Wybory samorządowe 2018. Kto wygra w Krakowie? Wasserman może napędzić stracha Majchrowskiemu w II turze

Najnowszy sondaż wyborczy pokazuje, że faworytem w wyborach samorządowych 2018 w Krakowie jest Jacek Majchrowski. Gdyby jednak doszło do drugiej tury, to jednak jego przewaga nad Małgorzatą Wassermann nie byłaby aż tak wielka.

Najnowszy sondaż wyborczy w Krakowie został przeprowadzony w minioną niedzielę, na tydzień przed wyborami samorządowymi 2018. Kto, zgodnie z wynikami badania, wygrałby wyścig o fotel prezydenta Krakowa?

Kto zostanie prezydentem Krakowa? Jacek Majchrowski jest faworytem, Małgorzata Wassermann druga

Z sondażu, który został przeprowadzony na zlecenie portalu onet.pl przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych wynika, że I turę wyborów samorządowych wygrałby starający się o reelekcję Jacek Majchrowski. W pierwszej turze poparłoby go 41,7 proc. głosujących. Drugie miejsce zajęłaby Małgorzata Wassermann, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, którą wsparło 30,6 proc. badanych. 

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Na trzecim miejscu w sondażu IBRiS znalazł się Łukasz Gibała, szef stowarzyszenia Logiczna Alternatywa, na którego zagłosowało 16,1 proc. ankietowanych. Poza podium uplasowali się kolejno: Konrad Berkowicz związany z partią Wolność (2,3 proc.), Joanna Gajęcka z partii Kukiz'15 (2,2 proc.) oraz Daria Gosek-Popiołek z partii Razem (0,6 proc). 6,6 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie wie jeszcze, na kogo zagłosuje.

Wybory samorządowe 2018 Kraków. Scenariusz dla II tury

Co się stanie, gdy Jacek Majchrowski i Małgorzata Wassermann staną w szranki podczas II tury wyborów samorządowych 2018? Z sondażu wynika, że wygrałby Jacek Majchrowski, ale jego przewaga jest niewielka. W drugiej turze wygrałby, zdobywając 48 proc. głosów, z kolei Małgorzata Wassermann otrzymałaby 43,7 proc. głosów.

Wybory do Rady Miasta Krakowa. Komitet Jacka Majchrowskiego ciągle prowadzi

Podczas ostatniego sondażu wyborczego ankietowanych zapytano także o to, na kogo chcą głosować, wybierając radnych do Rady Miasta Krakowa. Okazuje się, że w dalszym ciągu wygrywa koalicja zbudowana wokół Jacka Majchrowskiego, do której dołączyły takie partie jak PO, Nowoczesna, SLD oraz PSL - kandydaci startujący z tego komitetu mogą liczyć na 38,8 proc. głosów, co oznacza spadek o 7,2 proc. względem wyników sondażu z końca sierpnia.

Drugie miejsce zajął komitet PiS z 28,8 proc . poparciem (w ostatnim sondażu 34,4 proc. głosów). Gdyby wybory samorządowe 2018 w Krakowie odbyły się w poprzednią niedzielę, trzecie miejsce zająłby komitet Łukasza Gibały, na który chce zagłosować 11,3 proc. ankietowanych, co oznacza skok o 7,5 proc. punktów względem wyników z ostatniego badania.

Sondaż przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych w dniu 13 października bieżącego roku. Badanie zrealizowane zostało metodą telefoniczną, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1100 dorosłych krakowian.

Czy po karcie wyborczej można pisać?

Więcej o:
Komentarze (31)
Sondaż wyborczy. Kto zostanie prezydentem Krakowa? Jacek Majchrowski ciągle prowadzi
Zaloguj się
 • krzywelustro

  Oceniono 17 razy 13

  Coście nabroili, Krakusy, że Pan Bóg sie od Was odwraca?
  Co prawda zabrał Wam Dudę, Gowina i innych podobnej proweniencji, ale zrobił to tylko po to, aby kompromitowali Was na szreszą skalę.
  Nasłał na Was abpa Jędraszewskiego, na jego miejsce wysyłając do Łodzi abpa Rysia, tym samym pozbawiając Kraków jednego z najrozsądniejszych Krakusów.
  A teraz jeszcze ta Wassermann...
  Nawracajcie się i czyńcie pokutę, bo na mojego nosa idzie to w kierunku unicestwienia miasta.
  To pewnie kara boża za zbeszczeszczenie Wawelu.

 • 123waz

  Oceniono 8 razy 8

  KRAKÓW....czy nie wystarczy wam Lecz Kaczyński na Wawelu i cały Wawel zajęty przez pisiorów, jeszcze Wasserman na urzędzie ! ta fanatyczka prawicowo-katolicka, która robi sobie konwencję wyborczą w Domu Bożym... jednego klęcznika z krakowa już macie ...AD, wystarczy..

 • nicto_mk

  Oceniono 12 razy 8

  Majchrowski nie jest wymarzonym kandydatem ale perspektywa rządzenia Krakowem z Nowogrodzkiej jest jeszcze mniej pociągająca.

 • realistas

  Oceniono 11 razy 7

  Po Krakowie można spodziewać się wszystkiego złego. Skoro dali Polakom Dudę i Gowina to chyba gorzej być nie może.

 • lastm10

  Oceniono 15 razy 7

  Maszkaronka pisia o wzroku bazyliszka, to byłaby klęska dla Krakowa, gdyby w tej próbie poległ Jaca Majchrowski

 • krynolinka

  Oceniono 8 razy 6

  Na własne uszy słyszałam, że będzie dbała o edykacje.
  W każdej szkole bedom kamery.
  Cała Małgośka.

 • taunus68

  Oceniono 7 razy 5

  Wniosek z tego taki,Pis jeszcze za mało rozgrabił i rozwalił ten kraj,zatem dajmy im szansę i wybierzmy Wannę...

 • remo29

  Oceniono 6 razy 4

  Ruszta dupy, idźta na wybory,bo jak zostaniecie w domach, to dwóch idiotów wybierze władzę dla ośmiu profesorów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX