Wybory samorządowe 2018. Sondaż IBRiS: Małgorzata Wassermann nie ma co liczyć na wygraną w Krakowie

Wybory samorządowe na prezydenta Krakowa nie zakończą się na pierwszej turze. W szranki staną obecny prezydent miasta Jacek Majchrowski i popierana przez PiS Małgorzata Wassermann. Według sondażu IBRiS, Majchrowski utrzyma władzę.

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych w Krakowie dały Jackowi Majchrowskiemu 45,84 proc. głosów, a Małgorzacie Wassermann - 31,88 proc. Oznacza to, że w Krakowie odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich.

Z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" i Radia Zet wynika jednak, że wygra ją dotychczasowy prezydent. Jego przewaga nad kandydatką PiS ma wynieść prawie 20 proc. Majchrowski miałby dostać 56 proc. głosów, jego rywalka - 38 proc. 6 proc. wyborców nie wie, na kogo oddałoby głos.

Wybory samorządowe Kraków. Łukasz Gibała nie poprze Jacka Majchrowskiego ni Małgorzaty Wassermann

W pierwszej turze na trzecim miejscu z wynikiem 17,14 proc. głosów uplasował się Łukasz Gibała. Jak zapowiedział, w drugiej turze odda pusty głos. - Zarówno dalsze rządy Jacka Majchrowskiego, jak i zwycięstwo Małgorzaty Wassermann będą bardzo złe dla Krakowa. Moi wyborcy w II turze będą musieli podjąć samodzielną decyzję, co zrobić przy urnach - poinformował.

Badanie przeprowadzono 22 października na 1000 pełnoletnich mieszkańców Krakowa.

Budka o wolnym 12 listopada: to będzie święto dla urzędników. PiS bierze odpowiedzialność za chaos

Więcej o: