Imperium Rydzyka z milionowymi dotacjami. "Newsweek" ujawnia kwotę [W TYGODNIKACH]

Projekty prowadzone i nadzorowane przez toruńskiego redemptorystę o. Tadeusza Rydzyka cieszą się dużym poparciem polityków i działaczy związanych z PiS. "Newsweek" podliczył, ile w tej kadencji przekazano pieniędzy na podmioty związane z Rydzykiem.
Newsweek Newsweek Newsweek.pl

"Newsweek"

Podmioty związane z o. Tadeuszem Rydzykiem otrzymały od rządu Prawa i Sprawiedliwości, a także państwowych spółek, niemal 70 milionów złotych - podaje "Newsweek". W tych wyliczeniach uwzględniono również dotacje, które jeszcze nie zostały wypłacone.

Wśród tych kwot znajduje się m.in. 3,8 mln zł, czyli koszt szkoleń i kampanii przeciwko przemocy zamówionych przez Ministerstwo Sprawiedliwości, a także blisko 1 mln zł, które Ministerstwo Nauki ma przekazać na toruńską uczelnię o. Rydzyka.

"W zamian politycy PiS dostają wsparcie Radia i czas antenowy" - podaje tygodnik. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Wprost Wprost wprost.pl

"Wprost"

We "Wprost" rozmowa z liderem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzym Owsiakiem, który m.in. opowiada o kontaktach z politykami i atmosferze wokół WOŚP kreowanej przez niektóre środowiska. - Kiedyś dzieciom w szkołach tłumaczono, co robi Wielka Orkiestra, i to było fajne, pokojowe. Teraz tego nie ma - mówi Owsiak.

W tygodniku również tekst o tym, jak pomagają Polacy. "Polska dobroczynność wciąż jest akcyjna, uruchamiana przez emocje" - czytamy we "Wprost". CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Do Rzeczy Do Rzeczy dorzeczy.pl

"Do Rzeczy"

"Rząd PO-PSL prowadził przetarg bez analizy dotyczącej potrzeb wojska, a przebieg postępowania rodzi pytania o polityczno-biznesową ustawkę" - pisze w "Do Rzeczy" o przetargu na śmigłowce Wojciech Wybranowski.

W tygodniku również o obecnej pozycji i przyszłości byłego lidera KOD Mateusza Kijowskiego. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

'Sieci prawdy' 'Sieci prawdy' sieciprawdy.pl

"Sieci prawdy"

W tygodniku m.in. rozmowa z reporterem wojennym Witoldem Gadowskim, "Sieci prawdy" opisują również sprawę warszawskiej kamienicy rodziny Waltzów, którą ostatnio zajmowała się Komisja Weryfikacyjna.

Stanisław Janecki z kolei analizuje obecną sytuację opozycji na politycznej scenie. "Formalnie opozycja w Polsce istnieje i zdobywa łącznie ok. 30 proc. poparcia w sondażach. Problemem jest to, że opozycja staje się coraz mniej potrzebna tym, którzy mogliby ją wynieść do władzy" - twierdzi Janecki. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Więcej o: