Do Rzeczy

Do Rzeczy

Do Rzeczy jest polskim tygodnikiem, o profilu konserwatywno - liberalnym. Wydawany jest od 2013 roku pod redakcją Pawła Lisickiego. Zastępcy to Piotr Gabryel, andrzej Horubała oraz Piotr Zychowicz. Do Rzeczy wydawany jest przez spółkę zo.o Orle Pióro.

Charakter pisma

Charakter pisma
Do Rzeczy to pismo o charakterze konserwatywno-liberalnym: popiera tradycję chrześcijańską i wolność gospodarczą. Tygodnik promuje hasło Nie ma zgody na milczenie. Dużą część zespołu Do Rzeczy stanowią dziennikarze związani wcześniej z tygodnikiem Uważam Rze,. Są to między innymi:
Paweł Lisicki
Cezary Gmyz
Piotr Semka
Rafał A. Ziemkiewicz
Piotr Gociek
Piotr Gabryel
Waldemar Łysiak
Piotr Gursztyn
Piotr Wojciech Wybranowski
Sławomir Cenckiewicz
Piotr Gontarczyk
Marek Magierowski
Andrzej Horubała
Tomasz Wróblewski
Maciej Chmiel
Krzysztof Masłoń
Marcin Wolski
Piotr Włoczyk
Piotr Pałka
Anna Piotrowska
Monika Rogozińska
Agnieszka Rybak
Anna Herbich
Piotr Kobalczyk
Bronisław Wildstein (odszedł z redakcji w marcu 2015 roku).
Z tygodnikiem związany jest również rysownik Andrzej Krauze. Od lipca 2015 roku tygodnik Do Rzeczy ukazuje się również w wersji dźwiękowej, w jednym z serwisów dystrybuujących audiobooki. Lektorem jest Roch Siemianowski. Od 2013 roku, nagroda Strażnik Pamięci jest przyznawana przez redakcję tego tygodnika w trzech kategoriach:

Instytucja
Mecenas
Twórca.
Tygodnik ukazuje się średnim nakładem 163 996 egzemplarzy, a średnia sprzedaż oscyluje wokół 60 984 egzemplarzy. Tytuł ukazuje się w formacie 205 x 279 mm i liczy 100-115 stron.

Do Rzeczy

Więcej o:

Do Rzeczy