Stacje BP bez "Gazety Polskiej" z naklejką "Strefa wolna od LGBT". "Nie popieramy takich postaw"

BP Polska zapowiedziało, że na stacjach koncernu nie będzie można kupić "Gazety Polskiej" z naklejką "Strefa wolna od LGBT". "BP nie popiera postaw wyrażających niechęć wobec jakiejkolwiek grupy ludzi, unikamy podziałów, szanujemy każdego człowieka" - czytamy na Twitterze firmy. Wcześniej podobną decyzję podjął EMPiK.

Sieć stacji paliwowych BP jest kolejną firmą, która zdecydowała, by nie sprzedawać "Gazety Polskiej" z naklejką uderzającą w mniejszości seksualne. "Jeżeli 'Gazeta Polska' zdecyduje się na sprzedaż jutrzejszego numeru z naklejką 'Strefa wolna od LGBT', wycofamy go ze sprzedaży ze stacji własnych BP. BP nie popiera postaw wyrażających niechęć wobec jakiejkolwiek grupy ludzi, unikamy podziałów, szanujemy każdego człowieka" - czytamy na Twitterze BP Polska.

"Gazeta Polska" z homofobicznym dodatkiem. EMPiK reaguje

Przypomnijmy, że "Gazeta Polska" już w ubiegłym tygodniu zapowiedziała wydanie zawierające naklejkę z napisem "Strefa wolna od LGBT". Pomysł spotkał się ze sporą falą krytyki: w naklejce dostrzegane jest nawiązanie do polityki nazistowskiej, która przed II wojną światową i w jej trakcie zakazywała Żydom, a później też innym obywatelom okupowanych krajów, przebywania w niektórych miejscach. 

BP nie jest jedyną firmą, która postanowiła nie sprzedawać gazety z taką naklejką. Wcześniej poinformował o tym EMPiK. "Nie ma u nas miejsca na jawną dyskryminację i na treści łamiące prawo. Empik jest strefą pełną tolerancji, każdy jest u nas mile widziany wszystkich traktujemy z szacunkiem" - napisała na Twitterze rzeczniczka sieci saloników prasowych. 

Więcej o:
Komentarze (426)
Stacje BP bez "Gazety Polskiej" z naklejką "Strefa wolna od LGBT". "Nie popieramy takich postaw"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 82 razy 54

  Spółki skarbu państwa nie wycofały reklam z gazetki Sakiewicza. Czyli państwo rządzone przez PiS w pełni akceptuje akcję wykluczenia. Pojękiwania Szydło czy Morawieckiego o wyspie tolerancji jaką ma być Polska między bajki trzeba włożyć. Zresztą jak zwykle. Jedno mówią, drugie robią.

 • cezar85

  Oceniono 53 razy 33

  który to oszołom wczoraj głosił, że w UK zakazują marszów równości?

  w tym samym UK, gdzie małżeństwa jednopłciowe są legalne

 • snowicki

  Oceniono 40 razy 24

  Moja żona pracowała w saloniku prasowym. Jak wyglądała sprzedaż GP? Przychodziło 5 sztuk, do zwrotów trafiało 5 sztuk. Ktoś jeszcze czyta tę makulaturę?

 • gblo

  Oceniono 40 razy 22

  Wolność sumienia. Reakcja prawidłowa , strefa wolna od wypocin "geniusza dziennikarstwa" , który zaistniał dzięki katolskiej sekcie pisowskiej

 • algreg

  Oceniono 29 razy 19

  od jutra tankuję na BP

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX