Leszek Miller we "Wprost": Umarłem razem z synem. Nie wiem, co będę robił [W TYGODNIKACH]

W najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost" znajdziemy osobisty wywiad z Leszkiem Millerem. Były premier w poruszających słowach opowiada o śmierci syna i o żałobie. W "Do Rzeczy" i "Newsweeku" z kolei przeczytamy o filmie "Kler" i sytuacji polskiego Kościoła.
Przegląd najnowszych wydań tygodników. Wprost Przegląd najnowszych wydań tygodników. Wprost Fot,. Gazeta.pl, Twitter

Leszek Miller we "Wprost" opowiada o śmierci syna

W tygodniku "Wprost" Leszek Miller opowiada o śmierci syna, Leszka Millera Juniora, który zmarł 26 sierpnia. - Umarłem wraz z synem - mówi były premier. - Po śmierci Leszka nie wiem, jakim będę człowiekiem i co będę robił. Kiedy umiera ktoś bliski, umiera też cząstka nas - wyznaje.

W tygodniku także o najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego "Kler" -  wywiady z odtwórcami głównych ról: Januszem Gajosem i Arkadiuszem Jakubikiem. Znajdziemy też nawiązanie do skandalu woko?ł ks. Jacka Stryczka i Szlachetnej Paczki. 

Polecamy: Wniósł flagę Szlachetnej Paczki na Everest. O ks. Stryczku mówi: "To było jak zderzenie z pociągiem"

Przegląd najnowszych wydań tygodników. Newsweek Przegląd najnowszych wydań tygodników. Newsweek Fot,. Gazeta.pl, Twitter

"Newsweek" o filmie "Kler" i sytuacji Kościoła w Polsce

Najnowszy "Newsweek" również porusza temat "Kleru". W numerze wywiad z Wojciechem Smarzowskim, a także reportaż o pozytywnych stronach Kościoła i księżach, którzy robią wiele dobrego dla innych, jak kapucyn Szymon Janowski, który w Warszawie wydaje bezdomnym posiłki.

W tygodniku przeczytamy także o maturzystach i Tomaszu Grossie.

Przegląd najnowszych wydań tygodników. Do Rzeczy Przegląd najnowszych wydań tygodników. Do Rzeczy Fot,. Gazeta.pl, Twitter

W "Do Rzeczy" o także o "Klerze", jako o "nagonce na Kościół"

"Kler" Wojciecha Smarzowskiego jest też tematem okładkowym najnowszego wydania tygodnika "Do Rzeczy", w którym znajdują się aż trzy artykuły na ten temat. Z okładki grzmi tytuł: "'Kler' - anatomia nagonki na Kościół". Zdaniem Piotra Semki "Smarzowski stawia tezę: Kościół to samonakręcająca się maszyna zła. I aby ją 'udowodnić', stworzył film przejaskrawiony i tendencyjny".

W numerze także o "rozbestwionych, bezkarnych, coraz bardziej bezczelnych i niebezpiecznych" rowerzystach.

Przegląd najnowszych wydań tygodników. Sieci Przegląd najnowszych wydań tygodników. Sieci Fot,. Gazeta.pl, Twitter

W "Sieci" wywiad z Andrzejem Dudą

W najnowszym wydaniu tygodnika "Sieci" wywiad z Andrzejem Dudą. - Sprawy Polski idą dobrze - twierdzi prezydent w rozmowie z braćmi Karnowskimi. Ponadto zdradza swój główny cel: "poprawić los ciężko pracujących ludzi".

W numerze także o "Klerze", który "został potraktowany jako manifest programowy nowego antyklerykalizmu".

Więcej o: