wSieci

wSieci

wSieci
wSieci jest polskim tygodnikiem o profilu społeczno-politycznym. Zespół redakcyjny tworzą w większości byli dziennikarze takich tytułów, jak Uważam Rze i Rzeczpospolita.. wSieci wydawany jest od 26 listopada 2012 roku w Warszawie, pod redakcją Jacka Karnowskiego.

Charakter tygodnika wSieci

wSieci tworzony jest we współpracy z kilkoma portalami:
wPolityce.pl
wNas.pl
wGospodarce.pl
wSumie.pl
tygodnikpodlaski.pl
gazetabankowa.pl
stefczyk.info.
Pomysł na założenie tygodnika wSieci powstał po tym, jak z redakcji Rzeczpospolitej zwolniony został jej redaktor naczelny Tomasz Wróblewski, a także dziennikarze: Łukasz Warzecha i Cezary Gmyz. Zwolnienia nastąpiły po publikacji artykułu Trotyl na wraku Tupolewa. W niedługim czasie po wydaniu pierwszego numeru wSieci, kolejne zwolnienia nastąpiły w innej redakcji - Uważam Rze. Usunięty został redaktor naczelny Paweł Lisicki, wraz ze swoim zastępcą, Michałem Karnowskim - była to konsekwencja udzielenia przez nich poparcia dziennikarzom zwolnionym przez Rzeczpospolitą. W geście solidarności, z tego tygodnika zwolniła się większość publicystów i dziennikarzy, spośród których część rozpoczęła współpracę z wSieci. Od 31 grudnia 2012 roku tytuł ukazuje się jako tygodnik - pierwsze trzy numery wydane zostały w formie dwutygodnika. Już pierwszy numer cieszył się dużym zainteresowaniem i konieczny był dodruk. W czerwcu 2016 roku wSieci uplasował się na czwartym miejscu na liście tygodników opinii o najwyższej sprzedaży, zaraz za takimi tytułami, jak Gość Niedzielny, Polityka i Newsweek.

W marcu 2013 roku wydawca wSieci otrzymał sądowny zakaz używania tego tytułu - w internetowej wersji dziennika Rzeczpospolita znajduje się rubryka W sieci opinii. Zakaz wydano na wniosek Grzegorza Hajdarowicza, będącego właścicielem wydawcy Rzeczpospolitej i Uważam Rze.
Od tej pory tygodnik posługiwał się nazwą Sieci , jednak jeszcze w tym samym roku wniosek Hajdarowicza został oddalony przez sąd i czasopismo wróciło do poprzedniej nazwy wSieci.

wSieci

Więcej o:

wSieci