Wybory samorządowe 2018. W Krakowie ktoś rozrzuca ulotki. "Szukamy studentek Jacka Majchrowskiego"

"Zdecydowałem się na upublicznienie szkalujących ulotek, bo uważam, że wszelkie granice zostały przekroczone" - napisał Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa starający się o reelekcję w wyborach samorządowych. Poza ulotkami dołączył też obraźliwe wpisy, w których ludzie życzą mu śmierci.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski pokazał na Facebooku ulotki, jakie - wedle jego słów - są rozprowadzane w Krakowie. Majchrowski w nadchodzących wyborach samorządowych 2018 będzie starał się o reelekcję.

Zdecydowałem się na upublicznienie zarówno szkalujących ulotek jak i wpisów na moim profilu na FB, które mają mnie poniżyć, a nawet wprost życzą mi śmierci, bo uważam, że wszelkie granice zostały przekroczone. (...) Od lat jestem przyzwyczajony, że każda kampania wyborcza wiąże się ze zbieraniem na mnie haków - stwierdził Jacek Majchrowski we wpisie.

Na jednej z ulotek pojawia się apel do "byłych studentek Jacka Majchrowskiego", które zdawały egzaminy i uzyskiwały zaliczenia w pokoju nr 71 w Motelu Krak w 2004 roku.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Sprawa Motelu Krak ma już kilkanaście lat i dotyczy okresu między 2003 a 2004 rokiem, gdy Majchrowski wynajmował nr 71 w tym motelu od spółki Forte. Jacek Majchrowski tłumaczył wtedy, że w tym pokoju przyjmował urzędników i studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie wtedy wykładał.

Jednak prezydent Krakowa miał za wspomniany pokój nie płacić, wybuchła obyczajowa afera. Ostatecznie Majchrowskiemu sąd nakazał zapłacenie 52 tys. zł z odsetkami za korzystanie z Motelu Krak.

Ulotki o Jacku Majchrowskim w Krakowie. Życzą mu śmierci

Druga z ulotek dotyczy z kolei rozmowy z 2004 roku, którą zarejestrował Marek Balawajder z RMF FM. Majchrowski rozmawia na niej z prezesem spółki Forte Wacławem Stechnijem. 

Panowie rozmawiali o przyszłości gruntów, na których stoi motel Krak. Padają tam wulgaryzmy, które są na ulotce wyłuszczone na czerwono. Ulotka ma ogromne napisy "Tak Majchrowski robi interesy" i "Chcesz na niego głosować". 

Oprócz tego Jacek Majchrowski zamieścił nieocenzurowane wpisy i komentarze na swój temat. W jednym z nich pada prośba, by prezydent Krakowa po prostu się zabił. 

Kraków. Kto stoi za ulotkami bijącymi w Jacka Majchrowskiego?

"Gazeta Krakowska" zauważyła, że numer zamieszczony na ulotce, którą pokazał Majchrowski, to telefon służący w TVP Info do kontaktu stacji z widzami. W odpowiedzi na pytania gazety biuro prasowe TVP odpowiedziało:

"Dziennikarze TVP Kraków ani kanał informacyjny TVP INFO z pewnością nie mają z tą akcją nic wspólnego".

Więcej o: