Dymisja Macierewicza tematem numer 1. "Planowane było od dawna" [W TYGODNIKACH]

Kulisy dymisji Antoniego Macierewicza to jeden z głównych tematów nowych wydań tygodników. Ponadto w "Newsweeku" o tym, jak zmieniono koncepcję "Korony Królów", a w "Do Rzeczy" rozmowa z Tomaszem Sakiewiczem, który ostrzega, że jego środowisko może przestać popierać PiS.
Okładki tygodników Okładki tygodników Gazeta.pl

"Newsweek"

Najnowszy "Newsweek" odsłania kulisy zmiany koncepcji serialu "Korona Królów". Współautorka scenariusza Maria Ciunelis opowiedziała o tym, jak ekipa prosiła, by zachowano staranność historyczną, ale była zbywana przez telewizję. - Na wszelkie uwagi i prośby o zachowanie staranności historycznej słyszałam: ale to przecież telenowela. I to z drugorzędnymi aktorami, bo na pierwszą ligę telewizji nie stać. Więc w pewnym momencie napisałam list do prezesa Kurskiego, poskarżyłam się, że jak na flagowy projekt misyjnej telewizji, nie czujemy się traktowani odpowiednio poważnie. Odpowiedzi nie dostałam, za to pojawiła się pani Łepkowska - mówi Ciunelis.

W numerze przeczytamy także rozmowę z Markiem Suskim. Szef gabinetu premiera zdradza, że Jarosława Kaczyńskiego poznał w 1990 roku, kiedy usłyszał w telewizji o powstaniu Porozumienia Centrum. - Nigdy nie zwątpiłem w prezesa i nigdy na krok od partii nie odstąpiłem - wyznaje Suski.

Więcej w najnowszym "Newsweeku" >>>

Okładki tygodników Okładki tygodników Gazeta.pl

"Do Rzeczy"

"Do Rzeczy" w dużej mierze poświęcono dymisji Antoniego Macierewicza. Dziennikarze przekonują, że usunięcie szefa MON było planowane od dawna. "Prezes nie decydował sam. Nowy skład rządu to wynik kompromisu sił mających obecnie w PiS największe wpływy. Efektem rekonstrukcji jest również zrównoważenie wpływów we frakcjach Zjednoczonej Prawicy" - czytamy. 

W tygodniku przeczytamy też ostrzeżenie Tomasza Sakiewicza, naczelnego "Gazety Polskiej", który przekonuje, że kluby "GP" mogą przestać popierać PiS. W wydaniu również o tym, jak "wyznawcy" Macierewicza odebrali jego dymisję. 

Więcej w najnowszym "Do Rzeczy" >>>

Okładki tygodników Okładki tygodników Gazeta.pl

"Wprost"

O klubach "Gazety Polskiej" czytamy również we "Wprost". "Środowisko związane z 'GP' obnosi się z ostentacyjną niechęcią do prezydenta Andrzeja Dudy. Podobno z powodu dymisji Antoniego Macierewicza, który stracił stanowisko szefa MON. Na spotkaniu noworocznym głowy państwa z klubem parlamentarnym PiS posłowie wywodzący się z tego środowiska w tym roku się nie pojawili" - czytamy. 

Tygodnik opisuje też nowych ministrów, m.in. Joachima Brudzińskiego, który nazywany jest numerem dwa w PiS. "Joachim opierał się przed rządową polityką. A szczególnie przed objęciem resortu MSWiA - mówi jego znajomy. Dlaczego? - Wolał być szarą eminencją niż rozgrywającym w rządzie. Nigdy nie przejawiał dużych ambicji, bo ma świadomość tego, że Jarosław Kaczyński nie akceptuje polityków, którzy przebierają nogami, by zająć jego miejsce - mówi nasz rozmówca z Sejmu" - czytamy. 

Więcej w najnowszym "Wprost" >>>

Okładki tygodników Okładki tygodników Gazeta.pl

"W Sieci Prawdy"

"W Sieci Prawdy" przekonuje, że Polska stanie się potęgą. - Jednym ze znaków rozpoznawczych wschodzącej potęgi jest to, że schodzące potęgi wytaczają przeciwko niej najcięższe działa - mówi tygodnikowi George Friedman, założyciel i były dyrektor agencji Stratfor.  

W tygodniku także rozmowa z Jackiem Kurskim. - Skuteczna misja telewizji musi być dawkowana i dostosowywana do widza. Oprócz kultury wysokiej, która oczywiście musi być obsługiwana i jest obsługiwana przez telewizję publiczną, należy mieć ambicję dotarcia z misją pod strzechy - mówi prezes TVP. - Według mojej koncepcji wątki misyjne muszą być wplatane wszędzie tam, gdzie to możliwe. A więc do teleturniejów, seriali, transmisji z meczów piłkarskich i skoków narciarskich - przekonuje Kurski.

Więcej w najnowszym "W Sieci Prawdy" >>>

Więcej o:
Komentarze (52)
Tygodniki: "Usunięcie Macierewicza było planowane od dawna"
Zaloguj się
 • zsm-5

  Oceniono 21 razy 15

  Jak wy mi się towarzyszu Sakiewicz podobacie. Jeszcze chwila namysłu a będziecie popierali opozycję z SLD i Razem na czele.

 • lodzermensz1

  Oceniono 18 razy 12

  <<Według mojej koncepcji wątki misyjne muszą być wplatane wszędzie tam, gdzie to możliwe. A więc do teleturniejów, seriali, transmisji z meczów piłkarskich i skoków narciarskich - przekonuje Kurski.>>
  Misją o której prezes Kurski mówi jest wsparcie propagandowe dla partii PIS.

 • agnrodis

  Oceniono 13 razy 11

  Przeciez to jest oczywiste, ze Rydzyk, Macierewicz i Gazeta Polska, to grupa pracujaca dla Rosji! Czy nadajniki torunskiego Radia Moskwa, zwanego dla zmylenia plebsu Radiem Maryja, ciagle sa w Rosji pod kontrola Putina?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 9 razy 9

  A jak już Polska będzie potęga to będzie się w końcu można dostać do lekarza specjalisty?

 • pan.szklanka

  Oceniono 13 razy 9

  Wplatanie wątku misyjnego do teleturniejów:
  - ile PiS podniósł pensję minimalną w latach 2005-7
  - o 5 milionów 700 tysięcy
  - to jest odpowiedź na kolejne pytanie, ile wynosiła oglądalność sylwestra z jedynką.
  Jury uznaje odpowiedź.

 • byrcyn11

  Oceniono 8 razy 8

  Obojętne jakie były prawdziwe powody zwolnienia Atka, grunt, że ten szpion nie będzie dalej rozwalać polskiej armii !

 • drbob20

  Oceniono 10 razy 8

  jedna kupa zamienila druga kupe. dobra zmiana.

 • Oceniono 8 razy 8

  Poseł Suseł od 30 lat zawsze o pół kroku za Kaczorem. Gdy ten nagle się zatrzyma Suseł jest już w nim

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX