"Polecieliśmy ścieżką tupolewa". Dziennikarze zapowiadają unikatowe zdjęcia [W TYGODNIKACH]

Posłowie dopiero w nadchodzącym tygodniu wrócą do Sejmu, do wyborów samorządowych jeszcze chwila, zapewne dlatego w dwóch najnowszych tygodnikach dominują tematy społeczne: przemoc w szkołach i dziecko w sieci. W "Sieci" pojawi się za to relacja z Rosji.
Tygodnik 'Sieci' - okładka numeru z 10 września Tygodnik 'Sieci' - okładka numeru z 10 września mat. prasowe

"Sieci" o Smoleńsku

'Sieci' opublikują tekst na temat Smoleńska - dziennikarze tygodnika polecieli ścieżką TU-154M. W artykule "Smoleński spektakl Putina" Marek Pyza i Marcin Wikło komentują obecną sytuację śledztwa w sprawie tragedii smoleńskiej. Swój materiał zapowiadają: 

Byliśmy w Smoleńsku. Miejsce polskiej tragedii narodowej coraz bardziej zarasta chaszczami. Niedługo będzie biegł tędy gazociąg. Polecieliśmy też ścieżką, jaką nad Siewiernyj zniżał się rządowy tupolew.

"Film z unikatowymi zdjęciami" zostanie pokazany w poniedziałek 10 września w telewizji wPolsce.pl. "Z drona doskonale widać, że polski samolot był źle naprowadzany" - piszą dziennikarze.

'Sieci' przeprowadziły też wywiad z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen, który uderza w Platformę Obywatelską. - Ludzie, którzy całe lata pozwalali na rozgrabianie majątku narodowego, dziś drukują plakaty, że 'PiS wziął miliony' - mówi Obajtek. Na okładce jest też spory napis 'Wielkie kłamstwo Platformy'.

Tygodnik 'Newsweek' - okładka numeru z 10 września Tygodnik 'Newsweek' - okładka numeru z 10 września mat. prasowe

"Newsweek" o bezpieczeństwie dziecka w sieci i "sojuszu" Morawiecki-Brudziński

'Newsweek' na okładce zapowiada temat numeru, czyli aktywność dziecka w sieci. Jak rozważnie wpuszczać dziecko do internetu, by jednocześnie nie popaść w paranoję?

Tygodnik ma też większy materiał o tym, że szef MSWiA Joachim Brudziński i premier Mateusz Morawiecki 'mają coraz częściej grać razem'. Co to oznacza? Według 'Newsweeka', to ta dwójka miała 'utopić' temat fregat prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

Tygodnik 'Wprost' - okładka numeru z 10 września Tygodnik 'Wprost' - okładka numeru z 10 września mat. prasowe

"Wprost". Przemoc w szkole - jak temu zaradzić?

Tematem przewodnim najnowszego numeru 'Wprost' jest przemoc w szkołach. W tekstach pojawiają się porady dotyczące tego, jak pomóc dziecku, jeśli stało się ofiarą nękania, a także o prawach rodziców i pociech.

Do tego wywiad z Iloną Łepkowską i Czesławem Bieleckim. - Jesteśmy dowodem, że polityka dzieli małżeństwa - przyznają 'Wprost' obydwoje.

Tygodnik 'Do Rzeczy' - okładka numeru z 10 września Tygodnik 'Do Rzeczy' - okładka numeru z 10 września mat. prasowe

"Do Rzeczy" o "totalnym spisku". Bielan: Schetyna próbuje wzorować się na PiS

'Do Rzeczy' tematem okładkowym uczyniło zapowiedź tekstu Rafała A. Ziemkiewicza 'Totalny spisek', w którym publicysta stwierdza, że 'opozycja totalna i sprzyjające jej media przez ostatnie lata zbudowały wirtualny świat dla swoich wyznawców'.

Poza tym wywiad z wicemarszałkiem Senatu Adamem Bielanem, który stwierdza, że Grzegorz Schetyna 'próbuje się wzorować' na PiS. Jest też rozmowa z Januszem Korwin-Mikkem, kandydatem na prezydenta Warszawy.

Więcej o: