Tomasz Sekielski nowym redaktorem naczelnym "Newsweek Polska". Tomasz Lis: Powodzenia

Tomasz Sekielski od lipca zostanie redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek". - Jestem przekonany, że będziemy się rozwijać i umacniać swoją pozycję wśród wolnych i niezależnych mediów w Polsce - powiedział Tomasz Sekielski.

Ringier Axel Springer Polska we środę opublikował komunikat w sprawie zmiany redaktora naczelnego. Od 1 lipca stery w tygodniku przejmie Tomasz Sekielski. Dziennikarz będzie odpowiedzialny za tygodnik "Newsweek Polska", serwis Newsweek.pl oraz wydania tematyczne tygodnika.

Zobacz wideo Terlikowski wyjaśnia swoje słowa z "Zabawy w chowanego"

Mark Dekan: Z Tomaszem Sekielskim na czele tytuł zyskuje lidera, który reprezentuje rzetelne i jakościowe dziennikarstwo

Na temat zmiany redaktora naczelnego pisma odniósł się Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Polska, który podkreślił, że "'Newsweek' od lat jest kształtowany przez wybitny zespół dziennikarzy, który nie boi się wyzwań i niewygodnych tematów".

- Z Tomaszem Sekielskim na czele tytuł zyskuje lidera, który reprezentuje rzetelne i jakościowe dziennikarstwo. Jestem przekonany, że doświadczenie, profesjonalizm, wytrwałość i odwaga Tomasza Sekielskiego w podejmowaniu istotnych, społecznie ważnych tematów są gwarancją dalszego dynamicznego rozwoju marki Newsweek na polskim rynku jako bezkompromisowego i niezależnego medium - powiedział Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Polska.

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl.

Neonatolog na wagę złota. Narzekania na brak lekarzy. 'Szpitale podkupują sobie specjalistów'Ilu małych Ukraińców urodziło się w polskich szpitalach? MZ podaje dane

Tomasz Sekielski również wypowiedział się w sprawie objęcia stanowiska redaktora naczelnego. - Będę miał przyjemność współpracować z najlepszymi dziennikarzami w kraju - dołączam do zespołu, który jest niezwykle profesjonalny. Jestem przekonany, że będziemy się rozwijać i umacniać swoją pozycję wśród wolnych i niezależnych mediów w Polsce - przekazał Tomasz Sekielski. Sekielski zastąpił na stanowisku redaktora naczelnego Tomasza Lista, który kierował tygodnikiem od 2012 do 2022 roku. Lis z tygodnikiem pożegnał się w ubiegłym tygodniu. 

Do informacji odniósł się także Tomasz Lis. "Nowemu naczelnemu Newsweeka gratuluje i życzę powodzenia" - napisał dziennikarz.

Tomasz Sekielski - kariera. Reporter "Faktów TVN" i prowadzący "Teraz my!"

Tomasz Sekielski od 1997 do 2006 roku był reporterem "Faktów TVN"  oraz gospodarzem piątkowych wydań programu "Kropka nad i", a od 2003 roku razem z Andrzejem Morozowskim prowadził audycję "Kuluary", "Prześwietlenie" oraz "Teraz my!". W TVN24 stworzył program "Czarno na białym". W latach 2012-2015 nawiązał współpracę z Radiem Tok FM, gdzie prowadził poranki. Przez trzy lata (2013-2016) prowadził autorski program w TVP "Po prostu", był również gospodarzem "Woronicza 17" w  TVP INFO. Pracował także w tygodniku "Newsweek" oraz "Wprost", a od 2018 roku jest jednym ze współprowadzących "Onet Rano".

W szkołach średnich w Chełmnie i okolicy nie wystarczy miejsc dla wszystkich chętnych. Do większych miast przez wykluczenie komunikacyjne młodzież nie ma jak się dostaćKumulacja roczników w szkołach średnich. Jedno z miast podało dane

*********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: