Prawicowe tygodniki straszą powrotem Donalda Tuska. "Odbudowa układu zamkniętego"

Dwa prawicowe tygodniki - "Sieci" i "Do Rzeczy" - na okładkach swoich najnowszych wydań ostrzegają przed powrotem Donalda Tuska do polskiej polityki. Dziennikarze piszą m.in. o "cofnięciu się do czasów III RP".

Szef Rady Europejskiej i były premier Donald Tusk stał się bohaterem okładek najnowszych wydań tygodników "Do Rzeczy" i "Sieci", które będą dostępne w kioskach w poniedziałek.

"Do Rzeczy" apeluje na okładce: "Boże, chroń nas przed Tuskiem".

Wojciech Wybranowski w artykule "Polska Platformy" przekonuje, że w przypadku zwycięstwa PO w przyszłorocznych wyborach samorządowych może dojść m.in. do prób ograniczania prawa do wolności zgromadzeń, wycofania się z reform wymiaru sprawiedliwości i reform społecznych.

Z kolei tygodnik "Sieci" pisząc o Tusku stwierdza, iż "koszmar wraca".

"Dziennikarze podejmują temat powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Jasno wskazują, że oznacza to cofnięcie się czasów III RP i odbudowę układu zamkniętego" - czytamy w zapowiedzi numeru. 

Choć niektórzy politycy partii rządzącej nie widzą zagrożeń w powrocie Tuska, nie należy go lekceważyć. Tadeusz Cymański, poseł z Gdańska, jest przekonany, że Tusk to groźny przeciwnik. - Wolę go przeceniać, niż nie doceniać - mówi i przyznaje, że rzeczywiście ostatnia aktywność byłego premiera powinna być odczytywana jako chęć powrotu. (...) Jarosław Gowin wskazuje, że Polska Tuska byłaby pełna zamiatania problemów pod dywan i tzw. państwa teoretycznego, a nie silnym krajem o mocnej pozycji w Europie

- piszą dziennikarze "Sieci".

Polityczna przyszłość Donalda Tuska

Spekulacje dotyczące ewentualnego powrotu do polskiej polityki Donalda Tuska trwają od wielu miesięcy. Sam zainteresowany nie zadeklarował jasno co do swoich dalszych planów. W jednym z wywiadów stwierdził, że wystartuje w wyborach prezydenckich, jeśli na ten sam krok zdecyduje się prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jak informował kilka tygodni temu dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek, według nieoficjalnych doniesień Donald Tusk miał sondować w Brukseli ewentualną możliwość skrócenia swojej kadencji na stanowisku szefa Rady Europejskiej o trzy miesiące. W obliczu takiego rozwiązania kadencja skończyłaby się jeszcze przed wyborami parlamentarnymi w 2019 r.

"Taki scenariusz przyspieszonego pożegnania z Brukselą otwierałby drogę do silnego patronatu Tuska nad blokiem opozycyjnym w kolejnych wyborach do Sejmu (między 12 października a 12 listopada) - oczywiście jeśli taki front mógłby odsunąć PiS od władzy, bo Tusk lubi rozwiązania, które dają mu pewność wygranej" - pisał Jacek Gądek.

---

Już w poniedziałek gościem Poranka w Gazeta.pl będzie Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanka Platformy Obywatelskiej i były marszałek Sejmu VII kadencji.

Więcej o:
Komentarze (216)
Prawicowe tygodniki straszą powrotem Donalda Tuska. "Odbudowa układu zamkniętego"
Zaloguj się
 • acototak

  Oceniono 99 razy 83

  Układ zamknięty właśnie został odkryty dzięki chłopczykowi z KNF.
  Bójcie się Tuska, komuniści i złodzieje. :))

 • kris0104

  Oceniono 59 razy 49

  dzienniarzyny ze szmatlawcow od Rzeczy i wSieciklamstw zaczynaja robic pod siebie. Macie sie bac bo pisdziajstwo zostanie dokladnie rozliczone za dokonane przestepstwa i przekrety.

 • darek655

  Oceniono 56 razy 44

  Układ zamknięty:ZERO,BUDYŃ,SZCZERBATY=TRIADA KACZA

 • ziggybam

  Oceniono 43 razy 39

  "Wraca koszmar", "Boże chroń przed Tuskiem"
  Ależ się boją, sukinsyny. Dla mnie Kaczor to po prostu upierdliwy gnom do pogonienia i wyśmiania. A ci? Tusk-koszmar, chroń nas, jak to będzie Panie, jak nie będziemy mogli bezkarnie brać kasy, dostawiać stanowiska z mierność i wierność, stawiać poników kurdupla, jechać na teorii spiskowej zamachu, jak nie będziemy mogli kontrolować sądów, telewizji, banków, spółek skarbu państwa, szkół, jak nie będziemy mogli łamać prawa i konstytucji, ja nie będzie można pluć na Unię, jak nie będziemy mogli robić laski Rydzowi. Co to będzie? Jak żyć bez tego wszystkiego, o Panie?

 • acototak

  Oceniono 44 razy 36

  Jak szybko pisoruskie pachołki zareagowały :))

 • kuba161048

  Oceniono 34 razy 32

  Wypowiedzi Gowina są wzruszające , ten facet to taki krakowski menel miękkim ch.... robiony.

 • stachkaz47

  Oceniono 32 razy 28

  Zapali wam się koło dupy PiSowskie szubrawcy i złodzieje.
  PRZYJDZIE PO WAS LEPSZA ZMIANA.

 • kotmiki

  Oceniono 29 razy 27

  Okazało się po tych 3 latach ,że PiS to partia gangsterska powstała na przekrętach i zawłaszczaniu mienia państwowego a dzisiaj pokazuje ,że jest znacznie gorzej bo oszczędzając fundusze własne kupuje sobie głosy za pieniądze podatnika marnotrawiąc je w sposób nie notowany dotąd w Polsce są jak hitlerowski najeźdźca

 • sp-dziadu2012

  Oceniono 26 razy 24

  Trzęsą gaciami bo wiedzą co ich czeka. Koniec pis-dzielstwa i kaczej niedojdy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX