Wybory samorządowe 2018. Najnowsze sondaże. Kto wygra w Krakowie?

Kto zostanie prezydentem Krakowa? W II turze wyborów samorządowych 2018 o to stanowisko będą się starać Jacek Majchrowski oraz Małgorzata Wassermann. Krakowianie wybiorą już 4 listopada.

Przypomnijmy, że II tura wyborów samorządowych 2018 odbywa się tylko w tych gminach, w których nie udało się wyłonić nowego wójta, burmistrza lub prezydenta miasta (żaden kandydat nie otrzymał ponad 50 proc. ważnych głosów). W tych miejscowościach (wśród których jest m.in. Kraków) mieszkańcy pójdą do urn 4 listopada i wybiorą jednego spośród dwóch kandydatów, którzy w I turze uzyskali najlepszy wynik.

Wybory samorządowe 2018 w Krakowie. Jacek Majchrowski i Małgorzata Wassermann w II turze

W Krakowie podczas II tury wyborów samorządowych 2018 mieszkańcy postawią "X" przy nazwisku Jacka Majchrowskiego, starającego się o reelekcję prezydenta miasta, popieranego m.in. przez PO, Nowoczesną, PSL i SLD lub Małgorzaty Wassermann, kandydatki Prawa i Sprawiedliwości. W I turze tegorocznych wyborów samorządowych otrzymali oni odpowiednio 45,84 proc. oraz 31,88 proc. głosów.

II tura wyborów w Krakowie. Jacek Majchrowski ma duże szanse na zwycięstwo

Kto wygra w II turze wyborów w Krakowie? Ostatni sondaż wyborczy przeprowadzony wśród krakowian pokazuje, że nie chcą oni "dobrej zmiany" i wolą pozostać przy tym co znane. W sondażu przeprowadzonym przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej" i Radia Zet Jacek Majchrowski otrzymał głosy aż 56 proc. badanych, z kolei na Małgorzatę Wassermann zagłosowało 38 proc. ankietowanych. Jeżeli wynik sondażu się sprawdzi, Jacek Majchrowski będzie rządził Krakowem kolejne 5 lat.

Wyniki wyborów "exit poll" poznamy już w najbliższą niedzielę, 4 listopada po godzinie 21.

Czy po karcie wyborczej można pisać?

Więcej o: