Prawica grzmiała o "zagranicy". Teraz Sakiewicz chwali się, że na demonstracji "GP" będą osoby spoza Polski

Kluby "Gazety Polskiej" planują demonstrację w obronie zmian w sądownictwie autorstwa PiS. Do udziału w niej zachęca m.in. Tomasz Sakiewicz, który zapewnia, że przybędą na nią "osoby z całej Polski, a także z zagranicy". Tymczasem media zgromadzone wokół Sakiewicza od dawna przedstawiają narrację o opozycji, która ma zapraszać "zagranicę", by mącić w wewnętrznej sytuacji w Polsce.

Kluby "Gazety Polskiej" i komitet "Suwerenni" na 8 lutego br. zaplanowali demonstrację w obronie zmian w sądownictwie, które wprowadza Prawo i Sprawiedliwość. Manifestacja odbędzie się przed budynkiem Trybunału Konstytucyjnego i wystartuje o godzinie 12.

Jak czytamy na stronach Klubów "GP", uczestnicy będą mogli "zademonstrować swoje przywiązanie do państwa prawa, suwerenności, konstytucji i opowiedzieć się za realną reformą wymiaru sprawiedliwości".

W krótkiej notce o planowanej demonstracji pada też następujące sformułowanie:

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz apeluje o pełną mobilizację.

>>> Sędzia SN: Trzeba zapobiec temu, żebyśmy musieli żyć w kraju, gdzie będą sędziowie "nasi" i "wasi"

Zobacz wideo

W dalszej części Sakiewicz rozpisuje się, że manifestację nagłaśniać będą "Gazeta Polska", "Gazeta Polska Codziennie", portal Niezależna.pl i Telewizja Republika. Pada nawet zachęta:

Od naszych władz oczekujemy pełnej determinacji w obronie reformy sądów i w obronie polskiej suwerenności, ale od samych siebie też musimy wymagać. Bez wspólnego wysiłku ta bitwa nie będzie rozstrzygnięta.

Prawicowe media atakowały za zapraszanie "zagranicy". Sakiewicz chwali się: Przybędą osoby z zagranicy

Sakiewicz apele o obecność na demonstracji powtarzał też w poniedziałek na antenie Polskiego Radia 24, gdzie mówił:

Przybędą osoby z całej Polski, a także z zagranicy, by wesprzeć niezależność polskiego wymiaru sprawiedliwości od różnych gangów i mafii, które chcą go przejąć.

Zabawnie wygląda wątek przybycia gości zagranicznych, ponieważ to właśnie "GP", "GPC" czy Niezależna.pl nieustannie prezentują narrację o tym, że opozycja realizuje plan "ulica i zagranica", czyli donosi na Polskę i sprowadza nad Wisłę reprezentantów obcych państw.

"Opozycja realizuje plan „ulica i zagranica”. Europejskie "elity" na ratunek nadzwyczajnej kaście" - to tytuł z Niezależna.pl z 14 stycznia. Z kolei fragment programu "Kulisy Manipulacji" na stronach "Gazety Polskiej" był zapowiadany tytułem "Ulica zawiodła, więc czas na zagranicę". Przykłady można mnożyć.

Zresztą sam Tomasz Sakiewicz w tej samej audycji mówił, o "wewnętrznych mafiach" w Polsce, które "zwracają się do zagranicznych ośrodków z propozycją działania przeciwko Polsce".

Więcej o: