Abp Marek J璠raszewski Cz這wiekiem Roku klub闚 "GP". "Niez這mny obro鎍a wiary, g這siciel prawdy"

Abp Marek J璠raszewski dosta nagrod klub闚 "Gazety Polskiej" za 2019 r. Metropolita krakowski zosta doceniony jako "niez這mny obro鎍a wiary i g這siciel prawdy". Szef klub闚 doceni s這wa arcybiskupa na temat "ekologizmu" oraz kazanie o "czerwonej zarazie".

Wręczenie abp. Markowi Jędraszewskiemu statuetki Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej" odbędzie się na gali w lutym. "Arcybiskup Jędraszewski znany jest z tego, że nie boi się mówić prawdy o dzisiejszym świecie, nawet jeżeli wielu to przeszkadza. Nazywa zło złem, a grzech - grzechem" - uzasadnia przyznanie nagrody Ryszard Kapuściński, szef klubów "GP"

Kapuściński przypomina m.in. słowa, które wygłosił abp Jędraszewski tuż po mianowaniu go na metropolitę krakowskiego. Duchowny mówił wówczas o "postprawdzie" i "mistyfikacjach". Przywołuje też kazanie wygłoszone w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Abp Marek Jędraszewski Człowiekiem Roku klubów "GP"

Szef klubów "GP" docenił również kazanie abp. Jędraszewskiego o "czerwonej zarazie". "Te słowa wzbudziły tak wielką agresję przedstawicieli lewicy wobec duchownego, że przed siedzibą Kurii przy ul. Franciszkańskiej 3 zorganizowano wiec modlitewny jako wsparcie dla abp. Jędraszewskiego" - czytamy na stronie klubów. Dalej Kapuściński stwierdza, że "wrogowie Kościoła, którzy w ohydny sposób zaatakowali krakowskiego metropolitę za słowa prawdy o ideologii LGBT, nie spodziewali się, że ich furia odniesie przeciwny skutek". "Polacy, którzy z pokorą znosili falę nienawiści wobec katolików i świętych symboli religijnych, przemówili jednym głosem. Nie możemy na to pozwolić! Non possumus!" - czytamy.

>>> Jarosław Kaczyński: Arcybiskup Jędraszewski broni normalnej rodziny, jestem mu za to wdzięczny

Zobacz wideo

Przypomnijmy, słowa o "tęczowej zarazie" padły podczas mszy w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego. - Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa - powiedział wówczas abp Jędraszewski.

Abp Jędraszewski i niezgodny z Biblią "ekologizm"

Kapuściński podkreśla, że "nie ustają ataki na abp. Marka Jędraszewskiego, w czym celują liberalno-lewicowi politycy i całe grono ich popleczników". Szef klubów ma na myśli niedawną wypowiedź arcybiskupa dla Telewizji Republika. Wówczas kapłan był pytany o "ekologizm". Stwierdził, że to "niebezpieczne zjawisko" i stanowi "powrót do Engelsa". Dodał, że dzisiejsze ruchy ekologiczne są "sprzeczne z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii, począwszy od Księgi Rodzaju". Według Kapuścińskiego po tych słowach "nastąpił zmasowany atak na abp. Jędraszewskiego". "Doszło do tego, że lewacy nazwali hierarchę 'kanalią'. Jak zwykle w takich sytuacjach w obronie arcybiskupa murem stanęły kluby 'Gazety Polskiej'" - czytamy.

Wi璚ej o:
Komentarze (114)
Abp Marek J璠raszewski Cz這wiekiem Roku klub闚 "GP". "Niez這mny obro鎍a wiary, g這siciel prawdy"
Zaloguj si
 • sector23

  Oceniono 39 razy 37

  Abep J康raszewski cz這wiekiem roku Gazety "Polskiej", to jak nagroda Grammy dla Zenka Martyniuka nadana przez radiow瞛e Zak豉du Oczyszczania Miasta.

 • antekpociecha

  Oceniono 34 razy 28

  Dzisiaj og這si貫m mojego kota "psem roku 2019" w kategorii szczekanie.
  A co....

 • c.t.k

  Oceniono 27 razy 23

  Ma wiele zalet, niew徠pliwie, ale te zna r騜ne"mykusie". Najbardziej podoba mi si jeden z ostatnich: W豉dze Krakowa wykupuj teren Weso貫j od Szpitala Uniwersyteckiego . Cena to
  280 milion闚. Jednym z element闚 transakcji jest zakup ko軼io豉 鈍. ζzarza przy ul. Kopernika, kt鏎y znajduje si aktualnie jeszcze na terenach szpitalnych. 安i徠ynia, wraz zespo貫m budynk闚 zakonnych, kosztuje 24 mln z. Jej odkupieniem zainteresowana jest kuria. Pytanie, czy kupi ko軼i馧 od szpitala za rynkow warto嗆, czy te odkupi od miasta z 98% bonifikat???. Ja odpowied znam, a wy si domy郵acie:)))))

 • vasilij_konopkin

  Oceniono 29 razy 23

  "Abp Marek J璠raszewski Cz這wiekiem Roku klub闚 "GP". "Niez這mny obro鎍a" pedofili w sukienkach!

 • arreis65

  Oceniono 30 razy 22

  j璠raszewski jest wybitnym g這sicielem "katolickiej prawdy" - czyli gooownoprawdy !!!!!

 • acototak

  Oceniono 28 razy 20

  Jest to trzecia prawda wg nomenklatury ks.prof.Tisznera

 • hen51

  Oceniono 25 razy 19

  Wygra te plebiscyt na cz這wieka tysi帷lecia wybrany przez pacjent闚 Tworek

 • polakadam

  Oceniono 24 razy 18

  Najwi瘯szym zagro瞠niem dla religii s nie atei軼i, bezbo積icy, ale ludzie, kt鏎zy m闚i o sobie, 瞠 s g喚boko religijni, i podkre郵aj, jak bardzo s "wiernymi synami Ko軼io豉". To w豉郾ie tacy ludzie skazali Jezusa z Nazaretu na 鄉ier. Co si sta這 z naszym Ko軼io貫m, 瞠 najlepiej czuj si w nim ci, kt鏎zy z otwart przy豚ic m闚i, 瞠 s ksenofobami, nacjonalistami i rasistami? I m闚i tu nie tylko o katolikach 鈍ieckich, ale r闚nie o rosn帷ych w si喚 ksenofobach w sutannach. Wi璚ej takich j璠raszewskich a ko軼i馧 szybciej upadnie.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX