PiS wydaje miliony na prasowe reklamy państwowych spółek i urzędów. Do kogo trafiło najwięcej? [TOP 5]

Od stycznia do lipca tego roku najwięcej pieniędzy z ministerstw i Skarbu Państwa otrzymał w związku z zakupem reklam prawicowy tygodnik 'Sieci' - wynika z analizy portalu wirtualnemedia.pl na podstawie danych Kantar Media. Na podium znalazły się również dzienniki - 'Super Express' i 'Gazeta Polska'.
'Sieci' 'Sieci' wsieci.pl

"Sieci"

Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl "Sieci" od stycznia do lipca tego roku na reklamach od ministerstw i spółek Skarbu Państwa zarobiły 10,8 mln zł. To o ponad 3,2 mln zł więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Warto zaznaczyć, że są to kwoty wyliczone na podstawie cenników. Rzeczywiste przychody po uwzględnieniu np. rabatów za duże kampanie mogły być niższe. 

'Super Express' 'Super Express' se.pl

"Super Express"

"Super Express" według danych cennikowych otrzymał za reklamy 8,4 mln zł (wzrost o ok. 3,3 mln zł). 

'Gazeta Polska' 'Gazeta Polska' gazetapolska.pl

"Gazeta Polska"

Z danych cennikowych wynika, że ministerstwa i państwowe spółki na reklamy w "Gazecie Polskiej" wydały ponad 6,6 mln zł. To więcej o ponad 2,6 mln zł w porównaniu do analogicznego okresu w 2017 r. 

'Wprost' 'Wprost' wprost.pl

"Wprost"

Do "Wprost" za reklamy wpłynęło (według cenników) ok. 6,4 mln zł. To więcej o ok. 1,3 mln zł. 

'Do Rzeczy' 'Do Rzeczy' dorzeczy.pl

"Do Rzeczy"

Państwowe spółki i ministerstwa zapłaciły według cennikowych danych za reklamy tygodnikowi "Do Rzeczy" ponad 5,5 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 600 tys. zł

Prasa. Zdjęcie ilustracyjne Prasa. Zdjęcie ilustracyjne Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Pieniądze na reklamy

Na dalszych miejscach znalazły się m.in. "Rzeczpospolita" (3 mln zł), "Puls Biznesu" (1,9 mln zł)i "Dziennik Gazeta Prawna" (1,8 mln zł). 

Wśród instytucji, które Wirtualnemedia.pl i Kantar Media poddały analizie, znalazły się m.in. PKN Orlen, PGE, PGNiG, PKO BP, PKP Intercity, Energa i KGHM. 

Więcej o:
Komentarze (111)
PiS wydaje miliony na prasowe reklamy państwowych spółek i urzędów. Do kogo trafiło najwięcej? [TOP 5]
Zaloguj się
 • dik2002x

  Oceniono 40 razy 16

  Teraz widać, po co pisowi był potrzebny przemysł NARODOWY. Nie po to, by obywatelki i obywatele byli dumni i bogaci, ale by mieć nadzór właścicielski i móc swobodnie doić spółki skarbu państwa

 • stasi1

  Oceniono 47 razy 15

  I pomyśleć że Gazeta Polska tonie. Chcą nie tylko reklam ale aby każdy urząd prenumerował po kilka egzemplarzy

 • Kamil Hołub

  Oceniono 13 razy 9

  Pisowcy, naprawdę nie przeszkadza wam,że kasa trafia do pisowskich spółek wydających np Sieci??? Kłamiecie, że wcześniej kasa trafiała do Wyborczej i Polityki :) Tylko nie dodajecie, że wtedy kasę rozdzielały prywatne domy mediowe zgodnie z kryterium nakładu gazety. W Polsce konserwatywna prasa opiniotwórcza się nie przyjęła, choć były próby, m.in. kapitalny "Dziennik. Polska. Europa. Świat". Gazeta padła, bo w Polsce konserwatyzm nie istnieje, to była gazeta za trudna dla was. To wasza wina. Porównywanie Sieci do Polityki, no nie żartujcie :) Przecież tam u Biereckiego to za bardzo nawet nie potrafią się posługiwać poprawną polszczyzną.

 • sil.m

  Oceniono 19 razy 9

  Na dym i chwyt retoryczny dla 5-ciu padalców przeznaczyli od 01-07-2018 ~~ 38mln zł.. ile to by była wygodnych nowych łóżek na pediatrii lub smacznych obiadów w przedszkolach. Tak się wzbogacają misiewicze, obajtki, łopińscy o swoje majątki skrzętnie muszą ukrywać w stodołach, u żon lub na Cyprze czy Luksemburgu.

 • tilow3

  Oceniono 49 razy 9

  Pamiętam jak pisowcy media określali mianem przekupnych. Jakże to ich oburzało, cytuję z pamięci "taki program Lisa, każdy potrafiłby poprowadzić. Nawet idiota przyciągnąłby większą widownię od niego" i co? i nic, okazało się że pisowcy to kłamcy i nic ponad to. Kiedyś moi znajomi prawicowcy, po tym jak ich władza zdobyła większość i zaczęła rządzić, obrośli strasznie w piórka. Okazało się, że od państwowej instytucji otrzymali zlecenia, na rynku warte średnio 2 tys. oni dostali je za 40 tys. warte 2,5 tys. za 60 tys. I nigdy nie zapomnę ich słów gdy zobaczyłem przez przypadek umowy "chcesz żeby komuniści dostawali te pieniądze? przynajmniej teraz porządni obywatele zarabiają!" gdy jednakowoż wyraziłem swoje oburzenie stwierdzili "a co myślisz!? że to tylko dla pieniądze??? wiesz z iloma musimy się nimi dzielić????" I tak sobie wyobrażam teraz to co się wyprawia - przychodzi Morawiecki do Karnowskiego i mówi "dostaniesz zlecenie na druk reklam za 5 mln. zł 2,5 dla mnie a resztą się dzielcie". Złodziejstwo w białych rękawiczkach? nie! nie bardzo! to tez jest korupcja i spotka was za to kara. Nawet Putin was nie wybroni! wiem, wiem... nie po to przejmujecie sądy, żeby was skazywali. Sędziowie pisowscy to też nie są święte krowy.... zapamiętajcie to pisowscy złodzieje!

 • spyderman2

  Oceniono 22 razy 8

  pis założył te gazetki jako szczujnie na Polaków. przy okazji wykrada pieniądze z państowwych spółek i poprzez reklamy zapycha własne kieszenie. kolejny szwindel czerwonej pisowskiej zarazy założonej przez komuchów z TW jarosławem Balbiną na czele i prokuratorem prl piotroskim

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX