"Gazeta Polska" ma nowe, tajemnicze naklejki. Kolporter Empiku chce je zobaczyć jeszcze przed publikacją

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz twierdzi, że kolporter Empiku domaga się od jego pisma dokładnej wizualizacji naklejki, która ma zostać dołączona do najnowszego wydania tygodnika. "Cenzura prewencyjna?!!" - pyta oburzony dziennikarz.
Zobacz wideo

"Gazeta Polska" zapowiedziała, że do wydania tygodnika, które ukaże się w sklepach w środę 28 sierpnia, zostanie dołączona naklejka, której "zło przestraszy się naprawdę". Nie wiadomo jednak, jak ów dodatek do gazety ma wyglądać.

Z doniesień portalu niezalezna.pl wynika, że tajemnicę chce poznać spółka Pol Perfekt, która kolportuje prasę do salonów Empik. Firma miała zażądać od wydawcy "Gazety Polskiej" przedstawienia wizualizacji naklejki. Oburzony tym faktem jest Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", który pyta w mediach społecznościowych, czy Empik chce stosować cenzurę prewencyjną.

Dlaczego Pol Perfect chce ujawnienia wizualizacji naklejki, która ma zostać dołączona do "Gazety Polskiej"? Przypomnijmy, że tygodnik dołączył do jednego z lipcowych wydań naklejki z hasłem "Strefa wolna od LGBT". Ze sprzedaży tego numeru zrezygnował m.in. Empik i sieć stacji benzynowych BP, a sąd nakazał "Gazecie Polskiej" wycofanie homofobicznych naklejek. Decyzję tę skrytykował m.in. mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris, który stwierdził, że zabezpieczenie prewencyjne sądu "idzie za daleko i jest formą cenzury prewencyjnej". 

Więcej o:
Komentarze (198)
"Gazeta Polska" ma nowe naklejki. Kolporter Empiku chce je zobaczyć jeszcze przed publikacją
Zaloguj się
 • parapsychopatolog

  Oceniono 107 razy 101

  Przecież pani Przyłębska orzekła niedawno, że takie postępowanie jest jak najbardziej legalne. Nie można odmówić wykonania usługi ze względu na osobę która jej potrzebuje, ale można odmówić wykonania usługi która propaguje poglądy sprzeczne z sumieniem osoby wykonującej. Tak więc drukarz mógł odmówić druku plakatów z LGBT, a Empik może odmówić rozpowszechniania naklejek.

 • potpurka

  Oceniono 68 razy 62

  Nie cenzura prewencyjna, tylko normalne działanie odpowiedzialnego sprzedawcy, który chce sprawdzić, czy nie sprzeda klientom śmierdzącego jaja.

 • yaspiman

  Oceniono 53 razy 45

  przecież empik nie ma obowiązku kolportowania gazety polskiej. najprościej było by zupełnie jej nie kolportować.

 • zd46

  Oceniono 36 razy 34

  I tu w Empiku zadziałała "KLAUZULA SUMIENIA"

 • elfoot

  Oceniono 40 razy 34

  Nie prościej dla Empiku byłoby zaprzestać sprzedaży tego szmatławca?

 • kindofmagic

  Oceniono 29 razy 25

  Nic w tym dziwnego, po co Pol Perfect czy Empik mają narażać się na skandal i wycofywanie nakładu. Tego brukowca siejącego nienawiść i propagandę najlepiej by było po prostu wcale nie dystrybuować w szanujących się sieciach.

 • zd46

  Oceniono 28 razy 24

  Sakiewicz pokaż nalepkę i po sprawie. Jesteś ponoć uczciwy, jak Kaczyński w interesach z Austriakiem. Nie bądź kretem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX