Newsweek

Newsweek

"Newsweek Polska" to polska gazeta społeczno-polityczna, która jest wydawana w Warszawie raz w tygodniu od 3 września 2001 roku. Podobnie jak pisma w innych siedmiu krajach wydawany jest pod szyldem znanego, amerykańskiego tygodnika "Newsweek". Wydawaniem i sprzedażą gazety zajmuje się zagraniczny koncern prasowy Ringer Axel Spiringer, który w Polsce współpracuje także z kilkunastoma innymi czasopismami (m. in. "Forbes", "Fakt", "Komputer Świat"czy "Przegląd Sportowy").

Sprzedaż tygodnika

Regularnie od 2008 roku tygodnik "Newsweek Polska" zajmuje wysokie pozycje w rankingach sprzedaży prasy w Polsce. Często pojawia się w pierwszej trójce najpopularniejszych czasopism. Wyniki sprzedaży za I - IV kwartał 2017 roku wskazują, że "Newsweek" znajduje się w pierwsze trójce najczęściej czytanych i kupowanych tygodników opinii, mogąc pochwalić się kilkunastoprocentowym udziałem w polskim rynku tych czasopism. Lepsze wyniki uzyskały "Gość Niedzielny" oraz "Polityka". W latach poprzednich pozycja "Newsweek'a" na rynku wyglądała podobnie. Na przestrzeni lat średni nakład tygodnika "Newsweek" kształtuje się w okolicach 180 000 egzemplarzy.
Redaktorzy naczelni
Z tygodnikiem "Newsweek Polska" związanych jest wielu znanych dziennikarzy i publicystów. W 2001 roku pierwszym redaktorem naczelnym został Tomasz Wróblewski. Przez lata gazetą zarządzało kilka osób, m. in. Jarosław Sroka czy Wojciech Maziarski. Od stycznia 2012 roku z gazetą związany jest dziennikarz Tomasz Lis, który objął funkcję redaktora naczelnego.

Newsweek

Więcej o:

Newsweek