Jacek Majchrowski wygrał proces. Mateusz Morawiecki musi sprostować słowa o smogu

Mateusz Morawiecki musi sprostować swoją wypowiedź, że Kraków "nie zrobił nic lub prawie nic" w walce ze smogiem. Tak orzekł sąd, który uznał zażalenie Jacka Majchrowskiego. Wyrok jest prawomocny.

Mateusz Morawiecki musi sprostować swoje słowa, że Kraków "nie zrobił nic lub prawie nic" w walce ze smogiem. Sąd w Krakowie uznał uznał zażalenie prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego.

Zdaniem sądu wypowiedź premiera RP nie była opinią. Proces w trybie wyborczym wytoczył politykowi Majchrowski.

Jacek Majchrowski wygrał proces z Mateuszem Morawieckim

To już drugie postanowienie sądu w tej sprawie. Wcześniej sąd niższej instancji uznał, że Mateusz Morawiecki nie musi prostować swoich słów. Prezydent Krakowa odwołał się od tego postanowienia, a sąd wyższej instancji przyznał mu rację.
Premier ma 48 godzin na publikację sprostowania. Postanowienie sądu jest prawomocne.

Majchrowski prezydentem Krakowa jest od 2002 r. Teraz zaś ubiega się o reelekcję, w drugiej turze wyborów samorządowych zmierzy się z Małgorzatą Wassermann.

Prezydent Krakowa domaga się sprostowania słów, które Morawiecki powiedział podczas konwencji PiS w stolicy Małopolski. - Poprzednicy, w tym ci, którzy rządzili tym miastem, nie zrobili [w sprawie ochrony powietrza - red.] nic lub prawie nic - mówił polityk PiS.

Czarzasty o SLD: 'Mamy elektorat głównie antypisowski'. Prezydenta nazywa 'łupieżcą'

Więcej o: