Marta Kaczyńska w "Sieci", osobisty wywiad. "Nasza rodzina jest przechylonym okrętem"

Na 8. rocznicę Smoleńska Marta Kaczyńska udzieliła tygodnikowi "Sieci" obszernego wywiadu. Mówiła o katastrofie i - jak wynika z ujawnionych fragmentów - nie stroniła od wątków rodzinnych.

Marta Kaczyńska, córka zmarłych w katastrofie smoleńskiej Lecha i Marii Kaczyńskich powiedziała, że "wciąż wierzy, że kiedyś się dowie" prawdy o tej tragedii. 

A jeśli nie ja, to moje córki. Dziś wszyscy jeszcze lepiej wiemy, jak bardzo skomplikowane jest wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej. Przesuwamy się do przodu, ale do poznania całej prawdy wciąż sporo brakuje. Pewnie i za kolejny rok jeszcze jej nie poznamy

- oceniła Kaczyńska. Na okładce "Sieci" wystąpiła obok nagłówka "Prawda zawsze zwycięży". Pismo reklamuje wywiad jako "przejmującą i szczerą rozmowę z Martą Kaczyńską o bolesnych wspomnieniach i braku rodziców oraz o wsparciu ze strony Jarosława Kaczyńskiego".

Marta Kaczyńska o pracach zagranicznych ekspertów

Córka Kaczyńskich opowiedziała dziennikarzom m.in., czemu pokłada nadzieję w badaniach zagranicznych ekspertów. - Takie rozwiązanie postulowałam z innymi przedstawicielami rodzin w Brukseli – aby zapewnić jak najbardziej wiarygodny dla wszystkich wynik badań. Pokładam duże nadzieje w efektach prac naukowców z National Institute for Aviation Research i w grupie ekspertów prokuratury. Liczę na to, że niezależne grono osób zupełnie niezwiązanych z naszymi politycznymi sporami będzie właściwe dla wyjaśnienia tej tragedii - mówiła Marta Kaczyńska

"Sieci" (kiedyś "wSieci") to prawicowe pismo braci Karnowskich. Ukazuje się co tydzień w poniedziałek. Tygodnik publikuje m.in. wywiady ze znanymi osobami ze świata polityki.

Centralne obchody 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej odbędą się 10 kwietnia w Warszawie. Sprawdź, co się będzie działo: 

Więcej o: