"Do Rzeczy" o ks. Jankowskim: Pomawiał opozycjonistę, by odsunąć od siebie oskarżenia [W TYGODNIKACH]

O czym przeczytamy w najnowszych numerach tygodników? W "Do Rzeczy" Magdalena Ogórek deklaruje, że "nie zgina karku" wobec ataków na TVP, "Wprost" lustruje Antoniego Macierewicza, a "Sieci" przyglądają się książce wydanej przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów.
'Do Rzeczy' z 11 marca 2019 roku 'Do Rzeczy' z 11 marca 2019 roku mat. prasowe

W "Do Rzeczy" Magdalena Ogórek o atakach na TVP

Głównym tematem najnowszego numeru tygodnika "Do Rzeczy" są ataki na TVP. Na ten temat z Marcinem Makowskim rozmawia Magdalena Ogórek. - Nie zginam karku, nie dam się złapać - mówi prezenterka stacji. 

Co jeszcze czeka nas w tygodniku? Powróci sprawa oskarżeń wobec ks. Jankowskiego. "Ksiądz Jankowski celowo pomawiał zasłużonego opozycjonistę, by odsunąć od siebie oskarżenia o współpracę z SB. Docierał do dziennikarzy i przekazywał nieprawdziwe informacje" - zapowiada tekst Wojciech Wybranowski, a inny dziennikarz "Do Rzeczy" nazwał tekst "wiwisekcją grzechów i błędów ks. Jankowskiego". 

'Newsweek' z 11 marca 2019 roku 'Newsweek' z 11 marca 2019 roku mat. prasowe

"Newsweek" porusza temat ósmoklasistów

"Newsweek" pochyla się w najnowszym numerze nad skutkami likwidacji gimnazjum i aktualną sytuacją ósmoklasistów. Temat ten zostaje poruszony w reportażu Dawida Karpiuka.

Oprócz tego w tygodniku znajdziemy materiał o tym, jak bardzo "Wiadomości" TVP przypominają "Wiesti Niedieli" państwowej telewizji Rossija 1 oraz sylwetkę Krzysztofa Szczerskiego, szefa gabinetu prezydenta.

'Sieci' z 11 marca 2019 roku 'Sieci' z 11 marca 2019 roku mat. prasowe

"Sieci" ujawnią rzekome manipulacje Centrum Badań nad Zagładą Żydów

Jak czytamy na stronie "Sieci", tygodnik w najnowszym numerze ujawni manipulacje, których mieli dopuścić się naukowcy z Centrum Badań nad Zagładą Żydów w książce "Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski". - Mamy do czynienia z bezpodstawnym przyklejeniem [...] działań żydowskich OD-mannów Polakom. Jeżeli to nie jest grube naukowe oszustwo, to co nim jest? - pyta historyk Piotr Gontarczyk.

Oprócz tego Jan Rokita skomentuje tzw. "piątkę Kaczyńskiego", a Konrad Kołodziejski przyjrzy się nastawieniu Polaków do społeczności LGBT.

'Wprost' z 11 marca 2019 roku 'Wprost' z 11 marca 2019 roku mat. prasowe

"Wprost" pisze o Antonim Macierewiczu i Michaelu Jacksonie

W najnowszym numerze "Wprost" dziennikarze pochylą się nad rolą Antoniego Macierewicza "w osłabianiu opozycji PRL". To pokłosie wniosku posłów PO o ponowną lustrację polityka. 

Co więcej w tygodniku? Przeczytamy m.in. analizę, kto spośród dotychczasowych europosłów PO ma jakie szanse w najbliższych wyborach do PE, tekst o dokumencie "Leaving Neverland", w którym powracają oskarżenia o pedofilię wobec Michaela Jacksona oraz wywiad z Władysławem Pasikowskim, reżyserem filmu "Kurier". 

Więcej o: