Jacek Majchrowski

Jacek Majchrowski

Jacek Majchrowski to polski prawnik, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, wieloletni prezydent miasta Krakowa. Urodził się 13 stycznia 1947 roku w Sosnowcu. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Tam pełnił później funkcję dziekana. Z polityką Jacek Majchrowski związał się w latach sześćdziesiątych, był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

W latach 1996-1997 Jacek Majchrowski sprawował urząd wojewody krakowskiego. Jak chwali się na stronie internetowej Krakowa, przyczynił się wtedy do powstania Specjalnej Strefy Ekonomicznej w mieście. Od 1999 r. Majchrowski należy do SLD, jednak na czas trwania prezydentury w Krakowie zawiesił swoje członkostwo.

Jacek Majchrowski jest prezydentem Krakowa nieprzerwanie od 2002 roku.

Wybory samorządowe 2018 - kandydat na prezydenta Krakowa

W 2018 roku ogłoszono, że Majchrowski ponownie postara się o reelekcję w wyborach samorządowych zaplanowanych na jesień 2018 roku. Startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Majchrowskiego - Obywatelski Kraków, z poparciem PO, Nowoczesnej, PSL i SLD. Jego konkurentami będą Małgorzata Wasserman, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, Łukasz Gibała, związany z ruchem Logiczna Alternatywa dla Krakowa, a także Konrad Berkowicz z poparciem partii Wolność.

Wybory samorządowe 2018 Kraków

Jacek Majchrowski

Więcej o:

Jacek Majchrowski