"Newsweek" o groźnej superbakterii New Delhi. Czy grozi nam epidemia? [W TYGODNIKACH]

Najnowsze wydania opiniotwórczych tygodników zdominowała analiza wyników wyborów samorządowych. Oprócz tego przeczytamy m.in. o najbogatszych Polakach i zagrożeniu, jakim niesie ze sobą szczep New Delhi.
'Newsweek' 'Newsweek' Newsweek.pl, Marta Kondrusik/Gazeta.pl

"Newsweek" o superbakterii New Delhi

W "Newsweeku" tekst o opornej na antybiotyki bakterii New Delhi, która w Polsce występuje u coraz większej liczby pacjentów. Tym w ubiegłym roku odnotowano 2325 przypadków. Zakażenie może doprowadzić m.in. do zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenia szpiku i zakażenia układu pokarmowego. Najprawdopodobniej w Polsce doszło już do pierwszych zgonów wywołanych bakterią. Czytaj więcej>>>

'Wprost' 'Wprost' wprost.pl, Marta Kondrusik/Gazeta.pl

"Wprost" o najbogatszych Polakach

W najnowszym wydaniu "Wprost" portret polskiego miliardera. "Oszuści czy biznesmeni, skąd wzięli swoje pierwsze miliony, czy są powiązani ze służbami PRL" - stawia pytania tygodnik.

We "Wprost" również o powyborczej sytuacji w Polsce. "Kaczyński i Schetyna na huśtawce nastrojów. Anna Gielewska, Artur Grabek i Joanna Miziołek o walce o drugie tury, montowaniu sejmikowych koalicji oraz szykowaniu się do kolejnych wyborów" - brzmi zapowiedź jednego z tekstów. Czytaj więcej>>>

'Do Rzeczy' 'Do Rzeczy' dorzeczy.pl, Marta Kondrusik/Gazeta.pl

"Do Rzeczy": PiS-owi zaszkodził polexit

"Tym, co najbardziej zaszkodziło PiS na finiszu kampanii samorządowej, była kwestia polexitu. Aby zneutralizować ten wątek w kampanii europejskiej, rząd planuje zamknąć temat reformy sądownictwa" - pisze w najnowszym wydaniu "Do Rzeczy" Kamila Baranowska. W tygodniku także analiza wyborów w Warszawie. "Jaki przegrał Warszawę nie z własnej winy" - twierdzi politolog prof. Antoni Dudek. Czytaj więcej>>>

'Sieci' 'Sieci' wsieci.pl, Marta Kondrusik/Gazeta.pl

"Sieci" o sukcesie wyborczym PiS

"34,13 proc. głosów na listę Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmików to sukces, którego dotąd nie odniosła żadna partia. AWS zdobyła w 1998 r. ok. 33 proc., a więc jednak mniej" - komentuje dla "Sieci" wyniki wyborów samorządowych politolog prof. Waldemar Paruch.

Z kolei Konrad Kołodziejski opisuje przyczyny porażki Patryka Jakiego w Warszawie. "Obok licznych fejków i chwytów poniżej pasa, w których przypisywano Jakiemu najrozmaitsze grzechy - od nieuctwa począwszy, na nepotyzmie i niekompetencji skończywszy - szczególnie skuteczne okazały się dwie rzeczy: po pierwsze, silnie wyeksponowano pozawarszawskie pochodzenie Jakiego; a po drugie, zasugerowano, że kandydat prawicy był w przeszłości dresiarzem, co miało wynikać z tego, że Jaki wychował się na opolskim blokowisku" - komentuje publicysta. Czytaj więcej>>>

Więcej o:
Komentarze (13)
"Newsweek" o groźnej superbakterii New Delhi. Czy grozi nam epidemia? [W TYGODNIKACH]
Zaloguj się
 • blechtrommel

  Oceniono 18 razy 8

  Nieźle się musieli Karnowskie nagimnastykować, żeby znaleźć zdjęcie uśmiechniętego Kaczora.

  Po drugiej stronie opozycja jak złe postacie z baśni: miny, zacięte twarze, pewnie knują przeciw księciu... Co za tępa propaganda. Prawilce, co z wami że kupujecie taką tandetę??

 • krynolinka

  Oceniono 18 razy 6

  Jakiemu to zaszkodził sam Jaki. No i perfidne suwereny, które nie zrozumiały jego wielkości, mądrości i oczywiście "bezpartyjności".

 • hunkyyankee

  0

  Kaczor! Kaczor! Pokaż zęby!
  A nie...nie masz.

 • biba1234567

  Oceniono 5 razy -1

  Zdrajcy z PIS wpuscili juz okolo 30.000 muzułmanow i hindusow wiec mamy bakterie New Delhi!
  Pieprzeni zdrajcy

 • immanothere

  Oceniono 1 raz -1

  Mam tę bakterię od dawna w sedesie. Ale zawsze opuszczam klapę!

 • laborantkolaborant

  Oceniono 7 razy -5

  ale czy jusz jest na ten szczep szczepiąka?

 • c.t.k

  Oceniono 11 razy -5

  "Dopiero teraz będzie wojna",ano będzie.Ciekawe czy PSL wytrzyma ostrzał pocisków "PIS Missile",dotrzyma słowa i nie wejdzie z nimi w sojusze.Moim zdaniem słowa nie dotrzyma.

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 14 razy -10

  Dobrze, że na tym portalu jest co tydzień taki temat. Dzięki temu 90% oszołomów tu komentujących będzie chociaż mogło skomentować okładkę bo o treści można zapomnieć. Gorszy sort czasami jeszcze stać na przeczytanie nagłówka ale nic więcej.
  Później jeden z drugim poucza mnie jakie to straszne rzeczy piszą w "Sieci" nie znając treści. Zabawne bo ta nędza i rozpacz nie zna też treści lisweek-a.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX