Wybory samorządowe 2018 Kraków. Konrad Berkowicz oskarżył Jacka Majchrowskiego o kłamstwo

Kandydat na prezydenta Krakowa Konrad Berkowicz zarzucił swojemu kontrkandydatowi kłamstwo. Jego zdaniem Jacek Majchrowski kłamał, mówiąc, że Kraków nie ma strategicznych problemów transportowych.

Konrad Berkowicz, związany z partią Wolność kandydat na prezydenta Krakowa, pojawił się w poniedziałek na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Armii Krajowej, gdzie w godzinach porannych powstał około dwukilometrowy korek. 

Konrad Berkowicz krytykuje "złą filozofię" zarządzania ruchem w Krakowie

– To, co widać za moimi plecami, ten olbrzymi korek przed skrzyżowaniem ul. Armii Krajowej i Piastowskiej, to jeden z wielu problemów, którego prezydent nie widzi – powiedział Konrad Berkowicz. Kandydat partii Wolność ocenił, że winę za korki i problemy komunikacyjne ponosi przede wszystkim "zła filozofia" zarządzania ruchem w Krakowie. Jego zdaniem błędem jest ograniczanie ruchu samochodowego w centrum, zwężanie ulic na rzecz ścieżek rowerowych i zmniejszanie liczby miejsc parkingowych. Berkowicz przypomniał swoja urzędującego prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego, który powiedział, że "Kraków nie ma strategicznych problemów transportowych" i uznał je za kłamstwo.


Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Berkowicz o działaniach Majchrowskiego: "Tym powinna zająć się prokuratura"

Zdaniem Berkowicza, drugim powodem, dla którego w Krakowie powstają kilkukilometrowe korki ma być kampania Jacka Majchrowskiego. - Jacek Majchrowski otworzył masę inwestycji drogowych tuż przed wyborami. Robi kampanię wyborczą z pieniędzy miasta i kosztem komfortu życia mieszkańców i kierowców. Jeśli nagle potrafił uruchomić tyle remontów oznacza to, że mógł to zrobić wcześniej. Stopniowo - tak, żeby kolejne prace były realizowane szybko. Tymczasem kilka firm wbiło łopatę w wielu miejscach, a faktyczne prace prowadzone są tylko w niektórych. To skandaliczna niegospodarność, którą powinna zająć się prokuratura - słowa kandydata partii Wolność przytacza portal "Gazeta Krakowska"

Bitwa o Kraków. Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski powalczą o prezydencki fotel

Więcej o:
Komentarze (6)
Wybory samorządowe 2018 Kraków. Konrad Berkowicz oskarżył Jacka Majchrowskiego o kłamstwo
Zaloguj się
 • Test Test

  0

  Hiszpania nie ma obowiązku powiadamiania naszego kraju o śmierci obywateli polskich w Hiszpanii. S. O. S. To jest skandal!
  Tysiące zaginionych Polaków w Hiszpanii.
  Kto się tym zajmie???

 • zonagustawa

  0

  Ruch w Krakowie jest trudny, ale Wawa ma większe problemy. Metro - kiedyś, dodatkowe tramwaje, buspasy, vavelo, park&ride mają poprawić komunikację i poprawiły. Zabudowa Krakowa nie pozwala na dodatkowe ulice, coraz więcej aut wjeżdża do miasta, coraz więcej ludzi do niego się wprowadza, kładki dla pieszych nie wiem na zakopiance ok, ale w KRK? Co to rozwiąże, nic. Berkowicz chce zabłysnąć, uważam, że Profesor zrobił dużo w tym temacie i nie sadze, aby ktoś zrobił dwa razy więcej aby rozładować korki....Ale lepiej demostrować i robić mini prowokacje na skrzyżowaniu, niż przedsatwić konkretmy program z finansowania tychże kładek..Minus na B..

 • en-er

  0

  Lepiej nie robić remontów to nie będzie korków? Czy wysiedlić pieszych z Krakowa skoro tak przeszkadzają Berkowiczowi?

 • realistas

  0

  Głupi ten co oskarża.

 • aa1000

  Oceniono 3 razy -1

  Ciekawe, że prawie wszyscy kandydaci na prezydentów zdradzają talenty urbanistyczne.
  Szykują się sceny z "Misia", ale w realnym świecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX