Głównym tematem najnowszego numeru tygodnika "Do Rzeczy" są ataki na TVP. Na ten temat z Marcinem Makowskim rozmawia Magdalena Ogórek. - Nie zginam karku, nie dam się złapać - mówi prezenterka stacji.
Co jeszcze czeka nas w tygodniku? Powróci sprawa oskarżeń wobec ks. Jankowskiego. "Ksiądz Jankowski celowo pomawiał zasłużonego opozycjonistę, by odsunąć od siebie oskarżenia o współpracę z SB. Docierał do dziennikarzy i przekazywał nieprawdziwe informacje" - zapowiada tekst Wojciech Wybranowski, a inny dziennikarz "Do Rzeczy" nazwał tekst "wiwisekcją grzechów i błędów ks. Jankowskiego".
Ksiądz Jankowski celowo pomawiał zasłużonego opozycjonistę, by odsunąć od siebie oskarżenia o współpracę z SB. Docierał do dziennikarzy i przekazywał nieprawdziwe informacje - o tym przeczytacie w nowym "Do Rzeczy".
- Wojciech Wybranowski (@wybranowski) March 10, 2019
W tekście "Tajemnice Prałata" także o kulisach śledztwa z 2004 pic.twitter.com/ZdhZnpziFK
"Newsweek" pochyla się w najnowszym numerze nad skutkami likwidacji gimnazjum i aktualną sytuacją ósmoklasistów. Temat ten zostaje poruszony w reportażu Dawida Karpiuka.
Oprócz tego w tygodniku znajdziemy materiał o tym, jak bardzo "Wiadomości" TVP przypominają "Wiesti Niedieli" państwowej telewizji Rossija 1 oraz sylwetkę Krzysztofa Szczerskiego, szefa gabinetu prezydenta.
Jak czytamy na stronie "Sieci", tygodnik w najnowszym numerze ujawni manipulacje, których mieli dopuścić się naukowcy z Centrum Badań nad Zagładą Żydów w książce "Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski". - Mamy do czynienia z bezpodstawnym przyklejeniem [...] działań żydowskich OD-mannów Polakom. Jeżeli to nie jest grube naukowe oszustwo, to co nim jest? - pyta historyk Piotr Gontarczyk.
Oprócz tego Jan Rokita skomentuje tzw. "piątkę Kaczyńskiego", a Konrad Kołodziejski przyjrzy się nastawieniu Polaków do społeczności LGBT.
W najnowszym numerze "Wprost" dziennikarze pochylą się nad rolą Antoniego Macierewicza "w osłabianiu opozycji PRL". To pokłosie wniosku posłów PO o ponowną lustrację polityka.
Co więcej w tygodniku? Przeczytamy m.in. analizę, kto spośród dotychczasowych europosłów PO ma jakie szanse w najbliższych wyborach do PE, tekst o dokumencie "Leaving Neverland", w którym powracają oskarżenia o pedofilię wobec Michaela Jacksona oraz wywiad z Władysławem Pasikowskim, reżyserem filmu "Kurier".