Gazeta Polska

Gazeta Polska

Gazeta Polska – tygodnik opinii poruszający tematy społeczne, polityczne i historyczne, wydawany przez Niezależne Wydawnictwo Polskie Sp. z o. o. Pismo ma zasięg ogólnopolski. Zostało założone w 1993 r. przez Piotra Wierzbickiego (red. naczelny do 2005 r.). Cechą charakterystyczną Gazety Polskiej jest jej prawicowo-konserwatywny profil. Wielokrotnie wydawcę oskarżano o publikowanie zbyt kontrowersyjnych artykułów. Na łamach gazety ukazują się informacje dotyczące bieżących wydarzeń w Polsce i na świecie. Dziennikarze pisma komentują przede wszystkim wydarzenia związane z polityką, gospodarką oraz ze zjawiskami społecznymi. W gazecie wyodrębnia się sporo miejsca na artykuły związane z historią Polski.

Autorzy Gazety Polskiej

Na łamach pisma publikowali m.in. Piotr Lisiewicz, Katarzyna Gójska-Hejke, Eliza Michalik, Maciej Rybiński, Robert Tekieli, Marcin Wolski, Rafał A. Ziemkiewicz, Tomasz Łysiak, Waldemar Łysiak, Dorota Kania, Ryszard Czarnecki, Stanisław Michalkiewicz, Krzysztof Wołodźko, Piotr Gontarczyk, Andrzej Waśko, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Tomasz P. Terlikowski, Andrzej Gwiazda.

Gazeta Polska w internecie

Od 1997 r. działa, skorelowany z „Gazetą Polską”, portal gazetapolska.pl. W marcu 2006 r. powstał miesięcznik „Niezależna Gazeta Polska”, który przekształcono w 2009 r. w miesięcznik „Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo” (stało się tak w wyniku fuzji z kwartalnikiem „Nowe Państwo”). Od 2005 r. redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej” jest Tomasz Sakiewicz.

Z inicjatywy czytelników powstały lokalne kluby dyskusyjne „Gazety Polskiej”. Ich najważniejszym zadaniem jest organizacja spotkań z dziennikarzami, politykami oraz pisarzami. Członkowie klubów biorą udział w obchodach upamiętniających katastrofę smoleńską.

Gazeta Polska

Więcej o:

Gazeta Polska

Wypowiedzi na forum o:

Gazeta Polska

 • "Gazeta Polska" a KK....

  Gazeta Polska juz dawno nie jest gazeta polska tylko wolska, a KK z katolicyzmem ma tyle wspolnego co Auschwitz z osrodkiem wczasowym....:S

 • Gazeta Polska

  wyczytałem że Zdzisław Piotrowski prowadzi Klub Gazety Polskiej czy to jeden z tych Piotrowskich od zamku ? nie słyszalem też by cokolwiek Gazeta Polska organizowała więc zadam pytanie o rolę takiej osoby w Ciechanowie. niedawno w Przasnyszu podobny klub działa i cos się ciągle dzieje.

 • Tygodnik "Gazeta Polska" moim tygodnikiem

  Zdziwiony zaciekłymi atakami na Gazetę Polską nabyłem ostatni numer z płytą z dobrym filmem. Lektura Gazety od razu wyjaśnia powód nienawiści do niej. Otóż Gazeta Polska obnaża błędy, słabości ,matactwa itd rządzących. Robi to profesjonalnie i perfekcyjnie a nakład ponad 140 tyś.powoduje ze ogromna

 • "Gazeta Polska",Radwańska..A.Dymna?

  //-- Pani Aniu,czy to prawda,Pani w takim towarzystwie?

 • Życiński przeproś Gazetę Polską!

  niech nasza krynica mądrości opowie teraz owieczkom dlaczego tak sie zapluła ostatnio na ambonie wykrzykujac przeciwko lustracji, a przede wszystkim niech przeprosi Gazetę Polską!

 • Gazeta Polska: zginely ksiegi operacyjne !!!

  Jak donosi Gazeta Polska w szpitalu w ktorym operowal Garlicki zniknela ksiega operacyjna: spis operacji ktore wykonywal Garlicki

 • Gazeta Polska to wszarze

  nie zdziwłbym się gdyby te rewelacje napisała największa gnida kościoła katolickiego Isakiewicz Zaleski vel Isaak. Ale zdziwienie i strach mnie ogarnia że pisze to Gazeta Polska a klaszcze jej telewizja. Ścierwa

 • Życiński trafnie określił Gazetę Polską

  Ale nie do końca, bo "NIE" nie jest aż tak kłamliwa jak Gazeta Polska. Bardziej by pasowało porównianie do radzieckiej "Prawdy".

 • Re: Gazeta Polska kłamie? Czy

  Pytanie sie czy Gazeta Polska kłamie to tak jakby pytać czy złodziej kradnie.

 • Szmatławce gazetowe - Gazeta Polska

  Gazeta Polska - blokada komentarzy niezależ - strażnik forum TV Republika i Gazeta Codziennie Telewizja