Imperium Rydzyka z milionowymi dotacjami. "Newsweek" ujawnia kwotę [W TYGODNIKACH]

Projekty prowadzone i nadzorowane przez toruńskiego redemptorystę o. Tadeusza Rydzyka cieszą się dużym poparciem polityków i działaczy związanych z PiS. "Newsweek" podliczył, ile w tej kadencji przekazano pieniędzy na podmioty związane z Rydzykiem.
Newsweek Newsweek Newsweek.pl

"Newsweek"

Podmioty związane z o. Tadeuszem Rydzykiem otrzymały od rządu Prawa i Sprawiedliwości, a także państwowych spółek, niemal 70 milionów złotych - podaje "Newsweek". W tych wyliczeniach uwzględniono również dotacje, które jeszcze nie zostały wypłacone.

Wśród tych kwot znajduje się m.in. 3,8 mln zł, czyli koszt szkoleń i kampanii przeciwko przemocy zamówionych przez Ministerstwo Sprawiedliwości, a także blisko 1 mln zł, które Ministerstwo Nauki ma przekazać na toruńską uczelnię o. Rydzyka.

"W zamian politycy PiS dostają wsparcie Radia i czas antenowy" - podaje tygodnik. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Wprost Wprost wprost.pl

"Wprost"

We "Wprost" rozmowa z liderem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzym Owsiakiem, który m.in. opowiada o kontaktach z politykami i atmosferze wokół WOŚP kreowanej przez niektóre środowiska. - Kiedyś dzieciom w szkołach tłumaczono, co robi Wielka Orkiestra, i to było fajne, pokojowe. Teraz tego nie ma - mówi Owsiak.

W tygodniku również tekst o tym, jak pomagają Polacy. "Polska dobroczynność wciąż jest akcyjna, uruchamiana przez emocje" - czytamy we "Wprost". CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Do Rzeczy Do Rzeczy dorzeczy.pl

"Do Rzeczy"

"Rząd PO-PSL prowadził przetarg bez analizy dotyczącej potrzeb wojska, a przebieg postępowania rodzi pytania o polityczno-biznesową ustawkę" - pisze w "Do Rzeczy" o przetargu na śmigłowce Wojciech Wybranowski.

W tygodniku również o obecnej pozycji i przyszłości byłego lidera KOD Mateusza Kijowskiego. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

'Sieci prawdy' 'Sieci prawdy' sieciprawdy.pl

"Sieci prawdy"

W tygodniku m.in. rozmowa z reporterem wojennym Witoldem Gadowskim, "Sieci prawdy" opisują również sprawę warszawskiej kamienicy rodziny Waltzów, którą ostatnio zajmowała się Komisja Weryfikacyjna.

Stanisław Janecki z kolei analizuje obecną sytuację opozycji na politycznej scenie. "Formalnie opozycja w Polsce istnieje i zdobywa łącznie ok. 30 proc. poparcia w sondażach. Problemem jest to, że opozycja staje się coraz mniej potrzebna tym, którzy mogliby ją wynieść do władzy" - twierdzi Janecki. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Więcej o:
Komentarze (335)
Dotacje dla imperium Tadeusza Rydzyka. "Newsweek" podliczył
Zaloguj się
 • jackanapes

  Oceniono 70 razy 62

  A teraz wyobraźmy sobie wyraz zażenowania jaki pojawiłoby się na twarzy Joshui z Nazaretu, gdyby spotkał w trakcie swojej wędrówki przez Galileę na takiego przebierańca.

 • skandy5

  Oceniono 66 razy 58

  I to jest właśnie UKŁAD.

  PiS opłaca ze środków publicznych swoją kampanię wyborczą.

 • matur

  Oceniono 57 razy 51

  Właśnie siedzę 3 godzinę na SORze z 7 miesięcznym dzieckiem, które ma 40 stopni po nurofenie i czekamy na przyjęcie bo jest tylko jeden lekarz a dzieci było jak przyjechaliśmy 24. Plus nagle przypadki dojeżdżające karetkami.

 • sailor20170605

  Oceniono 47 razy 43

  Ciekawe czy jakaś partia opozycyjna obieca rozliczyć tego cwaniaczka z Torunia?

 • Stefan Koteczek

  Oceniono 55 razy 43

  Nic tak mnie nie wku. o jak szkolenie pracowników ZUS u Rydzyka. Moja matka ma 1140 zł emerytury po 22 latach pracy, a tu bez przetargu, bez celu, bez... Ach, jest niedziela nie będę się denerwował!

 • sailor20170605

  Oceniono 42 razy 36

  Całe to dotowanie Sromotnika toruńskiego to jeden wielki przekręt, który z daleka zalatuje. Mam nadzieję, że dożyję takich czasów kiedy takie Rydzyki trafią do puszki.

 • chi-neng

  Oceniono 33 razy 31

  Po prostu nie moge zrozumie i nigdy nie zrozumiem, jak ludzie, tzw wierzacy, moga cos takiego tolerowac?

 • optymistaa43

  Oceniono 32 razy 28

  Ten straszny zakon, strasznego kasciola kotolickiego zostal przez Sejm Polski w roku 1808 za zbrodnie przeciwko Narodowi Polski na ZAWSZE pozbawiony prawa nauczania w Polsce.Ci ,ktorzy finansuja i pozwalaja na dzialalnosc tego zakonu sa zdrajcami Polski,kolaborantami watykanskimi,zwyklymi swiniami nie przy swoim korycie w tym chlewie jakim jest Polska pod rzadami tych zdrajcow pod przewodnictwem zydakurdupla Kaczynskiego.Dla jasniejszego obrazu zacytuje wczorajsze wpisy:  Ciekawe czy wojewoda zadaje sobie sprawe z tego ze kolaboruje z najwiekszym wrogiem Polski?.Jego trujace macki swoim jadem siegaja naszych serc i je zatruwaja,dziela nas na gorszych i lepszych , oddaja nas we wladanie zyda kaczynskiego.Przypomne ze;
  Podobno kosciol kotolicki w trakcie powstan zanosil modly do jakiejs panienki o pomoc w wygraniu,nic z tego nie wyszlo bo kazde powstanie zostalo przegrane,byla i jest bezsilnym wymyslem twojego kasciola Nycz.Ten kasciol kotolicki o odzyskaniu niepodleglosci,wiekszej hipokryzji nie slyszalem.Ten straszny kasciol w 90 % jest odpowiedzialny za rozbiory ,za miliardy nieszczesc jakie spadly na nasz Narod w czasie 123 lat zaborow.Sprzedali Polske zaborcom.Car pisemnie podziekowal papiezowi za PRYWISLANSKIJKRAJ ,wyslal do tego kilka ton zlota ,ktore wydobywali polscy zeslancy,bylo ich zawsze pod dostatkiem bo kazda parafia byla szpiegowska agentura majaca za zadanie denucjonowania Powstancow i ich sympatykow.Hipokryzja totalna,najwiekszymi przeciwnikami ustanowienia Panstwa polskiego w roku 1918 byl Watykan, to znaczy ten straszny kasciol kotolicki,ktory teraz mowi jak to on sie z tego cieszy.Za co byli wieszani biskupi i nne zbrodniczenasienie kotolickie;za zdrade ,za zdrade Ludu I Panstwa a teraz na sztandarach NIEPODLEGLOSC:Nie dosc ze zbradniarze to jeszcze robia sobie z tego swieto.Precz czarnym z przestrzeni publicznej,precz.I tak wojewodo jestes zwykla kotolicka szuja ,kolaborujesz i zdradzasz swoich rodakow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX