"Do Rzeczy" o "niestrawnej diecie" Tokarczuk, "Wprost" o "patocelebrytach" [W TYGODNIKACH]

Poniedziałkowe tygodniki nie zapowiadają się na polityczne. "Do Rzeczy" na celownik obrało noblistkę Tokarczuk, dla której "nie-Polacy są ważniejsi od Polaków", z kolei "Wprost" zapowiada materiał o "patocelebrytach".
Okładka tygodnika 'Do Rzeczy' Okładka tygodnika 'Do Rzeczy' mat. prasowe

"Do Rzeczy" o Oldze Tokarczuk

"Do Rzeczy" poniedziałkowe wydanie zapowiada okładką z noblistką Olgą Tokarczuk, jak czytamy: "Niestrawna dieta Olgi Tokarczuk. Co nam serwuje nowa noblistka". "W tym, co pisze Tokarczuk, nie-Polacy są ważniejsi od Polaków, niekatolicy od katolików, a zwierzęta od ludzi" - ocenia autor okładkowego tekstu.

Oprócz tego zapowiadany jest wywiad z szefem KPRM Michałem Dworczykiem, który wieszczy, że w wyborach prezydenckich Donald Tusk nie zaryzykuje starcia z Andrzejem Dudą. Jest też ostrzeżenie przed gospodarczym spowolnieniem, a nawet kryzysem: "Słabnie globalny handel. Coraz gorsze są wyniki produkcji. Ryzyko wybuchu nowego kryzysu nie było tak wysokie od 10 lat. Również Polacy mają powody do obaw".

Okładka tygodnika 'Wprost' Okładka tygodnika 'Wprost' mat. prasowe

"Wprost" o "patocelebrytach"

Okładkowy temat "Wprost" to "patocelebryci", czyli internetowe gwiazdy, które zarabiają pieniądze na przekraczaniu kolejnych granic. "To świat, o którym wolelibyście nie słyszeć, a oglądają go wasze dzieci" - przestrzega tygodnik.

Zapowiadany jest również temat powiązany z Kościołem, czyli o tym, dlaczego polscy biskupi nie reagują na skandale. W poniedziałkowym wydaniu będzie też podsumowanie tego, jak Prawo i Sprawiedliwość oraz opozycja szykują się do wyborów prezydenckich.

Okładka tygodnika 'Sieci' Okładka tygodnika 'Sieci' mat. prasowe

"Sieci" o Stefanie Michniku

Tygodnik "Sieci" na okładce zapowiada główny tekst "Mroczne tajemnice Stefana Michnika". Dziennikarze wskazują: "Wydaje się, że to najlepiej uargumentowany z wniosków o aresztowanie Michnika, a na pewno taki z najmocniejszą podstawą prawną. Wśród 93 zarzutów najcięższe dotyczą całkowicie bezpodstawnych wyroków śmierci wydawanych przez Michnika na polskich bohaterów".

W kontekście zbrodni komunistycznych w tygodniku jest wywiad z wiceszefem IPN prof. Krzysztofem Szwagrzykiem, zapowiadany jest również tekst o roku prezydentury Rafała Trzaskowskiego w Warszawie oraz o pracach archeologicznych na Westerplatte. W zapowiedziach brakuje za to bieżącej polityki: doniesień o formującym się rządzie, czy też sytuacji wokół Mariana Banasia.

Więcej o:
Komentarze (201)
"Do Rzeczy" o "niestrawnej diecie" Tokarczuk, "Wprost" o "patocelebrytach" [W TYGODNIKACH]
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 78 razy 56

  Prymas Polak stwierdził, że nie zna sprawy arcybiskupa Głódzia tak jak większość pisiorów nie zna sprawy Banasia. Dobrali się jak w korcu maku. Jedni drugich warci.

 • biesczad1

  Oceniono 52 razy 36

  "Od Rzeczy" jest PiSmem dla troglodytów: surowe mięso - żeby krew ciekła po brodzie...

 • kazek100

  Oceniono 47 razy 35

  Cóż, tę całą idiot-prawicę musi bardzo boleć, że nie ma w swoich szeregach ludzi po prostu utalentowanych. 30 lat wspierania KK, milionów na kulturę chrześcijańską, a rezultaty żadne.
  Moim zdaniem to nie jest przypadek.

 • antropoid

  Oceniono 41 razy 29

  Od Rzeczy to biuletyn zawistnych miernot i kompleksiarzy - nie dziwota, że plują na wybitne jednostki.

 • andrew1507

  Oceniono 35 razy 29

  A co z aferami w KNF, NBP, GetBack, Srebrnych Wież, Ministerswo Finansów.....
  Kiedy CELA+ dla łotrów z pis?

 • dukeofmar

  Oceniono 38 razy 28

  Taki niby efektowny bon mot, w rzeczywistości tendencyjne przekłamanie. Prawicowcom ciężko zrozumieć, ze ktoś nie dzieli ludzi po pierwsze podług narodowości (może dopiero po piąte), nie sądzę, by Olga Tokarczuk dzieliła ludzi również z uwagi na światopogląd, lub wręcz konkretną religię, i na pewno ludzie są dla niej nie mniej ważni niż zwierzęta. Jeśli ktoś krytycznie wyraża się o Polakach, Kościele (nie o katolikach), deklaruje sympatię do zwierząt i empatię wobec ich cierpienia, oznaczać to może chęć zwrócenia uwagi na problemy, postulowanie ich rozwiązania, a nie zaraz zdradę narodową i znieczulicę w stosunku do homo sapiens. Wiele trzeba złośliwości, żeby takie cechy dostrzegać u humanistki-intelektualistki. No ale trzeba jątrzyć i piętnować, jak jaśnie pan prezes przykazał i do wierzenia podał.

 • acototak

  Oceniono 31 razy 27

  Wyborca PiS dostający w prezencie książkę.
  - Ale ja już mam jedną książkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX