"Do Rzeczy" o "kłamstwie klimatycznym": Gigantyczny biznes i wielkie interesy [W TYGODNIKACH]

Mimo wakacji najnowsze wydania tygodników w dużej mierze są poświęcone polityce. "Newsweek" informuje m.in. o działaniach PiS, które mogą niekorzystnie wpłynąć na sytuację frankowiczów, "Wprost" pisze o rozterkach litera PO Grzegorza Schetyny, a "Sieci" opisują wizerunek partii Wiosna i jej lidera Roberta Biedronia. W "Do Rzeczy" natomiast sporo miejsca poświęcono zmianom klimatu.
'Newsweek' 'Newsweek' 'Newsweek', M. Kozłowski, M. Kondrusik/Gazeta.pl

"Newsweek" o kłopotach frankowiczów

"Setki tysięcy frankowiczów mają nadzieję, że unijny Trybunał Sprawiedliwości rozwiąże ich problemy. PiS po cichu wprowadziło przepis korzystny dla banków, który zadłużonych może tej nadziei pozbawić" - informuje "Newsweek" w zapowiedzi jednego ze swoich tekstów.

W najnowszym wydaniu tygodnika również m.in. tekst o tym, jak globalne ocieplenie może wpłynąć na polski krajobraz. Jak czytamy w tekście Pauliny Januszewskiej, pustynnieniem zagrożone jest m.in. województwo łódzkie, a słynna Kraina Tysiąca Jezior może wręcz wyschnąć. Czytaj więcej>>>

'Wprost' 'Wprost' Wprost.pl, M. Kozłowski, M. Kondrusik/Gazeta.pl

"Wprost" o rosyjskim banku sterowanym przez prezydenta Rosji

"Do Polski tylnymi drzwiami próbował wejść sterowany przez Władimira Putina rosyjski bank, który może być przykrywką dla rosyjskich służb. Wynika to z międzynarodowego śledztwa w ramach projektu VSQUARE, w którym uczestniczył autor artykułu, dziennikarz "Wprost" Szymon Krawiec" - informuje redakcja tygodnika "Wprost" w zapowiedzi najnowszego wydania, które ukaże się w poniedziałek.

Jak podaje z kolei dziennikarka "Wprost" Eliza Olczyk, przewodniczący PO Grzegorz Schetyna zastanawia się nad scenariuszem startu w wyborach parlamentarnych bez koalicji z lewicą i PSL. W tygodniku także lista 100 najbogatszych Polaków. Czytaj więcej>>>

'Do Rzeczy' 'Do Rzeczy' Dorzeczy.pl, M. Kozłowski, M. Kondrusik/Gazeta.pl

"Do Rzeczy" o "kłamstwie klimatycznym"

Na okładce nowego "Do Rzeczy" czytamy o "kłamstwie klimatycznym" i o tym, że "lewica uczyniła z walki z globalnym ociepleniem ideologiczną pałkę". Tygodnik stawia również pytanie, "czy emisja CO2 ma wpływ na wzrost temperatur".

Rafał A. Ziemkiewicz w swoim tekście pisze o "kręcących się młynach wielkich interesów" związanych z walką z globalnym ociepleniem, a Tomasz Cukiernik z kolei stwierdza, że walka ze zmianami klimatu to "gigantyczny biznes i żerowanie na pieniądzach podatników". Czytaj więcej>>>

Od redakcji Gazeta.pl: O tym, czym naprawdę grozi globalne ocieplenie, a także o rzetelnych badaniach i doniesieniach naukowców potwierdzających wpływ człowieka na zmiany klimatu informujemy już od lat. Z artykułami na ten temat możecie zapoznać się m.in. pod adresem Wiadomosci.gazeta.pl oraz Next.gazeta.pl.

'Sieci' 'Sieci' wsieciprawdy.pl, M. Kozłowski, M. Kondrusik/Gazeta.pl

"Sieci"

"Sieci" przyglądają się ugrupowaniu Wiosna, którego liderem jest Robert Biedroń. Dziennikarze tygodnika - Marek Pyza i Marcin Wikło piszą o "wystawionych do wiatru działaczach" i "wyborcach nie kryjących złości". Zwracają m.in. uwagę, na to że nadal do końca nie wiadomo, co Robert Biedroń zrobi ze swoim mandatem europosła. Wyliczają także inne wątpliwości związane z działalności partii.

Przez długi czas partia nie chciała też upublicznić swojego statutu. Dopiero, gdy wyciekł on do internetu, zamieszczono go też na stronach Wiosny. Co ukrywano? M.in. kompetencje prezesa. Okazało się, że szef partii jest. nieusuwalny. Wybór prezesa następuje tylko w wypadku śmierci lub rezygnacji z przewodzenia ugrupowaniu. To są te nowe standardy w polityce? Takich mechanizmów nie ma w żadnej z dużych formacji

- czytamy w tekście "Sieci". Czytaj więcej>>>

Więcej o: