"Do Rzeczy" o "niestrawnej diecie" Tokarczuk, "Wprost" o "patocelebrytach" [W TYGODNIKACH]

Poniedziałkowe tygodniki nie zapowiadają się na polityczne. "Do Rzeczy" na celownik obrało noblistkę Tokarczuk, dla której "nie-Polacy są ważniejsi od Polaków", z kolei "Wprost" zapowiada materiał o "patocelebrytach".
Okładka tygodnika 'Do Rzeczy' Okładka tygodnika 'Do Rzeczy' mat. prasowe

"Do Rzeczy" o Oldze Tokarczuk

"Do Rzeczy" poniedziałkowe wydanie zapowiada okładką z noblistką Olgą Tokarczuk, jak czytamy: "Niestrawna dieta Olgi Tokarczuk. Co nam serwuje nowa noblistka". "W tym, co pisze Tokarczuk, nie-Polacy są ważniejsi od Polaków, niekatolicy od katolików, a zwierzęta od ludzi" - ocenia autor okładkowego tekstu.

Oprócz tego zapowiadany jest wywiad z szefem KPRM Michałem Dworczykiem, który wieszczy, że w wyborach prezydenckich Donald Tusk nie zaryzykuje starcia z Andrzejem Dudą. Jest też ostrzeżenie przed gospodarczym spowolnieniem, a nawet kryzysem: "Słabnie globalny handel. Coraz gorsze są wyniki produkcji. Ryzyko wybuchu nowego kryzysu nie było tak wysokie od 10 lat. Również Polacy mają powody do obaw".

Okładka tygodnika 'Wprost' Okładka tygodnika 'Wprost' mat. prasowe

"Wprost" o "patocelebrytach"

Okładkowy temat "Wprost" to "patocelebryci", czyli internetowe gwiazdy, które zarabiają pieniądze na przekraczaniu kolejnych granic. "To świat, o którym wolelibyście nie słyszeć, a oglądają go wasze dzieci" - przestrzega tygodnik.

Zapowiadany jest również temat powiązany z Kościołem, czyli o tym, dlaczego polscy biskupi nie reagują na skandale. W poniedziałkowym wydaniu będzie też podsumowanie tego, jak Prawo i Sprawiedliwość oraz opozycja szykują się do wyborów prezydenckich.

Okładka tygodnika 'Sieci' Okładka tygodnika 'Sieci' mat. prasowe

"Sieci" o Stefanie Michniku

Tygodnik "Sieci" na okładce zapowiada główny tekst "Mroczne tajemnice Stefana Michnika". Dziennikarze wskazują: "Wydaje się, że to najlepiej uargumentowany z wniosków o aresztowanie Michnika, a na pewno taki z najmocniejszą podstawą prawną. Wśród 93 zarzutów najcięższe dotyczą całkowicie bezpodstawnych wyroków śmierci wydawanych przez Michnika na polskich bohaterów".

W kontekście zbrodni komunistycznych w tygodniku jest wywiad z wiceszefem IPN prof. Krzysztofem Szwagrzykiem, zapowiadany jest również tekst o roku prezydentury Rafała Trzaskowskiego w Warszawie oraz o pracach archeologicznych na Westerplatte. W zapowiedziach brakuje za to bieżącej polityki: doniesień o formującym się rządzie, czy też sytuacji wokół Mariana Banasia.

Więcej o: