Kaczyński: 'Byłem zaskoczony reakcją Izraela'. Ws. ustawy o IPN głos zabiera też Jaki [W TYGODNIKACH]

W tygodnikach najważniejszym tematem pozostaje spór dyplomatyczny Polski z Izraelem. Na dwóch okładkach pojawia się wiceminister Patryk Jaki. - Dzień wybuchu tego konfliktu będzie się kiedyś wspominało pozytywnie - mówi. Sprawę komentuje też w wywiadzie Jarosław Kaczyński.
Okładka 'Newsweeka' Okładka 'Newsweeka' Fot. Gazeta.pl / Newsweek.pl

"Cała prawda o szczepionkach"

"Newsweek" w okładkowym artykule porusza nie temat polityczny, a społeczny: "Cała prawda o szczepionkach". Tygodnik ostrzega, że tzw. ruch antyszczepionkowy doprowadził do tego, że rzeczywiście spada liczba szczepionych dzieci - i wzrasta ryzyko epidemii. W tym wydaniu także m.in. artykuł o Romualdzie Rajsie ps. "Bury" oraz rozmowa z Andrzejem Chyrą. Czytaj więcej>>>

Okładka 'Do Rzeczy' Okładka 'Do Rzeczy' Fot. Gazeta.pl / dorzeczy.pl

Kaczyński o sporze z Izarelem

- Byłem zaskoczony reakcją Izraela - mówi w rozmowie z "Do Rzeczy" prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Polska nie będzie płaciła podatku od niemieckich zbrodni - dodaje. Temat sporu z Izraelem oraz ustawy o IPN poruszają w nowym wydaniu także publicyści. W tym numerze tygodnika znajdziemy też rozmowę z prof. Janem Żarynem o "antypolonizmie" oraz artykuł o tym, co robił i "jak zachowywał się Lech Kaczyński w Magdalence". Czytaj więcej>>>

Okładka 'Wprost' Okładka 'Wprost' Fot. Gazeta.pl / wprost.pl

"Zaliczyliśmy twarde lądowanie"

- Zaliczyliśmy twarde lądowanie - przyznaje w rozmowie z "Wprost" Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości. Chodzi o spór z Izraelem i ustawę o IPN. Zapewnia jednak, że Polska "już zyskuje" na kontrowersyjnej zmianie prawa. - Dlatego dzień wybuchu tego konfliktu będzie się kiedyś wspominało pozytywnie - dodaje. W nowym numerze tygodnika artykuły o korzeniach rodzinnych premiera Mateusza Morawieckiego oraz zmianie prezesa Orlenu. Czytaj więcej>>>

Okładka 'Sieci' Okładka 'Sieci' Fot. Gazeta.pl / sieci.pl

Drugi wywiad z Patrykiem Jakim

Wiceminister Jaki pojawia się także na okładce "Sieci". - Kiedy u nas finansowano film "Pokłosie", inii opowiadali światu, jak to walczyli dzielnie z nazistami - mówi Jaki. Osobne artykuły poświęcono terminowi "polskie obozy zagłady", a także reakcji opozycji na spór z Izraelem. Czytaj więcej>>>

Więcej o:
Komentarze (102)
Jaki w dwóch wywiadach komentuje spór nt. ustawy o IPN
Zaloguj się
 • shamsa

  Oceniono 24 razy 18

  zaskoczony bo głupi

 • zsm-5

  Oceniono 30 razy 16

  Największy zysk dla Polski nastąpi niebawem, gdy się bylejakich przykładnie przeniesie do stałych miejsc odosobnienia. Tymczasem największym sukcesem pisiorów jest niesamowita propaganda polskiego antysemityzmu i polskich obozów... w ilości kilku milionów cytowań.

 • staryzyd

  Oceniono 17 razy 13

  Kaczynski udaje frajera.Dobrze wiedzial poco to robi i jaka bedzie reakcja.Cynicznie buduje elektorat,wie jak kupic Polakow i "co dobrze idzie" -Zydzi.W Izraelu Polacy nie maja dobrej opinii,dlatego ustawa psuje relacje izraelsko-polskie .

 • stas_3151

  Oceniono 20 razy 12

  Bubel Jakiego - nic to pozytwnego nie ma. Jest rujnowanie pozycji Polski w świecie. Wojna i historia przedwojenna była bardzo podła dla wszystkich. Liczenie się na - kto doznał więcej krzywd a kto był bardziej krzywdzącym do niczego nie prowadzi. Zło było złem niezależnie od wiary czy przynależności politycznej.

 • feurig59

  Oceniono 18 razy 12

  Jeszcze nie raz będziesz zaskoczony, Kaczorku. Tak to jest jak się rusza dudę z Żoliborza wyłącznie do Torunia i na Wawel.

 • andrew-live

  Oceniono 15 razy 11

  TEN, MAŁY GNOM, KTÓRY NIC NIE WIDZIAŁ, OPRÖCZ K OTA, KTÓRY CHODZI Z CZTEREMA, GORYLAMI, ZNOWU KŁAMIE. SUWERENIE, GDZIE TWOJE OCZY!!!!!

 • pyffello114

  Oceniono 10 razy 10

  Panowie Jaki i Ziobro za przyzwoleniem prezydenta Dudy rusyfikują nam Polskę. Nie wiem, czy Państwo wiedzą, że w dzisiejszej Rosji obowiązuje od 2014 roku ustawa, wedlug której za szkalowanie Ojczyzny i mówienie, że Związek Sowiecki przystąpił do Drugiej Wojny Światowej w sojuszu z hitlerowskimi Niemcami grozi kara więzienia lub bardzo wysokiej grzywny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX