Wybory samorządowe 2018. Najnowsze sondaże. Kto wygra w Krakowie?

Kto zostanie prezydentem Krakowa? W II turze wyborów samorządowych 2018 o to stanowisko będą się starać Jacek Majchrowski oraz Małgorzata Wassermann. Krakowianie wybiorą już 4 listopada.

Przypomnijmy, że II tura wyborów samorządowych 2018 odbywa się tylko w tych gminach, w których nie udało się wyłonić nowego wójta, burmistrza lub prezydenta miasta (żaden kandydat nie otrzymał ponad 50 proc. ważnych głosów). W tych miejscowościach (wśród których jest m.in. Kraków) mieszkańcy pójdą do urn 4 listopada i wybiorą jednego spośród dwóch kandydatów, którzy w I turze uzyskali najlepszy wynik.

Wybory samorządowe 2018 w Krakowie. Jacek Majchrowski i Małgorzata Wassermann w II turze

W Krakowie podczas II tury wyborów samorządowych 2018 mieszkańcy postawią "X" przy nazwisku Jacka Majchrowskiego, starającego się o reelekcję prezydenta miasta, popieranego m.in. przez PO, Nowoczesną, PSL i SLD lub Małgorzaty Wassermann, kandydatki Prawa i Sprawiedliwości. W I turze tegorocznych wyborów samorządowych otrzymali oni odpowiednio 45,84 proc. oraz 31,88 proc. głosów.

II tura wyborów w Krakowie. Jacek Majchrowski ma duże szanse na zwycięstwo

Kto wygra w II turze wyborów w Krakowie? Ostatni sondaż wyborczy przeprowadzony wśród krakowian pokazuje, że nie chcą oni "dobrej zmiany" i wolą pozostać przy tym co znane. W sondażu przeprowadzonym przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej" i Radia Zet Jacek Majchrowski otrzymał głosy aż 56 proc. badanych, z kolei na Małgorzatę Wassermann zagłosowało 38 proc. ankietowanych. Jeżeli wynik sondażu się sprawdzi, Jacek Majchrowski będzie rządził Krakowem kolejne 5 lat.

Wyniki wyborów "exit poll" poznamy już w najbliższą niedzielę, 4 listopada po godzinie 21.

Czy po karcie wyborczej można pisać?

Więcej o:
Komentarze (51)
Wybory samorządowe 2018. Najnowsze sondaże. Kto wygra w Krakowie?
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 24 razy 12

  Najbardziej poszkodowany to Patryczek, nawet do drugiej nie wszedł. Gośka też dostanie baty.

 • emigrant_1984

  Oceniono 12 razy 10

  Boze jaka ona jest okropna ! Jak zombi. To nie kobieta to maszyna.

 • antoszek22

  Oceniono 14 razy 10

  Dziwię się, że Płazyński nie wział przykladu z Krakowa i nie obiecał że będzie walczył z deweloperami przy pomocy lex deweloper uniemozliwiającej walke z deweloperami tak jak to zrobiła panna Wasserwannówna jego kolezanka po fachu smoleńskim .
  Nutka autoironii to spory plus dla szefa każdego dużego organizmu .
  Okazuje się, że doświadczenie z dwuletniej pracy z kamerami tV w komisji ds wykreowania nowych liderów daje doskonałe wyniki .

 • chi-neng

  Oceniono 12 razy 8

  Okazuje się, że:

  • wycieczka, która doprowadziła do katastrofy i stała się powodem smierci 96 osob,
  • wycieczka po głosy wyborcze do Katania, z inicjatywy tego, który dziś trzęsie całą Polska, jego brata, oraz ich przydupasów w Kancelarii Lecha i innych,
  • NADAL FUNKCJONUJE JAKO INSTRUMENT POLITYCZNY tej sekty, szczególnie w czasie obojętnie jakich wyborów.

  Nadal te same cele są realizowane przy pomocy tych instrumentów i tych, którzy je stosują.

  Przerażającym zarazem wzudzający odrazę, niesmak, obrzydzenie jest fakt, że intrumenty SĄ TAK CHĘTNIE JEST STOSOWANE PRZEZ CZĘŚĆ RODZIN OFIAR KATASTROFY.

  TE, ZAPRZEDAJĄC SIĘ POLITYCE TEGO, który zamordował własnego brata, jego żone, ich najbliższych, PROFANUJĄC swoich najbliższych, którzy zgineli i żalobe po nich, ZACZĘLI UJEŻDŻAĆ TRUMNY swoich najbliższych i pozostałych ofiar katastrofy od 8 lat, dbając o własne kariery polityczne i mamonę.

  Te same cele polityczne z podłożem osobistym, nadal przyświecaja temu, który tą maszynerią steruje, kieruje, a także jego wykonawcom.

  Cele jak:

  • Profanacja wszystkiego tego co było kiedyś świete dla narodu
  • „TOTALNA” destrukcja praworzadności; deptanie Konstytucji, TK, Trójwładzy, Sądownictwa
  • Dewastacja demokracji i wolnych mediów
  • Spełniania żądzy zemsty na byłych władzach’
  • Dążność do absolutum dominium
  ZASPOJENIE WŁASNYCH WYRZUTÓW SUMIENIA I MEGALOMANII:
  • Zawłaszczanie rdzennej histrorii Polski i tworzenie NOWEJ, opartej na mitach i legendach o niemocie ex – prezydencie i sitwie Kaczynskich
  • Zalanie całej Polski pomnikami Lecha.

  ICH RZĄDY SKOŃCZĄ SIĘ WYPROWADZENIEM POLSKI Z EU, ZE SKLÓCENIEM Z WSZYSTKIMI SĄSIADAMI I NA KONIEC ODDANIEM JEJ W ŁAPY ROSJI,

  JEŻELI NIE PRZEBUDZISZ SIĘ NARODZIE W CZAS.

 • loneman

  Oceniono 8 razy 6

  Kolejna co bedzie mowila w Tv 'trzeba bylo wystawic pania Pawlowicz to wygralaby dzieki "wyrazistosci" i "charyzmie"..' 😇😀😂

 • yaspiman

  Oceniono 6 razy 4

  wasserwanna spływaj do rynsztoka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX