"Do Rzeczy" o "kłamstwie klimatycznym": Gigantyczny biznes i wielkie interesy [W TYGODNIKACH]

Mimo wakacji najnowsze wydania tygodników w dużej mierze są poświęcone polityce. "Newsweek" informuje m.in. o działaniach PiS, które mogą niekorzystnie wpłynąć na sytuację frankowiczów, "Wprost" pisze o rozterkach litera PO Grzegorza Schetyny, a "Sieci" opisują wizerunek partii Wiosna i jej lidera Roberta Biedronia. W "Do Rzeczy" natomiast sporo miejsca poświęcono zmianom klimatu.
'Newsweek' 'Newsweek' 'Newsweek', M. Kozłowski, M. Kondrusik/Gazeta.pl

"Newsweek" o kłopotach frankowiczów

"Setki tysięcy frankowiczów mają nadzieję, że unijny Trybunał Sprawiedliwości rozwiąże ich problemy. PiS po cichu wprowadziło przepis korzystny dla banków, który zadłużonych może tej nadziei pozbawić" - informuje "Newsweek" w zapowiedzi jednego ze swoich tekstów.

W najnowszym wydaniu tygodnika również m.in. tekst o tym, jak globalne ocieplenie może wpłynąć na polski krajobraz. Jak czytamy w tekście Pauliny Januszewskiej, pustynnieniem zagrożone jest m.in. województwo łódzkie, a słynna Kraina Tysiąca Jezior może wręcz wyschnąć. Czytaj więcej>>>

'Wprost' 'Wprost' Wprost.pl, M. Kozłowski, M. Kondrusik/Gazeta.pl

"Wprost" o rosyjskim banku sterowanym przez prezydenta Rosji

"Do Polski tylnymi drzwiami próbował wejść sterowany przez Władimira Putina rosyjski bank, który może być przykrywką dla rosyjskich służb. Wynika to z międzynarodowego śledztwa w ramach projektu VSQUARE, w którym uczestniczył autor artykułu, dziennikarz "Wprost" Szymon Krawiec" - informuje redakcja tygodnika "Wprost" w zapowiedzi najnowszego wydania, które ukaże się w poniedziałek.

Jak podaje z kolei dziennikarka "Wprost" Eliza Olczyk, przewodniczący PO Grzegorz Schetyna zastanawia się nad scenariuszem startu w wyborach parlamentarnych bez koalicji z lewicą i PSL. W tygodniku także lista 100 najbogatszych Polaków. Czytaj więcej>>>

'Do Rzeczy' 'Do Rzeczy' Dorzeczy.pl, M. Kozłowski, M. Kondrusik/Gazeta.pl

"Do Rzeczy" o "kłamstwie klimatycznym"

Na okładce nowego "Do Rzeczy" czytamy o "kłamstwie klimatycznym" i o tym, że "lewica uczyniła z walki z globalnym ociepleniem ideologiczną pałkę". Tygodnik stawia również pytanie, "czy emisja CO2 ma wpływ na wzrost temperatur".

Rafał A. Ziemkiewicz w swoim tekście pisze o "kręcących się młynach wielkich interesów" związanych z walką z globalnym ociepleniem, a Tomasz Cukiernik z kolei stwierdza, że walka ze zmianami klimatu to "gigantyczny biznes i żerowanie na pieniądzach podatników". Czytaj więcej>>>

Od redakcji Gazeta.pl: O tym, czym naprawdę grozi globalne ocieplenie, a także o rzetelnych badaniach i doniesieniach naukowców potwierdzających wpływ człowieka na zmiany klimatu informujemy już od lat. Z artykułami na ten temat możecie zapoznać się m.in. pod adresem Wiadomosci.gazeta.pl oraz Next.gazeta.pl.

'Sieci' 'Sieci' wsieciprawdy.pl, M. Kozłowski, M. Kondrusik/Gazeta.pl

"Sieci"

"Sieci" przyglądają się ugrupowaniu Wiosna, którego liderem jest Robert Biedroń. Dziennikarze tygodnika - Marek Pyza i Marcin Wikło piszą o "wystawionych do wiatru działaczach" i "wyborcach nie kryjących złości". Zwracają m.in. uwagę, na to że nadal do końca nie wiadomo, co Robert Biedroń zrobi ze swoim mandatem europosła. Wyliczają także inne wątpliwości związane z działalności partii.

Przez długi czas partia nie chciała też upublicznić swojego statutu. Dopiero, gdy wyciekł on do internetu, zamieszczono go też na stronach Wiosny. Co ukrywano? M.in. kompetencje prezesa. Okazało się, że szef partii jest. nieusuwalny. Wybór prezesa następuje tylko w wypadku śmierci lub rezygnacji z przewodzenia ugrupowaniu. To są te nowe standardy w polityce? Takich mechanizmów nie ma w żadnej z dużych formacji

- czytamy w tekście "Sieci". Czytaj więcej>>>

Więcej o:
Komentarze (207)
"Do Rzeczy" o "kłamstwie klimatycznym": Gigantyczny biznes i wielkie interesy [W TYGODNIKACH]
Zaloguj się
 • ksiadz.teofil

  Oceniono 82 razy 58

  Rafał A. Ziemkiewicz co tydzień opanowuje kolejny dział nauki- chapeau bas! W tym tygodniu jest wybitnym klimatologiem, a w następnym będzie chirurgiem naczyniowym? Prawdziwy człowiek renesansu!

 • bombadilwlocie

  Oceniono 67 razy 45

  Ziemkiewicz - wysokiej klasy specjalista od wszystkiego. Tym razem od klimatologii. Po raz kolejny od rzeczy. Ciemny lud pisze do ciemnego ludu...

 • jxl82

  Oceniono 58 razy 38

  Już za tydzień w "Od Rzeczy". Ziemia jest płaska niczym dysk! I leży na bandziochu Semki!

 • jaja-kaczora

  Oceniono 52 razy 32

  Ocieplenie Globalne to spisek lewactwa, czerwonych, czarnych, niebieskich, Niebiesko-Czarnych, zielonych, ekoterrorystow, Zydow i Donalda Tuska, powiedzialo Ministerstwo Kaczej Propagandy, czyli tzw telewizja polska

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 42 razy 30

  Na Klimatologii szczekaczka PiS z 10 tysięcznym nakładem i reklamami za kilkadziesiąt milionów ze spółek skarbu państwa jak widać tez się zna.

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 42 razy 22

  Świnie od koryta Balbiny z Od Rzeczy zastąpiły już nawet naukowców. Na klimacie tez się znają. Boże jaki głupi jest ten naród.

 • fakiba

  Oceniono 32 razy 16

  Wierzcie Zimkiewiczowi to w zimie w trampkach będziecie chodzić i w lepiance mieszkać o ile będzie was stać

 • jaja-kaczora

  Oceniono 31 razy 13

  Tak to jest, Polak uwierzy we wszystko co Radio Maryja i gadzinowa telewizja polska powiedza! Naukowcy sie nie licza, tylko goebelsowska propaganda PiSlamizmu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX