Abp Marek Jędraszewski Człowiekiem Roku klubów "GP". "Niezłomny obrońca wiary, głosiciel prawdy"

Abp Marek Jędraszewski dostał nagrodę klubów "Gazety Polskiej" za 2019 r. Metropolita krakowski został doceniony jako "niezłomny obrońca wiary i głosiciel prawdy". Szef klubów docenił słowa arcybiskupa na temat "ekologizmu" oraz kazanie o "czerwonej zarazie".

Wręczenie abp. Markowi Jędraszewskiemu statuetki Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej" odbędzie się na gali w lutym. "Arcybiskup Jędraszewski znany jest z tego, że nie boi się mówić prawdy o dzisiejszym świecie, nawet jeżeli wielu to przeszkadza. Nazywa zło złem, a grzech - grzechem" - uzasadnia przyznanie nagrody Ryszard Kapuściński, szef klubów "GP"

Kapuściński przypomina m.in. słowa, które wygłosił abp Jędraszewski tuż po mianowaniu go na metropolitę krakowskiego. Duchowny mówił wówczas o "postprawdzie" i "mistyfikacjach". Przywołuje też kazanie wygłoszone w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Abp Marek Jędraszewski Człowiekiem Roku klubów "GP"

Szef klubów "GP" docenił również kazanie abp. Jędraszewskiego o "czerwonej zarazie". "Te słowa wzbudziły tak wielką agresję przedstawicieli lewicy wobec duchownego, że przed siedzibą Kurii przy ul. Franciszkańskiej 3 zorganizowano wiec modlitewny jako wsparcie dla abp. Jędraszewskiego" - czytamy na stronie klubów. Dalej Kapuściński stwierdza, że "wrogowie Kościoła, którzy w ohydny sposób zaatakowali krakowskiego metropolitę za słowa prawdy o ideologii LGBT, nie spodziewali się, że ich furia odniesie przeciwny skutek". "Polacy, którzy z pokorą znosili falę nienawiści wobec katolików i świętych symboli religijnych, przemówili jednym głosem. Nie możemy na to pozwolić! Non possumus!" - czytamy.

>>> Jarosław Kaczyński: Arcybiskup Jędraszewski broni normalnej rodziny, jestem mu za to wdzięczny

Zobacz wideo

Przypomnijmy, słowa o "tęczowej zarazie" padły podczas mszy w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego. - Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa - powiedział wówczas abp Jędraszewski.

Abp Jędraszewski i niezgodny z Biblią "ekologizm"

Kapuściński podkreśla, że "nie ustają ataki na abp. Marka Jędraszewskiego, w czym celują liberalno-lewicowi politycy i całe grono ich popleczników". Szef klubów ma na myśli niedawną wypowiedź arcybiskupa dla Telewizji Republika. Wówczas kapłan był pytany o "ekologizm". Stwierdził, że to "niebezpieczne zjawisko" i stanowi "powrót do Engelsa". Dodał, że dzisiejsze ruchy ekologiczne są "sprzeczne z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii, począwszy od Księgi Rodzaju". Według Kapuścińskiego po tych słowach "nastąpił zmasowany atak na abp. Jędraszewskiego". "Doszło do tego, że lewacy nazwali hierarchę 'kanalią'. Jak zwykle w takich sytuacjach w obronie arcybiskupa murem stanęły kluby 'Gazety Polskiej'" - czytamy.

Więcej o: