Kukiz w tarapatach. "Spadające notowania, nieobecny lider, odchodzący posłowie"

"Wielu polityków obozu PiS w wewnętrznych rozmowach coraz częściej pyta: Z czyjej winy aż tyle rzeczy idzie nie tak?" - pisze w "Do Rzeczy" Piotr Semka. W tygodnikach również m.in. o aferze reprywatyzacyjnej i kłopotach Pawła Kukiza.
'Newsweek' 'Newsweek' newsweek.pl

"Newsweek" o buncie sędziów

Tygodnik "Newsweek" porusza temat sędziów nominowanych na stanowiska kierownicze w sądach przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Do lutego tego posady przed upływem kadencji straciło 149 z 730 prezesów i wiceprezesów. Nowe osoby na tych stanowiskach nie zawsze jednak na nich pozostają. "Nie wytrzymują środowiskowej presji i rezygnują ze stanowisk" - pisze Renata Grochal. Czytaj więcej>>>

'Wprost' 'Wprost' wprost.pl

"Wprost" o kłopotach Pawła Kukiza

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz jest w tarapatach - twierdzą dziennikarze "Wprost". "Postępowanie nadzorcze w centrali stowarzyszenia, śledztwa w sprawie wykupu mieszkania przez lidera i wykorzystywania przez niego znajomości w policji do politycznych rozgrywek" - wylicza tygodnik. Dziennikarze zwracają również uwagę na spadające notowania i posłów odchodzących z ugrupowania. "Kukiz'15 po ponad dwóch latach w Sejmie nie może na swoim koncie zapisać znaczących sukcesów" - piszą Eliza Olczyk i Joanna Miziołek. Czytaj więcej>>>

'Do Rzeczy' 'Do Rzeczy' dorzeczy.pl

"Do Rzeczy" o "gaszeniu pożarów"

"Do Rzeczy" przygląda się m.in. wizerunkowym kryzysom rządu Prawa i Sprawiedliwości. "PiS przestał narzucać polityczną narrację i skupił się na gaszeniu pożarów. Mateusz Morawiecki nie ma zbyt wielu powodów do radości z okazji studniówki swego premierostwa. Wielu polityków obozu PiS w wewnętrznych rozmowach coraz częściej pyta: Z czyjej winy aż tyle rzeczy idzie nie tak?" - pisze Piotr Semka. "Ustawa o IPN jest przyczyną najgłębszego kryzysu dyplomatycznego od początku rządów PiS" - zauważa Łukasz Warzecha. Czytaj więcej>>>

Sieci Sieci wsieciprawdy.pl

"Sieci prawdy" o reprywatyzacji

"Sieci prawdy" opisują kulisy afery reprywatyzacyjnej, działań Jakuba R., byłego z-ca dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami w stołecznym ratuszu i jego matki Aliny D.

""Kontrahenci" kontaktowali się z Aliną D., która była pośrednikiem i negocjatorem w procesie ustalania łapówek dla jej syna Jakuba R. To do niego należały w stołecznym ratuszu niemal wszystkie decyzje dotyczące zwrotów nieruchomości czy odszkodowań za nie. Zorganizowana  grupa przestępcza działała według ustalonych zasad. Za "załatwienie" sprawy Jakub R. i Alina D. brali od 10 do 25 proc. wartości odszkodowania lub roszczenia, często obejmowali też udziały w zagarniętych nieruchomościach albo przyjmowali łapówki za przychylność i sprawność w załatwianiu spraw" - opisuje Wojciech Biedroń. Czytaj więcej>>>

Więcej o:
Komentarze (86)
Paweł Kukiz w tarapatach. Co dalej z Kukiz'15?
Zaloguj się
 • ramzes-ra

  Oceniono 1 raz 1

  Ta władza kompromituje się prawie we wszystkim co robi. To juz nie tylko na arenie międzynarodowej 27-1 wojenki z Unią Izraelem ,ooziębienie stosunków z Francją Niemcami ale i z własnymi obywatelami. Konkretem jest łamanie Konstytucji ,podporządkowywanie sobie trzeciej władzy sadowniczej czy próba zakazu aborcji jeśli badania wykazują trwale uszkodzenie płodu. Jest to nagonka na kobiety szczególnie te z biedniejszych rodzin które w przypadku stwierdzenia potworka nie mogą wyjechac i zrobić zabiegyu za granicą . Władza chce aby kobiety rodziły nawet potworki. A gdzie konkretna pomoc państwa i episkopatu dla takich kobiet które zamiast pracować zmuszone będą opiekować się takim niesprawnym dzieckiem, Gdzie renta gdzie opieka gdzie domy pomocy..gdzie siostry zakonne które były by pomocne matce takiego potworka Na tym przykładzie ewidentnie widać jak to władza kompromituje si ę bo nawet nie jest w stanie przewidzieć konsekwencji własnego postępowania a episkopat tylko w słowach jest silny,bo konkratów ani za grosz.

 • jerzy.klichowski

  Oceniono 1 raz 1

  Wyborcy Kukiz 15 wasz lider Kukiz wykorzystał Was do osiągnięcia prywatnych celów, mieszkania za grosze, oraz emeryturę poselską, bo gdyby nie dorwał się do ław poselskich to jego emerytura byłaby na poziomie 1200,- złotych.

 • Waldemar Dabrowski

  Oceniono 2 razy 2

  Ten pijak i narkoman nigdy nie powinien trafic do parlamentu.Razem z kilkoma swoimi przyglupami robią pisiory pisowi i nadstawiaja tylki w nadziei, że ktoś się w nich zakocha i w nastepnych wyborach nie będą mogli bez nich żyć. DO OBORY .A wyborcom tej sfory gratuluję wyboru.

 • senior2244

  Oceniono 4 razy 4

  Wstyd że taki kretyn,ćpun i alkoholik z tymi swoimi dupowłazami PiSowskimi zasiada w naszym sejmie. Miejsce dla śmieci na śmietniku.

 • wujek_extrema

  Oceniono 2 razy 2

  Kukiz to ordynarny, emocjonalnie niezrownowazony chlopski filozofek ktory poderwal na chwile do lotu rownie sobie niedouczonych polakow. Skrzydla okazaly sie kikutami i teraz leci z wysokosci na ryj.

 • kocis2

  Oceniono 4 razy -2

  Jak to miło poczytać krzyki przerażonych esbeków oczekujących na poranne łomotanie do drzwi ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX