Wyniki wyborów samorządowych 2018. Exit poll: Jacek Majchrowski prezydentem Krakowa

Wyniki wyborów 2018 Kraków. Znamy wyniki sondaży exit poll, przeprowadzanych przez pracownie Ipsos dla telewizji Polsat, TVN i TVP w czasie głosowania 4 listopada. Według nich Jacek Majchrowski pozostał prezydentem Krakowa, zdobywając 64,6 proc. głosów.

Jacek Majchrowski wygrywa w Krakowie. To wyniki exit poll II tury wyborów samorządowych 2018. Starający się o reelekcję prezydent stolicy Małopolski otrzymał 64,6 proc. głosów ankietowanych krakowian.

Kraków. Wyniki wyborów exit poll: Jacek Majchrowski wygrywa ze znacząca przewagą

Małgorzata Wassermann, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, będzie musiała pogodzić się z przegraną - według sondażu dostała 35,4 proc. głosów, a to oznacza, że ma małe szanse na objęcie fotela prezydenckiego w Krakowie.

Wynik sondażu exit poll potwierdził wyniki sondażu przeprowadzonego niedługo po I turze wyborów samorządowych 2018 - zgodnie z nim wybory na prezydenta Krakowa wygrywa Jacek Majchrowski.

Wyniki wyborów samorządowych 2018 w Krakowie. Kiedy PKW poda oficjalne wyniki?

Na oficjalne wyniki wyborów musimy jednak poczekać. Według zapowiedzi PKW, oficjalne wyniki II tury wyborów zostaną ogłoszone w poniedziałek około południa.

Przypomnijmy, że podane tutaj wyniki to wyniki sondażu exit poll, czyli sondażu, który powstaje na podstawie danych zbieranych przed lokalami wyborczymi. Exit poll przeprowadziła pracownia Ipsos dla telewizji Polsat.

Jak liczy się głosy w wyborach samorządowych i czym jest metoda D'Hondta? Wyjaśniamy

Więcej o: