejmu z list Ruchu Palikota i został jej rzecznikiem. Po przekształceniu partii w Twój Ruch, Rozenek wszedł do zarządu ugrupowania.

W 2014 roku kandydował po raz pierwszy na urząd prezydenta Warszawy, otrzymał wówczas 2,28 procent głosów. Później odszedł z partii Palikota i wrócił na łono SLD, z którego list próbował dostać się do Sejmu już w 1999 roku.

Wi璚ej o: